Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pirokineza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli był już ten temat to poprosze o jego usunięcie.

Czym jest pirokineza ??

zaliczana do zjawisk paranormalnych umiejętność wzniecania ognia siłą woli. W niektórych przypadkach mówi się o pełnej kontroli nad płomieniami (np. temperatura, ukierunkowanie, moc itp.) lub nieświadomym użyciu zdolności (m. in. ludzkie pochodnie). Za część tej zdolności uważana jest umiejętność podnoszenia temperatury w danym pomieszczeniu lub skupieniu ciepła na przedmiocie.

Fenomeny związane z ogniem

Pirokineza to zdolność, którą dysponują samoistni "podpalacze". Dodatkowy fenomen stanowią ludzie, którzy spontanicznie zajmują się płomieniami, ludzie niewrażliwi na działanie ognia i wysoką temperaturę oraz tak zwani "elektryczni ludzie", którzy potrafią generować mierzalne ładunki prądu elektrycznego i powodować wyładowania elektryczne. Oprócz tych wszystkich niezwykłych osób istnieją również takie, które mają nadzwyczaj silną aurę i emitują widzialne pola jakiejś elektrycznej czy magnetycznej energii.

"Podpalaczka"

Pirokineza- ta potencjalnie śmiercionośna zdolność parapsychiczna najwyraźniej była znana fanatykom parapsychologii od dawna, ale stała się powszechnie znanym "dzikim talentem" po publikacji i powieści Stephena Kinga "Podpalaczka" w 1980 roku. W książce Kinga zdolności pirokinetyczne bohaterki zostały pobudzone przez narkotyk. Choć jest to bardzo sprytne rozwiązanie narracyjne, nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że po pierwsze, moc umysłu może wywołać pożar, a po drugie, że jakiekolwiek narkotyki mogą wywołać czy pobudzać takie zdolności.

Dowody na istnienie pirokinezy

Praktycznie nie istnieją jakiekolwiek dowody na istnienie pirokinezy. Jeśli nie mamy nawet obszernych relacji z pierwszej ręki o tym zjawisku (takich jak obszerne opisy obserwacji UFO, spotkań z duchami albo śmierci klinicznej), które można byłoby przeanalizować i ocenić, należy przyjrzeć się zasadności naukowej tej rzekomej zdolności paranormalnej i zdecydować, czy jest ona w ogóle możliwa.


Opanowanie mocy Pirokinetycznych wymaga dużych wrodzonych lub rozwiniętych zdolności PSI ponadto jest bardzo energochłonne.

Źródła:
http://www.gs.gildia.pl/okultyzm/prio
http://pl.wikipedia....wiki/Pirokineza
http://bartek9011.bl...,21.html?303329


Poziomy usunięte na prośbę autora tematu.
Wiesio

  • 0

#2

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

poziomy? to z jakiejś gry ktoś wziął czy co? o pirokinezie wiem, ale jakieś poziomy to głupota.
  • 0

#3

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Baaardzo możliwe, iż Dedisz w swej prędkości nie zauważył, że opisuje pirokinetyka (na podstawie artykułów, których autorzy mogli naściemniać he he) jako klasę systemu RPG, ponieważ psionik i umiejętności psi są bardzo popularne w wielu systemach :D .
  • 0

#4

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ofiara Spopielenia musi zdać test Wytrzymałość+Panowanie Nad Ciałem/Żelazna Wola lub traci swoją najbliższą rundę działania


To mi wyglada na jakiś system D&D a nie rzeczywistość...
  • 0



#5

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż wszystkiego co tu dałem to nie czytałem. Ale większość.
  • 0

#6

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oh, może na przyszłość zdałoby się czytać ? Ja rozumiem czytać szybko i paru rzeczy nie zauważyć, ale żeby w ogóle nie czytać ? :)
  • 0

#7

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisałem że przeczytałem wiekszość. Dokładnie to od góry do 4 poziomu, pozatym nie wiedziałem że te poziomy to coś innego.
  • 0

#8

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozpalenie Ognia użyte jako atak przeciwko osobie zadaje 3 kostki obrażeń (+ PZ) od ognia. Ponieważ ogień zostaje bezpośrednio na skórze/ubraniu tarcza nie daje żadnej ochrony.

Jeżeli doczytałeś do czwartego poziomu to nie wydawało ci się dziwne to zdanie. Ono jakoś do życia nie za bardzo się odnosi :lol
  • 0

#9

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O LOL... nie no, ludzie, bez przesady...
  • 0

#10

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już wiem co dałem źle. Poproszę kogoś żeby usunął te poziomy. W cześniej jakoś nie zwracałem na to uwagii. Przepraszam za pomyłkę z tymi poziomami.
  • 0

#11

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dobre dobre ;) robi się coraz weselej na forum
  • 0

#12

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No przecież czasami trzeba rozweselić atmosferę, prawda ?
  • 0

#13

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O jeeeeejku!! Pomyliłem się pisząc temat. Poprostu niezwracajcie uwagi na te poziomy, tak jak by ich nie było i będzie wszystko dobrze.

A tak nawiasem to czy ktoś jest łaskawy je usunąć? Z góry dziękuje.
  • 0

#14

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dedisz a opcja Edytuj nie istnieje? ;)
  • 0

#15

Dedisz.
  • Postów: 130
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma. A przynajmniej nie widze. Powinno być w prawym dolnym rogu ale nie ma.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych