Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śmierć tyrana Saddama poprzedzi tragiczny kataklizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#61

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak nie jak tak- pamietam wiadomosci TV z tego okresu, była wtedy jakas szczególna pozycja planet wg niego pewny koniec swiata :mlotek:


Nie powinno się wierzyć we wszystko, co się usłyszy w naszej telewizji... ja jakoś nie pamiętam, żeby wtedy wspominali coś o Nostradamusie...
  • 0

#62 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie rozumiem dlaczego Nostradamus musiałby ukrywać prawdziwe nazwiska z obawy przed kościołem, przecież gdyby papież usłyszał w 16 wieku o Saddamie to chyba nie zorientowałby sie że to ten nasz Sadam... tak samo jak z Hitlerem, oglądałem na Discovery(nie pamiętam którym) że te jego przepowiednie są zawsze nadinterpretowane, zawsze ludzie odkrywają w nich sens dopiero kiedy coś się wydarzy, w ogóle Hister to znaczy całkiem coś innego, mówili w tym programie co ale nie pamiętam

tak czy inaczej wole wierzyć naukowcom niż większości używtkowników tego forum :)
  • 0

#63

zagubiony.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem dlaczego Nostradamus musiałby ukrywać prawdziwe nazwiska z obawy przed kościołem, przecież gdyby papież usłyszał w 16 wieku o Saddamie to chyba nie zorientowałby sie że to ten nasz Sadam... tak samo jak z Hitlerem, oglądałem na Discovery(nie pamiętam którym) że te jego przepowiednie są zawsze nadinterpretowane, zawsze ludzie odkrywają w nich sens dopiero kiedy coś się wydarzy, w ogóle Hister to znaczy całkiem coś innego, mówili w tym programie co ale nie pamiętam

tak czy inaczej wole wierzyć naukowcom niż większości używtkowników tego forum :)

Dokładnie. Skoro przewidywał również czas tych wydarzeń i była to odległa przyszłość, to o jakich prześladowaniach tutaj mówimy ? Przecież ludzie w tamtych czasach nie zorientowaliby się nawet, o co chodzi. A może jest to po prostu kolejna bajeczka na poparcie tych wszystkich proroczych teorii.
  • 0

#64

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niestety, ale źle mnie zrozumiałeś. Ktoś napisał - nawiązując do tej przepowiedni - że klimat się już ociepla i to było odniesienie właśnie do tej wypowiedzi. To nie ja tutaj prorokowałem czy dopasowywałem elementy tej układanki do świata rzeczywistego.

Mogę o tym podywagować w momencie, kiedy jakaś przepowiednia faktycznie zacznie się wypełniać, a nie będzie - jak w większości przypadków - bełkotem i stekiem bzdur, które można dopasować do rozmaitych wydarzeń.


Wybacz ale w tamtych czasach nikomu o żadnym globalnym ociepleniu klimatu nie przychodziło do głowy... Co najwyżej znikome podejrzenia mogli mieć naukowcy nawet dzisiaj bywają przypadki, że wielu ludzi wątpi w ocieplenie a co dopiero przeciętny człowiek w tamtych czasach kiedy to jego jedyną rozrywką było granie w karty i nie miał dostępu do żadnych info...
Przewidzieć w tamtych czasach globalne ocieplenie jest równoznaczne z tym aby przewidzieć w dzisiejszych czasach epoke lodowcową...
  • 0

#65

zagubiony.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybacz ale w tamtych czasach nikomu o żadnym globalnym ociepleniu klimatu nie przychodziło do głowy... Co najwyżej znikome podejrzenia mogli mieć naukowcy nawet dzisiaj bywają przypadki, że wielu ludzi wątpi w ocieplenie a co dopiero przeciętny człowiek w tamtych czasach kiedy to jego jedyną rozrywką było granie w karty i nie miał dostępu do żadnych info...
Przewidzieć w tamtych czasach globalne ocieplenie jest równoznaczne z tym aby przewidzieć w dzisiejszych czasach epoke lodowcową...

Skąd wiesz ? Żyłeś w tamtych czasach i sprawdziłeś ? Myślę, że geniuszem być nie trzeba, by zaobserwować zmiany zachodzące w naturze. Kiedyś pustynie porastały bujną roślinnością, a teraz są tylko tonami piasku, i nie odkryliśmy tego 5 czy 10 lat temu.

Ludzie mogą nie wierzyć, że pewne rzeczy mają wpływ na ocieplanie się klimatu, ale co do samego ocieplania nikt chyba nie ma już wątpliwości. Zobacz w kalendarz, wyjrzyj przez okno - daleko szukać nie musisz.

Rozumiem, że każde pokolenie czuje się wyjątkowe czy wybrane, ale jest to myślenie bardzo egoistyczne. Wielu ludzi twierdzi, że żyjemy w apokaliptycznych czasach i jesteśmy o krok od końca świata. Porównajmy więc naszą rzeczywistość choćby z tą sprzed kilkuset lat, kiedy to życie ludzkie funta kłaków było warte, a ludzie kierowali się całkiem innymi, prymitywnymi wręcz instynktami. Śmiem twierdzić, że żyjemy w lepszych czasach i nie rozumiem, czemu apokalipsa miałaby się urzeczywistnić lada dzień, właśnie teraz ?

Raz jeszcze. Nie chcę ujmować nic Nostradamusowi, ale czy ktoś może pokazać mi którąś z jego przepowiedni (koniecznie pisownia oryginalna), która już się spełniła i która mówi jednoznaczenie właśnie o tym, a nie być może o innym zdarzeniu ? Wybaczcie, ale trudno wierzyć mi w bełkot typu: "Rozpracowałem kod Nostradamusa, mam dla was wielki przekaz - kupujcie moją książkę !". Ile można ?
  • 0

#66

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chyba jednak się nie zrozumiemy :lol
Wybacz ale nie będe podejmował się daleszej dyskusji :)
  • 0

#67

zagubiony.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba jednak się nie zrozumiemy :lol
Wybacz ale nie będe podejmował się daleszej dyskusji :)

Ok, nieważne więc. Chciałbym cię jednak zapytać jeszcze, skąd wziąłeś tę przepowiednię Islrmayer'a ? Znalazłem jakieś inne forum, gdzie jako źródło tego tekstu podaje się stronę projektu cheops, do którego ta przepowiednia odnosi się w dużym stopniu (jeśli ktoś jest w temacie, to wie). Jednak google wyrzuciło mi tylko 2 strony, gdy wpisałem hasło "Islrmayer". Czyżby błąd w pisowni lub bajka ludzi z PC, która ma nakręcić osoby zainteresowane ?

Widzisz - jeśli nadal nie rozumiesz - o to właśnie mi chodziło. Wrzuciłeś tutaj pewną przepowiednię, której potwierdzenia nigdzie nie można znaleźć. No, chyba, że strona PC jest dla ciebie w pełni wiarygodnym źródłem.
  • 0

#68

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nom dobre pytanie... Być może jest to jakaś pomyłka w pisowni, albo poprostu prawdziwe nazwisko (albo nazwa) ma inną pisownie gdyż jest to Szwed... Może jakiś przydomek??
Sam nie mam spcejalnego zaufania do PC ale szczerze to wątpie żeby tego typu zagrywki stosowali :)

Olera miała ta przepowiednia posłużyć jako ciekawostka a tu takie rozkminki teraz sa :D

Warto by się zapytać na forum PC co na ten temat wiedzą...
  • 0

#69

zagubiony.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłem tego kolesia pod trochę innym nazwiskiem. Czytam te przepowiednie i postaram się znaleźć coś z tego, co wkleiłeś wcześniej.

http://www.crystalin...m/irlmaier.html

EDIT:
"...After these events a long, lucky time comes. Those, who will experience it, will be very happy and can praise themselves lucky. But the people have to begin there, where their grandfathers began."

Nie widzę tutaj nic o ociepleniu się klimatu w europie ani o piramidach. Próbowałem szukać w innych miejscach, ale nie znalazłem nic na ten temat. Zupełnie jakby ludzie z PC dopisali sobie tę część. Dlatego właśnie preferuję czytać takie rzeczy z oryginałów, a nie tłumaczeń.
  • 0

#70

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Heh kojarze tego kolo ze zdjęcia... Bankowo czytałem jakiś artykuł o nim w języku polskim... Wygląda na to że jeszcze w inny sposób można coś o nim znaleźć

A jeśli chodzi o przepowiednie to zapewne miał ich wiele i nie każdy artykuł musi akurat o tych wątkach traktować...
Poszukamy zobaczymy :)
  • 0

#71

zagubiony.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh kojarze tego kolo ze zdjęcia... Bankowo czytałem jakiś artykuł o nim w języku polskim... Wygląda na to że jeszcze w inny sposób można coś o nim znaleźć

A jeśli chodzi o przepowiednie to zapewne miał ich wiele i nie każdy artykuł musi akurat o tych wątkach traktować...
Poszukamy zobaczymy :)

Cóż, przepowiednia ze strony PC to właśnie opis 3 wojny światowej. Jest nawet punk zaczepienia, który traktuje o tych szczęśliwych czasach, które mają później nastąpić. Na tym jednak proroctwo to się kończy, a wrzucenie w google nazwiska tego pana z hasłem piramid nie zwraca żadnych wyników. Bardzo interesujące. ;>
  • 0

#72

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przepowiednia Irlmayera jest również w książce Leszka Szumana "Astrologia i polityka" - jest tam wspomniane o zmianie klimatu " Po katastrofie zmieni się klimat. Będzie cieplej, a u nas będą rosły owoce południowe." Natomiast o piramidach nic nie ma
  • 0



#73

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja już poznałem jego trzy nazwy :P Ale trza przyznać że PCh zapodał oryginalną nazwe...
Myśle, że jakby dobrze poszukać to coś się znajdzie...
Wkońcu na tyle jego przepowiedni każdy znajdzie coś dla siebie..
  • 0

#74

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Śmierć tyrana Saddama poprzedzi tragiczny kataklizm.... hm.... nie chodziło czasem o ten orkan w Europie? Ale w sumie można to z różnymi wydarzeniami powiązywać
  • 0



#75

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak bardzo sie chce w cos uwierzyc i cos podporzadkowac to zawsze sie cos znajdzie...

chociaz gdyby calkiem w to wierzyc to bylo powiedziane tak jak sie stalo...


chociaz zakladajac ze wichury juz sie skonczyly to wielkich szkód nie wyzadzily
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych