Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny trzask o0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mysle ze to kula PSI ktora stworzyles nieswiadomie.
  • 0

#17

Punkwik.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja ostatnio mialem taka sytuacje, tyle ze w moim przypadku wystrzelilo zarowke kiedy brat wchodząc do pokoju zapalil światło ;a niebieskiej poswiaty nie bylo
  • 0

#18

Richardus.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak sam widzisz Aramroth jest tu dużo ludzi, ktorzy znaja sie na zjawiskach paranormalnych itp. i nikt nie powiedzial co to jest, a jesli ludzie którzy sie na tym znaja nie mowia ze to jakies duchy albo cos to znaczy tylko tyle ze nic w tym paranormalnego.

Tak ale chyba trudno tutaj mówić o znajomości zjawisk paranormalnych ( nie umniejszając wiedzy tutejszych forumowiczów) gdyz każde zjawisko wymagałoby odrębnych badań otoczenia i sytuacji w jakiej dane zjawisko wystąpiło.Jednakże niełatwo określić co jest duchem, wpływem jakiegoś promieniowania na nasz stan świadomości a dochodzą do tego jeszcze czynniki geologiczne danego miejsca- wyładowanie elektrostatyczne,pole magnetyczne itp.Powiedzenie w 100% komuś przez internet iż jest to to albo tamto całkowicie mija się z celem nie mająć pod ręką osoby pytającej , możliwości osobistego zbadania przypadku.Ado tego jeszcze dochodzą różne interpretacje osób badających zjawisko które nierzadko są całkowicie sprzeczne ze sobą.Nie mamy wystarczających jednoznacznych punktów odniesienia do podjęcia pewnych wniosków na temat takich zjawisk, możemy jedynie domniemywać lub zgadywać co to mogło być.Badania takie i tak są w powijakach , a jakiekolwiek odkrycia też nie są w stanie być określone jednoznacznie nawet przez osoby zajmujące się bardzo długo takimi zjawiskami.Dlatego przeważnie jest określane przez badaczy " to coś". Pozdrawiam i życze dalszego poszukiwania prawdy
  • 0

#19

kasparow.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę że można to całkiem racjonalnie wytłumaczyć.
Gdzieś czytałem, że po długim czasie bez snu mózg człowieka automatycznie zaczyna produkować substancję chemicznie podobną do LSD, który jak wiadomo jest najprawdopodobniej najsilniejszym środkiem halucynogennym.
Zostało to zresztą sprawdzone praktycznie, gdy będąc na wycieczce wraz z kolegami nie spaliśmy około 48 godzin. Różne rzeczy można zobaczyć, mi akurat się zdawało że widzę dym unoszący się z szafki i zacząłem krzyczeć żeby dzwonili na straż. Więc gdy napisałeś że działo się to o 5 rano, pomyślałem że właśnie o to może chodzić.

Jak każdy mogę się mylić, ale może akurat się uda coś wytłumaczyć?
  • 0

#20

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja widziałem jak coś włochatego do pokoju mi uciekało, a w sumie, to tak jak by latało po 1 nie przespanej nocy ;)
Trwało to może z 2 sekundy :>
  • 0

#21

mmaakkss.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem za opcją, w której po prostu jakieś urządzenie elektroniczne sobie bekło :mrgreen: :mrgreen:

Nic w tym nadzwyczajnego nie ma.

Jak miałem taki stary monitor to strzelał niczym terrorysta w Iraku.

:mrgreen:
  • 0

#22

Czort.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ściana pękła ;) serio. Podobną historię pamiętam takie ostre trzaski u siebie, tyle że było ich kilka w nierównych odstepach czasu. Początkowo myślałem, że to sąsiad wali jakimś biczem po ścianie (gość lubi sobie wypić) więc się wnerwiłem i zacząłem ciężarkiem walić w rury od CO, żeby się opamiętał ;D a co do niebieskiego, to odpowiedź padła wcześniej. Pozrawiam
  • 0

#23

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tez mialem takie cos, tyle że trzask był w biurko, trudno to nazwać trzaskiem - dźwięk podobny do uderzenia pięśćią. Tak silny ze az podskoczyła duza szklanka która na nim stała. Po za tym dużo miałem takich zjawisk. Rozprezenie drewna na pewno nie daloby takiego rezulatu
  • 0



#24

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam takie coś raz na 2 lata może ,też coś jakby walnęło o ziemie ,nikt inny tego nie słyszy tylko ja , osobiście uważam że to jest związane tylko z naszym słuchem.
  • 0

#25

MortisGrim.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie dzisiaj obudził trzask. To była tylko szafa, która gnie się pod ciężarem ciuchów. Trzask był donośny, w końcu mnie obudził (to nie jest łatwa sztuka :P ). Nie ma się co przejmować takimi sprawami. Dom potrafi wydawać różne dziwne odgłosy...
  • 0

#26

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

to niebieskie to powidok, a dźwięk to sąsiad, albo w łóżku deska się połamała itp.
U mnie nie raz jak chodzi za długo telewizor, lub jest wyłączony przez długi czas, to obudowa tak strzela :) :thc:
  • 0

#27

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak , to na pewno było coś w tym rodzaju, czyli trzask wewnątrz jakiegoś urządzenia spowodowany ochłodzeniem lub coś się wygięło, odkształciło, etc. Co do błysku może w tamtej chwili mrugnąłeś oczyma i zobaczyłeś ,,mroczki'' przed oczami (nie tych kolesi z ,,M jak m.'' :D ).
  • 0

#28

oxmo.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram poprzednika, to jedyne racjonalne wytłumaczenie, czasami taki trzask, może osiągnąć nawet do 52 Db. A szczególnie o tej godzinie, kiedy temperatura zmienia się najintensywniej. Ja takie coś mam np. jak sobie na noc otworze okno, co chwile słychać takie "trzaski". No , inni Ci powiedza, ze np. ufoludki se beke kręciły :) Raczej nic nadprzyrodzonego ...
  • 0

#29

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O, archeologia pełną parą :P
Jeśli przez te pół roku pamięć mi się nie pogorszyła, to opiszę dokładniej o co chodziło :D

Otóż na samym środku pokoju gdzie nie ma nic usłyszałem głośne BANG! - coś jakby pękający balon albo nadmuchany foliowy worek. Obejrzałem się i przez ułamek sekundy widziałem coś jakby spadającą błękitną wstążkę na podłogę.
A żeby było jeszcze ciekawiej - w tym miejscu przez dobry miesiąc coś śmierdziało, nie potrafię tego zapachu do niczego porównać.
  • 0

#30

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to ja już nie wiem... Może to okno trzasło albo drzwi? Ale jak ze środka pokoju to nie wiem. :(
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych