Skocz do zawartości


Zdjęcie

Całun turyński


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz, Jocker, ta teoria z przypisywaniem autorstwa całunu Leonardowi, to moim zdaniem kolejna "zapchajdziura" tych wszystkich mądrali, którzy nie potrafią tak naprawdę wyjasnić istnienia tego fenomenu (całunu). Ja osobiscie identyfikuję sie z teorią pewnego profesora, która tłumaczy powstanie wizerunku ogromną , niewyobrazalną dla człowieka energią która   wydzieliła sięz ciała Chrystusa w chwili zmartwychwstania.  Mnie to wytłumaczenie   przekonuje. Oczywiście kazdy ma prawo do własnych teorii. :smile:


popieram Twoje zdanie. :smile:

a jesli chodzi o Leonarda to w obecnych czasach nie jest tego w stanie nikt skopiowac a co dopiero w tamtych...nie mial mozliwosci...
  • 0

#32

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

calun wydaje sie byvc prawidzwy... nie wygladal na zyda a to ze to jest leonardo da vinci to kompletna glupota (mam takie jakby zdjecie tgo wydrukowane i zupelnie niepodobne)
inna sprawa ze te zdjecie jest w duzym pokoju i jak przechodze do kuchni czy gdzie i jak na to spojrze to mnie ciarki przechodza... on ma takie jakies straszne oczy jakby przechodzil mnie z tego obrazka na wylot... dziwne uczucie
  • 0

#33

Jequon.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Arturus masz zdjęcie Leonarda, ciekawe ;) Oczywiście wiem, że to obraz.
Ja jednak będę sceptyczny, pozwolę sobie nie podpierać się konkretnymi filmami, bo wiadomo ilu naukowców tyle zdań.
Przypisanie całunu Leonardowi wzieło się z kilku powodów, po pierwsze nie wiemy jak powstało, wiele dzieł Leonarda jest osnute tajemnicą a jego techniki do dzisiaj nie potrafimy podrobić. Po drugie datowanie węglem C14 wykazało właśnie okres w których żył Leonardo(wiem że mógł to być błąd próbki, ale dokładnych banań nigdy nie zrobimy, tym bardziej, że przy datowaniu tą metodą trzeba spalić kawałek materiału. Po trzecie część osób dopatruje się podobieństwa pomiędzy Leonardem, a wizerunkiem.
Co do techniki wykonania, to wiemy iż Leonardo eksperymentował z czymś w rodzaju aparatu fotograficznego( było to pomieszczenie z dziurą przez które wpadało światło). Mogło to być również wykonane poprzez rozgrzanie rzeźby i dodanie detali z krwi.
Do tego głowa jakby za duża i z większą ilościa detali niż reszta ciała, wszystko to wskazuje na mistyfikacje, które niewątpliwie jest wielkim dziełem. Nie twierdzie iż na pewnoe Leonardo był autorem całunu, ale nie jednokrotnie 'kpił' z kościoła, więc wykonanie takiego artefaktu było by w 'jego stylu'.
  • 0



#34 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam niestety coś co zniszczy wszystkie argumety i spowoduje że dalsza dyskusja stanie sie bezcelowa :D

Dołączona grafika

proszę zobaczyć jaki odstep jest miedzy głowami na całunie :D nie wydaje wam się że jezus powinien mieć troche grubsza głowe niż pare centymtrów ?? :D

dziekuje, to by było na tyle :P

P.S sory że odswieżam taki stary temat ale jak mi brat wyjechał z jakimś całunem to musiałem go zgnieść jak robaka :D

pozdro :)
  • 0

#35

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sory ale te fotki są takie małe, że prawie nic na nich nie widać :/
  • 0



#36

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O chruszczow jednak napisal coś jeszcze. Daj wieksze te zdjecia chlopie to pogadamy. Ja widzialem z bliska replike całunu i nic mi w tej glowie nie przeszkadzalo.
  • 0

#37

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście wiem, że to obraz.

Nie no, nie spodziewałem się takiego twierdzenia. :P Może przytoczę kilka najnowszych faktów na ten temat. :)

„Dla nas, uczonych, możliwość sfałszowania odbicia na Całunie byłaby większym cudem aniżeli zmartwychwstanie Chrystusa – oznaczałoby to bowiem, że nauka XX wieku nie dorównuje umysłowi fałszerza z XIV w., co chyba jest niedorzecznością” – napisali amerykańscy naukowcy z Instytutu Badań Kosmicznych NASA po przeprowadzeniu długotrwałych badań Całunu Turyńskiego. Natomiast E. Stevenson i G.R. Habermas stwierdzili: „Nie możemy jako naukowcy posługiwać się hipotezami wiary, jednak w sprawie Całunu wiara okazuje się najbardziej rozumna”.

(...) datowanie węglem C14 wykazało właśnie okres w których żył Leonardo(wiem że mógł to być błąd próbki, ale dokładnych banań nigdy nie zrobimy, tym bardziej, że przy datowaniu tą metodą trzeba spalić kawałek materiału.

Naukowcy reprezentujący najrozmaitsze dziedziny wiedzy ustalili ponad wszelką wątpliwość, że płótno Całunu z całą pewnością pochodzi z czasów Chrystusa. Badania wieku materiału metodą węgla C 14, które ogłoszono w 1997 r. i które datowały jego pochodzenie na okres średniowiecza, zostały w całości odrzucone przez świat nauki jako niewiarygodne i przeprowadzone tendencyjnie. ;)
Całun w swej historii przeżył m.in. pożar bazyliki. Zamknięty w srebrnej szkatule wystawiony na temperaturę kilkuset stopni i oblany wodą zmienił zawartość aktywnego węgla co potwierdziły badania podobnych płócien wystawionych na podobne warunki - Kawałek płótna z I wieku po podobnej obróbce wskazywał datowanie na wiek XIII...

więcej dowodów na autentyczność Całunu Turyńskiego tutaj:
www.orzel.gniezno.opoka.org.pl
www.tchr.org/milujcie/

  • 0

#38

h6ist6er6.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli uważacie całun za fałszerstwo jakiegoś średniowiecznego artysty, to poproście któregoś ze współczesnych niech go namaluje.Życzę powodzenia :mrgreen: .Dla ułatwienia dodam ,że w latach '80 XX w.próbowali podważyć autentyczność całunu świadkowie jehowy-bez skutecznie. :D
  • 0

#39

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja pamiętam jakiś program w którym pokazywano jakieś malowidło sprzed okresu, na jaki datowano niby całun tymi pierwszymi badaniami których wynikiem był wiek XII-XIII i na tymże malowidle było właśnie płótno z takim samym położeniem dziur jak na całunie - wniosek jaki wysnuto - autor malowidła sprzed XI wieku wzorował się na całunie -> kolejny argument za tym, że datowanie C 14 było błędne.
  • 0



#40

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Calun, jako szmata w ktorej owiniete bylo czyjes cialo, to moze jest i prawdziwy, ale jaka jest pewnosc ze to bylo cialo Jezusa ?
  • 0

#41

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawe jest, że jak wiele róznych dziwnych znalezisk, często nie mających wielkiej wiarygodności jest branych tutaj za pewniaka, ale Całun z miejsca większość uważa za fake..
  • 0

#42

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja widziałem program bodajże na National Geographic właśnie na ten temat. Jest tam ewidentnie pokazane jak taki całun można stworzyć. Co do twazry Jezusa, jest identyczny jak jedyny autoportret Da Vinciego.
Podano rówiez teorie, ze obecny całun jest falsyfikatem stworzonym własnie przez Leonarda. A po co? Trzeba sie go zapytać :P

Osobiście jakoś ten cały całun mnie nie przekonuje, za mało dowodów, a tym bardziej niektóre badania zaprczeczają jego autentyczności.

Pozdrawiam
  • 0

#43

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podano rówiez teorie, ze obecny całun jest falsyfikatem stworzonym własnie przez Leonarda.

No to potrzebował na to sporo krwi i to grupy AB, takiej samej jak na całunie z Manoppello, czy chuście z Oviedo... które też są niesamowitymi relikwiami Zmartwychwstania.

Poza tym, z badań wynika, że obraz na całunie nie powstał w wyniku kontaktu ciała z płótnem ale poprzez tajemnicze promieniowanie, które odbiło w negatywie obraz ciała Chrystusa na całunie niczym na kliszy fotograficznej. (ale pewnie Leonardo zrobił to jakimś laserem, który sam skonstruował... :brawo: tak, tak, był geniuszem, ale bez przesady...)
Następnie płótna te opadły, kiedy ciało Jezusa w tajemniczy sposób przez nie przeniknęło. Dowodem tej tezy jest fakt, że nie ma na nim śladów odrywania całunu od ciała.

Dowodów na autentyczność całunu jest cała masa... więc dziwi mnie to, że jeszcze ktokolwiek ma wątpliwości. :hmm:
Artykuł na temat badań Całunu Turyńskiego - zapraszam do lektury. :) I niech mi po tym ktoś jeszcze napisze, że to nie jest autentyk... :hammer:
  • 0

#44

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

;) No ja tylko oparłem sie na tym co usłyszałem i zobaczyłęm w Tv :D Najprawdopodobniej telewizja jest dziełem szatana :rotfl:
Ale tak na serio ja nie bagatelizuje autentyczności takiego całunu. Poprostu napisałem to czego sie dowiedziałem, a mianowicie ze mozliwe jest ze ten całun, który jest udostępniomy jest falsyfikatem.

Albo poprostu ten program kęcili sceptycy. :)

Pozdro
  • 0

#45 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Calun, jako szmata

Tiamat....! :/
Całun może byś autentyczny, dlaczego nie. Przetrwało zbyt wiele artefaktów z tamtych czasów, by móc uznać to za niemożliwe.
Ale czy akurat tym płótnem był owinięty Jezus?
... :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych