Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO NAD KIELCAMI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mao.
  • Postów: 88
  • Tematów: 61
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłem ciekawe zdjęcie z 15 grudnia. Relacja znajduje się w serwisie NPN.

Tutaj jest tekst a zdjęcia znajdziecie pod tym linkiem: http://npn.ehost.pl/...h...amp;ucat=1


DZIWNY OBIEKT SFOTOGRAFOWANY NAD KIELCAMI - 15 GRUDNIA 2006

Na bieżąco otrzymujemy od Was zdjęcia przedstawiające nieznane obiekty na niebie. Dziś opublikujemy relację, która dotarła do nas z Kielc. Seria zdjęć zagadkowego obiektu wykonana została 15 grudnia br. Jej autorem jest pan Jerzy (nazwisko do wiadomości redakcji) amatorsko interesujący się ufologią i fotografią.

Poniżej publikujemy jego relację.

Witam po raz pierwszy i do tego świątecznie!

Kielce - Uroczysko 15 grudnia 2006 roku, około godziny 15:20 Fotografuję sekwencję odległego przelotu samolotu na tle lekko przychmurzonego nieba, oświetlonego promieniami zachodzącego Słońca. Po skopiowaniu zdjęć z CF lustrzanki Canon Eos 350D na twardy dysk komputera sprawdzam ich szczegóły w powiększeniu na monitorze. Tu zwraca moją uwagę niepozorna ale czytelna jasna plamka w rejonie smug kondensacyjnych samolotu. Widać ją prawie w centrum foto, powyżej tych smug. Plamka ta jakby nie zmienia pozycji na kolejnych fotografiach, natomiast przemieszcza się szybko samolot i wolno przesuwają się chmury.

Czyżby to Wenus?

W programie graficznym wyrównuję poziomy foto (AutoLevels) dla uczytelnienia obrazu i wycinam mini fragment z plamką (Crop), a następnie powiększam wycinek 10-krotnie (Resize10x). To nie jest sierp Wenus, lub kształt innej planety - to jakiś owal!



Przepuszczam przez kolejne filtry uczytelniające - zmieniające kontrast, jasność i gamma obrazu (ConBriGam), sprawdzam warianty solaryzacji (Solar), zwiększając (Max) lub zmniejszając (Min) parametry. Teraz widać kolorowy obiekt zbliżony kształtem do cyfry 8 ułożonej bardziej poziomo
(nieskończoność...) lub dwa pobliskie obiekty ??? Dyski???

Powtarzam operacje na jednym z kolejnych zdjęć, dziesiątym z cyklu, wykonanym 38 sekund po pierwszym. Przedmiotowa plamka widoczna jest w prawym górnym skraju fotografii. Na powiększeniach, po uczytelnieniu filtrami, ma już inny kształt – jakby jaskrawobiały dysk z kolorowymi światłami i aurą ???.

Co to może być Waszym zdaniem?

Oryginalne fotografie są zbyt duże objętościowo, by przesłać e-mailem większą liczbę zdjęć cyklu. Jeśli przypadek Was zainteresował - mogę wysyłać w kilku "ratach". Parametry foto można każdorazowo sprawdzić z danych EXIF. Dodam, iż mam w swym archiwum znacznie więcej anomalnych przypadków "ufoidalnych" z fotografowania świętokrzyskiego nieba w bieżącym roku (...)

Dopowiadając poprzednie informacje mam dalszy ciąg sekwencji z tajemniczym obiektem - po przerwie, gdy znalazł się on poza kadrem (kilkanaście!). Ponadto mogę obiekt stosunkowo dokładnie zlokalizować, bowiem fotografowałem smugę przelotu samolotu z balkonu mojego mieszkania - mając otwarty widok nad dachami sąsiadujących budynków osiedla. W razie potrzeby - uzupełnię przesłane zdjęcia.

Pozdrawiam świątecznie i noworocznie - Jerzy W. B (nazwisko do wiadomości redakcji).

Zdjęcie, które otrzymaliśmy już trafiło do naszych ekspertów od fotografii. W chwili obecnej, czekamy na kolejne fotografie z serii wykonanej przez pana Jerzego. W tym materiale przedstawiamy jedną z fotografii. Oczywiście, jej rozdzielczości została przez nas odpowiednio zmniejszona.

Zdjęcie w orginale możecie zobaczyć tutaj: Kielce - 15/12/06.

Nie wykluczamy, iż sfotografowany obiekt to po prostu jakaś nietypowa chmura itp. Ktoś może powiedzieć, że to jakiś błąd aparatu, brud czy coś w tym rodzaju. Jest to bardzo prawdopodobne, tylko dlaczego pojawia się na każdym z serii zdjęć?

Pytanie, czym jest ów obiekt zarejstrowany na tej serii zdjęć w chwili obecnej pozostaje otwarte. Przypadek jest obecnie przez nas analizowany. Postaramy się do niego powrócić.

Serwis NPN
28 Dec 2006 by NPN
  • 0

#2

Bbodex.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytalem to :) Mieszkam w Skarzysku Kamiennej to jest ok 37 km od Kielc. Szczerze mowiac troszke sie zaniepokoilem tym ;p
  • 0

#3

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przypadek jest obecnie przez nas analizowany. Postaramy się do niego powrócić.


Jakbym slyszal Trojanowskiego z "Nie do wiary", a wiadomo jak sie skonczy.
  • 0

#4

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Musze przyznac ze nawet ciekawe zdjecie. Chyba lepsze niz to ze Zdan ;)
Tym razem nawet nie bede twierdzil, ze to owad czy ptak. Klasyczny NOL :>
  • 0

#5

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chyba LOL, a nie NOL.

Edit: Legal
Być może ale darujcie sobie takie wypowiedzi ;)

  • 0

#6

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie no to chyba jest NOL na trzecim zdjęciu widac dosyć regularne kształty.
  • 0

#7

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejna nic nie znacząca kropka na zdjęciu :rotfl:

Kilka miesięcy temu też taką widziałem i nie był to samolot, ani helikopter, ani gwiazda, bo się powoli poruszała. Nawet zrobiłem zdjęcia... i co, pokazywać zaraz tą kropkę? :rotfl:
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych