Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenie nie czyni mistrza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nowe, zaskakujące odkrycie na temat pracy mózgu: popełnianie błędów jest wbudowane na stałe w nasze mózgi jako funkcja specjalna, a nie wada.

Można sobie ćwiczyć np. sport do woli, ale po osiągnięciu ogólnej sprawności, dalsze powtarzanie tych samych ruchów niewiele daje. Okazuje się, że to nie nasze mięśnie nie są perfekcyjne, tylko mózg złośliwie wykrzywia nogi Małysza czy ręce Kuszczaka. :rotfl:

Odkrywcy podejrzewają, że popełnianie drobny błędów w ruchach było ważnym w ewolucji trikiem na zmylenie drapieżników, które skutkiem tego nie mogły przewidzieć, co zrobi ofiara.

Warto sie nad tym zastanowic.

Tutaj tekst oryginalny: http://www.newscient...line-news_rss20
  • 0



#2

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a skill w gry? mozna to jakos przeniesc na wirtualna rzeczywistosc? :)
  • 0

#3

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ponczak raczej nie bo tego co robisz w grze bie potrafisz w realu ;] To raczej dotyczy realnych rzeczy :]
  • 0

#4

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

:D Nigdy tak nie myślałem o ludzkich błędach. Człowiek sam nie wiedział, że popełni jakiś błąd to zwierze tym bardziej :) Nasz mózg ma na prawdę jeszcze wiele tajemnic.
  • 0

#5

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jednak jak ci naukowcy to odkryli? jakieś wyjaśnienia? link u góry na nic sie nie zdaję bo nie potrafię aż tak dobrze j. angielskiego :)
  • 0

#6

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ponczak raczej nie bo tego co robisz w grze bie potrafisz w realu ;] To raczej dotyczy realnych rzeczy

i wlasnie dlatego im wiecej sie gra tym jest sie lepszym
przynajmniej w lfs'a :P
bo po pewnym czasie jezdzi sie jak robot
  • 0

#7

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

tak ale to nie są takie ruchy jak np machanie rakietą do tenisa,to tylko zręczność,coś raczej nie dającego wycisku fizycznego. Tak przynajmniej mi się zdaje.
  • 0

#8

Darth_Luk.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

trochę to dziwne bo gdy uczyłem się triku palm spin (LeParkour) to na początku 1 na 50 się udawał
a teraz prawie co 4 wiec trening według mnie czyni mistrza :P
  • 0

#9

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To samo mogę powiedzieć w przypadku moich ćwiczeń z mieczem, im więcej ćwiczę tym pewniej prowadzę ostrze, a więc trening czyni mistrza...
  • 0

#10

Świstak.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie się natomiast wydaje, że to co pisze PTR może być prawdą. Ile razy było wiele spektaluralnych błędów, które wpłynęły na wynik jakiegoś meczu czy zawodów ? Gdzie zawodnik, który ma swój staż, każdy ruch dopracowany do perfekcji popełnia błąd ? Z pewnością wiele. O zdecydowanej większości i tak się nie dowiemy bo skąd ? Przyjmijmy, że jakaś bitwa np. w II WŚ skończyła się jak skończyła bo ktoś zupełnie nie świadomie popełnił błąd... Takich przypadków można mnożyć wiele. Mówicie, że trenujecie i każdym treningiem wychodzi wam to lepiej i racja, ale kiedyś coś nie wyjdzie i nie za bardzo będziecie wiedzieć czemy. Tak jak to widze...
  • 0

#11

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewnie żę czyni, gdy coś robisz tworzą sie nowe powiązania w mózgu, nawet wymyśliłem takie ćwiczonko:

Stancie w miejscu, dajcie rece przed siebie i krecie jedna reka do przodu, a druga do tylu ciężko?
No właśnie- teraz wyobrazcie sobie że w waszym mózgu powstały nowe połączenia między prawą a lewą półkulą móżgowa (bo tak sie stało rzeczywiście), w praktyce gdy będziecie robić to ćwiczenie czesto połączenia będą sie umacniały i póxniej nie będziecie miec już żądnych problemów z machaniem.
To chyba jednak ćwiczenie czyni mistrza :D
  • 0

#12

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To też zależy od stresu i napięcia.... Większosc dobrych piłkarzy w ważnych meczach popełnia błędy tylko dlatego że działa na nich duża presja...
  • 0

#13

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Heh, ogólnie możemy się tutaj kłócić , a i tak nie poznamy jaka jest prawda:)
  • 0

#14

efreet.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale bzdura. W jaki sposob bledy mialyby pomoc w przetrwaniu np. w ucieczce przed drapieznikiem? Upadek czy potkniecie raczej konczyly sie tragicznie, a nie zmylaly zwierzeta ;)
  • 0

#15

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Heh, ogólnie możemy się tutaj kłócić , a i tak nie poznamy jaka jest prawda:)


Raczej nie, bo forum jest do dyskusji, a nie do kłótni.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych