Skocz do zawartości


Zdjęcie

Happy Season Time!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak o to Chrystus został wyrzucony ze Świąt Boze Narodzenia na Zachodzie. Już nie CHristmas tylko Season Time a nawt Holiday!. A wszystko w imię tolerancji. Brak choinek, głypich ozdób- bo one obrażają. A czy ja jako Katolik nie moge się czuć dotknięty robieniem ze Świętego Mikołaja krasnoluda? Czy nie mam prawa czuć się dotknięty gdy widzę , kiedy z moich religijnych świąt robi się festiwal zakupów? Żądam likwidacji wszelkich świąt kościelnych jako dni wolne od pracy. Niech niewerzący i inni pracują podobnie jak ci którzy będą świętowali w pracy. Jesli Polska ma być państwem świeckim to taki krok jest niezbędny....takiejest moje zdanie, a jakie jest wasze na temat dechrystianizacji Świąt Bożego Nardozenia na Zachodzie?
  • 0

#2

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taa wprowadzaja ustawy etc zeby nie obrazac muzulmanow i innych podczas gdy oni maja nas i nasze
uczucia religijne gdzies.
  • 0



#3

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi to jakby wisi, dzień jak każdy inny, tyle że w moim wypadku wolny od szkoły...
Ciekawe czy u nas kiedyś będzie ten świecki kraj, wolny od religijnych wpływów i księży w polityce...?
  • 0



#4

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obserwując to, co się teraz w kraju dzieje mam wrażenie, że do świeckiego kraju nam daleko... bardzo daleko...

Ja tam traktuję okres świąt nie jako cud bożego narodzenia, lecz jako czas wolny, w którym wszyscy moga się zdobyć na refleksje, oraz mogą się spotkać całe rodziny, które nie widzą się przez cały rok. To taki okres "jedności"...
  • 0

#5

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam,że święta bez tego religijnego aspektu to już nie święta.
Więc dla mnie to po prostu kilka dni wolnego.
Ogólnie apropo komercjalizacji oraz robienia z Wigilii okazji,by zaprezentować bombki kupione w TESCO
za niewiarygodnie niską cenę,to
jestem nieco zdenerwowana faktem
pojawieniem się filmu "narodzenie"w kinach. :hmm:
  • 0

#6

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hm, traper, Ty się nie zastanawiaj bo czegoś takiego nie dożyjesz ;) dla mnie też święta to po prostu wolne, odpoczynek od stresu i spotkanie z rodziną
  • 0

#7

foxsys.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

yyyy... jakie swieta? :)
  • 0

#8

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś ten okres czasu było kiedyś świętem pogańskim (przypadającym na dziś tj 22.12). Podobnie z Wielkanocą, Dniem Zadusznym i zapewne wieloma innymi.

Kiedyś Kościół zamienił święta na chrześcijańskie, dziś my zamieniamy je na komercyjne. ;)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych