Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jasne pulsujące UFO - Lynn, MA USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może znalazłoby się zdjęcie w wyższej(oryginalnej) rozdzielczości? Czemu wszędzie zdjęcia są w tak małej rozdzielczości że ciężko cokolwiek wydedukować? :|
  • 0

#17

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawe, że mimo ciemności, zdjęcia mają doskonałą ostrość. W takich warunkach zwykle włącza się wolną migawkę, żeby było coś widać i aparat stawia się na statywie, żeby zdjęcie było ostre.

I jeszcze jedna ciekawa rzecz. Rozjaśniłem zdjęcie i zwiększyłem nasycenie kolorów na maxa
(i to kilka razy pod rząd :P ). Jak to możliwe, że tylko obiekt jest kolorowy, a całe zdjęcie utrzymane jest w skali szarości? Oczwiście kolorowe piksele wokół obiektu to tylko wina kompresji. Ale calutkie zdjęcie nie ma ani jednego kolorowego piksela. A powinny być chociaż na niebie... :)

Dołączona grafika

Jak dla mnie, te zdjęcia raczej nie są prawdziwe... :hmm:
  • 0

#18

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jest napisane, ze pobawili sie z nasyceniem kolorow :)
  • 0

#19

Bukaj™.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A no coś zupełnie nowego:D i bardzo efektywnego. Jednak mnie si wydaje, że to jest wytwór ludzkiej ręki.( o ile real)
  • 0

#20

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jest napisane, ze pobawili sie z nasyceniem kolorow :)

No tak, na pozostałych zdjęciach tak. Ale przecież dwa dali bez zmian (no poza zmianą rozmiaru).
A jeśli już by mieli usuwać kolory, to czemu tylko z otoczenia? :P
Są kamery (nie wiem, może niektóre aparaty też to mają), którymi można filmować jakoś w ciemności bez światła (mój wujek taką ma :D ), tylko że obraz jest wtedy czarno-biały. Być może to zdjęcie (początkowo bez tego UFO) też zrobiono tą techniką. :P A potem zwyczajnie dodano ten obiekt do zdjęcia, zmieniono dane EXIF, że niby nikt tam nic nie podrabiał... ;)

I sensacja gotowa. :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych