Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katolicki "dżihad"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#31

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

QUOTE
Jednak to nie wierni podejmują decyzje i nie oni ponoszą odpowiedzialność.


Ale mogą sie sprzeciwić niektórym decyzjom, ich głos pewnie zostanie zuważony, ale czy wzięty pod uwagę..niekoniecznie



NO wydaje mi się, że byłby wzięty pod uwagę bo w końcu gdyby nie wierni to niebyłoby kościoła więc dla własnego dobra musieliby wziąść po uwagę sprzeciw wyznawców
  • 0

#32

Dark Nick.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co o tym myślicie ??? ;]



Mnie się wydaje że skądś to znam ale w bardzo obkrojonej i zmienionej wersji :lol :
  • 0

#33

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie się wydaje że skądś to znam ale w bardzo obkrojonej i zmienionej wersji laugh.gif:


Czyżby dekalog?? :lol
  • 0

#34

Dark Nick.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

można czasem się rozejrzeć szerzej ludzie, ja osobiście za sobą mam okres wielkiej nienawiści wobec kk i mówienia wszystkiemu 'nie'. można czasem spojrzeć obiektywnie, naprawdę


Można spojrzeć obiektywnie i jednocześnie można mówić wszystkiemu na 'nie'
Jedno drugiemu nie przeczy, nie mówię nie katolikom,każdy może wierzyć w to co chce, mnie tylko porusza obłuda instytucji jaką jest Kościół, a nie sama wiara.
  • 0

#35

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HAHAHAHAHA takich głupot i kłamstw na temat kościoła dawno nie czytałem:)
Torquemada 250tys? Szacuje się na podstawie różnych dokumentów 2000 ofiar -a to był najbardziej okrutny inkwizytor trzeba dodać. Poza tym co ma inkwizycja hiszpańska do inkwizycji papieskiej? Przecież hiszpańska miała charakter całkowicie świecki i była zależna od króla...
Kolejną sprawą są krucjaty. Krucjaty zaczęły się przez Turków. To oni atakowali pierwsi, oni zajeli Jerozolimę (wycinając ludność w pień). Krucjata miała na celu pomoc Bizantyjczykom, którzy byli przez nich nękani...
Z katarami jest też ciekawa sprawa, w tym ruchu istniały radykalne odłamy, które mordowały duchownych chrześcijańskich...

Według mnie inkwizycja jak i krucjaty były bardzo potrzebne. Inkwizycja bo zatrzymała falę sądów ludowych, dzięki niej ludzie mogli mieć normalne, uczciwe procesy. Krucjaty jak wiadomo były skierowane przeciw muzułmańskim najeźdźcom... niestety ostatecznie chrześcijanie przegrali...
  • 0

#36

Dark Nick.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HAHAHAHAHA takich głupot i kłamstw na temat kościoła dawno nie czytałem:)


Co i tak nie zmienia faktu ze ofiary były,a Chrzescijanstwo w wykonaniu Krk jest podobno religią "miłości i pokoju" :/
  • 0

#37

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie zapominajmy że był to wiek XI aż do XIII
Bezsensowne jest porównywanie dzisiejszego KK do Kościoła z XI wieku
  • 0

#38

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według sycylijskiego inkwizytora Lodovico Paramo Inkwizycja w przeciągu tylko 150 lat począwszy od roku 1404 posłała na stos co najmniej 30.000 czarownic (dzieło Paramo zostało wydane w Madrycie w 1598 a podane przez niego informacje dotyczą okresu jeszcze wcześniejszego).
  • 0



#39

Dark Nick.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bezsensowne jest porównywanie dzisiejszego KK do Kościoła z XI wieku


Nie porównuje, denerwuje mnie to że nie chcą sie przyznać do tego co było i do tego co robili.
  • 0

#40

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli mogę... patrząc na dawny i obecny KK zastanawiam się, dlaczego ludzie się dziwią, że opóściłem tą wspólnotę nienawiści...
  • 0

#41

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeź Żydów w Niemczech przed pierwszą krucjatą-dlaczego nie dodano, że kościół wcale tego nie poparł, ba, duchowni kościelni oferowali nawet schronienie Żydom w kościołach. Tłum był prowadzony przez szalonych pustelników jak choćby Emicha czy Piotra Eremitę, którzy sami nie rozumieli nauk kościoła...

Takie głupoty, jak pisanie, że wojny religijne były podtrzymywane przez kościół to parodia. Kościół w tamtych czasach to była instytucja, która miała duże wpływy. Do tego religia była najczęściej pretekstem do kolejnych konfliktów.
Rzeź Indian? Jaka rzeź? Wiecej ich zmarło w wyniku chorób przywleczonych przez podrózników.

Na koniec chciałem podać prosty przykład. Buddyzm jest powszechnie uważany za filozofię/religię miłości i dobroci, więc czy można zrzucać na niego winę, że władca Kuszanu Kaniszka postanowił szerzyć go ogniem i mieczem?
  • 0

#42

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie porównuje, denerwuje mnie to że nie chcą sie przyznać do tego co było i do tego co robili.

Nie mówie że akurat Ty, ale większość patrzy przez pryzmat przeszłości, i jak większość powie KK bee...i fe... to nie wypada powiedzieć inaczej. Wtedy to był wypaczony światopogląd ciemnota i fanatyzm religijny, nie ma co się dziwić, takie okrutne czasy.
  • 0

#43

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo wiem, że to fatalne określenie, ale mimo to zrozumiałeś o co mi chodziło ;p

Bezsensowne jest porównywanie dzisiejszego KK do Kościoła z XI wieku


No niewiem czy bezsensowne bo coś w tym jednak jest co prawda wiele się zmieniło, ale dalej guruje tam zakłamanie i obłuda


Na koniec chciałem podać prosty przykład. Buddyzm jest powszechnie uważany za filozofię/religię miłości i dobroci, więc czy można zrzucać na niego winę, że władca Kuszanu Kaniszka postanowił szerzyć go ogniem i mieczem?


Nie!! ale nikt niewini religii tylko tych pseudokapłanów
  • 0

#44

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ech, przecież kościół to instytucja, co w tym dziwnego że dąży do tego, żeby było jej jak najlepiej? żeby opływała w dostatek i ogólnie było picuś glancuś? tak jak każda firma, każdy zakład i każdy człowiek.

oczywiście że założenia i nauka przekazana w Biblii jest fundamentem religii miłosierdzia i pokoju :) ale to, jak ludzie interpretują tą księgę, jak szerzą jej nauki, to nie wina jej założyciela.

poza tym, jak mówiłem - katolicki 'dżihad' teoretycznie się skończył, a jihad arabów trwa nadal :)
  • 0

#45

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, tylko wielu z tych kapłanów było potępianych przez władze w Rzymie, w wielu przypadkach chodziło o politykę a nie o religię (wojny religijne w Niemczech czy Niderlandach, inkwizycja w Hiszpanii, rzeź hugenotów we Francji).
Mnie po prostu denerwuje takie wrzucanie wszystkiego do jednego worka. Przecież inkwizycja papieska nie miała nic wspólnego z hiszpańską. Papieska była łagodna i bardzo rzadko skazańcy tracili życie(w przeciwieństwie do sądów świeckich).
Do tego mentalność ludzi wtedy i dziś była kompletnie inna. Jan Paweł II przeprosił za błędy Kościoła Katolickiego, co ma jeszcze kościół zrobić? Paść na kolana i błagać o wybaczenie?
To może przepraszajmy się wszyscy, za wszystkie krzywdy wyrządzone sobie nawzajem od upadku cesarstwa rzymskiego...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych