Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pamiętnik podróżnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

escek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

17/02/2019 - Camserich Farmhouse, Bridge of Gahr, Szkocja

 

Dzień 14 mojej szkockiej wyprawy. Przed chwilą zakończyłem ponad 3-godzinną podróż autostopem i prawie 2-godzinną pieszą wędrówkę. Zakwaterowałem się właśnie w małym guesthouse zwanym Bridge of Gahr.

 

Wpisuję tutaj tłumaczenie treści zeszytu znalezionego w okolicach Ardgartan, o którym wspominałem we wpisie tydzień temu. W ostatnich dniach dzieją się dziwne rzeczy. Zeszyt znalazłem porzucony na poboczu drogi A83, a wokół rozsypane było kilka lub kilkanaście szpilek. Trzy dni temu znalazłem 2 szpilki w mojej paczce papierosów (przypadek?). Przedwczoraj wszystkie moje rzeczy z plecaka były całkowicie przemoknięte, a wcale nie padało. A dziś gdzieś zgubiłem pamiętnik ze wpisami z poprzednich dni...

 

Do rzeczy...

 

ZESZYT

 

Ciemnoniebieska papierowa okładka zamoczona i obszarpana. W papierze wydrapane ostrym narzędziem:

"Zostań w domu. Podróże to kłamstwo i czeka na Ciebie śmierć. Masz teraz dokładnie 9 żyć. Jeśli jednak się zdecydujesz, szukaj znaków. Dla mnie za poźno. SJ, 2017."

 

Na części stron wyraźne brunatne plamy, przypominające kawę lub krew. Także na części stron niezrozumiałe znaki i obrazy. Pierwsze dwie strony całkowicie nieczytelne - cała treść zamazana czarnym markerem. Po każdym wpisie jest też jedna zamazana linijka tekstu.

 

TREŚĆ

 

"06/09/2007 - PASAŻER NA GAPĘ

Podróżuję z Tobą częściej, niż myślisz. Jadąc autobusem o późnej porze, obróć się przez ramię i rozejrzyj. Widzisz? Ten po lewej jest zmęczony pracą i chciałby już być w domu. Ta na tylnim siedzeniu jedzie odwiedzić swoją chorą matkę. Ten za Tobą patrzy na Ciebie z uśmiechem. Odwracasz wzrok. On zastanawia się, czy zmieścisz się w tym czarnym worku z jego plecaka. Uśmiechnij się do mnie.

 

08/03/2009 - ZNIKAJĄCE SAMOLOTY

8 Marzec 2009, Boeing 777, Malaysian Airlines. Wiele innych przed nim i po. Te samoloty zniknęły. Ale ludzie wewnątrz - nie. Oni tam zostali na wysokości - 11 km nad ziemią. Paskudna śmierć. I okropny widok. Jak to wiem? Bo to przeze mnie. Następnym razem jak wsiądziesz do samolotu, rozejrzyj się. Zauważę Cię i dam Ci znak. Będziesz mieć szansę wysiąść.

 

12/11/2011 - POCIĄG DONIKĄD

Czy jechałeś kiedyś pociągiem, a podróż wydawała się nie kończyć? Wokół cisza a za oknem wciąż to samo. Wcale nie wiesz, ile już tak jedziesz. I jest Ci wygodnie. To dlatego, że właśnie umierasz. Wiem to, bo stoję na torach twojego pociągu. Nie zasypiaj więc. Wysiądź na następnej stacji. Masz dokładnie 17 minut.

 

09/06/2014 - POD WODĄ

Przepłyń statkiem. To względnie bezpieczne. Ale nie wyglądaj przez okno ani nie wychodź na pokład, gdy statek kieruje się dokładnie na południe, a zegar wskazuje 23.59. Jeśli jednak tak zrobisz, świat który widzisz na zawsze się zmieni. Będę koło Ciebie. Poczujesz ten chłód, a strach zdusi Twe łzy. Masz jedną minutę na ucieczkę. Płyń na północ i nie patrz za siebie. Statek już tonie. Zaufasz mi?"

 

Po tej dacie jest kolejna całkowicie zamazana strona i ostatni wpis.

 

"23/07/2016 - WYJAZD ZA MIASTO

Odgłos silnika i włączone ogrzewanie. Budzisz się pomału i próbujesz przypomnieć sobie, dokąd jedziesz. Tu nie ma okien. A w rękach trzymasz łopatę. Wiesz co Cię czeka. 1740345. Pomyśl te liczby, szybko. W tej kolejności. Potem pomyśl jeszcze raz, wstecz. Teraz powtórz oba na głos. Wtedy się zatrzymam i wysiądę. Usłyszysz trzaśnięcie drzwi. Gdy będzie cicho, odczekaj dokładnie 57 sekund i powtórz liczby na głos. Zaprowadzę Cię do domu. Miej oczy zamknięte, nie możesz mnie dostrzec "

 

Jest godzina 01.07 nad ranem. Idę spać. Jutro wyruszam do Kinlochmore.

 

 

 

18/02/2019 godz. 9:30 - Camserich Farmhouse, Bridge of Gahr, Szkocja

 

Zdecydowałem o zakończeniu wyprawy. Dzisiejszej nocy o godzinie 03.17 obudziły mnie dziwne odgłosy i jestem pewien, że ktoś był w mojej kwaterze. Znalazłem na podłodze kolejną szpilkę. Pojutrze wylatuję z Edyburga. Właściciel guesthouse zaoferował, że podwiezie mnie do Perth. Przed wyjazdem pokaże mi jeszcze jezioro Rannoch.

 

 

 

18/02/2019 godz. 17:00 - Perth, Travelodge przy A9/A85, Szkocja

 

W pamiętniku była kolejna strona. Nie widziałem jej, bo dokleiła się do okładki. Na tej stronie zapisano czerwonym tuszem tylko 2 słowa:

 

"TWOJA KOLEJ"

 

Wolę, aby moje domysły się nie sprawdziły. Chyba popadam w paranoję. Może za dużo czasu spędziłem sam.

 

 

 

19/02/2019 godz. 03.17 -

 

Za oknem przed chwilą było jasno jak w dzień. Przysiągłbym, że ktoś zagląda przez okno, Jestem na 3 piętrze.

 

 

 

19/02/2019 - AUTOSTOP

 

Masz wątpliwości, czy dobrze pamiętasz skręt, o którym mi mówiłeś. Powoli zaczyna Cię zastanawiać sterta szpilek, którą zauważasz pod popielniczką. Kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt? Jest ciemno, a Tobie mieni się w oczach. Nerwowo spoglądasz przez okno i widzisz że droga powoli się kończy. W Twoich drzwiach nie ma klamki. Wiesz jak długo tonie samochód? Od dwóch do ośmiu minut. Policz szybko szpilki i powiedz mi ile ich jest. Teraz otwórz okno i wyrzuć wszystkie oprócz pierwszej, której dotknąłeś. Otwórz drzwi.

 

 

 

 

 

 

 

 

TWOJA KOLEJ


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych