Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO w Meksyku? W Kongresie zaprezentowano 1000-letnie „ciała obcych”


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.K..

  Semper invicta

 • Postów: 2973
 • Tematów: 2544
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

12 września w pałacu legislacyjnym w San Lazaro, dziennikarz i ufolog Jaime Maussan zaprezentował ciała dwóch rzekomych „nieludzkich” istot. Prezentacja odbyła się podczas przesłuchania w Kongresie Meksyku na temat niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych. Maussan, przemawiając pod przysięgą, stwierdził: „Te okazy nie są częścią naszej ziemskiej ewolucji… Znaleziono je w kopalniach okrzemek [alg], a później uległy skamieniałości”.

 

icon_e910a5f0f1fedb6abb7584a56a799067.pn

 

Analiza naukowa

 

Maussan poinformował, że okazy zostały przeanalizowane przez Autonomiczny Narodowy Uniwersytet Meksyku (UNAM). Naukowcy z UNAM mieli wyodrębnić DNA i ustalić wiek skamieniałości za pomocą datowania radiowęglowego. Co więcej, skamieniałości były pokryte warstwą substancji przypominającej piasek.

 

Międzynarodowe echa

 

Wydarzenia w Kongresie Meksyku wywołują globalny szok i debatę, zwłaszcza że miały miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak Stany Zjednoczone wstrzymały się od podobnej decyzji. Do Maussana dołączyli również porucznik Ryan Graves, były pilot Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, oraz profesor Avi Loeb, astrofizyk z Harvardu.

 

more-photos-from-mexico-ufo-hearings-v0-

 

Inne dowody i opinie

 

Profesor Avi Loeb podzielił się wynikami swojego badania dotyczącego meteorytu, który prawdopodobnie pochodzi spoza Układu Słonecznego. Loeb zasugerował, że „jesteśmy aroganccy, gdy myślimy, że jesteśmy sami”. Wcześniej podczas przesłuchania wyświetlono również wojskowy materiał filmowy przedstawiający wiele UAP (Unidentified Aerial Phenomena).

 

Podziały w środowiskach naukowych i politycznych

 

Chociaż istnieje powszechne przekonanie, że UAP istnieją, to jednak są znaczne podziały co do ich pochodzenia. Niektórzy, jak amerykański kongresman Tim Burchett, uważają, że obiekty mają pozaziemskie pochodzenie. Inni są zdania, że mogą to być tajne operacje wojskowe.

 

Tajemnice i kontrowersje

 

Porucznik Graves, dyrektor wykonawczy Americans for Safe Aerospace, opisał UFO jako „tajemnicę poligonową” wśród pilotów myśliwców. Zdarzały się sytuacje, w których odrzutowce musiały wykonywać manewry unikowe, aby ominąć niezidentyfikowane obiekty.

 

Wnioski i dalsze kroki

 

Jaime Maussan podsumował swoje wystąpienie słowami: „Nie jesteśmy sami w tym rozległym wszechświecie. Powinniśmy zaakceptować tę rzeczywistość”. Możliwe, że wydarzenia te będą miały długotrwałe konsekwencje i wpłyną na dalsze badania oraz debatę na temat istnienia pozaziemskiego życia.

 

 

Źródło

 

Spoiler


 • 2#2

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Od siebie dodam link do konferencji z napisami (ang):

https://www.youtube....TVX3XHab-YoQArU

transkrypt części konferencji przetłumaczony (translator) na Polski:

Załączony plik  Mexican UAP Hearing 09-12-2023_pl.pdf   144.58 KB   46 Ilość pobrań

 

oraz kilka slajdów z konferencji:

 

1.

x-ray.jpg

2.

tomo.jpg

3.

scull.jpg

 

4.

scan.jpg

5.

eggs.jpg

 

Więcej slajdów z prezentacji tutaj

 

 

Oficjalna strona projektu, który bada rzekome mumie obcych z Nazca w Peru:

https://www.the-alien-project.com/en/

 

Udostępnione podczas wczorajszej konferencji, wyniki badań DNA z trzech mumii:

WGS Ancient0002

WGS Ancient0003
WGS-ancient 004

 

Ktoś potrafi je choćby pobieżnie zinterpretować?


Użytkownik fussy edytował ten post 13.09.2023 - 20:51

 • 0

#3

StatystycznyPolak.
 • Postów: 2567
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strasznie gipsowo wygląda ta 1000 letnia mumia. Po za tym odlew robił chyba jakiś fan filmu E.T.
 • 0#4

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Nie są to istoty odzyskane z rozbitych pojazdów, ale istoty, które zostały pochowane w kopalniach diatomitu. Diatomit to skamieniałe glony sprzed  17 milionów lat, fitoplankton, który był obfity w tym czasie i skamieniał.

Ma niezwykłe właściwości; wysusza ciała, zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów, dzięki czemu zachował te ciała w stanie wysuszonym przez tysiące lat. To to nie mumie; to kompletne, nietknięte ciała z cechami, które czynią je naprawdę wyjątkowymi".

 

- Strona 6, transkryptu załączonego w #2 poście. 

 

https://pl.wikipedia...emia_okrzemkowa


Użytkownik fussy edytował ten post 14.09.2023 - 10:35

 • 1

#5

ppp.
 • Postów: 769
 • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Istnieje wiele dróg zdobycia wiedzy o obcych cywilizacjach.
Jedną z nich obrał Avi Loeb, który stara się badać wszystko, pochodzące z poza Układu Słonecznego, nawet jeśli znalezienie tego było bardzo mało prawdopodobne. Inną ścieżkę obrał David Grusch, próbując dotrzeć do tajemnic niedostępnych dla ogółu społeczeństwa. Niestety, Sr. Maussant, który od wielu lat jest światowym ekspertem w dziedzinie UFO, w tak ważnym momencie jakim było przemówienie przed kongresem Meksyku obrał zupełnie nieodpowiedzialną ścieżkę i zaprezentował mumie z kopalni ziemi okrzemkowej w Peru, nadające się w chwili obecnej co najwyżej na filmik z żółtymi napisami. Mumie zostały o dziwo odkryte w momencie przesłuchań w Kongresie USA, nie 5 czy 15 lat temu, ale właśnie teraz, zostały zaprezentowane bez poparcia tego odkrycia jakimikolwiek badaniem autentyczności, bez opinii ekspertów, czy innych ufologów. Odkrycie jest całkowicie niepotwierdzone i nie wnosi nic na daną chwilę do tematu, ponieważ zostało zaprezentowane zbyt pochopnie, ponieważ jak sam Maussant przyznaje, potrzebne są dalsze badania. Przykleimy coś do ślinę i może się uda. Jest to całkowicie nieodpowiedzialne, gdyż jeśli się nie uda, może to zniszczyć zainteresowanie badaniami pozaziemskich cywilizacji.


 • 2

#6

CGArtist.
 • Postów: 84
 • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

ppp mylisz się ponieważ DNA zostało przebadanie w najlepszym laboratorium na świecie w kanadzie i jeśli stamtąd wyszły takie wyniki to tak jest i kropka.


 • 0

#7

ppp.
 • Postów: 769
 • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Najpierw należy przeprowadzić dokładne badania, a następnie przedstawić ich wyniki Kongresowi.

Został popełniony duży błąd, którego można było uniknąć. Istnieje wiele teorii na temat autentyczności tego znaleziska, na przykład mogą to być jakieś figurki sklejone wieki temu w celu złożenia ich w ofierze. Podstawowe pytanie brzmi, czy ci "kosmici" kiedykolwiek byli żywi. Jak na razie nie ma na nie odpowiedzi i nie ma powodu, by robić z tego odkrycia wielkie zamieszanie.


Użytkownik ppp edytował ten post 17.09.2023 - 23:24

 • 0

#8

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6612
 • Tematów: 763
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Podstawowe pytanie brzmi, czy ci "kosmici" kiedykolwiek byli żywi. Jak na razie nie ma na nie odpowiedzi i nie ma powodu, by robić z tego odkrycia wielkie zamieszanie.

Jeżeli badano DNA, to znaczy, że organizm z którego go pobrano kiedyś żył. Nie istnieje DNA, które nigdy nie żyło.

Twoje pytanie jest niewłaściwe. Właściwe brzmi: czy przedstawiony organizm jest spójny, a nie złożony z kilku innych. Na to pytanie na razie nie udzielono odpowiedzi i jeżeli skany są prawdziwe, powinno być twierdzące. 

A odkrycie jest wielkie dla jednych, dla drugich wcale.

#9

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wczoraj Jamie Maussan na swoim kanale YT, wrzucił godzinny materiał na żywo (są polskie napisy automatycznie generowane) ze skanu tomografem i rentgenem mumii z Nazca.

 

 

https://www.youtube....kplZ6r-aK&t=261

 

Najpierw show przed Kongresem, teraz to... dziwnie to, moim zdaniem, wygląda. 


 • 0

#10

fussy.
 • Postów: 232
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obejrzałem powyższy materiał w całości, żebyście wy nie musieli.
I żeby było jasne, bardzo ostrożnie podchodzę do osoby Maussana i rewelacji przez niego głoszonych. Ponadto uważam, że jego "wyskok" z prezentacją mumii w Meksykańskim Kongresie, może przynieść więcej szkód niż pożytku procesowi Disclosure.

 

W badaniu udział biorą:

 

Dr Ruben Linage - chirurg ortopeda.
Dr Armando Ballesteros - radiolog.
Dr Jasner Casa - dyrektor szpitala, w którym przeprowadzono analizę.

Dr Carlos Mesa - audytor. Był tam, aby poświadczyć, że analiza jest rzeczywiście przeprowadzana na żywo przy użyciu sprzętu szpitala.

Dr Jose Benitez - lekarz, komandor porucznik meksykańskiej marynarki wojennej i specjalista medycyny sądowej - oryginalny analityk mumii.

 

Wymienię tu kilka fragmentów, które uznałem za interesujące. Nie są w chronologicznej kolejności i w większości są wnioskami prezentowanymi przez Dr Ruben Linage. 

 

- Morfologia dłoni i struktury kości udowej oraz biodrowej wskazuje, że istoty te miałyby trudności z poruszaniem się. Stawy nadgarstkowe, biodrowe, kolanowe i skokowe nie zapewniają mobilności.

 

- Brak odchyleń w kręgosłupie, co wydaje się wskazywać, że istota nie chodziła wyprostowana.

 

- Niektórzy lekarze twierdzili, że morfologia istoty wskazuje na to, że nie wyewoluowała w warunkach ziemskich i nie jest do nich przystosowana.

 

- Istnieją wyraźne różnice w gęstości kości piszczelowych, konieczne są inne rodzaje badań. Nie ma oznak, że ciało zostało złożone, ale zauważono asymetrię i różnice w gęstości

 

- Nie widać połączenia kończyny dolnej z panewką ani żadnego stawu biodrowego, który mógłby zapewnić ruch.

 

- Rdzeń kręgowy widoczny w kręgosłupie. 

 

- Niektóre kości mają cechy zwierzęce, a inne cechy ludzkie.

 

- "Jajka" wewnątrz istoty: niektórzy lekarze stwierdzili, że jest jasne, że obiekty te były jajkami, ponieważ nie było śladów nacięć pośmiertnych/innych, aby włożyć "jajka". Inni lekarze powiedzieli, że należy wykonać USG, aby to potwierdzić; Inny lekarz powiedział, że nie może stwierdzić, że obiekty były jajami, potrzebuje więcej informacji, aby wykluczyć możliwość, że są to kamienie.

 

- Połączenie czaszki z szyją wydaje się być naturalne; brak śladów metalu, kleju lub innych związków wskazujących na sztuczną ingerencję.

 

- Odbyt istoty przypomina jamę odbytową gada.

 

- Metalowy implant na klatce piersiowej nie jest połączony z kością; wydaje się jednak, że w jakiś sposób przylega. Implant nie utrzymuje struktury jednostki w całości - co niektórzy lekarze wyraźnie zaznaczali. 

 

- Kości wykazują zużycie jak u starszych ludzi


Użytkownik fussy edytował ten post 19.09.2023 - 22:09

 • 1

#11

Dressingblack.
 • Postów: 5
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Ponadto uważam, że jego "wyskok" z prezentacją mumii w Meksykańskim Kongresie, może przynieść więcej szkód niż pożytku procesowi Disclosure.

 

 

Ryan Graves tez tak uwaza z tego co widzialem dodatkowo ten Maussan tez ma sporo za uszami. Polecam przeczytac:  https://ufonapowazni...gresie-meksyku/


 • 1

#12

ppp.
 • Postów: 769
 • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Meksyk zorganizował drugie publiczne przesłuchanie w Kongresie na temat UFO. Pierwszym było to, w którym Jaime Maussan, dyrektor programu Tercer Milenio, zaprezentował rzekomych kosmitów, którzy okazali się być słynnymi już mumiami z Nazca. Przy tej drugiej okazji poseł federalny Sergio Gutiérrez Luna ogłosił inicjatywę mającą na celu zreformowanie prawa dotyczącego jawności i dostępu do informacji publicznej w celu zwiększenia przejrzystości informacji dotyczących niezidentyfikowanych anomalnych zjawisk (UAP).

"Dzisiaj przedstawiam inicjatywę reformy ustawy o jawności, w której możemy ustalić, że w przeciwieństwie do innych krajów, w Meksyku wszelkie informacje związane z tymi anomalnymi zjawiskami są w pełni publiczne i nie podlegają ograniczeniom", powiedział Gutiérrez Luna.

 


 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych