Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy eksperyment Toma Campbella może udowodnić, że jesteśmy w symulacji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Big Brother.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy teorię, że rzeczywistość fizyczna jest symulacją (tj. Rzeczywistość wirtualna) można przetestować poprzez naukowe eksperymenty?

Tom Campbell i jego zespół naukowców uważają, że tak.

 

Proponowane eksperymenty są opisane tutaj: http://users.cms.cal...es/IJQF2017.pdf

 

Analogia między rzeczywistością fizyczną a grami wideo (rzeczywistość wirtualna) może być pomocna w wyjaśnieniu naszego eksperymentalnego podejścia do pytania.

 

Rozważamy to pytanie przy założeniu, że jeśli system wykonujący symulację jest skończony (tzn. ma ograniczone zasoby), to aby osiągnąć niską złożoność obliczeniową, taki system, podobnie jak w grze wideo, renderowałby treść (rzeczywistość) dopiero na moment, w którym informacja staje się dostępna do obserwacji przez gracza, a nie w momencie wykrycia przez maszynę (która byłaby częścią symulacji i której wykrycie byłoby również częścią wewnętrznych obliczeń wykonywanych przez serwer wirtualnej rzeczywistości przed renderowaniem treści do gracza).

 

Posługując się analogią do gier wideo, proponujemy badanie oparte na założeniach:

1. System przeprowadzający symulację (w rzeczywistości fizycznej lub wirtualnej) jest skończony (tzn. ma ograniczone zasoby przetwarzania informacji, bez względu na to, jak duże mogą być te zasoby). Wszystkie gry wideo mają skończone zasoby, a obecnie akceptowana teoria kwantowa wspiera skończoną naturę rzeczywistości fizycznej;
2. Aby osiągnąć niską złożoność obliczeniową (ze względu na ograniczone zasoby), taki system, podobnie jak system gier wideo , renderowałby treść tylko wtedy, gdy (w tym momencie) wymagana informacja stanie się dostępna dla gracza;
3. W grze wideo procesor (pudełko z grami) nie może być częścią tworzonej wirtualnej rzeczywistości. Wynika z tego, że jeśli rzeczywistość fizyczna jest symulacją, obliczenia wymagane do stworzenia rzeczywistości fizycznej nie mogą być określone przez mechanizmy, które są częścią stworzonej rzeczywistości fizycznej.
Kierując się tymi założeniami, proponowane eksperymenty opisują wariacje powszechnie akceptowanego eksperymentu dualności fala/cząstka – który po pomyślnym wykonaniu – przetestuje, czy nasza obecnie akceptowana koncepcja rzeczywistości fizycznej zareaguje tak, jakby była symulacją (rzeczywistość wirtualna) .

Jeśli rzeczywistość reaguje na te eksperymenty tak, jak tylko symulacja (rzeczywistość wirtualna) i jeśli nie ma innej hipotezy, która mogłaby wyjaśnić wyniki eksperymentów, to logicznym wnioskiem jest to, że nasza rzeczywistość jest w rzeczywistości symulacją.

 

Zrzutka i cele: https://www.kickstar...virtual-reality

 

Proponowane eksperymenty: http://users.cms.cal...es/IJQF2017.pdf

 

Tom Campell na stan dzisiejszy zebrał ponad 230,000$. Pozwoli mu to na przeprowadzenie przynajmniej jednego eksperymentu.


Użytkownik Big Brother edytował ten post 02.10.2021 - 19:54

  • 2

#2

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety nie pomogę Tomowi z racji ubóstwa. Ale koncepcje interesujące i do dyskusji.


  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych