Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica Sfinksa (Film)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Mystery of the Sphinx
Tajemnica Sfinksa
Film dokumentalny na temat owej budowli...


  • 0



#2

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś źle zrobiłeś czy tylko mi niedziała ten film?? :lol
  • 0

#3

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi działa, Raziel zobacz czy przeglądarka Ci czasem go nie blokuje.
  • 0

#4

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne nagle zaczeło mi działac hehe, ale kurde to jest po angielsku ja chcę po Polsku :wall:

Niby coś tam umie po angielsku, ale wiadomo wolałbym po Polsku jest gdzieś wersja Polsko języczna?? :wall:
  • 0

#5

lukasz.8881.
  • Postów: 95
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zagadka Sfinksa


Stojący na straży piramid w Gizie Sfinks od wieków nie przestaje być przedmiotem fascynacji. Jednak ostatnie odkrycia wydają się podważać pogląd na to, kiedy został on zbudowany. Według ogólnie przyjętej teorii Sfinksa wybudował faraon Chefren, około 2500 r. p.n.e. Dlatego też wyniki badań geologicznych, które wykazały, że monument powstał przed 6000 r. p.n.e. na 3000 lat przed początkiem cywilizacji egipskiej, spotkały się z ostrą krytyką. Potrzebne było 15 lat starań jednego człowieka Johna Anthony Westa, amerykańskiego pisarza i samouka w dziedzinie egiptologii - aby opinie w tej sprawie zaczęły się powoli zmieniać.

Dołączona grafika


Inni egiptolodzy uzasadniają swój pogląd tym, że twarz Sfinksa jest podobna do twarzy statuy Chefrena znajdującej się w muzeum w Kairze. Jednak West, wykorzystując niekonwencjonalne metody badawcze, wykazał, że istnieje szereg istotnych różnic między dwoma figurami. West wykorzystał do tego doświadczonego porucznika Franka Domingo, specjalizującemu się w rekonstrukcjach twarzy. Domingo porównał twarz Sfinksa i twarz faraona z muzeum i na podstawie szczegółowych szkiców orzekł, że każda z nich przedstawia inną osobę. Stwierdził także, że jeśli inne badania wykażą, że Sfinks i Chefren to jeden człowiek., oznaczać to będzie, że artyści, którzy wykonali rzeźby, byli jedynie nieudolnymi rzemieślnikami. Ponieważ badania Domingo nie przekonały egiptologów, że Sfinks jest starszy niż powszechnie uważają, West spróbował innego sposobu. Wysunął on teorię, że erozja nie została spowodowana działaniem pustynnych wiatrów, lecz wody deszczowej.

Ostatnie obfite opady deszczowe miały miejsce w czasie epoki lodowcowej ok. 12000r. p.n.e. West znalazł naukowca, który chciał go wysłuchać - dr Roberta Schocha z Uniwersytetu Bostońskiego. Badania Schocha potwierdziły, że postać Sfinksa oraz ściany wgłębienia, wskazują typowe ślady erozji wodnej. Okazało się również, że monument i pobliski kompleks świątyń wykonane zostały z tej samej skały. Ponadto Schoch zwrócił uwagę na fakt, że Sfinks i otaczające go mury były tak mocno zerodowane, że powstałe w nich szczeliny sięgają metra głębokości, podczas gdy warstwa identycznych skał znajdujących się w pobliżu prawie w ogóle nie uległa zniszczeniu. Wniosek był taki, że Sfinksa rzeźbiono etapami.

Dołączona grafika


Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić swoją teorię, West postanowił ustalić, kiedy rozpoczęto prace nad wyrzeźbieniem Sfinksa. W tym celu West sprowadził do Egiptu Thomasa Dobeckiego z Houston. Eksperymenty Dobeckiego i obserwacje Schocha potwierdziły, że Sfinks powstawał etapami i że mocno zerodowany przód monumentu jest o jakieś 3000 lat starszy od części tylnej. To znaczy, że za czasów Chefren Sfinks był już prawie ukończony. Geolog ten uważa, że mała w stosunku do korpusu głowa wskazuje, że Sfinks mógł mieć inne oblicze, które następnie zostało przemodelowane na egipską modłę. W czasie tych eksperymentów Dobecki odkrył istnienie kilku nie zbadanych tuneli i dużego, prostokątnego pomieszczenia pod łapami Sfinksa. Ciekawostką jest to, że te odkrycia pokrywały się z przepowiedniami amerykańskiego jasnowidza Edgara Cayce'a. Zdaniem Cayce'a , około 10500 r. p.n.e. do Egiptu przybyli ludzie ocaleni z katastrofy Atlantydy.


W ciągu stu lat od pojawienia się wybudowali Sfinksa i piramidy. Ponadto przewidział on, że do końca 2010 roku "w miejscu gdzie światło i cień pada pomiędzy łapami Sfinksa, odkryte zostanie archiwum". W jego wnętrzu zdaniem jasnowidza, znajduje się biblioteka zawierająca wiedzę zaginionej cywilizacji Atlantydów. Tak czy owak, wyniki badań wydają się wskazywać, że monument powstał dużo wcześniej niż to do tej pory było przyjęte. Nie rozwiązana pozostaje jednak zagadka, kto i w jaki sposób wybudował Sfinksa. Niedawno pozwolenie na kontynuacje badań uzyskał, Joseph Schor, który w niedalekiej przyszłości ma zamiar otworzyć nieznane tunele pod Sfinksem.



Źródło : http://www.zjawiskap...lne.webpark.pl/
  • 0

#6

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[url="http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=4837#"]http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=4837#[/url]

P.S.
Szukaj zanim coś "nowego" napiszesz (założysz temat). Proponowałbym zamknąć i przenieść owy text do tamtego tematu...
  • 0



#7

lukasz.8881.
  • Postów: 95
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chciałem pisać w tym temacie bo jest już stary i nie chciałem ochrzana dostać że odświeżam stare tematy ,wolałem nowy napisać . Niech już lepiej zostanie to tu :) :) :) Chyba że koniecznie musze go tam przeniesc ?

edit Inga: Nie przesadzaj z tym ochrzanem. Jesteś tu nowy i każdy temat na forum jest dla ciebie nowy (nawet stary) ;) więc pisz śmiało tam gdzie chcesz i nic się nie bój. :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych