Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#91

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Z tych nowszych jedynie kilka pozycji, ma tytuł bądź opis wskazujący na poważniejszą treść - i tylko one zasługują na mój dłuższy komentarz i jakąś dyskusję nad nimi.

Zapraszamy do komentowania i dyskusji. :)


  • 0



#92

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Rosji Świadkowie Jehowy zostali zdelegalizowani i uznani za ugrupowanie ekstremistyczne:

http://www.tvn24.pl/...owy,757811.html


  • 0



#93

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sąd w Wyborgu na podstawie ekspertyzy uznał Biblię w Przekładzie Nowego Świata za literaturę ekstremistyczną.

Główne argumenty:

-W tytule nie ma słowa "Biblia" a "Pismo Święte"
-Nie ma podziału na "Stary Testament" i "Nowy Testament", a są "Pisma Hebrajsko - Aramejskie" i "Chrześcijańskie Pisma Greckie"
-Rosyjski PNŚ jest przekładem z j. angielskiego


  • 0

#94

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Linczek?


  • 0



#95

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mój brat ożenił się z Jehową. Na dzień dzisiejszy uważam, że to sekta, która powinna być zdelegalizowana na całym świecie.
  • 0

#96

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sąd w Wyborgu na podstawie ekspertyzy uznał Biblię w Przekładzie Nowego Świata za literaturę ekstremistyczną.

Główne argumenty:

-W tytule nie ma słowa "Biblia" a "Pismo Święte"
-Nie ma podziału na "Stary Testament" i "Nowy Testament", a są "Pisma Hebrajsko - Aramejskie" i "Chrześcijańskie Pisma Greckie"
-Rosyjski PNŚ jest przekładem z j. angielskiego

 

 Naprawdę? To są powody o uznania tego przekładu za literaturę ekstremistyczną? :facepalm:

 A zapomnieli panowie @Zaciekawiony i @Bohun że Rosja ma tak jak by na pieńku z USA, A te główne argumenty to tak jakby śmieszne są? Sprawa się rozjaśnia, gdy pamięta się że centrala kociaków znajduje się w USA.  No proszę. :wtf: Przedszkolak by to ogarną.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 19.08.2017 - 19:28

  • 0



#97

Sheldon Cooper.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio do mnie zapukali i zaczęli zastanawiać się nad pojęciem czasu. Powiedziałem, że wolę ręce złożone do pracy niż modlitwy, że one niosą większą pomoc według mnie. Pan odpowiedział, że z pracy właśnie wrócił więc grzecznie poleciłem mu wolontariat.


  • 0

#98

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Naprawdę? To są powody o uznania tego przekładu za literaturę ekstremistyczną?

Przepraszam popełniłem błąd.

Są to argumenty z ekspertyzy udowadniającej że PNŚ nie jest Biblią.

Aczkolwiek nie zmienia to faktu że została ona uznana za literaturę ekstremistyczną.

 

Linki dla Zaciekawionego:

https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/

http://www.religiopo...ibleistike.html


Użytkownik Bohun edytował ten post 20.08.2017 - 22:24

  • 0

#99

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Są to argumenty z ekspertyzy udowadniającej że PNŚ nie jest Biblią.

Przepraszam ale skoro do stwierdzenia, że:

 

-Rosyjski PNŚ jest przekładem z j. angielskiego

 Potrzeba jakichkolwiek ekspertyz, i uznanie tego faktu, jednym z głównych argumentów,

 

 

Główne argumenty:

-W tytule nie ma słowa "Biblia" a "Pismo Święte"
-Nie ma podziału na "Stary Testament" i "Nowy Testament", a są "Pisma Hebrajsko - Aramejskie" i "Chrześcijańskie Pisma Greckie"
-Rosyjski PNŚ jest przekładem z j. angielskiego

 

 To ja nie mam więcej pytań, odnośnie jakości tych ekspertyz. :facepalm:


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 21.08.2017 - 20:14

  • 0



#100

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

-Rosyjski PNŚ jest przekładem z j. angielskiego

 Potrzeba jakichkolwiek ekspertyz, i uznanie tego faktu, jednym z głównych argumentów,

 

 

Główne argumenty:

-W tytule nie ma słowa "Biblia" a "Pismo Święte"
-Nie ma podziału na "Stary Testament" i "Nowy Testament", a są "Pisma Hebrajsko - Aramejskie" i "Chrześcijańskie Pisma Greckie"
-Rosyjski PNŚ jest przekładem z j. angielskiego

 

 To ja nie mam więcej pytań, odnośnie jakości tych ekspertyz. :facepalm:

 

1.Ekspertyza była potrzebna by uznać że PNŚ nie jest Biblią i zakazać dystrybucji.

2.Ekspertyza jest bardzo dobra w końcu wykazała to co miała wykazać, a reszta to czepianie się szczegółów. :szczerb:

 

Ciekawe co zrobią ŚJ gdy wyrok się uprawomocni - zaczną korzystać z innych przekładów czy robić z siebie męczenników?


  • 0

#101

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

1.Ekspertyza była potrzebna by uznać że PNŚ nie jest Biblią i zakazać dystrybucji.

Koran też nie jest Biblią, może pójść za ciosem?

 

 

2.Ekspertyza jest bardzo dobra w końcu wykazała to co miała wykazać, a reszta to czepianie się szczegółów. :szczerb:

 

To właśnie dowodzi że wartość tej "ekspertyzy" jest zerowa. A cała sprawa jest czysto polityczna.


  • 0



#102

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Koran też nie jest Biblią, może pójść za ciosem?

Koran jest uznawany za świętą księgę, więc wydaje mi się że nie można go zakazać. By trzeba spojrzeć na rosyjskie prawo jak to z tym wygląda.

 

To właśnie dowodzi że wartość tej "ekspertyzy" jest zerowa. A cała sprawa jest czysto polityczna.

Jasne że tak, aczkolwiek nie oszukujmy się ŚJ lubią przysparzać sobie męczenników.

 

Ciekawe co sądzą na temat tego że "Bestia Szkarłatna" wspomniana przez św. Jana w apokalipsie czyli ONZ

(https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102014263#h=12:0-12:436) broni ŚJ czy to w Korei Południowej czy to w Rosji (https://www.jw.org/p...aporty-jw-atak/)?


  • 0

#103 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Jehowi, katolicy, sataniści i wiele innych takich grup, stara się wmówić ludziom wiele swoich przekonań. Najczęściej też, mają w tym jakieś zyski. Jehowi są o tyle wkurzający, że nawet jak mówi im się, żeby dali spokój, to i tak przychodzą i oferują jakieś swoje czasopisma, czy inne głupoty. Niektórzy są nawet mądrzy, ale jak widzę takiego dziadka w wieku około 70 lat, chodzącego po domach i z takim przekonaniem mówiącego o swojej wierze, to płakać mi się chce...


  • 0

#104

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prawda jest taka, że nikt mądrego nic nie powie na temat tej grupy religijnej póki nie posiada takich w rodzinie. U mnie to był przypadek ponieważ mój brat się zakochał, a ona okłamała całą rodzinę moją ponieważ obiecywała jasno iż nie będzie realizować się dalej w tym celu. Nie chcę zdradzać całej historii prywatnej. Mogę tylko powiedzieć, że nie kontaktowałem się z bratem od lat, rodzice to robią i widzą jasno, że jego mózg wyparował. Także nie zgodzę się nigdy, że to decyzja polityczna. To decyzja godna uwagi w naśladowaniu.


  • 0

#105

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

https://wiadomosci.w...89813184104577a

 

Artykuł mówi chyba sam za siebie.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych