Skocz do zawartości
Zdjęcie

[email protected] zawiesza dalsze poszukiwanie kosmitów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

39821_2.jpg

Foto:domena publiczna

 

[email protected] to projekt Internetowych obliczeń rozproszonych, skupiony wokół poszukiwania śladów obcej cywilizacji w obserwowanym kosmosie. Projekt polegał na użyciu społeczności Internetowej do analizy kosmicznego szumu radiowego i poszukiwania w nim nienaturalnych sygnałów, prawdopodobnie pochodzących od obcych cywilizacji. Uczestnicy programu za pomocą przygotowanego klienta pobierali porcje szumu kosmicznego rejestrowanego przez radioteleskop w Arecibo, i następnie użyczali moc obliczeniową swoich komputerów dla potrzeb analizy szumu w celu znalezienia w nim cech, które mogą świadczyć o tym, że sygnał został nadany przez pozaziemską cywilizację.

 

Organizacja SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), zajmująca się pozyskiwaniem dowodów istnienia życia pozaziemskiego, poinformowała właśnie, że po 21 latach zawiesza dalsze funkcjonowanie programu [email protected]

 

Aktualnie program zawieszony został zaledwie do 31 marca. W czasie tym SETI ma opublikować szczegółowy raport podsumowujący 21 lat obliczeń wykonywanych za pomocą sieci [email protected] Ma być to obszerny artykuł naukowy, w którym zebrane zostaną wnioski z 21 lat analizy danych, oraz być może odpowiedź na pytanie, czy we Wszechświecie udało się namierzyć sygnały mogące świadczyć o istnieniu obecnej cywilizacji.

 

Badacze z SETI nie podjęli jeszcze na ten moment decyzji, czy będą w przyszłości kontynuować projekt [email protected], czy też jego zawieszenie oznacza całkowite wygaszenie tej inicjatywy. Zainteresowani wsparciem poszukiwania kosmitów mogą jednak dołączyć do innych projektów tego typu, jak np. BOINC, MilkyWay i Enstein.

 

źródło


  • 6

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u