Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO istnieje? Marynarka wojenna USA przyznaje, że nagrania są prawdziwe


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6631
 • Tematów: 766
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Marynarka wojenna USA (US Navy) potwierdziła, że tajemnicze nagrania, na których ma być widoczne UFO, są autentyczne. Amerykańska marynarka wojenna przyznała to po raz pierwszy w historii.

 

                                                     ufo.jpg

                                                     fot/DepartamentOfDefence

 

Nagrania zarejestrowali amerykańscy piloci. Od grudnia 2017 roku pojawiały się one w mediach – nie tylko takich zajmujących się tematyką UFO, ale też w szanowanych dziennikach, jak np. "The New York Times".

 

Filmy są autentyczne. Przedstawiciel US Navy potwierdził, że to UFO, a właściwie UAP (Unidentified Aerial Phenomena – Niezidentyfikowane Zjawiska Powietrzne) – nazwa UFO nie znajduje się już w oficjalnym użyciu.

 

"Marynarka wojenna określa obiekty, które widzimy na tych nagraniach, mianem niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych. Używamy tego określenia, ponieważ dobrze opisuje obserwacje niezidentyfikowanych obiektów, które znajdują się w treningowej przestrzeni powietrznej kontrolowanej przez wojsko " – powiedział Joseph Gradisher z marynarki wojennej USA, którego cytuje portal The Black Vault.

 

Publikacje rozzłościły amerykańskie wojsko. Pentagon stwierdził jakiś czas temu, że nagrania nie powinny były zostać upublicznione. Gradisher potwierdził, że miały one być trzymane z dala od opinii publicznej.

 

Dowód, że kosmici istnieją? To, że marynarka wojenna USA potwierdza autentyczność nagrań, nie oznacza jeszcze, że Ziemię odwiedzili przybysze z kosmosu. Obecność na niebie UFO – czy też UAP – znaczy tyle, że obiektów tych nie udało się zidentyfikować. Możliwe jednak – i prawdopodobne – że są to obiekty pochodzenia ziemskiego.

 

                                                             

 

 

imagesO2.png

 

#2

Blackhawk.
 • Postów: 165
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 (...) Możliwe jednak – i prawdopodobne – że są to obiekty pochodzenia ziemskiego.

 

 

 

Ale Pan co pisał ten tekst, usłyszał wypowiedź pilota o przemieszczeniu się obiektu o około 3 km w przeciągu 2 sekund? Dla niektórych (a na forum też takie rodzynki są) widocznie nawet tak oczywiste dowody dalej będą niewystarczające. No nic, ten dzień w którym już całkowicie oficjalnie powiemy "tak mieliśmy rację" jest już jak widać coraz bliżej :D  A międzyczasie jeszcze pewnie w tym temacie pojawią się posty pewnych osób, o tym że to błąd w nagraniu, celowa manipulacja, początek projektu Blue Beam itd.  


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 19.09.2019 - 18:42

 • 0

#3

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko ze skąd pewność że oszacowanie prędkości tego obiektu przez pilota jest właściwe? Skoro on sam leci samolotem to wyznaczenie prędkości innego obiektu w talich warunkach może być mocno nietrafione.
 • 0#4

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6631
 • Tematów: 766
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten pilot to raczej nie jest z pierwszej łapanki, ci goście dość trafnie potrafią ocenić takie rzeczy. Zresztą, on nie ocenił prędkości obiektu, tylko odległość, jaką pokonał w ciągu dwóch sekund, a to dość łatwe. Poza tym, nawet jeżeli popełnił błąd o 500 metrów, to i tak nie ma znaczenia, bo 1 km/s to 3600 km/h więc prędkość dość spora.

 

Legendarny X-15 miał max.prędkość 7273 km/h i to tylko dlatego, że miał silnik rakietowy i leciał na wysokości 31 km.

Bezzałogowy samolot X-43A pobił w 2004 r. światowy rekord prędkości. Pomknął nad Pacyfikiem na wysokości 34,5 km z prędkością aż 11 tys. 200 km/godz., czyli niemal dziesięć razy większą niż prędkość dźwięku. No, ale to dron. Zresztą, nie wiadomo, czy ów obiekt był załogowy.

#5

Blackhawk.
 • Postów: 165
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kolejny bardzo mocny film. Drona możemy sobie chyba już wrzucić między bajki. Piloci sami na początku myśleli że to dron, ale zwątpili w tą teorię gdy zobaczyli co ten obiekt robi. 

 

 

ah i na marginesie - pilot wspominał że maszyna przypominała coś na kształt żyroskopu. Czy nie przypomina to opisu z księgi Ezechiela?

 

"Wygląd tych kół odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim"


I jeszcze jak już jesteśmy w temacie UFO i dronów. Kilka dni temu irańska armia strzelała do czegoś. Co ciekawe żaden z pocisków nie był w stanie dosięgnąć obiektu. Tutaj jednak (przynajmniej moim zdaniem) jest większa szansa na to że to była jakaś nowa zabawka amerykanów. A Wy jak sądzicie ? 

 


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 22.09.2019 - 22:10

 • 0

#6

Kwarki_i_Kwanty.
 • Postów: 510
 • Tematów: 44
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers", to dokument, który polecam każdemu kto chciałby spojrzeć na kwestię UFO z perspektywy osoby, która pracowała dla amerykańskiego rządu i "Strefy 51". Przedstawia on historię Boba Lazara, którego opowieść o kontaktach z niebotyczną technologią i tym, co można uznać za UFO mrozi krew w żyłach. Produkcja dostępna była swego czasu na "Netflixie". Warto więc sprawdzić, czy dalej się tam znajduje i czym prędzej film obejrzeć! Fakt, jest to kontrowersyjny materiał, jednak wprawiający w konsternację i dający wiele do myślenia. 


 • 1

#7

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 6631
 • Tematów: 766
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I jeszcze jak już jesteśmy w temacie UFO i dronów. Kilka dni temu irańska armia strzelała do czegoś. Co ciekawe żaden z pocisków nie był w stanie dosięgnąć obiektu. Tutaj jednak (przynajmniej moim zdaniem) jest większa szansa na to że to była jakaś nowa zabawka amerykanów. 

NASA bawi się od jakiegoś czasu podobnymi zabawkami i kształt obiektu jest podobny do tego z filmu. Być może, prace idą dwutorowo, czyli jest część oficjalna i tajna, gdzie w tej drugiej sprawdzają osiągi w warunkach bojowych.

 

NASA buduje samolot zmieniający kształt. MADCAT zmieni oblicze lotnictwa

 

NASA oraz naukowcy z MIT pracują nad samolotem o zmiennej aerodynamice skrzydeł. To znaczy, że w dowolnym momencie lotu będzie mógł zmienić ich kształt, aby zmienić tor lotu.

 

                                                       samolot-355995583597a4bc2ac02ffa.jpg

                                                       SAMOLOT OPRACOWYWANY PRZEZ NASA MOŻE ODMIENIĆ LOSY LOTNICTWA (NASA/MIT)

 

Większość samolotów wykorzystuje sztywne skrzydła, z kilkoma ruchomymi elementami. Aby dokonać zmiany toru lotu, maszyna zmienia kąt nachylenia tych fragmentów tak, aby opory powietrza zmieniły trajektorię pojazdu. Naukowcy pomyśleli: A co, gdyby stworzyć samolot, który będzie mógł całkowicie zmienić swój kształt?

 

Jak pomyśleli, tak zrobili. Inżynierowie z NASA oraz MIT pracują aktualnie nad prototypem takiej maszyny. MADCAT (Mission Adaptive Digital Composite Aerostructure Technologies) to projekt stworzenia samolotu o zmiennej aerodynamice skrzydeł.

 

                                                        

 

Samolot ma składać się z lekkich i elastycznych elementów. Właściwie to ultralekkich. Różnica jest kolosalna, gdyż gęstość całego skrzydła wyliczono na około 5,6 kg/m³. Dla porównania gęstość kauczuku to 1500 kg/m³. Jak inżynierowie zdołali coś takiego osiągnąć?

 

To dzięki unikalnej strukturze skrzydła. Opiera się na tzw. "kracie", której zadaniem jest zapewnienie wytrzymałości elementom ruchomym. Można powiedzieć, że jest swojego rodzaju stelażem. Krata składa się z setek połączonych ze sobą "bloków" i jest pokryta elementami wykonanymi z polimeru, których zadaniem jest nadawanie elastyczności maszynie.

 

                             nas1-e76195fd91d951fd0adbb40eb9a,0,920,0,0.png

                             NASA/MIT

 

Naukowcy znaleźli idealne porównanie, które najlepiej tłumaczy schemat całego skrzydła. Te małe bloki są niczym piksele, które po złożeniu ze sobą w całość, dają nam jeden stały obraz. Tak cała krata bloczków układa się w jedno solidne, ale za to ruchome skrzydło.

 

                              blok-aeb1f593fd81e8b728aa476d61a.jpg

                              NASA/MIT

 

Dzięki takiej konstrukcji, skrzydło samolotu jest łatwiejsze do modelowania i może dostosowywać się do różnych zadań i potrzeb. W każdej fazie lotu, począwszy od startu, aż po lądowanie, kształt skrzydła powinien być zupełnie inny, aby lot przebiegał skutecznie oraz bezpiecznie. Dodatkowo taka konstrukcja ułatwia naprawę, ponieważ nie trzeba wymieniać całego skrzydła, a sam samolot posiada mniej unikatowych elementów.

 

wp.png

#8

Legendarny..

  King of Nothing, Slave to No One

 • Postów: 964
 • Tematów: 187
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ale Pan co pisał ten tekst, usłyszał wypowiedź pilota o przemieszczeniu się obiektu o około 3 km w przeciągu 2 sekund? Dla niektórych (a na forum też takie rodzynki są) widocznie nawet tak oczywiste dowody dalej będą niewystarczające.

 

Jeśli miałyby to być "oczywiste" dowody za pozaziemskim pochodzeniem obiektu, to owszem, dla mnie są niewystarczające i to dalece. 3 km na 2 sekundy to zaledwie 5400 km/h. "Zaledwie", bo w co najmniej trzech państwach, USA, Rosji i Chinach, trwają od dawna zaawansowane prace nad pociskami manewrującymi zdolnymi do przekraczania prędkości 5 Ma czyli 6125,22 km/h, na tyle zaawansowane, że mówi się już o wchodzeniu poszczególnych konstrukcji do czynnej służby. A skoro najstabilniejsze, najlepiej dopracowane pod względem relacji koszt-efekt konstrukcje wchodzą już lub niedługo będą wchodzić do seryjnej produkcji, to prawdopodobne, że jeszcze bardziej futurystyczne projekty mogą być w fazie testów, które będą trwały jeszcze dziesiątki lat, a przez wzgląd na mocarstwową rywalizację okryte są na razie mgłą milczenia i dezinformacji. Przy czym nie jest powiedziane, że pociski te muszą koniecznie przypominać kształtem typową rakietę o standardowym napędzie (patrz wizualizacja firmy Raytheon poniżej).

 

pp9wna_RaytheonHypersonic4DISTAR.jpg

PRNewsforto/Raytheon Company

 

Nie twierdzę, że to na pewno właściwe wyjaśnienie, za mało się znam na temacie. Ale dlatego też śmieszy mnie mówienie tutaj o jakiejkolwiek oczywistości dowodów. Wspomniałem o rywalizacji mocarstw i związanej z nią taktyce dezinformowania innych odnośnie własnych prac nad perspektywicznymi projektami uzbrojenia (i to zarówno rywali jak i sojuszników), co jest zjawiskiem bardzo dobrze znanym znawcom przemysłu zbrojeniowego. Warto to powiązać z zastanawiającymi okolicznościami w jakich powyższe filmy w ogóle wypłynęły. Wspomniany pan Joseph Gradisher, który stwierdził że nagrania miały być trzymane z dala od opinii publicznej, piastuje stanowisko, cytuję, rzecznika Zastępcy Dowódcy Operacji Morskich ds. Wojny Informacyjnej (spokesperson for the Deputy Chief of Naval Operations for Information Warfare). Dowódca Operacji Morskich (Chief of Naval Operations) to najwyższe stanowisko wojskowe w US Navy (nad nim jest już tylko cywilny sekretarz marynarki), ma on do swojej dyspozycji zastępców (Deputy Chief) zajmujących się odpowiednimi, węższymi dziedzinami. W tym wypadku głos zabrał rzecznik takiego zastępcy w którego kompetencjach leży głównie prowadzenie wojny informacyjnej (information warfare) na rzecz marynarki wojennej, co powinno dać do myślenia. A także to, że w ogóle go zabrał i że pozwolono pilotom podzielić się tak podejrzanie wieloma sensacyjnymi informacjami, mimo że jednocześnie twierdzi się, że nagrania "miały" pozostać poufne. Naprawdę? To już Amerykanie nie znają się na zatajaniu informacji i na wyciszaniu tych, które niezamierzenie wyciekły?

 

Sądzę, że wiele jeśli nie większość zarejestrowanych przez urządzenia wojskowe i wiarygodne urządzenia cywilne nagrań UFO może być właśnie taką wojną informacyjną. Służbom wywiadowczym rywali politycznych podsuwa się w ten sposób na tacy powód do zakłopotania. Oto w przestrzeni powietrznej ich rywali zaobserwowano obiekt o takim a takim kształcie, poruszający się w taki a taki sposób i teraz ich wojskowi mają powód do zastanawiania się nad wiarygodnością innych posiadanych przez nich informacji na temat tajnych projektów prowadzonych przez państwo z którego wypłynęło takie nagranie, być może sprzecznych, a ich naukowcy pracujący nad własnymi programami dostają zagwozdkę techniczną - w jaki sposób coś takiego zbudowali? Może moglibyśmy spróbować to skopiować? A może to rozwojowy ślepy zaułek, celowo nam podsunięty? Tym bardziej prawdopodobne jest, że mamy do czynienia z wojną informacyjną, kiedy właśnie wojsko potwierdza wiarygodność takich nagrań, tym pewniejsze jest wtedy przesłanie dla konkurentów. Nie ma znaczenia jakie insynuacje będzie snuła opinia publiczna, bo to nie ona jest adresatem.


 • 5#9

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zresztą, on nie ocenił prędkości obiektu, tylko odległość, jaką pokonał w ciągu dwóch sekund, a to dość łatwe. Poza tym, nawet jeżeli popełnił błąd o 500 metrów, to i tak nie ma znaczenia, bo 1 km/s to 3600 km/h więc prędkość dość spora.


Ok ale jak ocenia jaką odległosc pokonał w danym czasie to na tej podstawie da sie wyznaczyc prędkość. Obiekty poruszają sie szybko ale oczywistym dowodem na rzekome ich pozaziemskie pochodzenie bym tego nie nazwał.

Legendarny dobrze pisze. W ujawnienu takich nagrań nie chodzi o to żeby zadowolic ufoentuzjastów tylko jest jakieś drugie dno.
 • 0#10

ppp.
 • Postów: 770
 • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Armia USA podpisała oficialny kontrakt z The Stars Academy of Arts & Science Announces CRADA dotyczący badań nad pozaziemskimi stopami metali pochodzącymi z rozbitych UFO.

 

"Multiple pieces of metamaterial reported to come from an Unidentified Aerial Vehicle."

 

https://dpo.tothesta...ademy.com/#news

 

https://documents2.t...-ARMY-CRADA.pdf

 

 

Metale:

https://www.instagra...source=ig_embed

https://www.instagra...source=ig_embed

https://www.instagra...source=ig_embed


Użytkownik ppp edytował ten post 31.10.2019 - 18:58

 • 1

#11

Książe Zła.
 • Postów: 683
 • Tematów: 77
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

icoterasxdd

 

Nie a tak serio ma ktoś jakąś wiedze na ten temat? Ciekawa sprawa jak ktos cos wie wiecej na ten temat niech sie wyswietli w temacie elo


 • 0#12

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy wiedzę http://www.paranorma...a-sa-prawdziwe/
 • 0#13

kikkhull.
 • Postów: 324
 • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Inną możliwa opcją jest to, że USA z jakichś powodów pochwaliło się swoim projektem.


 • 0

#14

ppp.
 • Postów: 770
 • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Film dokumentalny "The Phenomenon"


 • 1

#15

ppp.
 • Postów: 770
 • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Pentagon potwierdza, że jest w posiadaniu i testuje materiały z rozbitych statków UFO.

 

https://www.thesun.c...ge-ufo-crashes/


 • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych