Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy

spirytyzm okultyzm magia medytacja zjawiska paranormalne

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Inmymind.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej,

piszę ponieważ od wielu lat, w zasadzie odkąd tylko pamiętam coś mnie nawiedza. Na początku myślałam że to zwykłe sny, halucynacje. Nie wydaje mi się tak jednak. Coś mnie próbuje zaciągnąć na inną stronę. Wydaje mi się że mam dar.

Na razie nie umiem go jednak kontrolować. Czuję obecność zmarłych osób, słyszę je. Słyszę też huki, drapanie ścian, warknięcia i dziwne głosy. W moim domu dzieją się rzeczy niewyjaśnione. Nie da się ich racjonalnie wytłumaczyć. Ktoś próbuje mi coś powiedzieć.

Chcę przeprowadzić rozmowę z tym duchem. Mam zdjęcia osób które tu zginęły.

myślicie że to wystarczy?


  • 0

#2

Bear777.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

To nie obecność zmarłych osób, tylko demonów, zmarli nie wracają na ziemię...

Nie baw się w spirytyzm, bo skończysz z poważnymi problemami duchowymi.
  • -1

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słyszysz drapanie i warknięcia bo to pewnie pies chce wyjść na dwór. Mój też tak robi podobnie.
Inna strona ale która? bo jak chce cię zaciągnąć na lewo to znaczy że to duch lewicowy a jak na prawo to prawicowy.
  • 0



#4

Duszkanna.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie próbuj bawić się w żadne seanse spirytystyczne, bo tylko pogorszysz sprawę.
Na sam początek spróbuj racjonalnie wyjaśnić to co się dzieje wokół Ciebie. Może oglądasz za dużo horrorów z demonami/diabłami w roli głównej?
  • 0

#5

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o drapanie w ścianach, to mogą to być myszy. U ciotki w górach normalnie pod boazerią pomykały z góry na dół, i drapały niesamowicie. Oczywiście się straszyliśmy, że to duchy drapią, dopóki ciotka nie dała nam łapki na myszy. 
A do zdjęć możesz sobie pogadać, ale wątpię, że ktoś coś odpowie. Wywoływanie duchów i inne podobne rzeczy nic nie dadzą, ani nic nie pogorszą, bo po prostu takie coś nie działa.


  • 0

#6

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie obecność zmarłych osób, tylko demonów, zmarli nie wracają na ziemię...

Schowaj sobie swój katolski światopogląd do kieszeni i niech on tam lepiej już na zawsze pozostanie. Katol (nie katolik, żeby była jasność - ale właśnie katol) w każdym szmerze czy innym zjawisku "paranormalnym" upatruje działań demonów.

Nie baw się w spirytyzm, bo skończysz z poważnymi problemami duchowymi.

Co najwyżej psychicznymi, jeśli już. Osoby o słabej psychice, bawiąc się w spirytyzm często popadają w paranoje.

Słyszysz drapanie i warknięcia bo to pewnie pies chce wyjść na dwór. Mój też tak robi podobnie.
Inna strona ale która? bo jak chce cię zaciągnąć na lewo to znaczy że to duch lewicowy a jak na prawo to prawicowy.

Aż dziw bierze, że ten prześmiewczy i w zasadzie kompletnie nic nie wnoszący do tematu post napisał moderator. I wy się jeszcze dziwicie, że ktoś napisał temat o "upadku paranormalne.pl" i że coraz mniej ludzi ma ochotę tutaj zaglądać.

A do zdjęć możesz sobie pogadać, ale wątpię, że ktoś coś odpowie. Wywoływanie duchów i inne podobne rzeczy nic nie dadzą, ani nic nie pogorszą, bo po prostu takie coś nie działa.

A skąd wiesz, że nie działa? Bo tak powiedziała jakaś mądra głowa w National Geographic czy innym Focusie? :) Ostatnio jeden naukowiec ogłosił całemu światu, że życie po życiu nie istnieje bo "nauka wszystko już wyjaśniła" - i do teraz pół Internetu spuszcza się całymi litrami nad tą wypowiedzią. Proponuję posłuchać (lub poczytać, bo jest też w wersji tekstowej), co o kontaktach z zaświatami mówi np. taki Tom Campbell (fizyk, współpracował z armią USA, z NASA, a w międzyczasie prowadził badania w Instytucie Monroe'a). W pewnych określonych sytuacjach takie nawiązanie kontaktu z "tamtą stroną" jak najbardziej jest możliwe, trzeba tylko się do tego odpowiednio przygotować i poczynić pewne kroki, przede wszystkim nauczyć się wyciszania umysłu i medytowania. I nie są do tego potrzebne żadne seanse spirytystyczne czy zabawy z tabliczką Ouija. Inna sprawa oczywiście że nie wszyscy powinni to robić, choćby osoby słabe psychicznie czy mające skłonności do escapizmu mogą wpędzić sie w niezłe kłopoty - chorobę umysłową.
  • 0



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ci co urządzali kiedyś takie seanse też twierdzili, że to dobra metoda kontaktu z tamtym światem. A faktycznie nic takiego się nie działo, wszystkie seansów wydarzenia zostały dokładnie wyjasnione. Teraz niektórzy zmienili i uprościli procedury. Wystarczy zamknąć oczy i udawać, że następuje kontakt z jakimś innym światem.

"Aż dziw bierze, że ten prześmiewczy i w zasadzie kompletnie nic nie wnoszący do tematu post napisał moderator"

To twoje zdanie.
Wydaje mi się że też mam dar ale się tym nie chwale.
  • 0



#8

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skąd wiem ? Wiele czytałem i czytam dalej. Tak samo oglądałem, a nawet próbowałem. Każdy filmik o przywoływaniu duchów, widzeniu duchów, krzyki itp. jest ustawiane. I zawsze to wygląda tak - "Znany youtuber, który nigdy nie miał styczności z tematyką duchów, zostaje nawiedzony przez coś niepokojącego". Takich filmów jest miliard. Oczywiście to nie jest jedynym moim źródłem informacji, ale jest najbardziej dostępnym i najpopularniejszym. Nikt jeszcze nie udowodnił przed kamerą , ani w sterylnych warunkach laboratoryjnych (bez możliwości przygotowania sztuczek), że takie coś jak przywołanie lub kontakt ze zmarłym jest możliwy. 


  • 0

#9

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak samo oglądałem, a nawet próbowałem. Każdy filmik o przywoływaniu duchów, widzeniu duchów, krzyki itp. jest ustawiane. I zawsze to wygląda tak - "Znany youtuber, który nigdy nie miał styczności z tematyką duchów, zostaje nawiedzony przez coś niepokojącego". Takich filmów jest miliard

Szukanie dowodów na istnienie duchów na youtube? No tylko pogratulować...

Nikt jeszcze nie udowodnił przed kamerą , ani w sterylnych warunkach laboratoryjnych (bez możliwości przygotowania sztuczek), że takie coś jak przywołanie lub kontakt ze zmarłym jest możliwy

I nikt Ci tego "w sterylnych warunkach laboratoryjnych" nie udowodni. Pewnych zjawisk nie da się wywoływać ot tak po prostu na zawołanie. Szeroko rozumiane kontakty z "tamtą stroną" wymagają odpowiedniego przygotowania, a potem długotrwałego zbierania danych, analizowania, itd. Danych choćby zbieranych w Instytucie Monroe, z którym - wbrew temu co się niektórym wydaje - współpracuje również pewne grono naukowców. Wspomniany Campbell na przykład poświęcił na zgłębianie tematyki OOBE, kontaktów z zaświatami itd. ponad 35 lat, sam zresztą po wytrenowaniu pewnych technik zaczął doświadczać takich czy innych fenomenów.
  • 0



#10

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przecież napisałem, że to jeden z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na zaprzeczenie takich zjawisk. A nie, że szukam tam dowodów...

 

 

I nikt Ci tego "w sterylnych warunkach laboratoryjnych" nie udowodni. Pewnych zjawisk nie da się wywoływać ot tak po prostu na zawołanie.

A dlaczego się nie da ? Ktoś stworzył jakieś specjalne wymagania ? Że takie zjawisko da się wywołać tylko w "strasznych" albo opuszczonych miejscach ? Nikt mi nigdy tego nie udowodni bo to brednie. A jeśli ktoś przez 35 lat gada w kółko o czymś czego nie może udowodnić i próbuje do tego przekonać innych, to nie dziwię się, że doświadcza takich czy innych fenomenów.


  • 0

#11

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sobie najpierw szanowny panie kolego poczytaj o Campbellu, dowiedz się o nim czegoś, a dopiero potem [wulg] farmazony pod tytułem "jak ktoś przez 35 lat nie potrafi udowodnić...".

 

wulgaryzmy.gif

 

Dla jasności https://sjp.pwn.pl/s...erdzielić.html

TheToxic


  • 0



#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może zamiast się tak unosić to napisz coś konkretniej do czego doszedł ten Campbell. Słyszałem to nazwisko wcześniej ale nie zagłebialem się bliżej w jego twierdzenia.
Kontaktami z zaświatami może się zajmować kolejne 35 lat. Ale niestety wg mnie z nikim się nie skontaktuje.
  • 0



#13

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie będę nic pisał (bo mi się nie chce), zamiast tego odeślę zainteresowanych do jego materiałów, których sporą ilość tłumaczyłem:

 

Wykłady i wywiady w wersji audio (w tym sympozjum z jego udziałem, które w zeszłym roku odbyło się w Krakowie):

https://www.paranorm...bell&co=audycje

 

Artykuły (wykłady i wywiady w wersji tekstowej):

https://www.paranorm...ell&co=artykuly


  • 0



#14

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ivellios

 

Schowaj sobie swój katolski światopogląd do kieszeni i niech on tam lepiej już na zawsze pozostanie. Katol (nie katolik, żeby była jasność - ale właśnie katol) w każdym szmerze czy innym zjawisku "paranormalnym" upatruje działań demonów.

Takie kity to wciskaj Świadkom Jehowy, ci którzy w każdym szmerze upatrują działań demonów, albo innego tałatajstwa mają raczej luźne podejście do religii, zwłaszcza katolickiej.

Druga rzecz, że założyciel tematu wyraźnie wskazywał, na występowanie zjawisk paranormalnych, nie "paranormalnych". Zakładając, że są one prawdziwe, teza o działaniu demona jest uzasadniona. Zwłaszcza, że działania demoniczne są dużo lepiej opisane i udokumentowane niż udane wywoływanie duchów.


Użytkownik Bohun edytował ten post 26.02.2019 - 01:53

  • 0

#15

Bear777.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Schowaj sobie swój katolski światopogląd do kieszeni i niech on tam lepiej już na zawsze pozostanie. Katol (nie katolik, żeby była jasność - ale właśnie katol) w każdym szmerze czy innym zjawisku "paranormalnym" upatruje działań demonów.

.
Nie mam nic wspólnego z katolicyzmem, ani inną żadną religią, za to twoja religia (właściwie sekta religijna) - nauka, miesza ci tam pod czachą.

Nie cytuj całych postów i to w dodatku cytowań cytatów
Regulamin 3.12
Wszystko


cytat.gif
  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: spirytyzm, okultyzm, magia, medytacja, zjawiska paranormalne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych