Skocz do zawartości


Zdjęcie

Baterie na wodę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Japoński wynalazca Susumu Suzuki stworzył nie starzejące się baterie. Ogniwa zaprezentowanych baterii pozostają nieczynne do momentu wprowadzenia do ich środka kropli wody. Suche baterie mogą być przechowywane przez wiele lat, nie tracąc swoich właściwości.

Japończyk twierdzi, że urządzenia mają neutralny wpływ na środowisko naturalne. Podobno produkcja ogniw jest także wydajna finansowo i dodatkowo są one dziesięciokrotnie tańsze od tych standardowych. Zaprezentowane przez wynalazcę baterie mają rozmiar popularnych paluszków. Sama metoda wykonania pozwala przypuszczać, że projekt znajdzie szerokie zastosowanie w przemyśle, jako alternatywne źródło energii elektrycznej na wypadek nieoczekiwanych przerw w dostawie prądu. Nie wiadomo jednak, kiedy ujrzymy je na sklepowych półkach.
Dołączona grafika

http://mod-planet.co...rticle&sid=1683
  • 0



#2

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fajne... kurde przydałyby sie też samochody na wode :P
Japonczycy to jednak mają łeb do wynalazków.
  • 0

#3

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fajne... kurde przydałyby sie też samochody na wode...


Ekhm... takie coś już istnieje ... ;)
  • 0



#4

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]

Fajne... kurde przydałyby sie też samochody na wode...


Ekhm... takie coś już istnieje ... ;)

Istnieje to i wiele innych tańszych i bardziej przyjaznych środowisku wynalazków, których jednak jeszcze długo nie zobaczymy w codziennym życiu. Wszystko przez koncerny paliwowe i magnatów, którzy na wydobyciu ropy zbijają fortunę i dopóki jeszcze pokłady ropy będą istniały to nie pozwolą oni na wyrzucenie ich z branży :wow:
  • 0

#5

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Prawda mój bład :lol : szczerze mówiąc to ten samochód na wode to mialo by byc tak w przenosni albo faktycznie do naszego użytku, ale dzieki za wyprowadzenie mnie z błedu.
  • 0

#6

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja chcę takie do empetrójki. Genialne to to jest, ale znając życie prędko tego nie wprowadzą.
  • 0



#7

Henoch.
  • Postów: 62
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe kiedy takie cos bedzie w Polsce
  • 0

#8

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nieźle, nieźle :D Japończycy wymyślili już niewidzialne rzeczy :D a więc co nie co chyba się cofają. Zobaczymy w niedługim czasie jakie będą zastosowania tej baterii.
  • 0



#9

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tytuł tematu trochę mylący. Myślałem, że energia będzie czerpana z wody w baterii, tak się zastanawiałem w jaki sposób, dopóki nie przeczytałem artykułu. Swoją drogą to takie baterie to pomysł średni ponieważ tradycyjne baterie szybko się nie rozładowują, a jeśli jej potrzebujemy do czegoś to idziemy do sklepu i kupujemy. Takie baterie to wg. trochę zbędny "wynalazek", choć nie przeczę, że nie znajdą zastosowania w jakimś aspekcie życia.
  • 0

#10

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to chyba nic takiego nadzwyczajnego :) poprostu w srodku jest suchy elektrolit Który po zmieszaniu z wodą zamienia sie w kwas i zaczyna działac :) (lub inny związek) - to takie najprostrze wytlumaczenie a co do baterii "starzejacych sie" to ja osobiscie u Babci w wakacje znalazlem baterie Philipsa z paskiem ktory po nacisnieciu Palcem Pokazuje stan baterii - produkowane przed rokiem 2000 :) i działały - funkcjonuja zapewne do teraz w pilocie :P
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych