Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgubiony czas.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj położyłam się spać około 22.30. Od jakiegoś tygodnia mam bardzo interesujące, realistyczne i pełne symboli sny. Na początku było to dla fascynujące i przyjemne, ale teraz staje się troche męczące... W każdym razie, obudziłam się w nocy po kilku takich snach i rozejrzałam się po pokoju. Meble i wszystko na czym usiłowałam zatrzymać wzrok, zdawały się być w ruchu. Było to jakby drganie, lub stan podobny do takiego, jakby pokój unosił się pod wodą... Dodatkowo, kiedy przesunełam wzrok, przedmiot na który ostatnio patrzyłam zostawiał ciągnący się za moim wzrokiem ślad. (można ustawić coś takiego w windowsie, że kursor zostawia ślad) Troche się przestraszyłam, ale doszłam do wniosku, że jest to spowodowane tym, że śpiąc w jakiś sposób przygniotłam sobie oczy poduszką... W pewnym momencie wyjrzałam przez okno. Za oknem wszystko widziałam normalnie, pomijając fakt, że bloki były mocno oświetlone, a cały krajobraz zdawał się być wyżej niż powinien (mieszkam na 3 piętrze) Gdy znów spojrzałam na swój pokój, wciąż się ruszał...
Myślałam,że jest gdzieś 5-6 rano, bo byłam wyspana. Położyłam się na plecach i kątem oka zauważyłam jakąś wysoką postać wchodzącą do pokoju, jednak gdy spojrzałam w kierunku drzwi niczego nie było. Uznałam że mi się przewidziało.

Wkońcu wstałam z łóżka i sięgnełam po telefon leżący na biurku. Zegarek wskazywał godzinę 2:06. Zirytowałam się, bo jak to "tyle spania, i dopiero druga?! co ja będe robić przez reszte nocy?!" Usiadłam sobie przy biurku i z nudów zaczęłam czytać smsy. Kiedy skończyłam zegarek na wyświetlaczu pokazywał 3:08! :wow: Wystraszyłam się, zaświeciłam lampkę (pokój wciąż drgał) i spojrzałam na stojący na półce budzik. 3:08 jak byk. Pomyślałam że coś mi się musiało przewidzieć z tą drugą... Nie wiedząc za bardzo co ze sobą zrobić, sięgnełam po leżący pod ręką słownik angielskiego i zaczęłam go przeglądać. Po chwili go odłożyłam bo jakoś nic ciekawego nie znalazłam ;-) i spojrzałam na budzik. 3:57 :surprised: Popatrzyłam na telefon: 3:57 :wow:

Pokój przestał falować. Czułam że muszę isć do toalety, ale bałam się. Wkońcu udało mi się zasnąć. Nic mi się już nie śniło, ale jestem dosyć niewyspana...

Czytałam już kilka tematów na tym forum, o podobnych zjawiskach... Zawsze uważałam, że autorom poprostu wydawało się że jest taka a nie inna godzina, ale teraz gdy już doświadczyłam tego na własnej skórze, wiem że to się nic nie wydaje... Szczególnie, że sprawdzałam kilka razy czas z niedowierzaniem...

O zjawisku "brakującego czasu" piszą w nautilusie. Oto link: http://www.nautilus....?articlesid=845

Może ktoś ma własną teorię na ten temat?? :surprised:
  • 0

#2

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałam kieydyś coś takiego,że obudziłam sie w nocy tak gdzies o 1 bardzo rozbudzona ,ale skoro bylotak wcześnie to położywał głowe na poduszcze.Tak jakby mną rzuciło i coś kazało mi popatrzać na zegar :6 rano :mrgreen:
  • 0

#3

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wogole jak czlowiek jest spiacy to czas jakos tak plynie szybciej... jak rano sie obudze to wszystko robie wolniej i czas idzie szybciej :P
a co do tematu - moze porwanie? :wow:
  • 0

#4

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm... może to zabrzmi śmiesznie, lub dziwnie, ale... Od ponad roku borykam się z pewnym problemem zdrowotnym, dzień w dzień objawy, a dziś... jak ręką odjął :smile: Nie mam pojęcia co mi się stało...
  • 0

#5

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tez takie cos mam czesto ... tyle ze ja poprostu zasypiam a wydaje mi sie ze tylko zaknełem oczy :) moze u Ciebie jest tak samo :)
  • 0

#6

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mi się coś takiego zdarza, czasami gdy się zamyśle lub gdy jestem zmęczony...

Kilka razy jednak to nie miało prawa się stać, gdyż nie robiłem nic co by pochłonęło tyle czasu.
  • 0

#7

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie, a ja siedziałam przy biurku, czytając słownik...
  • 0

#8

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powiedziałbym, że to sen, ale ty sama musisz to ocenić. Człowiek zazwyczaj wie, kiedy coś mu się śni, a kiedy coś jest realne.

Sprawa interesująca, sam czegoś takiego nie miałem, ale czasem i ja widze kątem oka jakąś postać, a okazuje się, że nikt nie wchodzi. Może w jakiś sposób wprowadziłaś się w stan spowolnionej aktywności mózgu i nie odbierałaś wszystkiego dookoła jak powinnaś. Tobie zdawałoby się, (przez spowolnienie umysłu) że smsy czytasz chwilę, a tak naprawdę mija dużo czasu. Umysł po tym jak się obudziłaś po prostu się dobrze nie "nastawił" do czasu. Może dlatego widziałaś tę postać...

Mogło też być tak, ale to mniej prawdopodobne... że w jakiś sposób zmieniło się pole grawitacyjne w twoim pokoju i czas przyspieszył lekko.

Mam jeszcze pytanie... bawisz się czasem sigilami ?? Bo ja też jak ty czasem mam tak, że czas mi mija szybciej, ale u mnie to raczej jest spowodowane tym, że kiedyś chciałem stworzyć sobie takiego sigila, który kontrolowałby moją percepcję na czas. Może mi się udało, a może nie. Tak czy inaczej, teraz kiedy chce czas płynie szybciej :D
  • 0



#9

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Identyczną sutuacje jak Afganka miałem kidyś w szkole na lekcji. poprostu lekcja mineła jak z bicza strzelił. Dosłownie ledwo usiadłem w ławce a już był dzwonek na koniec lekcji...

Lekcje były normalne nie skrócone. Od razu mówię, że nie spałem! Po prostu inni uczniowie a i sama nauczycielka by mi dała :smile:
  • 0

#10

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a mieliście keidys uczucie że śpicie, a macie otwarte oczy oglądacie telewizor i nie możecie się obudzić?
też ciekawe :D z tym czasem też tak miałe, może to jest spowodowane przemęczeniem?
  • 0



#11

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Marek: to mi wygląda na stan przed OoBE, kiedyś jak próbowałam to osiągnąć, miałam właśnie tak że widziałam wszystko przez zamknięte oczy...
  • 0

#12

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przy próbach osiągnięcia OOBE miałem zaniki czasu :D Bardzo ciekawie było. Kładłem się o 18, i próbowałem wyjść z ciała. Dla mnie minęło maksymalnie 5 minut, a minęła 1 godzina :|
  • 0

#13

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam za to odwrotnie często wydaje mi się, że czas mija wolniej. Np. wydaje mi się, że minęło ze dwie godziny, patrzę na zegarek a tu dopiero godzinka od kiedy usiadłem
  • 0

#14

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe ja mialem lepsza akcje jak raz sie przebudzilem, wszystko dzialo sie w przyspieszonym tempie :D matka mnie niechcacy obudzila pozbierac z rana naczynia do zmywania i widzialem doslownie jak biega po pokoju, wszystkie jej ruchy byly blyskawiczne.
  • 0

#15

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak czytam te posty i stwierdzam, że większość użytkowników tego forum miała jakieś ciekawe doświadczenia w życiu :smile:. Dlaczego mi nigdy się coś takiego nie przydarzyło :cry:

Ja mam za to odwrotnie często wydaje mi się, że czas mija wolniej.

Tak to ma chyba duża część ludzi, szczególnie kiedy niecierpliwie na coś czekają :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych