Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niewdzialność osiągnięta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

aRON.
  • Postów: 108
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W 1897 roku Herbert George Wells napisał książkę "Niewidzialny człowiek". Od czasu jej wydania, niewidzialność materii istniała tylko jako fikcja. W tym tygodniu przekształciła się w rzeczywistość i choć czeka ją długa droga do ideału, otwiera zupełnie nowy rodział w historii techniki.

Grupa badawcza z Duke University w Północnej Karolinie zademonstrowała możliwość znikania przedmiotów materialnych.

Obiekt, który widzimy może nagle "zniknąć"... W jaki sposób?

Użyto do tego specjalnych częstotliwości mikrofali, które otaczając obiekt odniesienia oddziaływują ze spektrum widzialnym doprowadzając do złudzenia nieobecności. Światło widzialne "opływa" obiekt po czym kieruje się w stronę siatkówek naszych oczu. Wrażenie jest niesamowite.

W latach 90-tych, fizyk Lawrence Krauss napisał książkę pt. "Fizyka Star Treka". Wyjaśnił w niej w jaki sposób kosmici zwani Romulanami stworzyli pojazd kosmiczny niewidoczny dla zewnętrznych obserwatorów. Udało to się im osiągnąć przez zaginanie promieni świetlnych wokół statku.

Prace trwają i będą trwać, ponieważ obecna wersja urządzenia jest jedynie prototypem mającym na celu udowodnienie samej możliwości tworzenia niewidzialnych przestrzeni.


λ:drink: λ
  • 0

#2

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ciekawy temat w sumie wiadomo nie od dzis ze poprzez załamania promieni słonecznych mozna uzyskaz "niewidzialnos" ale chcetnie wziąłbym udział w takim doswiadczeniu i przekonał sie jakie to uczucie kiedy cos jest a potem nagle znika
  • 0

#3

Powder{_}Keg{_}.
  • Postów: 109
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym chciał mieć taki generator niewidzialności z jego pomocą zbadał bym archiwum Pentagonu i NASA i połowę zagadnień z tego forum było by rozwiązane chociaż po termowizji łatwo wykryć niewidzialnych ludzi.
  • 0

#4

ViZarDy.
  • Postów: 98
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja bym potajemnie wykradł przygotowane sprawdziany pani profesor z Niemieckiego :surprised: ...
  • 0

#5

Ginyu.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nieźle, ja bym wchodził do damskich przebieralni ;d :crazy:
  • 0

#6

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[...] w Grze c&c generals : zer hour , jest pojazd wykorzystujacy mikrofale do bycia niewidzialnym :) ciekawe zjawisko
  • 0

#7

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

...i żadnych zdjęć, filmików - nic
Chciałbym zobaczyć to znikanie w akcji ;)
  • 0



#8

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

...i żadnych zdjęć, filmików - nic
Chciałbym zobaczyć to znikanie w akcji ;)


http://www.youtube.com/v/Ja_fuZyHDuk
  • 0

#9

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawe ciekawe...może berkeley ma racje, że wszystko sprowadza sie do przeżyć psychcznych umysłu, że nie istnieje substancja tylko to co nam sie przedstawia hmm (myśli) jak bym byla niewidzialna to bym wlazła za free do samolotu do Egiptu a potem weszła na wielka piramide hyhy i do biura hawassa nie wiem ja sie go pisze...
  • 0

#10

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/v/Ja_fuZyHDuk

Nic tutaj ciekawego nie zobaczyłem
  • 0

#11

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym chciał mieć taki generator niewidzialności z jego pomocą zbadał bym archiwum Pentagonu i NASA

Napisz mi jakim cudem bys sie tam dostal.Myslisz,ze niewidzialnosc by ci dala taka mozliwosc?Rownie dobrze mozesz sprobowac sie tam wlamac w nocy.Tak czy siak tam maja taka aparature,ze zobacza cie w podczerwieni a uslysza zanim ty cokolwiek zobaczysz.
  • 0

#12

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jelsi chodzi o ogólnopojęte znikanie , niewidzialnosc to jest przedstawiony taki wynalazek w "ufo conference 2005" :)
  • 0

#13

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chociaż po termowizji łatwo wykryć niewidzialnych ludzi.



wiec niewiem o co Ci chodzi tybysh jak czytasz to czytaj do konca :aaa:
  • 0

#14

zulwik.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pomyślcie naukowcy znikneli jakiś budynek wy se idziecie aż nagle jeb w łeb o budynek :))
  • 0

#15

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wyobraż jaki shiz by był jakby nagle przed Twoimi oczamiwszystko znikło....ile by sie guzów człek nabawił :lol :
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych