Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brytyjski ewolucjonista przewiduje daleką przyszłość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rok 3000 – nie ma już ludzkich ras. Za to kobiety kuszą nieziemsko jędrnymi piersiami i pozbawioną włosów, jedwabistą skórą.

Takie perspektywy na daleką przyszłość rodzaju ludzkiego kreśli dr Oliver Curry, brytyjski ewolucjonista zatrudniony w centrum badań darwinistycznych renomowanej London School of Economics. Curry przeprowadził swe wiekopomne analizy na zlecenie kanału telewizyjnego dla mężczyzn Bravo. Dyrektorzy Bravo zapragnęli się dowiedzieć, jak będą wyglądały losy ludzkości za tysiąc, dziesięć tysięcy i sto tysięcy lat. Kiedy dr Curry ogłosił wyniki swych dociekań, w mediach nad Tamizą rozpoczęła się burzliwa dyskusja na temat przyszłości człowieka.


A jest o czym rozprawiać. Ewolucjonista z Londynu doszedł do wniosku, że rodzaj ludzki będzie się rozwijał pomyślnie przez najbliższe 10 stuleci. Nastąpi to w skutek coraz lepszego pożywienia, postępów nauki i medycyny, zrozumienia funkcji organizmu. Zmiany nastąpią także w wyniku coraz bardziej starannego doboru partnerów seksualnych.

Jak wiadomo, paniom najbardziej podobają się dżentelmeni o symetrycznych rysach twarzy (które świadczą o zdrowiu, sprawności i dobrych genach). Dlatego mężczyźni 3000 roku będą mieli symetryczne oblicza, a ponadto głęboki głos (jako najbardziej urzekający kobiety) oraz kanciaste podbródki. Organy rozrodcze panów przybiorą pod koniec trzeciego tysiąclecia imponujące rozmiary. Także kobiety będą wyglądały jak marzenie mężczyzny – duże, migdałowe oczy, gładkie włosy na głowie, za to brak włosów na innych częściach ciała, duże, jędrne piersi. Przedstawiciele obojga płci staną się za tysiąc lat piękni i wysocy. Przeciętny wzrost mężczyzny wyniesie 1,83-2,13 cm. Za to w następstwie intensywnego krzyżowania się różnych ras znikną różnice w kolorze skóry. Wszyscy będą mieli skórę w kolorze kawy. „Rasa to tylko barwa skóry. Kiedyś wszyscy ludzie byli tego samego koloru. W epoce, kiedy coraz swobodniej przemieszczamy się po świecie, różnice rasowe prawdopodobnie zanikną”, przewiduje autor badania. Niepoprawnych rasistów pocieszy może fakt, że przeciętna długość życia w roku 3000 wyniesie 120 wiosen.

Oliver Curry podkreśla, że za tysiąc lat ludzka rasa osiągnie szczytowy punkt swego rozwoju, potem będzie już tylko gorzej. Około roku 12000 ludzie będą mieli znacznie słabiej rozwinięte szczęki i krótsze podbródki. Dlaczego? Oto żywność stanie się coraz bardziej przetworzona i „miękka”, zniknie więc konieczność częstego żucia, a wiadomo, że narządy, które nie są używane, zanikają. Obsesja na punkcie higieny i intensywna konsumpcja lekarstw sprawią, że system immunologiczny ludzkiego organizmu załamie się. „Jeśli wszyscy będziemy łykać tabletki, takie choroby jak nowotwory nie zostaną wyeliminowane z aparatu genetycznego”, wywodzi twórca futurystycznej prognozy. Dzieci w łonie matek będą coraz większe, tak że jedynym sposobem narodzin stanie się cesarskie cięcie.
Ludzie będą coraz bardziej zależni od technologii, w znacznym stopniu utracą więc umiejętność pracy w zespole, odczuwania miłości, sympatii, szacunku.

Na skutek postępów nauki człowiek weźmie jednak proces ewolucji w swoje ręce – ulepszy gatunek poprzez dokonywanie zmian w DNA. Nie wszystkich będzie stać na takie „inwestycje w siebie”, a osoby z „lepszymi genami” będą skłonne do rozmnażania się tylko we własnych kręgach. W końcu za 100 tys. lat wykształcą się dwa gatunki rodzaju Homo. Wysocy, szczupli, inteligentni, kreatywni „nadludzie” oraz niskie, krępe, brzuchate i głupie „podludzkie” istoty z ubogim garniturem genów. Te karły, przypominające trolle, być może będą trzymane przez „nadludzi” w domach dla rozrywki, jako coś w rodzaju „zwierząt domowych”.

Komentatorzy natychmiast przypomnieli, że podobną wizję podziału ludzkości na dwie rasy roztaczał już H.G. Wells w wydanej w 1895 r. powieści „Wehikuł czasu”. W futurystycznym świecie Wellsa na powierzchni planety żyją subtelni Elojowie, potomkowie klas posiadających. Polują na nich zamieszkujący podziemia Morlokowie, kanibale wywodzący się od dawnych robotników, zmuszanych do najcięższych prac. Przed kilkoma laty rozgłos zdobył amerykański profesor z Uniwersytetu Princeton, Lee Silver, który twierdził, że na skutek inżynierii genetycznej ludzkość w przyszłości podzieli się na rasy genetycznych bogaczy i hołyszy, tak różne, że nie będą mogły krzyżować się ze sobą.

Niemniej jednak tezy Olivera Curry'ego spotkały się z krytyką poważnych naukowców i drwinami komentatorów. Profesor genetyki, Steven Jones, stwierdził, że tych zdegenerowanych trollów przyszłości można spotkać już teraz. To na przykład pijaczkowie gromadzący się koło stacji metra Camden Town. Zdaniem Jonesa, tak naprawdę powyższe wizje to czysta fikcja – jędrne piersi i większe penisy są często wynikiem operacji plastycznych, te cechy nie mogą być dziedziczone. Curry jest zresztą nielogiczny. Jeśli na skutek międzyrasowych kontaktów seksualnych znikną różnice w kolorze skóry, to jak mogą powstać tak mocno zróżnicowane genetycznie nowe gatunki człowieka? Prof. Jones uważa, że zamiast spekulować na temat przyszłych tysiącleci, lepiej zwrócić uwagę na wiadomości napływające ze świata, które są coraz bardziej ponure. Prawdopodobnie historia skończy się nie długą degeneracją w darwinowskim stylu, lecz znacznie szybciej, wielkim wybuchem ŕ la Einstein, przez który ludzkość unicestwi samą siebie.

Źródło : Onet.pl
  • 0

#2

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poprostu wspaniala papka dla ciemnych mas, widac ze to z onetu, tam sa takie innowacje jak w "Fakcie". Zrobione pod publiczke, specjalnie glownym tematem watku jest fizycznosc ludzi, bo jest teraz na topie walka o bycie jak najatrakcyjniejszym fizycznie.

Bravo


zreszta, wszystko jasne :lol :
  • 0

#3

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że widzom Bravo ta "wizja" się spodoba. Szczególnie te wielkie piersi. :lol :
Ale w końcu przecież chodzi o to, żeby "towar" łatwo się sprzedał. :smile:
  • 0



#4

Ginyu.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wow nieźle ... ciekawe jak to wyliczył ;d;d;d
  • 0

#5

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam od jakiegoś czasu czytam to forum. Dotychczas sie nie udzielałam ale ta wizja mnie naprawde zirytowała. Moim zdaniem jest to wypowiedż pozbawiona jakiegokolwiek sensu, ponieważ niby w jaki sposob ów naukowiec to mogł przewidzieć. Jaką metode badawczą zastosował, ze według niego niby mamy tak cudownie wyglądac w 3000 roku. Równie dobrze możemy sie uwstecznić...to że ulegemu ewolucji nie oznacze że bedziemy ewoluowac w coraz to piekniejsze osobniki ( doskonalsze) może być tak, że nasze ciala zbrzydna, lecz nasze mozliwosci intelektualne znacznie sie poprawia. Ja osobiście moją myślą poszłabym w rozwój intelektualny a nie materialny (ciało). Uważam za Kartezjuszem że cialo to tylko maszyna. Mechanizm, który można porównac np. do samochodu. Ja osobiście jestem materialista mechanicznym. Uważam, że rozwój zachodzi bardziej na tle umysłowym niż cielesnym.


ps. za błędy z góry przepraszam mam problemy z ortografia. Za każda poprawke z góry dziękuje. ;-)
  • 0

#6

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Równie dobrze możemy sie uwstecznić


Dla mnie wlasnie to co jest opisane w tym artykule to jest uwstecznienie, bo przeciez sila fizyczna, cielesna itd. liczyla sie w epoce kamienia lupanego, wtedy ludzie byli wieksi, silniejsi i sprawniejsi fizycznie, teraz to wszystko sie oslabilo na rzecz rozwinietego mozgu, a ten artykul uwaza ze wrocimy prawie do korzeni. ja predzej obstawiam ze bedziemy mieli wielkie glowy i szczatkowe miesnie, gdy technologia pojdzie na niewyobrazalny poziom. No chyba ze ktos piszac ten artykul wzial pod uwage cytat Einsteina, ze jesli dojdzie do III wojny, to IV bedzie na kamienie i kije, to wtedy rozumiem po co nam doskonale ciala fizyczne. Krotko mowiac, predzej bedziemy przypominac szarakow w dalekiej przyszlosci :D
  • 0

#7

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o tym samym sobie pomyslałam. Kiedyś jak jeszcze nautilus emitowany był na radio zet, była mowa o tym własnie, że ludzkość upodobni sie do tych szaraków. Szczerze mówiac ja bym sie nie zdzwiła. I tak już teraz sporą cześć czasu przesiadujemy przy komputerach bądz po porstu prowadzimy tryb siedzący. w Ruch wchodzą tylko palce no i rzecz jasna umysł :) . Cialo coraz bardziej staje sie nam zbędne.... tak mi teraz przyszło do głowy może w przyszłosci bedzemy lewitujacymi mózgami, które będasie posługiwać telepatią i telekinezą... :-D
  • 0

#8

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doslownie, jeszcze troche to człowiekowi ciało fizyczne będzie potrzebne tylko do hmm... do zaspokajania potrzeb seksualnych.
  • 0

#9

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, wielki łeb i wątłe ciałko. Typowy "mózgowieć" przyszłości.

Ale wydaje mi się, że jest jeden problem. Jesli zostaniemy przy naturalnej formie porodu, to trudno mi go w takich warunkach wyobrazić... Raczej nie wchodzi on w rachubę, ba nawet ciąża musiałaby być pozaustrojowa.
  • 0



#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I oczywiscie w komentarzach na onecie toczy sie dyskusja o kompleksach, rozmiarach piersi i penisow :lol : Boze co za spoleczenstwo.
  • 0

#11

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

lol no cóz widoczne zatracenie prawdziwych idei ekhm to moje zdanie ;)
  • 0

#12

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Same kompleksy w społeczeństwie. Ludzie myślą o kasie i o wyglądzie przede wszystkim i potem mamy takie cosie xD
  • 0

#13

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak zgadzam sie errah. odnosze wrażenie jakbysmy sie cofali...nie wszyscy na szczęście. Panuje ogólna krótko wzroczność i brak spojrzenia w głab rzeczywistosci. Tak jakbyśmy zaczeli unosić sie na powierzchni tracąc możliwość głebszego poznania Siebie i świata. Istnieje tylko ja moje ciało które musi być doskonałe i duzo kasy...dobrze że nie wszyscy są tacy ale tych co spoglądają dalej, głebiej, tych hmm określe to tak: poszukiwaczy prawdy jest coraz mniej ;/ yh.... smutne
  • 0

#14

CrOW616.
  • Postów: 99
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Same kompleksy w społeczeństwie. Ludzie myślą o kasie i o wyglądzie przede wszystkim i potem mamy takie cosie xD

Zgadzam sie. Ja mam to nieszczęście, że w moim otoczeniu nie ma wielu ludzi o podobnych poglądach lub zainteresowaniach co ja (No oprócz jendego przyjaciela) no i czasami jak slysze jakie ludzie mają problemy to mi szczęka opada
  • 0

#15

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj wiem coś o tym. żebym to ja miała takie problemy byłabym w siódmym niebie....ktoś kidys powiedział nie pamiętam już kto ;/ szczęsliwi Ci którzy mało wiedzą....ja to w duchu wyśmiewam tak małostkowych ludzi;) emm chyba dobre określenie ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych