Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popieram protest lekarzy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#106

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeden z zabiegów do którego są najdłuższe kolejki to wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego, czeka się na niego średnio 3,7 lat. Koszty endoprotezy i operacji to ok. 15 tysięcy, kilkumiesięczna rehabilitacja pooperacyjna to kolejnych kilka tysięcy.

Cena 15 tys to cena taka "promocyjna" . Bo to raczej cena raczej alloplastyki z ucięciem kości" w dość dobrym stanie" bez sladów osteoporozy , peknięc wzdłużnych (a te często powstają jeżeli to efekt urazu komunikacyjnego czy np upadku na nartach).Jak kość jest z licznymi uszkodzeniami procedura  operacyjna jest nieco inna . kośc prozaicznie wymaga wzmocnienia i to nieraz kombinować trzeba z trzpieniem protezy sięgającej nawet połowy długości kości udowej.

Realnie w ZOZ MSWiA, Koszalin, ul. Szpitalna 2 – od 10 tys. zł do 23 tys. zł w zależności od użytego materiału, pobyt w szpitalu ok. 7 dni

Szpital ortopedyczny, Kraków, Koło Strzelnicy 3, - od 12,900 zł do 20,500 zł
Szpital Grupy Luxmed, Warszawa - ok. 14 tys. zł
Centrum Medyczne Klara, Częstochowa - ok. 18 tys. zł
Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji Sp z oo., Kamienna Góra - 19916 zł
Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Sp. z o.o. , Konstancin Jeziorna – 24 tys. zł
Szpital AVIMED – ok. 22,5 tys. zł, endoprotezoplastyka przynasadowa ceramiczna stawu biodrowego Teperlock Exceed

PS to naprawdę jest jedna z najtańszych operacji. W czasach studiów zajmowałem się projektowaniem miedzy innymi tych protez. :) Wtedy te protezy były o wiele droższe , powszechnie używało się do tych implantów tytanu. To metal 4 razy droższy od złota.

 

Moja ex ileś tam lat temu miała wypadek w czasie jazdy  " fiacikiem-maluchem". Przy czołówce. kolumna  kierownicy weszła jej centralnie w twarz.Miała strzaskane wszystkie zatoki ,kości nosa, przemieszczony oczodół. Była ubezpieczona. Sama "dopłata" do  operacji refundowanej dla chirurgów plastyków z Polanicy  to jakieś 20000 , same opatrunki i leki to jakieś 5000. Ale operacje przywróciły jej normalny wygląd.PZU próbował ją zbyć kwotą 5000 zł Procesowała się przez jakiś czas i wygrała.To był ok 18 lat temu i to były inne pieniądze.Za te pieniądze dało się wtedy kupić dom.Gdyby musiała sama zapłacić to byłby koszt willi.

 

Jeszcze za komuny alergię leczyłem się lekiem refundowanym przez państwo. Lek był angielski , to był rok 83 i prozaicznie państwo stwierdziło że nie zrefunduje tego leku(a wybrałem już dwie serie leków, została mi ostatnia trzecia) . Lek był tak drogi że przy uwczesnym kursie funta szterlinga moi rodzice musieliby pracować i całe zarobki odkładać przez 2 lata.:) Dodam że oboje dość dobrze zarabiali jak na Polskę). Ostatecznie lek zakupiła mi polska fundacja z Londynu.


  • 0



#107

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

I to wcale nie jest śmieszne, więc nie wiem po co powklejałeś te buźki.

A co mam robić?  płakać nad ich losem ? Zostali wydymani przez system ,a po wykorzystaniu ich siły roboczej , życia witalnego  wyrzuceni na śmietnik .

1Może pracowała, dobrze zarabiała, aż tu nagle choroba dziecka,i dziecko zmarło

2Lub bardziej prozaicznie, człowiek niezbyt sprytny bez kwalifikacji pracujący za minimalne wynagrodzenie

3Nie wszyscy ludzie są światłymi prężnie działającymi, inteligentami.

1Śmierć jest czymś zupełnie normalnym dlatego należy żyć pełnią życia gdy ono trwa ..

2A kto mu każe pracować w Polsce ? Może wyjechać za granicę i robić to samo za 4x wyższą stawkę . Tak robi  od 3 do 5 milionów polaków po zawodówkach , hufcach myjąc gary, pracując na budowie...

3 Inteligencja może pomagać ,ale skoro ludziom podoba się być niewolnikiem jakieś tam korporacji to co ja mogę na to ?

Zobacz na Polskę . 88% społeczeństwa jest konsumentami, , pośrednikami  sprowadzającymi towar z zagranicy , lub świadczącymi usługi ( ale o podmiocie zagranicznym)  ...  Ludzie nie chcą się uniezależnić tworząc coś sami  .. Gdyby im zamknąć dzisiaj hipermarkety - wybuchłaby wojna domowa  pewnie już po tygodniu miasta by upadły...

 

 

O tej całej automatyzacji słyszałem pierwszy raz jeszcze w latach osiemdziesiątych. I jakoś stanowisk szlag nie trafia

Na takim etapie jak jest dziś ?  Dzisiaj z miejsca można zautomatyzować cały sklep , kasy samoobsługowe ,  pojazdy bez kierowców , automatyzacja produkcji rolniczej, budownictwo - drukarki :)

Ile osób może stracić pracę i kto ją straci?

-ochroniarze sklepowi  ( 90%)

- kasjerki ( 90%)

-magazynierzy (90%)

-kurierzy  ( 80%)

-taxi         ( 70%)

kierowcy autobusów , tirów itd. ( 70%)

rolnicy (70%)

-budowlańcy ( 40%)

- bankowcy obsługujący klienta  ( 70%)

 

W ciągu jakiego czasu ? W teorii do 12 lat , w praktyce daje 23 lat ,a liczba osób szacuję na 2 miliony - w samej Polsce ...

Cały proces można by przyspieszyć ( np. kasy samoobsługowe, automatyzacja sklepu  ) - ale ograniczeniem jest brak kasy :)

 

 

Jeżeli 90% pracowników straciło by pracę na rzecz zastępujących ich robotów, To kto, i za co kupował by te wszystkie dobra wytworzone przez tą wspaniałą "automatyzację" ?

Po co i kto miałby wytwarzać dobra w sytuacji gdy za jakieś X lat google, apple , MS  i im podobni wykupią wszystko ? 99% światowego  majątku należy do garstki osób

Pomyśl ile niby może im zając czasu wykupienie tego 1% bogactwa ?  Co będą robić jak wykupią ? To samo co teraz robią w afryce pacyfikując pracowników . Własne prywatne korporacyjne armie ,  kontrolujące " śmiecia ludzkiego " gdy ten im się przeciwstawi  . To są ich słowa nie moje ...

Może sprecyzuj w jakim konkretnie kraju panuje taki system

Możemy zacząć od Polski....

 

Anglia to trochę inny świat - ja socjali nie popieram , bardziej wolność , decydowanie o sobie, realizacja własnych marzeń - bez ręki urzędniczej... Człowiek bez motywacji - traci sens życia, nie rozwija się ,ale powinien robić to dobrowolnie przez siebie wyznaczonym kierunku  ,a nie z przymusu przeżycia , zysku ... Przykład amazonki w której byłem przez miesiąc  z ( ojcem)  - gdzie plemiona tam zamieszkujące nie chcą się ingerować ,a rząd ich do tego zmusza . Zmierzam do tego że nie wszystkich ciągnie do cywilizacji , chcą żyć po swojemu ,a im się tego nie umożliwia choćby nawet z względu na obowiązkowe podatki, lub tak jak w amazonce - zabiera im się tereny :) .

Ci ludzie nie mają nic do gadania  - są porywani , adoptowani przez farmiarzy - by pracowali u nich .

Dlaczego adoptowani ? Bo adoptowanemu nie trzeba płacić kasy za pracę :) ,a jak takie dziecko ucieknie z farmy to się zgłasza na policję :)

Nie muszę mówić że indianie nie mając dowodu osobistego - nie istnieją w systemie , więc w praktyce można takiego kupić albo sprzedać.

Gdybym tego nie widział na własne oczy - to bym nie uwierzył ... I to wszystko w XXI wieku ...  Można sobie nawet kobietę indiankę do sexu  na własność kupić ... Ogólnie tam się strasznie indian wykorzystuje ... Widziałem na własne oczy  Indianina któremu kapitan nie chciał sprzedać chininy za 2 skóry - której wartość kilkaset razy bije na łep  . a koszt zastrzyku to cena chyba 2 dolarów ...

 

Jaki to ma związek z protestującymi lekarzami?

offtop.gif

TheToxic


  • -2

#108

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@animale

 

1Śmierć jest czymś zupełnie normalnym dlatego należy żyć pełnią życia gdy ono trwa ..

 I w tym momencie udowodniłeś, że nie wiesz o czym piszesz. Będziesz miał dzieci, to zrozumiesz.

 

 

le osób może stracić pracę i kto ją straci?

-ochroniarze sklepowi  ( 90%)

- kasjerki ( 90%)

-magazynierzy (90%)

-kurierzy  ( 80%)

-taxi         ( 70%)

kierowcy autobusów , tirów itd. ( 70%)

rolnicy (70%)

-budowlańcy ( 40%)

- bankowcy obsługujący klienta  ( 70%)

 

 Jesteś typowym konsumentem, i mam wrażenie że nawet nie podejrzewasz że aby profesje o których wspomniałeś miały rację bytu, istnieje cała masa zawodów o których nigdy nawet nie słyszałeś.

Na przykład.

Żebyś mógł kupić chleb. Potrzebny jest : piekarz,rolnik,młynarz,kierowca,górnik (kopalnia soli i węgla), palacz, technik spożywczy, sprzedawca, kilku sprzątaczy, serwisant maszyn piekarniczych, serwisant pieców, i cała masa profesji, dzięki którym powstają maszyny potrzebne przy produkcji chleba.  Nie mówiąc o chemikach, którzy dbają o to, aby chleb ładnie "świecił w nocy"  czyli szeroko pojęta branża chemiczna. A także cały sektor produkujący maszyny rolnicze i metalurgia szeroko pojęta.

 

 A to tylko bochenek chleba.

 Te swoje procenty, możesz sobie wsadzić tam skąd je wyjąłeś.  

 

 

Anglia to trochę inny świat

 To dokładnie taki sam świat jak Polska. Powiem więcej. to o czym piszesz w stylu dziewiętnastowiecznego kapitalizmu jest normą w Anglii.

 

 

Przykład amazonki w której byłem przez miesiąc  z ( ojcem)

  No właśnie. Tak jak przypuszczałem. Sam nie byłbyś w stanie pojechać tam nawet na weekend.

 

 

Zobacz na Polskę . 88% społeczeństwa jest konsumentami, , pośrednikami  sprowadzającymi towar z zagranicy , lub świadczącymi usługi

 Ja rozumiem że to by było wygodne dla twojej argumentacji, ale podaj źródła. To zdanie to bzdura totalna, która mogła powstać w głowie kogoś kto nie ma absolutnie pojęcia o ekonomi i gospodarce.

 

 No i może wyjaśnij "Jaki to ma związek z protestującymi lekarzami?"

 O co poprosiła @TheToxic bo mam wrażenie że po prostu bijesz pianę.

 

ps.

Przepraszam za offtop. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 20.10.2017 - 21:01

  • 1



#109

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Czytam ten temat i dochodzę do wniosku, że niektórzy się z własnymi penisami na głowy pozamieniali. Oczywiście popieram protesty. bo nakłady na służbę zdrowia w porównaniu do potrzeb są żałośnie niskie. Tu się przyda przykład z życia, żeby tzw. ludzie pokroju animale ogarnęli temat:

Jestem technicznie rzecz biorąc ślepy w 3/4. W związku z tym nie mam szans na zatrudnienie w normalnej pracy, bo zwyczajnie albo nie dam rady, albo zrobię sobie lub innym krzywdę albo w inny sposób przyniosę straty, a nikt nie jest na tyle głupi by ryzykować dochodem. Ale nie jest źle: opiekuńcze państwo daje mi rentę - całe 1337,99PLN na rękę. Z czego na opłaty idzie jakieś 750-800PLN, zależnie od tego, czy jest sezon grzewczy, czy nie. Na leki miesięcznie wydaję jakieś 50 złotych, reszta idzie na jedzenie. Mam też żonę i dziecko, które choruje jak ja. Dostaję zatem 500+. W tej chwili miesięcznie jestem na minusie, w dwa miesiące straciłem około tysiąca złotych oszczędności na pokrycie kosztów życia (w tym 200PLN na okulary, które córeczka zdążyła połamać i jeszcze kolejne 100PLN na diagnostykę biegunki bliżej nieokreślonego pochodzenia). Od dwóch lat mam problem, bo tracę czucie w lewej ręce. Na kontakt z ortopedą czekałem rok (wizyta w grudniu 2016 roku), badanie przewodnictwa nerwów - 200PLN w lutym 2017, druga wizyta u ortopedy będzie w grudniu tego roku. Państwowo, bo na prywatne nie mam kasy. Wszystko dlatego, że jest za mało specjalistów, a zwykłych ludzi nie stać na prywatne wizyty. Dodatkowo od mojej renty jest odprowadzana składka zdrowotna, z której zasadniczo nic nie mam, bo i tak w kolejkach czekam po pół roku lub rok, jak zresztą każdy rencista, emeryt czy uczciwie pracujący człowiek...

Kolejnym punktem, którego idioci chędożący androny o wolnym rynku lekarzy nie ogarniają, jest koszt zdobywania umiejętności. By jako informatyk zarabiać 3-10kPLN miesięcznie wystarczy skończyć półroczny kurs za 5-20k złotych i zdobyć trochę doświadczenia. By zostać dobrze zarabiającym lekarzem trzeba spędzić 6 lat na studiach i przynajmniej drugie tyle w pracy za głodowe pensje. Informatyk jak coś skopie to najwyżej będzie musiał poprawiać program/stronę i straci trochę kasy. Jak lekarz coś skopie, to może kogoś zabić lub trwale okaleczyć i za to odpowiadać przed sądem. Informatyk w większości branż pracuje 8h dziennie lub mniej i ma liczne benefity, bo jest mało ludzi w tej branży. Lekarz pracuje często po 12 godzin i dostaje za to mniej, niż kasjerka z Dronki, a i jeszcze musi się użerać z nierozgarniętymi pacjentami. Ja lekarzom nie zazdroszczę, bo mają od groma odpowiedzialności na swoich barkach, ogromną wiedzę muszą zgromadzić i uzupełniać, a na dokładkę jeszcze są wyeksponowani na ogromną ilość ludzkich tragedii. A niektórzy tu obecni odnoszą się do tego wręcz z pogardą, i nie mogę nawet napisać, co o takich, za przeproszeniem, ludziach myślę, bo za wulgaryzmy dostałbym bana na pół roku...

Co do upolityczniania protestów i komciów niektórych prawilnych, za przeproszeniem, ludzi, to pragnę nadmienić, że gdy obecnie rządzący byli w opozycji, to też się lansili na tle różnych protestów, szczególnie stoczniowców i górników. Gdy ktoś protestuje, to partie opozycyjne do bieżącej władzy łączą się w bólu i popierają, ale zapominają o tym po wygraniu następnych wyborów. Dlatego jak ktoś używa tego jako argumentu przeciw protestującym lub przeciw danej opozycji, to jest zwyczajnym manipulantem i (wycięte przez autocenzurę)...

 

obraza.gif

Edward


  • 1



#110

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

 I w tym momencie udowodniłeś, że nie wiesz o czym piszesz. Będziesz miał dzieci, to zrozumiesz.

Wszystko zależy od nastawienia , filozofii jaką wyznajemy ... Codziennie giną tysiące jak nie miliony dzieci i nikt tego nie nagłaśnia , niektórzy się nawet takich praw domagają ...

 

Żebyś mógł kupić chleb. Potrzebny jest : piekarz,rolnik,młynarz,kierowca,górnik (kopalnia soli i węgla), palacz, technik spożywczy, sprzedawca, kilku sprzątaczy, serwisant maszyn piekarniczych, serwisant pieców, i cała masa profesji,

Piekarz - automatyzacja ---  już w XXI wieku są linie

Rolnik - automatyzacja  - np. Kanada - pojazdy zdalnie sterowane - którymi steruje jedna osoba ,a to dopiero początek

Młynarz - automatyzacja już w XXI wieku - osoba tylko do nadzoru ...

kierowca - automatyzacja w najbliższej przyszłości

Górnik - potrzeby

palacz  - wyszedł z mody - bo jest gaz ,albo elektryka i konieczność ograniczenia emisji

technik spożywczy - teoretycznie niepotrzebny - ale wymóg konieczny

sprzedawca - terminale płatnicze

sprzątacze - 70% zadań wykonują maszyny sterowane przez człowieka

serwisant - potrzebny

Jakich profesji ? Ja tu widzę 70% do wywalenia ludzi :)

 

 To dokładnie taki sam świat jak Polska. Powiem więcej. to o czym piszesz w stylu dziewiętnastowiecznego kapitalizmu jest normą w Anglii.

Nie bardzo . Anglia trochę się różni od PL pod względem wymogu np. posiadania dowodu osobistego :) bo cenzura jest u nich jak za komuny ...

 

No i może wyjaśnij "Jaki to ma związek z protestującymi lekarzami?"

Sam zboczyłeś z tematu , ja ci tylko odpowiadałem

 

Ja rozumiem że to by było wygodne dla twojej argumentacji, ale podaj źródła.

Idź do byle jakiego sklepu np. odzieżowego i sprawdź skąd jest importowany dany produkt ... Następnie przejdź się do salonu z elektroniką by przekonać się kto jest producentem , właścicielem np. znanych marek, tv, laptopów , tabletów ,telefonów komórkowych  ... Polecam salony motoryzacyjne na dokładkę ,a na koniec składy budowlane  i jeszcze alledrogoo ..

 

Polacy co najwyżej są importerami, pośrednikami , sami jednak nie tworzą , no chyba że produkcją nazywasz artykuły rolnicze , spożywcze , chemiczne czy jakieś inne oczywistości jak drzwi , okna i im podobna drobnica ,ale nie współczesna technologia ....


Użytkownik animale edytował ten post 21.10.2017 - 01:55

  • 0

#111

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Wszystko zależy od nastawienia , filozofii jaką wyznajemy ..

 Dlatego napisałem że jak będziesz miał dzieci to zrozumiesz. Bo na razie to pleciesz trzy po trzy.

 

 

Jakich profesji ? Ja tu widzę 70% do wywalenia ludzi

 Nie chce mi się rozpisywać. Tylko jeden przykład który podałeś.

 

Rolnik - automatyzacja  - np. Kanada - pojazdy zdalnie sterowane - którymi steruje jedna osoba ,a to dopiero początek

A na polskiej wsi nadal Ursusy są używane. Taki traktor jest sterowany... i tu cię zaskoczę. przez jedną osobę :)  Wprawdzie nie zdalnie, ale stan osobowy się zgadza. 

 Reszta twoich przykładów ma mnej więcej tą samą wartość. więc gdzie jest te 70% do wywalenia?

 

 

Polacy co najwyżej są importerami, pośrednikami , sami jednak nie tworzą , no chyba że produkcją nazywasz artykuły rolnicze , spożywcze , chemiczne czy jakieś inne oczywistości jak drzwi , okna i im podobna drobnica ,ale nie współczesna technologia ....

 Parę przykładów.

 

 

Polskie stocznie są prawdziwą potęgą w budowie małych, specjalistycznych statków. Do ich tworzenia i wyposażenia wykorzystuje się unikalne technologie i pomysły. Tak powstał jedyny w swoim rodzaju Vidar, przeznaczony do instalacji farm wiatrowych, czy też statki przeznaczone do układania kabli na dnie morskim. Produkujemy nawet lodołamacze. Rocznie powstaje kilkanaście tego typu jednostek.

http://innpoland.pl/...znych-jednostek

 

Pesa Dart https://pl.wikipedia.../wiki/Pesa_Dart

 

Melex http://www.melex.com.pl/

 Co ciekawe większość tego tupu pojazdow na świecie to właśnie Polskie Melexy.

 

 Autobusy Solaris i Ursus bus To też polskie marki, i są na wskroś nowoczesne.

 Grupa Fakro

 

Fakro dysponuje 230 tys. m2 powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej.

Grupa zatrudnia ponad 3300 osób, w tym ponad 100 inżynierów. Do tej pory Fakro złożyło ponad 160 wniosków patentowych.

 To jeden z czołowych producentów okien dachowych na świecie.  Więc to nie jest jakaś drobnica

 

 Bumar Łabędy

 Mało kto wie ale produkuje się tam polskie czołgi PT-91 twardy.  Wyprodukowanie czołgu to też nie jest byle co

https://pl.wikipedia.../Bumar_Łabędy

 

 Branża IT ... W sumie coś tam jest. Mamy CD-Projekt.

 

 

Jest tego więcej mimo ze kolejne rządy próbowały zniszczyć Polski przemysł.

 Dlatego pytałem o źródła, a nie o twoje subiektywne opinie. To ze czegoś nie wiesz nie znaczy że to nie istnieje.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 21.10.2017 - 09:16

  • 0



#112

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Branża IT ... W sumie coś tam jest. Mamy CD-Projekt.

 

Serio? Podałeś firmę, która jest jedną z mniejszych firm IT w skali Polski. Comarch, Asseco Poland, Sygnity

Inni developerzy gier to m.in. Techland.

 

Branża informatyczna w Polsce jest rozwinięta. Każda znacząca marka Microsoft, Apple, Samsung, Hawlett-Packard, Intel mają tutaj swoje siedziby i zatrudniają specjalistów z Polski.

 

Ogólnie chciałbym powiedzieć, że porównywanie tych dwóch specjalizacji Informatyk - Lekarz to jest najgorsza z możliwych. Ponieważ tutaj wcześniejszy kolega @anomalie ma zerowe pojęcie z reguły o czym piszę. Udowodnił to twierdząc, że informatyk bez studiów sobie nie poradzi. Szkoda, że to jest tak wielka dziedzina zaczynając się od administratora sieci serwerów, poprzez specjalistę od zabezpieczeń "haker", po programistę czy typowego informatyka od sprzętu hardware. Jest tyle opcji w słowie "informatyk", że śmieszne jest to porównywać do lekarza. Lekarz nie ma żadnej samodzielnej specjalizacji do samonauki... zrozumcie to ludzie, że informatyk z internetu za darmo przy odpowiednim zaparciu nauczy się wszystkiego co oferują najlepsze studia na świecie.


Użytkownik asbiel edytował ten post 21.10.2017 - 09:50

  • 2

#113

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Serio? Podałeś firmę, która jest jedną z mniejszych firm IT w skali Polski.

 Zrobiłem to ze względu na ich flagowy produkt.

 

 

Wiedźmin zdobywał nagrody w kraju i za granicą. Gra otrzymała między innymi rekomendacje pisma „CD-Action”[22] oraz portali GameSpy[33], IGN[108] i Absolute Games[75]. W polskich mediach została uhonorowana nagrodą dla gry roku 2007 od „CD-Action”[118] oraz wyróżnieniem dla najlepszej gry fabularnej według miesięcznika „PLAY”[124]. Sieć sklepów Empik przyznała Wiedźminowi nagrody dla wydarzenia roku 2007 i najlepszej gry na komputery osobiste[119]. Za granicą Wiedźmin otrzymał nagrody GameSpotu[120], GameSpy[121] i IGN-u[122] dla najlepszej gry fabularnej; gra uzyskała również wyróżnienie IGN-u za ścieżkę dźwiękową[123]. Najwięcej tytułów przyznali grze redaktorzy Absolute Games: Wiedźmin został nazwany grą roku, najlepszą grą fabularną, najlepszą grą opartą na licencji; uhonorowano również muzykę, film wprowadzający, dźwięk, fabułę i edycję kolekcjonerską[117]. Ogółem Wiedźmin zdobył około 100 nagród i wyróżnień[151]. Redakcja serwisu Gry-Online w 2014 roku przyznała Wiedźminowi 13. miejsce na liście najlepszych gier cRPG wszech czasów[152].


  • 0



#114

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

 Dlatego napisałem że jak będziesz miał dzieci to zrozumiesz. Bo na razie to pleciesz trzy po trzy.

Wyznawanie filozofii . Pod filozofią może się kryć np. określona religia, albo zwykłe logiczne myślenie  . Niektórzy wierzą w reinkarnacje , haremy itd . Dlatego dla nich śmierć to tylko kolejny krok w jakimś tam etapie życia .

Wracajmy do głównego tematu bo po co śmiecić ?

 

 traktor jest sterowany... i tu cię zaskoczę. przez jedną osobę

,a w kanadzie na centrali jedna osoba steruje kilkoma pojazdami wspomagając się przy tym gps . Kanada to nie polska - gdzie gospodarstwa są rozdrobnione .

W Kanadzie gospodarstwa liczą tysiące hektarów i należą do korporacji. Poczytaj sobie na tej temat w necie :)

 

 

1Fakro złożyło 160 wniosków patentowych.

2Melex

3 Autobusy Solaris i Ursus

4Wyprodukowanie czołgu to też nie jest byle co

5

 

1 Łoł , marne 160 patentów ? Mam to porównać do rusków  USA czy Chin ? Przy nich to jest śmiech na sali.

2 Wózki golfowe - szczyt technologii ...

3 Firmy stare , znane jeszcze za komuny, a technologia , raczej się wiele nie zmieniła tylko owulowała jak to robi i człowiek .

4. Czołgi produkowano już za czasów wojny , to mi wielkie co .  Ten model wiele nie różni się od swoich braci - przyjęto tylko rozwiązania bardziej sprawdzone, dostosowane do współczesności ,ale porównując to do ruskich maszyn - to zabawka ..

 Zrobiłem to ze względu na ich flagowy produkt.

No super. Jeden tytuł wystarczył by rozważać to w kategoriach globalnego sukcesu ... Reszty nie będę komentować bo takie chiny to mają łodzie podwodne ,  nowoczesne samoloty ,wydajne procesory  ( nie jakieś śmiecie) , firmy produkujące płyty główne , drukarki , tv, routery , telefony komórkowe - znane marki , foxconn, własną wyszukiwarkę internetową , serwisy internetowe , medialne , sklepy typu alibaba serwerownie , płyty główne do komputerów , super nowoczesny komputer i to nie jeden  i wiele innych o których nawet nie chce mi  się pisać ..

Polska to ma z tego kilka procent ,a reszta to wszystko usa, japonii , chin , niemców czy żydów.

 

Nawet korea północna pod względem  militarnym jest bardziej zaawansowana  technologicznie niż Polska - która prosiła USA by przysłali trochę własnego sprzętu i wojska. To o czym to świadczy ? O sile państwa ? Chiny czy rosja nikogo tam nie prosi ..


Użytkownik animale edytował ten post 21.10.2017 - 11:40

  • 0

#115

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Panjuzek, dnia 21 Paź 2017 - 09:15, napisał:

    

    1Fakro złożyło 160 wniosków patentowych.

    2Melex

    3 Autobusy Solaris i Ursus

    4Wyprodukowanie czołgu to też nie jest byle co

    5

    

1 Łoł , marne 160 patentów ? Mam to porównać do rusków  USA czy Chin ? Przy nich to jest śmiech na sali.

2 Wózki golfowe - szczyt technologii ...

3 Firmy stare , znane jeszcze za komuny, a technologia , raczej się wiele nie zmieniła tylko owulowała jak to robi i człowiek .

4. Czołgi produkowano już za czasów wojny , to mi wielkie co .  Ten model wiele nie różni się od swoich braci - przyjęto tylko rozwiązania bardziej sprawdzone, dostosowane do współczesności ,ale porównując to do ruskich maszyn - to zabawka ..

1 Porównujesz wnioski patentowe jednej firmy do tak ogromnych krajów jak Rosja czy chiny? Beka to jest ale z ciebie, za logiczne myślenie.

2 Polskie wózki golfowe są najlepsze na świecie. Zdominowały cały rynek.

3

a technologia , raczej się wiele nie zmieniła

 Autobusy Solaris i Ursus, to autobusy elektryczne. I jest to bardzo zaawansowana technologia. Poczytaj trochę.  https://pl.wikipedia...ris_Bus_&_Coach

  Pisałeś coś o motoryzacji?? Po stolicy Niemiec jeżdżą właśnie polskie autobusy Solaris. Techologia zmieniała się tak bardzo że mogą konkurować z najlepszymi w tej branży.

 

4 Niewiele krajów na świecie jest w stanie skonstruować i wyprodukować w miarę nowoczesny czołg. To jednak jest wyzwanie zarówno inżynieryjne jak i technologiczne.

 To jest COŚ.

 

Nawet korea północna pod względem  militarnym jest bardziej zaawansowana  technologicznie niż Polska -

 Większość koreańskich czołgów to produkty Chińskie lub rosyjskie.

 

Edit. umknęło mi.

 

No super. Jeden tytuł wystarczył by rozważać to w kategoriach globalnego sukcesu

 Nie rozważam tego w kategoriach globalnego sukcesu. Ale to i inne rzeczy o których napisałem obalają twoją tezę że

 

Polacy co najwyżej są importerami, pośrednikami , sami jednak nie tworzą , no chyba że produkcją nazywasz artykuły rolnicze , spożywcze , chemiczne czy jakieś inne oczywistości jak drzwi , okna i im podobna drobnica ,ale nie współczesna technologia ....

 

 Przykłady, które podałem to jest współczesna technologia.  Widzisz koleżko. Współczesna technologia, to nie tylko łojfony i tablety.

 

offtop2.gif

TheToxic


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 22.10.2017 - 15:23

  • 1



#116

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Studia nie są żadnym wyznacznikiem. Znam...zresztą każdy z nas tutaj zna multum ludzi po studiach, którzy są...mówiąc wprost, totalnymi kretynami. Tak samo jak żadna praca nie hańbi, czy to kasjer czy sprzątaczka, bo nikt z nas nie wie jak życie tej osoby się potoczyło, a szczęście determinuje niemalże wszystko. Jak go nie masz w życiu to możesz mieć multum fakultetów, papierków, kursów i skończyć z niczym. Rzecz jest zupełnie w czymś innym, w czym? Otóż w odpowiedzialności.

Kasjerka jak się pomyli to najwyżej wyjdzie manko, jakaś strata dla biedronki czy nadwyżka, co dla większego rachunku jest praktycznie nieistotne. Natomiast ratownik jak się pomyli, to odbierze komuś coś najcenniejszego na świecie - życie. To skandal, żeby osoby ratujące nas i niejednokrotnie dające nam drugą szansę, zarabiały takie grosze. Wypłaty ratowników/lekarzy/strażaków/etc powinny zostać zamienione z wypłatami piosenkarzy/aktorów czy celebrytów.

Ale to, że społeczeństwo stanęło na głowie to wiadomo nie od dziś i nic z tym już nie można zrobić, bo przewrót doprowadziłby do społecznego armagedonu.

 

Nie wiem jak czesto bywales np. na SORze, ale ja po kilkunastu wizytach uwazam wrecz przeciwnie i znakomita wiekoszsc z osob, z ktorymi mialem do czynienia nie zasluguje na najnizsza krajowa, a wasze (nasze) zycie i zdrowie ma w glebokim powazaniu, czytaj "[wulg]" (to cytat wiec moze obejdzie sie bez warnowania i banowania za tak wulgarne slowo). To skandal, ze do pracy w tak waznym zawodzie sa dopuszczane osoby tak skrajnie nieodpowiedzialne. Moj przyjaciel jest ratownikiem medycznym i takie teksty na SORze od chirurga jak np. "co mu jest? podejrzenie zlamanej nogi? a to niech pocierpi, gdyby kozka nie skalala to by nozki nie zlamala" to praktycznie codziennosc.

 

Lecze sie prywatnie, kazdy specjalista jakiego odwiedzilem w ostatnich latach dostal pieniadze bezposrednio z mojej kieszeni. Dostal dlatego, ze jest dobry w swoim fachu. Teraz nagle pojawia sie prostest wielkich lekarzy rezydentow, ktorzy chca zarabiac wiecej. Skad wezma sie pieniadze na ich pensje? Kto za to zaplaci? Zaplace za to ja. Mimo tego, ze i tak co kilka miesiecy wykladam spore kwoty na leczenie prywatne bo jakies 95% (na oko) tych "lekarzy rezydentow" jest zwyczajnie nieudolna i nadaja sie do leczenia mlecza na lace co najwyzej, a nie czlowieka.

Nie lecze sie prywatnie ze wzgledu na terminy czy ogolna "topornosc" naszej sluzby zdrowia. Lecze sie prywatnie ze wzgledu na zalosna niekompetencje ludzi, ktorzy mysla, ze sa lekarzami, a maja ogromny problem z wyleczeniem przeziebienia.

 

Nie sprowadzajcie roli "lekarzy rezydentow" do roli ostatnich zbawcow swiata tak jak robi to Daniel. Takie gadanie o mega odpowiedzialnosci, o tym, ze pozostawiamy nasze zycie na ich barkach. Zycie powierzamy ratownikom medycznym, ktorzy w razie W beda nas wyciagac z samochodu po wypadku. Zycie powierzamy specjaliscie, ktory wykonuje operacje, ktora moze nas ocalic. Wiekszosc z tych protestujacych nie ma pojecia o takich rzeczach i miec pojecia nie bedzie. W ogole sprowadzanie roli kazdego lekarza do kogos "ratujacego zycie" i "kluczowego" dla naszego przetrwania jest przesmieszne, juz nawet pomijajac ich ogromna niekompetencje (co jest skutkiem zalosnego systemu nauki, ale to znowu kolejny inny temat).

 

Byc moze to brutalne i wredne, ale dla mnie moga sobie glodowac do smierci bo wiem, ze kazda ich podwyzka = ubytek z mojej pensji. A ja nie zamierzam placic tym ludziom. Lecze sie prywatnie i czy mam wylozyc 100, 1 000, 10 000, 100 000 zlotych to wole zainwestowac te pieniadze w ludzi, ktorzy znaja sie na swoim fachu, a nie laikow, ktorzy chca zarabiac duzo za to, ze studiowali.

 

wulgaryzmy2.gif

TheToxic


  • 3

#117

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

   1 Porównujesz wnioski patentowe jednej firmy do tak ogromnych krajów jak Rosja czy chiny? Beka to jest ale z ciebie, za logiczne myślenie.

Co ma wspólnego wielkość państwa z jego rozwojem ? Ale ok. jak nie chcesz rosję czy chiny może być maleńki Izrael ? Pasuje ?

 

2 Polskie wózki golfowe są najlepsze na świecie. Zdominowały cały rynek.

A te przychody to ilu cyfrowe są ?  Jak patrze i porównuje to z innymi firmami to nie wiem czy się śmiać czy płakać ...

 Autobusy Solaris i Ursus, to autobusy elektryczne. I jest to bardzo zaawansowana technologia

No tak super technologia , bije w ilości zamówień tesle ...  Biliony, miliardy zamówień ...

A ursusy to tak rozrywane ,że kupują je w Zambii za kredyt finansowany przez polski  Bank Gospodarstwa Krajowego.

Nie zrozum mnie źle ,ale te firmy nie generują nawet 10% tego co zagraniczne odpowiedniki ,a w przyszłości zostaną sprzedane ...

 

 Niewiele krajów na świecie jest w stanie skonstruować i wyprodukować w miarę nowoczesny czołg. To jednak jest wyzwanie zarówno inżynieryjne jak i technologiczne.

Dla mojego sąsiada wyzwaniem jest wymiana bezpiecznika ... Przecież to tak trudno odtworzyć  coś co już było :facepalm:

 

 Większość koreańskich czołgów to produkty Chińskie lub rosyjskie.

Jakie np.? Ja tam widzę zmodyfikowane mocno konstrukcje ...

 

 

 Ale to i inne rzeczy o których napisałem obala twoją tezę że

Ty nic nie obalasz , co najwyżej starasz się sobie coś udowodnić, ale ci nie bardzo wychodzi ...

 

Przykłady, które podałem to jest współczesna technologia.  Widzisz koleżko. Współczesna technologia, to nie tylko łojfony i tablety.

Masz rację. Współczesna technologia to rolnictwo , ciągniki , jabłka ( dużo jabłek) , warzywa, okna , drzwi  a resztę się kupi ... Nieistotne że to może produkować każdy .

offtop2.gif

TheToxic


  • -1

#118

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co ma wspólnego wielkość państwa z jego rozwojem ? Ale ok. jak nie chcesz rosję czy chiny może być maleńki Izrael ? Pasuje ?

 Gdyby chodziło o dwa państwa ok. Ale ty porównujesz rozwój firmy pojedynczej firmy do najsilniejszych gospodarek świata. (no może po za rosją)

1 Łoł , marne 160 patentów ? Mam to porównać do rusków  USA czy Chin ? Przy nich to jest śmiech na sali.

 Więc nie manipuluj proszę.

 

No tak super technologia , bije w ilości zamówień tesle ...  Biliony, miliardy zamówień ...

 

 Bardzo "zabawne" Uśmiałem się.Przede wszystkim, autobusy i osobówki to inna gałąź przemysłu motoryzacyjnego. I tak. Jeżeli chodzi o autobusy to bijemy Teslę na głowę. Chociażby dla tego że tesla nie robi autobusów. Więc znowu niewłaściwe porównanie z twojej strony będące jedynie nieudolną próbą manipulacji.

 

 Dodam tylko że rynek autobusów elektrycznych, dopiero się rozwija, i żeby sprzedawać takie autobusy, trzeba korzystać z najnowszych technologii. A autobusy Solaris są w ścisłej czołówce.

 

Dla mojego sąsiada wyzwaniem jest wymiana bezpiecznika ... Przecież to tak trudno odtworzyć  coś co już było

 

Gratuluję sąsiada. Pewnie bardzo się lubicie :)  

Produkcja nowoczesnych czołgów, to nie jest odtwarzanie tego co było. Wiąże się to z zastosowaniem najnowszych osiągnięć elektroniki i materiałów.  Te czołgi z czasów wojny dzieli ogromna przepaść technologiczna w porównaniu ze współczesnymi pojazdami. Gdybyś cokolwiek na ten temat wiedział, nie pisałbyś takich farmazonów. I nie piszę o jakiejś specjalistycznej wiedzy, tylko o bardzo ogólnym zarysie.

 

Jakie np.? Ja tam widzę zmodyfikowane mocno konstrukcje ...

 

https://pl.wikipedia...j_Armii_Ludowej

 

Nazwa  Typ  Kraj pochodzenia  Uwagi

Typ 59  czołg podstawowy                                                                         Chiny 
T-90  czołg podstawowy                                                                             Rosja 
T-62  czołg podstawowy                                                                              ZSRR 
T-55  czołg podstawowy                                                                             ZSRR
PT-85 (Typ 82)  czołg amfibia                                          Korea Północna  opracowany na podwoziu transportera opancerzonego VTT-323
PT-76  czołg amfibia                                                                                   ZSRR  niektóre pojazdy zostały przeniesione do rezerwy
Ch'ŏnma-ho  czołg podstawowy                                     Korea Północna  wyprodukowano 1200 pojazdów
P'okp'ung-ho  czołg podstawowy                                    Korea Północna  lokalnie zaprojektowany czołg podstawowy, łączy w sobie elementy z T-62, T-72, Typ 88, T-80 oraz T-90.

 

Transportery opancerzone
Nazwa  Typ  Kraj pochodzenia  Uwagi
BMP-1  bojowy wóz piechoty                                                           ZSRR 
VTT-323  transporter opancerzony                                                  Chiny
                                                                                                          Korea Północna  opracowany na podstawie YW 531
YW 531 (Typ 63)  transporter opancerzony                                     Chiny 
BTR-80  transporter opancerzony                                                    ZSRR  wersja BTR-80A
BTR-60  transporter opancerzony                                                    ZSRR 
BTR-50P  transporter opancerzony (amfibia)                                  ZSRR 
Typ 55  kołowy transporter opancerzony                                          Chiny  wersja produkowana na licencji w Chinach
BTR-152  kołowy transporter opancerzony                                      ZSRR

 

 

Proszę bardzo. na 16 różnych modeli czołgów i transporterów opancerzonych tylko 3 wyprodukowane są w Korei. Chciałbym zauważyć że te Ruskie jednostki wyprodukowane zostały jeszcze w ZSRR które nie istnieje od 26lat.

 

 

Ty nic nie obalasz , co najwyżej starasz się sobie coś udowodnić, ale ci nie bardzo wychodzi ...

 

Napisałeś:

Polacy co najwyżej są importerami, pośrednikami , sami jednak nie tworzą

 

To bzdura wynikająca z twojej niewiedzy. Albo może za dużo Neewsweka czytasz. Faktem jest że przez ostatnie dekady, polski przemysł był rozkradany i niszczony, lecz coś jeszcze zostało, i pisanie że Polacy nic nie tworzą, jest prymitywną prowokacją. 

 

offtop2.gif

TheToxic


  • 3



#119

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

 Gdyby chodziło o dwa państwa ok. Ale ty porównujesz rozwój firmy pojedynczej firmy do najsilniejszych gospodarek świata. (no może po za rosją

Więc nie manipuluj proszę.

 

Ale manipulujesz ...  Ja porównuję polskie śmieszne firemki,  z izaelskimi, albo rosyjskimi  uwzględniając przy tym dochód każdej z nich .

Jak jesteś proo kozak to sprawdź kto więcej zarabia apple  z ( patentami ) ,  ew.  FB czy tej twój ursusik . a jak chcesz być jeszcze bardziej obiektywny do zsumuj zyski wszystkich polskich firm i porównaj do  tych wszystkich Izraelskich ...

I przestań spamować bo się tylko ośmieszasz ..

 

Jeżeli chodzi o autobusy to bijemy Teslę na głowę. Chociażby dla tego że tesla nie robi autobusów.

To nie wiem czy płakać czy się śmiać  ? Bo na początku ogłosiłeś sukces polskiej firmy ,a teraz się okazuje ,że ten sukces jest spowodowany jedynie faktem że tesli nie interesuje ten segment rynku bo jest mniej zyskowny ...

 

Te czołgi z czasów wojny dzieli ogromna przepaść technologiczna w porównaniu ze współczesnymi pojazdami.

Zegarek elektryczny też można skomplikować technologicznie , tylko po co .. Teraz ma poważnie , czy ty kiedykolwiek widziałeś dokumentacje techniczną takiego czołgu ? Nie , nie widziałeś ... Idea jest zbliżona ,a ta magiczna technologia o której piszesz , to są po prostu ulepszenia ...

 

Proszę bardzo. na 16 różnych modeli czołgów i transporterów opancerzonych tylko 3 wyprodukowane są w Korei. Chciałbym zauważyć że te Ruskie jednostki wyprodukowane zostały jeszcze w ZSRR które nie istnieje od 26lat.

OMG . Ty porównujesz to co było budowane lata temu ? Mogłeś jeszcze wrócić do XV wieku - wtedy okazało by się że korea północna  nie miała by ani jednej jednostki. Podaj aktualne informacje ...

 

Faktem jest że przez ostatnie dekady, polski przemysł był rozkradany i niszczony, lecz coś jeszcze zostało, i pisanie że Polacy nic nie tworzą, jest prymitywną prowokacją.

A ile "czegoś tego" jeszcze zostało porównując to " to coś co zostało " z Izraelem ? I  ile " to coś " co zostało  generuje przychodów porównując z Izraelem ? I znowu manipulujesz bo wyraźnie napisałem że 88% jest konsumentami ..., 88% to 100% polaków ?

 

-----------------------------------------

Za tą połowę postu:

offtop2.gif


Lecz sie prywatnie, kazdy specjalista jakiego odwiedzilem w ostatnich latach dostal pieniadze bezposrednio z mojej kieszeni. Dostal dlatego, ze jest dobry w swoim fachu.

Popieram. Gdyby lekarze rezydencji byli tak dobrzy w fachu jak tu piszą inni to by sobie otworzyli własne gabinety ... Nie robią tego bo są kiepscy w swoim fachu.


Teraz nagle pojawia sie prostest wielkich lekarzy rezydentow, ktorzy chca zarabiac wiecej. Skad wezma sie pieniadze na ich pensje? Kto za to zaplaci? Zaplace za to ja.

Pisałem już o tym wcześniej ... Przez tych lekarzy rezydentów i ich protesty wzrosną wszystkie usługi w tym koszty żywności przez co taki rencista który zarabia 1000 zł czy osoba pracująca na kasie za 1500 zł będzie jeszcze w gorszej sytuacji ..


Mimo tego, ze i tak co kilka miesiecy wykladam spore kwoty na leczenie prywatne bo jakies 95% (na oko) tych "lekarzy rezydentow" jest zwyczajnie nieudolna i nadaja sie do leczenia mlecza na lace co najwyzej, a nie czlowieka.

Bo rezydencji to cwaniaczki . Chcą mieć nowe mieszkanie, samochód za 100 tysięcy złotych , nowe technologie , jeździć na wycieczki co kilka miesięcy ,a to wszystko za pieniądze podatników , biednych polaków  pracujących na kasie za 1500 zł czy rencistów zarabiających 1000 zł .. ,a jeszcze żeby wiedzę jakąś mieli ..

 

A tutaj za:

prowokacja2.gif

 

Skoro macie gdzieś zielone prośby aby omijać politykę i nie robić offtopów, gdzieś upomnienia i ostrzeżenia to w przerwie proponuję poczytać regulamin.

ban30.gif


  • -3

#120

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Popieram. Gdyby lekarze rezydencji byli tak dobrzy w fachu jak tu piszą inni to by sobie otworzyli własne gabinety ... Nie robią tego bo są kiepscy w swoim fachu.

Gościu przestań trollować. Ile razy ludzie ci pisali, że rezydent nie ma specjalizacji? Gabinet czego otworzą?
Nie są kipscy w swoim fachu, tylko się jeszcze szkolą, by być najlepszymi. Myślisz, że lekarze specjaliści biorą się z nieba?

Przestańmy karmić trolla.

Użytkownik Maska edytował ten post 22.10.2017 - 14:44

  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych