Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierścień światła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#61

luk.
  • Postów: 59
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Następna historyjka o 2012. Ja już przeżyłem kilka końców świata, wojen światowych itp, itd, zapowiadanych przez różnych proroków, jasnowidzów, wróżek, ludzi co mają kontakt z kosmitami i innych szarlatanów.
Takie rzeczy może napisać każdy. Ludzie od wieków zapowiadali koniec świata i odliczali dni do wyznaczonej daty. Gdy ta mijała pojawiała się następna. Ostatnio było 1999, poźniej 2000 no i 2001 które miało wynikac z tego że 2000 to był błąd bo liczyło się od roku 0 a nie od 1. To teraz mamy 2012, widocznie stwierdzili że jak dadzą 2006 albo inną wcześniejszą datę to za szybko się wyjaśni cała "tajemnica". A tam jest jeszcze troche czasu na tworzenie pseudonaukowych teorii.
  • 0

#62

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No wiesz luk ja ci powiem tylko jedno... poczytaj sobie apokalipse i powiedz mi, gdzie tam jest napisane, że koniec świata będzie trwał moment ?? To musi być jakiś odstęp w czasie...
  • 0



#63

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko się wyjaśni w 2012. Trochę data mi nie podchodzi 21.12.2012. Większość tej daty to 2 i 1 :/ Pierścień światła jest możliwy, tak jak WSZYSTKO na tym świecie.
  • 0

#64

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

vkali, wiesz co...?
Mam gdzieś takie oświecenie. ;( Takiej chamówy to jeszcze chyba na tym forum nie widziałem. :/
W tej materii to wszystko.

Co do końca świata...
Dla mnie świat zaczął się kończyć już od momentu jego powstania. Czas wyznacza nieubłaganie jeden kierunek - kierunek ku chaosowi.
  • 0



#65

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja już nic nie będę pisał, zaślepiło mnie to no gówno(lol). vkali ja już kończę, ty też daj sobie spokój, bo się kiedyś tym gównem udławisz;)


luk, pierwszy raz się z Tobą zgadzam:)

Dla mnie ten właśnie czas nie różni się niczym od czasów wcześniejszych. Nic nie zapowiada tego końca. Ludzie myśleli że nadchodzi koniec podczas wojen światowych, wielka tragedia, miliony martwych, koniec świata nie nadszedł.
Teraz według mnie będzie podobnie tzn. nic się nie stanie:) Oczywiście nie mówię, że na pewno, ale jest małe prawdopodobieństwo.
  • 0

#66

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobieństwo końca świata wynosi : 100 %. Świat na pewno kiedyś się skończy. Może to być w 2012, ale również może to być za godzinę, dzień tydzień lub miesiąc.
  • 0

#67

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

vkali, wiesz co...?
Mam gdzieś takie oświecenie.


..jeżeli piszesz "takie oświecenie" to mam nadzieję, że ty wiesz jakie oświecenie miałeś na myśli,... zechciej zauważyć, że ja nadal nie wiem jakie "takie oświecenie" miałeś na myśli chociaż bezpośrednio do mnie o jakimś „takim oświeceniu” pisałeś, ...a może nie pisałeś do mnie? .. wówczas, czemu po prostu nie napisałeś bezpośrednio do tych, do których swe słowa kierowałeś, miast tak bardzo krzywo i skrzywienie poprzez mnie? [czyżbyś lubił krzywić i skrzywiać?].. ...wg mnie takie praktyki są co najmniej niegrzecznymi, ...ale ty zapewne uważasz [świadomie sobie lub nieświadomie sobie] że tobie wolno być nawet niegrzecznym, innym już nie, ...cóż ważniactwo to powszechna plaga, nie tyczy się ona tylko ludzi nauki, chociaż tam jest ona już normą. co prada nie pisaną ale normą

..nie dałeś mi okazji odnieść się do „takiego” oświecenia jakie miałeś na myśli,.. ja ze swej strony jedynie dopowiem, że nie cenię oświeceń ani dążących do oświeceń realizowanych poprzez innych oświeconych niż sam dążący oświecenia,.. takie oświecenie oraz takie oświecanie się najczęściej sprowadza się przyświecenia sobie, by nie powiedzieć (za/o)ślepienia siebie, ..oczywiście prym w takim (przy/o)oświeceniu wiedzie współczesna nauka



vkali Takiej chamówy to jeszcze chyba na tym forum nie widziałem. :/



..i znowu takiej, chociaż tutaj mam już jakieś odniesienie i myślę że miałeś na myśli tą którą zastosowałeś w stosunku do mnie:

„Zacząłem nawet podejrzewać, czy to moje niezrozumienie jest wynikiem tego, że mam oto przed sobą przykład wypowiedzi sformułowanej przez osobę "nadającą" już na falach czwartej, a może i nawet piątej gęstości”

..pozwoliłem sobie wytłuścić stosowne byś nie miał problemów z określeniem co odebrałem od ciebie jako „taką chamotę”, ..choć przyznaję wówczas jeszcze nie określałem jej tak drastycznie, ..nazywałem ją sobie po grzecznemu niegrzecznością

vkali W tej materii to wszystko.


..skąd ja znam tego typu ucinania oraz tego rodzaju rejterady,... aha ze szkółek, szczególnie tych nazywanych dla niepoznaki wyższymi, ..najczęściej stosowane przez tych, którzy z tych szkółek nigdy nie wyrośli, a swoją szkółkę rozciągają na całe życie, co gorsza nie tylko swoje ale i innych
  • 0

#68

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

vkali ja już kończę, ty też daj sobie spokój, bo się kiedyś tym gównem udławisz;)


..możesz być spokojnym, nie łykam żadnych "gówien" choćby były w opakowaniach "NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI" oraz choćby pochodziły od najbardziej uznanych autorytetów, a także choćby opluwano mnie nimi z najzłotszych ust i najzłodszyni oraz najsłodszymi słowami,.. już taki jestem,... więc płonne są twoje obawy,..niemniej dziękuję za troskę,..tobie życzę byś baczył na złoto swych ust
  • 0

#69

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie, co zrobią ci ludzie święcie wierzący w rok 2012, jeśli nic się nie stanie.
Piszę tu już o skrajnych przypadkach, ludzi, którzy uważają się za dzieci kosmitów, dzieci gwiazd, wybranych, jaśnie oświeconych, tych wszystkich realian, kasjopean itd. itp.
Szczerze to na początku mnie to wszystko dość bawiło, ale teraz uważam, że to przesada, większość wymienionych osób naprawdę traci kontakt z rzeczywistością (albo tylko tak się przedstawia na forach).
Niektórzy wręcz negują wszystkie odkrycia naukowe na rzecz tych kosmicznych bzdur (jeśli kogoś uraziłem pisząc, że to bzdury to przepraszam).
Nie piszę tu o ludziach z tego forum, gdyż tu większość ma umiarkowane poglądy na to wszystko, jednak niektóre osoby, z forum PCh tak się właśnie zachowują.
Bawi mnie też to przekazywanie energii miłości. Nie, żeby to było złe, ale kojarzy mi się z ugrupowaniem jakiś pacyfistów, lewaków i świrniętych hipisów (nie lubię tej grupy ludzi, gdyż oni zawsze mimo iż chcą dobrze wszystko psują).
Ruch New Age ma coraz więcej wyznawców, zaczyna mi to przypominać wręcz religię. Ciekawi mnie, czy jeśli w roku 2012 nic się nie stanie, czy nie będzie fali samobójstw.
Życzę wszystkim więcej sceptycyzmu i krytycyzmu wobec takich rewelacji, jak ten pas fotonowy.
Jeśli do wszystkiego będziemy podchodzić z pewnym dystansem to powinno być dobrze:)
  • 0

#70

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przemo, nie jestem racjonalistą w najczystszym tego określenia znaczeniu. Również uważam, że nie wszystko można poznać za pomocą rozumu. Większość naukowców też wyznaje pogląd, że naukowe zdolności poznawcze mają swoje granice. I to nie jest wynik jakiejś tymczasowej niedoskonałości, to coś co wynika z samych zasad naukowego poznania świata. Polecam bardzo ciekawą książkę na ten temat:

John D. Barrow "Kres możliwości - granice poznania i poznanie granic"

Tu znalazłem jeden z jej rozdziałów "My, istoty ludzkie":
http://portalwiedzy....biblioteka.html
Polecam jego lekturę. :)

Tak więc, jestem jak najbardziej świadom, że mogę istnieć obszary, których nie możemy poznać droga naukową. Jestem jednak przerażony bezwarunkowym przyjmowaniem przez wiele osób wszystkiego, co oferują nowe nurty jak np. NEW AGE.

Zawsze mnie zastanawiała wybiórczość jeśli chodzi o akceptacje pewnych rzeczy: np. niektórzy potrafią rozkładać Biblię na pojedyncze litery w celu doszukiwania się jakichś uchybień, a jednocześnie potrafią przyjmować wszelkie nowoerowe trendy praktycznie bez jakiegokolwiek zastanowienia.
  • 0



#71

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli tempo eskalacji konfliktów na bliskim wchodzie utrzyma się, mamy dużą szansę nie dożyć do 2012 :P

kłótnia zaistniała w tym topicu bierze sie chyba z braku zdefiniowania natury tego fotonowego belta.
czy to zjawisko ma charakter materialny, tzn. czy jest to dosłownie fotonowa fala mknąca przez przestrzeń,
lub też pierścień pobudzonych do świecenia gazów czy po prostu zjawisko to ma charakter niematerialny o naturze duchowej i chodzi w tym przypadku o emanację dobrych mysli duchów wyższych?

swoją drogą pogadajmy lepiej o naturze świadomości albo o celu istnienia wszechświata.

fotonowym pasom cnoty mówimy dość! :aaa:
  • 0

#72

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem otwarty na nowe doświadczenia, jeśli coś takiego mnie spotka to być może zmienię zapatrywania na niektóre sprawy. Jestem jak niewierny Tomasz;)
Jako, że w moim zainteresowaniu leży przede wszystkim archeologia i historia oraz dziedziny pokrewne to właśnie w tych tematach wypowiadam się najczęściej. Uwierzę w to, że mieliśmy bądź mamy kontakt z kosmitami jeśli znajdą się na to dowody.
Kiedy czytam, że figurki dogu przedstawiają kosmitów w skafandrach to mnie to śmieszy bo wystarczy trochę bardziej się zagłębić w sztuce neolitycznej , żeby wiedzieć że to schematyczne przedstawienie kobiet (taki wschodni odpowiednik europejskich wenus)-widać ewidentnie zaznaczone cechy płciowe co było wtedy kanonem sztuki.

Jeśli zostanie odnaleziony dowód na to, że odwiedzali nas kosmici to będę skłonny uwierzyć, na razie jednak takiego dowodu nie ma.
Jak znajdą Cheopsa to pogadamy;)
  • 0

#73

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:)) ) nie wierze w 2012 ale jezeli przez nastepne 7dni nie spadnie snieg, to niestety uwierze :)
  • 0

#74

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Maro, na Wigilie zapowiadają 5 stopni ciepła a w ogródkach stokrotki rosną :D
  • 0

#75

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zaczytywanie tego forum naprawdę dostarcza ciekawych wrażeń. Vkali jesteś już moim Bogiem. Ukłony dla Ciebie o mistrzu. Klękajcie narody. POWAGA. Vkali Agbar!

A tak bardziej na serio im bliżej tym dalej... 2012 tuż tuż, a my (ludzie) chyba się cofamy. Wierzymy, bierzemy pod uwagę jakieś śmieszne informacje. Łapiemy się już wszystkiego. Trochę przykro to wygląda - taki świat paranauki ukryty gdzieś w "piwnicach". Informacje z sufitu, wiedza z kanału, energie z centrum galaktyki - nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. A niektórzy naprawdę traktują to poważnie.

Przemo to, że myśl ludzka ma ogromną moc, człowiek jako istota holistyczna składa się z ciała fizycznego i eterycznego, i takie tam... nie upoważnia od razu do wierzenia we wszystko co spłodził internet, pseudonaukowcy, parabadacze, "kontaktowcy" czy jasnowidze wszelkiej maści. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania w coś wierzyć lub też nie, ale zachowajmy jakąś jasność umysłu i zdolność oceny prezentowanych tekstów jako mniej lub bardziej wiarygodne. A czy ten tekst ma coś wspólnego z wiarygodnością? Wielu szukało i nikt się nie doszukał...
Z całym szacunkiem dla wszystkich - trzeba trochę używać półkul mózgowych w obie strony czy to bardziej sceptyczną czy otwartą, ale chyba warto...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych