Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsjańskie miasto duchów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#46

Fawin.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a tak poza tematem to niezle wygladaja te zdjecia w podczerwieni jak sie na nie patrzy przez trojwymiarowe okularki (takie z czerwonymi i niebieskimi szklami):-)
  • 0

#47

ravers.
  • Postów: 67
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może chodzi o to by w razie jakiejś katastrofy na Ziemi część ludzi można by ewakułować na Marsa. Szkoda że to wszystko tak powoli się rozgrywa; :hmm:
  • 0

#48

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przecież na tych zdjęciach nic niema! Gdyby były ostre i wyraźne to byłaby sensacja ale na tych nic nie widać. Owszem w zestawieniu z tymi z ziemi może się wydawać że coś tam jest ale to na zasadzie sugestii. Gdyby pokazać wam same te zdjęcia z marsa to pewnie nikt z Was by na nich nie zauważył budynków. Jak mówi się ludziom co tam mają zobaczyć to to widzą....


Oczywiście mam nadzieje że te miasta na marsie to prawda :D
Ale dowody muszą być mocniejsze...
  • 0

#49

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aż mi się nie chce wierzyć, że tam jest miasto i budynki.
  • 0

#50

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak wiadomo (i nawet potwierdzono) na marsie była ciekła woda. Kiedy oglądałem film dokumentalny na ten temat to usłyszałem że szacowany wiek "braku wody" to ok. 40 000 lat.
Nie wiem w jakim wieku jest mars ale jeżeli była tam woda modło być tam życie a nawet cywilizacja. Nasza cywilizacja "techniczna" (chodzi mi tu też o budynki) ma nie mniej niż 2500 lat.

>> Życie na ziemi ma ok. 4.5 miliarda lat...
>> Cywilizacja rozwinęła się 20 000 lat temu
>> Cywilizacja po której zostaną długotrwałe ślady na planecie ma ok. 2500 lat


>> Na marsie życie prawdopodobnie powstało w tej samej chwili (patrząc astronomicznie) co na ziemi (jeżeli wogóle powstało)
>> Mars jest chłodniejszy, i jeżeli był, to życie inteligentne ewoluowało wolniej (z tego co słyszałem) więc do powstania cywilizacji musiało dojść później
>> Tak jak w ptk. 3 przy ziemi, na marsie cywilizacja musiała sobie radzić z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi, przez co budowała większe i mocniejsze budynki...
>> Kiedy nadszedł koniec Marsjan? pewnie wtedy kiedy ostatnie bajorko na marsie wyschło.
>> A teraz oglądamy te zdjęcia w podczerwieni tak samo jak byśmy byli w Pompejach.

TO SĄ TYLKO MOJE WYOBRAŻENIA, I NIKOMU TEGO NIE NAŻUAM
  • 0

#51

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teoria o Marsjańskim mieście pokrywała by się z tym co mówi Boryska (ten chłopak z marsa), bardzo ciekawi mnie czy tam pod ziemią naprawdę istnieje cała cywilizacja, pamiętacie te olbrzymie dziury na Marsie? Może coś w tym jest
  • 0

#52

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mnie ciekawi jedna rzecz, przedstawiane "modele" 3d tych budynkow są jakby zacieniowane, na zdjeciach ziemskich miast rowniez widac cienie, swiatło pada pod kątem i w wyniku tego tworzy się ten cały "trojwymiarowy" wzór...

Skoro rzekome miasto na Marsie jest ukryte pod powierzchnią, jak to mozliwe ze widzimy je jakby było oswietlane przez jakies boczne swiatło??
  • 0



#53

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Super fotki miasta starożytnej cywilizacji na Marsie oczywiście nie do podważenia.
Dowód na 200 % !!
Ale....mam pewne wątpliwości :mrgreen:
Tysiące archeologów na całym świecie latami szuka zaginionych miast nieznanych cywilizacji.
Zaangażowanych jest w to setki tysięcy pracowników i trwa to całe lata.Dotacje na ten cel są ogromne
A tymczasen okazuje się że taki mały Kazachstan ufundował sobie satelitę za 65 mln dolarów !
Dla archeologów odkrywanie miast ukrytych pod powierzchnią ziemi metodą zastosowaną tutaj
stanowiłoby prawdziwą gratkę, satelita i kilku dobrych analityków wykonałoby pracę tysięcy ludzi.
Ponadto nawet w najstarszych miastach odkopanych na ziemi widać....zwykłe ludzkie drogi :) .
  • 0



#54

scopions.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie od bardzo dawna interesuje UFO i Kosmos. Sadze ze tak naprawde to NASA znalazlo inna cywilizacje poza nasza ale tego sie nie dowiemy. Jedyna szansa dowiedzenia sie prawdy to wtedy, kiedy oni do nasz przyleca ale w taki sposob ze nam wszystkim sie ujawnia. ;)
  • 0

#55

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prawie jak giza
  • 0

#56

Zyg.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli Marsjanie = Ziemianie którzy przenieśli się po śmierci tej planety to musieli by zabrać ze sobą także faunę i florę. Bo wydaje mi się iż jesteśmy spokrewnieni z tymi stworzeniami. W takim wypadku gdzie są stworzenia które zamieszkiwały ziemie przed "naszym przybyciem"
  • 0

#57

Biermacht.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam wrażenie, że na to zdjęcie po lewej zostało nałożone zdjęcie miasta ziemskiego z lotu ptaka.
  • 0

#58

Secior.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może też jest tak, że co paredziesiąt tysięcy lat zmieniamy planetę w związku z katastrofą na tej na której aktualnie znajdujemy?:P A, że trzeba się nagle wystrzelić w pip daleko, to potem już wszystko się dzieje od zera?














No dobra, wiem, to głupi pomysł...
  • 0

#59

loona540.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mieszkać na innych planetach? hm... niewykluczone ze ludzie pochodzą z Marsa, ale z innych planet? Raczej nie :D
  • 0

#60

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Że też dopiero teraz przeczytałem ten temat...

 

Autorzy wzięli zdjęcia w podczerwieni, pokazujące różnice temperatury gruntu, przetworzyli cyfrowo otrzymując kwadracikowy wzór a potem... uznali że to obraz trójwymiarowych brył z cieniowaniem:

ghost9.jpg

 

ghost11.jpg

 

Tylko, że to wzór różnic temperatury na płaskiej powierzchni a nie żadne tam oświetlone od jednej strony wystające bryły.

 

Głównym problemem analiz tego pana jest to, że pracując z plikami oryginalnymi w trakcie przetwarzania poddał je kompresji. W wyniku skompresowania obrazu a potem powiększenia otrzymał takie kwadratowe zakłócenia. Parę lat wcześniej zasłynął twierdzeniem, że po obróbce obrazu Twarzy Marsjańskiej stwierdził, że w jej ustach widać zęby.

http://www.badastron.../artifacts.html


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych