Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasza rzeczywistość jest świadomą symulacją.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#31

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Tak byli już ludzie i stworzyli tą symulacje w której żyjemy i piszemy na tym forum :D

 

@Mkbewe

 

Chyba Endi troszkę się rozpedziłaś. xD

Lecę jak petarda i nie mam w tym locie hamulców. :D A tak na poważnie to, wcale daleko nie odleciałam :D

 

@ Do reszty forumowiczów

Spójrzcie ludzie.. Ilu ludzi wierzy w to , że Bóg stworzył świat. Ilu ludzi wierzy w anioły i demony ( byty niematerialne). Ilu z nas wierzy w przeznaczenie? Jeszcze wielu wierzy, w energię / Ducha  Świętego etc.  Masa ludzi wierzy w Big Bang, pomimo, że nie potrafią zlokalizować przyczyny.  To jeśli nie wiadomo, co spowodowało ten big bang, to realność tego, że nie istniejemy w symulacji powinna przez  sceptyków być tak samo odbierana, jak istnienie duchów. Dlaczego? Już mówię.  Wiemy, że zaszło coś takiego jak big bang, ale nie wiemy co go spowodowało... Prawda? Tak samo analogicznie... wiemy, że... pilot samoczynnie spadł z meblościanki, ale...ale nie wiemy co do tego doprowadziło. 8) Sytuacja całkowicie analogiczna, to...dlaczego sceptycy nie wierzą w symulację, tylko w coś co spowodowało BIG BAG?, pomimo iż nie umieją uwierzyć w samoistne poruszanie się przedmiotów i w coś , co do tego doprowadziło? Zarówno w teorii Big Bangu, jak i w powieściach o ruszających się klamkach, mamy wielki X i znak zapytania na początku w rubryce przyczyna. Czy któryś ze sceptyków, zechce się tu obronić i rozwiać wątpliwości? 8)

 

@Mkbewe

 

Jeżeli my sami stworzyliśmy matrix, w tym ja, to jak teraz wrócić do rzeczywistości?

Wrócisz, ale sam nie dasz rady, bo  jeśli będziesz próbował się zabić, to wpadniesz w inną symulację, taki krąg reinkarnacji. Jeśli symulacja została stworzona, w celu przeżycia, to... uwierz mi... Nie chcesz tej symulacji opuścić. Tam po za za pewne nie ma cierpienia, bólu, ale też nie ma tam innych przyjemnych doznań cielesnych. Pozostają tylko te duchowe. Jeśli w symulacji nie nauczysz się, nie ulegać cielesnym potrzebom, to nigdy tam nie wrócisz. A jak już symulacje opuścisz i twój mózg cały czas będzie pragnął cielesnych doznań, to ...twoim marzeniem będzie znowu wejść w symulacje. Dlatego asceza, jest wymagana w wielu religiach. 

 

 

I teraz druga rzecz. Jesteśmy w symulacji ale rodzice mają dziecko powstałe w trakcie symulacji. Kto nim kieruje? xD

Kto kieruje dzieckiem? osoba ( mózg osoby), która została podłączona pod symulację, albo program w symulacji. :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 06.08.2017 - 16:50

  • 1



#32

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. No to teraz skąd się wzięli ludzie? To jest pytanie niczym co było pierwsze jajko czy kura? xD


2. Twoja teoria mówi o reinkarnacji, nie matrixie xD


3. No dobra jak umysł dziecka w rzeczywistości ma kierować dzieckiem skoro ono urodziło się w matrixie? To jest raczej rzeczywistość w matrixie. xD
  • 0

#33

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Mkbewe

 

1. No to teraz skąd się wzięli ludzie? To jest pytanie niczym co było pierwsze jajko czy kura? xD

Akurat jestem przekonana, że najpierw było jajko. Bo mamy ewolucję i zmutowany kurak przebywał już w jajku :)

Jeśli chodzi o nas, to nie jest to takie ważne, bo nasz świat, może być symulacją w symulacji. a pierwotny prawdziwy świat.... może już być, czymś tak zmienionym, że byśmy już tego nie zrozumieli :)

 

 

2. Twoja teoria mówi o reinkarnacji, nie matrixie xD

Reinkarnacja i Matrix się wzajemnie nie wykluczają. :)

 

 

3. No dobra jak umysł dziecka w rzeczywistości ma kierować dzieckiem skoro ono urodziło się w matrixie? To jest raczej rzeczywistość w matrixie. xD

Jest rzeczywistość w Matrixie, ale żeby wcielić się w postać z Matrixa, to musi to być mózg spoza, który odbiera te matrixowe doświadczenia :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 06.08.2017 - 18:02

  • 2



#34

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wszechświat jest symulacją, jest pelno dowodów na to 


Użytkownik LayneStaleyRIP edytował ten post 06.08.2017 - 18:13

  • 0

#35

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja aż się pokusiłem

 

Wszechświat
dwustronna membrana

 

rozhuśtana palcem
sprytnego Boga

 

ze strzykawką w ręku
z substancją czasoprzestrzenną

 

dmucha na zimne
wstrzykuje energie i materie

 

jak insuline
pobudza próżnie

 

Nie próżnuje


Użytkownik Universe24 edytował ten post 06.08.2017 - 18:16

  • 0



#36

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Endinajla :)

 

1. Czyli idąc krokiem Twojego rozumowania, najpierw był płód? Gdzie on przebywał, jak on się karmił? Musiał najpierw być w łonie matki, czyli raczej pierw była kobieta (niekonieczne dorosła, ale nie niemowlę). Tym samym nie mogło być pierwsze jajko, a kura (lub kurczę) :)

 

1.1. Jak to zmieniony tak, że nie zrozumiemy?

 

2. Tzn chodziło mi o to, że podałaś dowód na reinkarnację, a na matrix wciąż nie mam xD

 

3. No właśnie mózg spoza, więc jak dziecko które urodziło się w matrixie ma przenieść swój mózg na rzeczywistość? :)


  • 0

#37

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uważam, że na ten moment nie jest możliwe znalezienie dowodów potwierdzających lub obalających tę teorię. Niektórzy widzę zbytnio się napinają i starają się coś wmówić reszcie na zasadzie "moja racja jest najmojsza". Postuluję o wyluzowanie się, popuszczenie wodze wyobraźni bo temat jest naprawdę świetny i pobudzający do myślenia. Sam fakt niesamowicie szybkiego rozwoju technologii zmusza nas do podjęcia takich rozważań. Wystarczy przypomnieć sobie jak wyglądały gry 15 lat temu, jak wyglądają teraz i jak mogą wyglądać za 50 czy 100 lat.


  • 4

#38

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, i słusznie. Bo o pobudzenie do myślenie, czasem nieco swobodniejszego, tu przecież chodzi.

Idea symulacji jako pewien konceptualny model obronić daje się łatwo.Przesłanki jak najbardziej są. Udowodnić twardymi dowodami - nie daje się wcale. Być może jeszcze...

 

Ale jako temat dyskusji sprawdza się wyśmienicie. :)


Użytkownik Nick edytował ten post 06.08.2017 - 20:20

  • 1



#39

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Mkbewe

 

1. Czyli idąc krokiem Twojego rozumowania, najpierw był płód? Gdzie on przebywał, jak on się karmił? Musiał najpierw być w łonie matki, czyli raczej pierw była kobieta (niekonieczne dorosła, ale nie niemowlę). Tym samym nie mogło być pierwsze jajko, a kura (lub kurczę) :)

Pierw zaszła mutacja na poziomie DNA, a kurczak wykluł się z jaja.Czyli pierwsze było jajo, skorupka pękła i potem dopiero kurczaczek :D

 

 

1.1. Jak to zmieniony tak, że nie zrozumiemy?

A jesteś w stanie zrozumieć nicość? Albo to, że coś nie ma początku ani końca? Jesteś w stanie sobie wyobrazić, coś co nie ma początku ani końca, w sensie czasowym i wymiarowym? 8)

 

 

2. Tzn chodziło mi o to, że podałaś dowód na reinkarnację, a na matrix wciąż nie mam xD

Jesteś chrześcijaninem, to...

DOWÓD NA MATRIXA

Kiedy Jezus mówi "Jeszcze dziś będziesz ze mną w raju", "Zmartwychwstanie Jezusa"

Gry, które coraz bardziej skupiają się na tym by człowiek, obudził się w symulacji 8)

 

 

3. No właśnie mózg spoza, więc jak dziecko które urodziło się w matrixie ma przenieść swój mózg na rzeczywistość? :)

Ono przybrało ciało w matrixie, ale mózg z poza Matrixa łączy się z Matrixem. W kościele ta łączność nazywana jest... duszą. duchowa świadomość nie może ulec świadomości z Matrixa, świadomości wirtualnego ciała, które jest tym co w Biblii nazywane jest szatanem 8) :)


  • 1



#40

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Coley i Nick moja rozmowa z Endi to nie jest sprzeczka o to kto ma rację. To nasza zwyczajna rozmowa, nie zrozumiecie tego. :P

@Endi
1. No dobra było jedno jajko, skąd się wzięła przeciwna płeć? xD w Biblii wyraźnie jest powiedziane że Ewa powstała z żebra Adama. Choć teraz jak myślę, to ten przekaz nie ma sensu.
Teoria ewolucji jest najbliższa prawdzie, tam nie ma czegoś typu że samiec powstał od samicy albo odwrotnie.

1.01. Teraz jeszcze pomyślałem sobie że skoro jest matrix, nasze alter ego jest tam, to czemu nie pokaże mi się? Chyba że tam są tylko nasze mózgi. No ale wtedy to już całkiem niedorzeczne bo jak taki mózg funkcjonuje? Bez wody czy glukozy?

1.1. Owszem nicościa jest chociażby czyściec :)

2. To że gry czy nawet filmy przedstawiające alter rzeczywistość są coraz bardziej realne, nie oznacza że ludzie stracili świadomość że żyją w rzeczywistości. W symulacji gier nie odczuwasz bólu, czy chociażby węchu.

3. Skąd tam nagle wziął się mózg niemowlęcia? xD tak o sobie nie mógł się przenieść z matrixa do realu xD
  • 0

#41

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Jesteś chrześcijaninem, to...DOWÓD NA MATRIXAKiedy Jezus mówi "Jeszcze dziś będziesz ze mną w raju", "Zmartwychwstanie Jezusa"

W raju czyli w niebie. A zmartwychwstanie chyba każdy wie jak wyglądało. Ciało Jezusa zostało złożone do grobu i po trzech dniach grób był pusty. Uczniowie spotkali go ponownie chodzącego po ziemi. Uważa się że to raczej był duch. No i po 40 dniach wstąpił do nieba. Nie narodził się ponownie jako dziecko.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 07.08.2017 - 06:41

  • 0



#42

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Mkbewe - Ależ doskonale rozumiem. Kto tu mówi o sprzeczce? Moja rozmowa z Endinajlą ze sprzeczką nie ma nic wspólnego. Gadamy sobie po prostu o pewnej inspirującej koncepcji.

 

1.01. Teraz jeszcze pomyślałem sobie że skoro jest matrix, nasze alter ego jest tam, to czemu nie pokaże mi się? Chyba że tam są tylko nasze mózgi. No ale wtedy to już całkiem niedorzeczne bo jak taki mózg funkcjonuje? Bez wody czy glukozy?

 

A jakby założyć, że tak właśnie jest? ...że pozbyliśmy się całkowicie fizyczności i biologia nas już nie dotyczy? ...że struktura naszej świadomości, jej informacyjny zapis trafił bezpośrednio na kwantową strukturę superkomputera?

 

Czy nie byłoby to bardziej eleganckie rozwiązanie?

 

@Endinajla

 

A jesteś w stanie zrozumieć nicość? Albo to, że coś nie ma początku ani końca? Jesteś w stanie sobie wyobrazić, coś co nie ma początku ani końca, w sensie czasowym i wymiarowym?

Wyrazić matematycznie, oczywiście, się da. Ale wyobrazić sobie? Zrozumieć? A Tobie się udało?


Użytkownik Nick edytował ten post 07.08.2017 - 07:03

  • 0



#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Analiza obecnych wierzeń powstałych na zgliszczach wierzeń przodków i po manipulacji po przez wyprowadzanie modyfikacji oraz mnóstwie przekłamań w zależności od ich potrzeby, mija się więc z celem.
Poprzedzające obecne wierzenia oprócz śpiewu (chodziło tutaj i o przekaz słowny ale przede wszystkim o dźwięk o określonym hz, co powodowało że nie każdy mógł śpiewać) i zawartym w nich przekazach, rytualnym postępowaniu co miało także znaczenie, poza tym były ezoteryczne.
Obecnie są wyłącznie rytualne a dźwięk jako nośnik pożądanej wibracji stracił na znaczeniu. Pokusiłabym się o stwierdzenie że jest to celowe działanie, ponieważ obecne zawodzenie w niektórych kościołach i fałszowanie powoduje destrukcje w tej dziedzinie.
Obecny kościół szeroko rozumiany jest zaprzeczeniem tamtego. I ten wydawało by się dla niektórych drobiazg powoduje iż dyskutuje się o wyobrażeniu o nim.


 


Użytkownik Aidil edytował ten post 07.08.2017 - 09:08

  • 1



#44

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Mkbewe

Jajeczek ze zmutowanymi kurczaczkami mogło być więcej :) Co do ewolucji, to ona właśnie tak działa. Z tym powstaniem kobiety z żebra mężczyzny, to..albo w nasze życie ingerowali obcy, albo autorzy Biblii nie wiedzieli jak przetłumaczyć niektóre fakty zapisane przez Sumerów lub... Chciano uniżyć stanowisko kobiety. Zauważ, że w Starym Testamencie to aż zalatuje patriarchatem, pomimo, że u Sumerów, Egipcjan etc. oprócz Bogów, były również Boginie. W Biblii kobieta, jest umniejszana. Wszyscy prawie bohaterowie, to...mężczyźni. W Islamie to zostało jeszcze do dziś. To, że my chrześcijanki mamy coś do powiedzenia, to tylko i wyłącznie dzięki Jezusowi, który nie umniejszał kobiet. Teraz i tak jest wiele odłamów religijnych  gdzie kobieta, jaką jest Maryja.... się nie liczy. Aż dziwne, że kobiety nie spisywały Biblii również... Pewnie nie umiały pisać, ale jedna chyba to zrobiła, tylko , że... nie wprowadzono tego w kanon :( Zobaczcie jak kultura tamtych czasów, zmieniła religię.

 

Co do tego, alter ego, to nasza wiedza jest jak ziarenko piasku na plaży. A jeśli sztuczna inteligencja zdominowała świat? Jeśli nasze mózgi , tam w tym pierwotnym świecie są tylko, chmurą niezniszczalnych kwantów świadomości, która tylko po podłączeniu do symulacji, może istnieć cieleśnie?  8)

 

Jeśli chodzi o gry, to niebawem będzie można odczuć wszystko. Spójrz jakie kino się robi. Kino 5D 8)

 

Dlaczego mózg niemowlęca nie może sie przenieść z Matrixa do realu? Bo rzeczywistość realna jest inna niż wirtualna. :)

 

@Mkbewe i Nick

Nicość, zapewne trudno to pojąć. Dla zwykłego człowieka, to nicość to coś .... gdzie nie ma oddziaływań, materii, energii. Nie ma nic. Człowiek próbując wyobrazić sobie nicość, to wyobraża, sobie za pomocą zmysłów. Ja mogę powiedzieć, doświadczyłam nicości, jak leżałam pod narkozą. Gdy zamknęłam oczy - nic nie pamiętam. Otworzyłam oczy i... między zamknięciem oczu a otworzeniem ich, nawet czasu nie było, jakby nie istniał. Tylko , że to była taka ...psychiczna nicość...ale jakby spojrzeć na to z innej strony, że tylko zmysły i symulacyjny mózg jest wstanie odtworzyć symulację, to... kwanty nie posiadają zmysłów, a więc...człowiek po całkowitej śmierci mózgu doświadcza nicości, dopóki nie trafi do realu albo z powrotem w inną symulację :).

 

@Wszystko

Ci spoza sterowali symulacją tak by Jezus ożył w tym samym ciele ;)


  • 1



#45

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Endi
1. yhym czyli człowiek powstał z jajka? xD

2. No dobra skoro nami kierują mózgi z zewnątrz to po co nam tutaj one? xD

3. Nie zrozumiałem rzeczywistość realna brzmi jak masło maślane xD

4. Może to tylko efekt narkozy sprawił że czułas nicość? Ja nicość wyobrażam jako czyściec, czyli znajdujesz się nie na ziemi i nie w niebie / piekle ale w wymiarze gdzie nie ma światła dźwięku, tylko Ty i obszar w którym idziesz w kierunku bez celu. xD
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych