Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zobacz ile czerpiesz prądu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Projektanci nietypowego kabla zasilającego o nazwie Power-Aware Cord postanowili zwizualizować ilość pobieranej energii za pomocą efektów iluminacyjnych. Kabel emituje światło jarzeniowe o natężeniu zgodnym z poborem prądu w danym momencie. Dzięki temu użytkownik może sprawdzić, ile energii wymaga jego komputer lub inne urządzenie.
Dołączona grafika
Zamierzeniem projektantów kabla Power-Aware Cord był nie tylko oryginalny wygląd, ale przede wszystkim przypominanie użytkownikowi o nadmiernym zużywaniu energii elektrycznej. Ponieważ światło emitowane przez kabel jest uzależnione od ilości pobieranej energii, użytkownik jest mimowolnie informowany o poziomie zużycia prądu.

Dodatkowym efektem jest również zmiana koloru oraz częstotliwości emitowanych fal. Takie rozwiązanie powoduje przyciągnięcie uwagi użytkownika i przypomnienie o niejednokrotnie zbędnym zużyciu energii.

Producent nie podaje żadnych informacji ile prądu kabel zużywa na emisję światła.
http://www.nt.mocny....868,aktualnosci
  • 0



#2

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kabel emituje światło jarzeniowe o natężeniu zgodnym z poborem prądu w danym momencie.


To chyba mój dom mógłby robić za latarnię morską :-D
  • 0

#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie coś przydałoby się, zresztą nie tylko w domu :P
  • 0



#4

Kaczka.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i pewnie nie_dość, że z urządzeń bierze prąd to jeszcze na rozświetlenie tego ;)

edit by eru75
Ostrzeżenie słowne za błędy ortograficzne

  • 0

#5

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mnie by to nie pasowało,bo gdy siedzę po nocy na kompie, "kryjąc" się przed rodzicami ,a te kable by pięknie oświetlały mój pokój i z siedzenia po nocy nici :D
  • 0

#6

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

Hehe, mam dokładnie tak samo, ciekawy "wynalazek" :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych