Skocz do zawartości
W tym tygodniu będzie mieszane w technicznych aspektach forum, więc może się zdarzyć, że będzie ono działać dziwacznie lub wręcz stanie się całkowicie niedostępne. Proszę nie wpadać w panikę :)


Zdjęcie

takie tam...UFOwe kartofelki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

  sceptyczny zwolennik

 • Postów: 4740
 • Tematów: 275
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Zdjęcia kosmitów: prawda czy fałsz?

 

Zdjęcia latających talerzy widział chyba każdy, ale czy kiedykolwiek udało się sfotografować przybysza z innej planety? Okazuje się, że tak. I to niejednokrotnie. Zobaczcie galerię zdjęć domniemanych ufonautów.

 

Burgh Marsh (1964)

 

zdjecia%20kosmitow%201.jpg

 

To jedno z najbardziej znanych i najczęściej reprodukowanych zdjęć mających przedstawiać obcego astronautę.

W ten sposób Jim Templeton (zm. 2011) – strażak i fotograf-amator z Carlisle opisał dziwną postać, która pojawiła się na zdjęciu wykonanym podczas sobotniego wypadu na łąki Burgh Marsh przy zatoce Solway Firth, na pograniczu Anglii i Szkocji.

Templeton twierdził, że ani on, ani jego żona nikogo wówczas nie widzieli.

 

Gdy ich kilkuletnia córka Elizabeth pozowała do zdjęcia z bukiecikiem kwiatków w ręku, nikt obok niej nie przechodził.

Po wywołaniu fotografii okazało się jednak, że obok dziewczynki widnieje dziwna postać w białym pikowanym kostiumie przypominającym nieco skafander astronauty.

Poszukując odpowiedzi, Templeton pokazał zdjęcie lokalnym policjantom i dziennikarzom.

 

Gdy o sprawie zrobiło się głośno, wydarzyło się coś dziwnego. Do jego drzwi zapukała para "smutnych panów" – agentów służb specjalnych, którzy zażądali, by strażak pokazał im miejsce, gdzie została wykonana fotografia.

Naciskali oni również, by publicznie ogłosił, że "astronauta" to po prostu zwykły przechodzień.

Sceptycy twierdzą, że tak właśnie było, a Templeton nie zauważył człowieka w jasnym dresie, uprawiającego jogging, który przebiegł obok jego córki.

Autor zdjęcia do końca życia utrzymywał jednak, że nikogo tam wówczas nie było.

 

 

Pamlico County (1969)

 

zdjecia%20kosmitow%202.jpg

 

Na początku 1969 r. magazyn ufologiczny "Flying Saucer Review" opublikował relację o przypadku 14-letniego Ronniego Hilla z Pamlico County (Północna Karolina). W lipcu 1967 r. Ronnie bawił się na dworze, kiedy poczuł nietypowy zapach.

Po nim pojawił się dziwny dźwięk. Chłopak, podejrzewając, że może to być preludium do czegoś niezwykłego, pobiegł do domu po aparat.

Kiedy wrócił, zobaczył spoczywającą na ziemi kulę o średnicy ok. 3 m. "Wstrzymałem oddech, ponieważ zza kuli wyszła postać o wzroście 105-120 cm, mająca w ręku jakiś podłużny przedmiot" – powiedział.

Hillowi udało się wykonać jej zdjęcie. Jesienią tego samego roku "Flying Saucer Review" opublikował jednak dodatkowe analizy, z których wynikało, że to niewybredna mistyfikacja, a postać w skafandrze była… lalką.

 

 

Falkville (1973)

 

zdjecia%20kosmitow%203.jpg

 

Mało znane zdjęcie domniemanego kosmity pochodzi z Falkville (Ohio), gdzie 17 października 1973 r. miały rozegrać się sceny rodem z filmu science-fiction.

Policjant Jeff Greenhaw otrzymał przed 22.00 zgłoszenie od jednego z mieszkańców twierdzącego, że "coś" wylądowało na okolicznych polach. Uzbrojony w aparat Polaroid, ruszył na miejsce.

Przeczesawszy teren, nie znalazł śladów UFO, jednak po chwili zobaczył zmierzającą ku niemu postać.

 

Wyglądała jak człowiek w kostiumie z folii aluminiowej. Istota miała na głowie "antenkę" i poruszała się w sposób mechaniczny, niczym robot. Greenhaw oświetlił ją reflektorami radiowozu, co sprawiło, że postać zaczęła uciekać.

"Biegła szybciej niż jakikolwiek człowiek" – powiedział.

Policjant wykonał kilka zdjęć domniemanego ufonauty nim ten się oddalił.

 

Decyzji o ich publikacji żałował, gdyż wkrótce zwolniono go z pracy. Sceptycy twierdzili, że młody funkcjonariusz padł ofiarą żartu.

 

 

Ilkley Moor (1987)

 

zdjecia%20kosmitow%204.jpg

 

Philip Spencer – były policjant z Londynu, przeniósł się z rodziną na wieś w hrabstwie West Yorkshire.

Rankiem 1 grudnia 1987 r. mężczyzna oświadczył żonie, że wybiera się w odwiedziny do teścia i podczas spaceru zamierza wykonać kilka zdjęć (fotografika była jego pasją). Droga wiodła przez surowy krajobraz pagórkowatego wrzosowiska Ilkley Moor.

 

Zabranie aparatu okazało się dobrą decyzją. Idąc, Spencer usłyszał hałas przypominający pracę silników samolotu, ale nie potrafił określić jego źródła. Wkrótce zobaczył coś przedziwnego. Pod jednym ze wzniesień stała zielonkawa pokraczna postać z długimi rękoma.

Mierzyła ok. 1,2 m wzrostu i wykonywała w jego kierunku jakieś gesty, jakby chciała go stamtąd przepędzić – wspominał Spencer, który wykonał jej zdjęcie i ruszył za nią w pościg, krzycząc "Hej!".

 

Zielony ludek uciekł, ale wkrótce potem świadek zobaczył wznoszący się z wrzosowiska latający talerz (oszołomiony, nie zdążył go jednak sfotografować).

Jakiś czas później ruszył w dalszą drogę. Kiedy dotarł do pobliskiego miasteczka okazało się, że jest już po 10.00, choć on miał wrażenie, że z domu wyszedł zaledwie kilkanaście minut wcześniej.

Z życia Spencera w niewytłumaczalny sposób zniknęła ponad godzina.

Po publikacji zdjęcia spotkał się on z zarzutami o oszustwo i chęć wywołania sensacji, choć na fotografii nie zarobił ani pensa.

 

 

Meksyk (1994)

 

zdjecia%20kosmitow%205.jpg

 

O tym często pojawiającym się w internecie zdjęciu wiadomo bardzo niewiele. Lubujący się w wywoływaniu sensacji amerykański ufolog Robert Dean przedstawił je jako "bardzo mocny dowód na istnienie ET". Nie ujawnił jednak, skąd ono pochodziło. Jedna z wersji mówi, że fotografię martwego kosmity wykonał w 1994 r. meksykański policjant.

 

 

Toluca (2001)

 

zdjecia%20kosmitow%206.jpg

 

Swego czasu światowym centrum obserwacji UFO były obie Ameryki. Z Meksyku, Portoryko czy Brazylii docierały różne fantastyczne (i nie zawsze prawdziwe) historie. Jedna z nich dotyczyła humanoida znalezionego w rejonie Toluca (Meksyk).

 

Według relacji okoliczni rolnicy natknęli się na kilka podobnych stworzeń i w obawie zabili jedno z nich. Wkrótce zjawili się żołnierze i przejęli ciało ognisto pomarańczowego karła. Jego zdjęcia ukazały się na kilku portalach.

Na YouTube do dziś można znaleźć film, na którym widać martwą istotę, która wygląda jednak mniej ciekawie niż na niniejszym zdjęciu i przypomina kukłę.

 

 

Parque Forestal (2004)

 

zdjecia%20kosmitow%207.jpg

 

To zdjęcie z Chile wywołało sensację w roku 2004.

Przedstawia dwóch mijających się policjantów konnych w Parku Forestal w Santiago. Pomiędzy nimi widać przechodzącą na drugą stronę alejki dwunożną postać o przerośniętej głowie.

 

Inż. German Pereira – autor zdjęcia, nie widział stworzenia. "Gnom" musiał przemknąć bardzo szybko i niezauważalnie.

Mimo apeli do osób, które tamtego dnia były w parku, nie zgłosił się żaden inny świadek spotkania z dziwną istotą. Interpretacje zdjęcia są różne i zależą od tego, w co chcemy wierzyć.

 

Niektórzy widzą na nim kosmitę, jednak według sceptyków jest to złudzenie wywołane przez… biegnącego psa z głową pochyloną w prawo. Wyciągnięta ręka stworka to nic więcej jak merdający ogon.

 

 

Mexico City (2005)

 

zdjecia%20kosmitow%208.jpg

 

Co pojawiło się w czerwcu 2005 r. nad stolicą Meksyku?

Według niektórych był to ufonauta-zwiadowca wyposażony w plecak odrzutowy albo podobny rodzaj napędu.

Dziwny unoszący się w powietrzu obiekt zobaczył wychodzący rankiem do pracy Horacio Roquet.

 

Gdy bliżej się mu przyjrzał dostrzegł, że ma on ludzkie kształty. Nie wyglądało to jednak na latawiec czy balon.

Po chwili do obserwacji dołączyła siostra Roqueta, a ten poszedł po kamerę, przy pomocy której sfilmował dziwnego "przybysza":

 

"To coś wyglądało jak człowiek – wyprostowany i unoszący się nad dachami. Byłem zszokowany. Postać nie była zwrócona w moim kierunku, tylko patrzyła w prawo. Była wysoka. Nie było słychać żadnego dźwięku" – mówił mężczyzna.

 

autor: Piotr Cielebiaś

 

źródło

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 • 7#2

Anunnaki.
 • Postów: 540
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czy udało się potwierdzić autentyczność zdjęcia tego kosmonauty / pszczelarza czy coś wiadomo więcej na temat tego wydarzenia?


 • 0

#3

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten kosmonauta to matka tego dziecka.
http://debunkedmyth....aceman.html?m=1

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.03.2017 - 12:42
#4

Xotteva.

  Aspołeczny Introwertyk

 • Postów: 249
 • Tematów: 27
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jest gdzieś film z tym ostatnim? Bo nie sposób znaleźć.

I ciekawe cóż się stało, że kosmita z Tolucy na filmiku nie ma jednej ręki i ucięło mu tyłek z nogami? Rolnicy mieli go po prostu zabić, a wygląda na to, że go jeszcze poćwiartowali. I cóż się dziwić, że ufoludki unikają kontaktu z ludźmi ;p


Użytkownik Xotteva edytował ten post 25.03.2017 - 19:39

 • 0

#5

fux777.
 • Postów: 87
 • Tematów: 14
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest gdzieś film z tym ostatnim? Bo nie sposób znaleźć.

I ciekawe cóż się stało, że kosmita z Tolucy na filmiku nie ma jednej ręki i ucięło mu tyłek z nogami? Rolnicy mieli go po prostu zabić, a wygląda na to, że go jeszcze poćwiartowali. I cóż się dziwić, że ufoludki unikają kontaktu z ludźmi ;p

Proszę > 


 • 1#6

Xotteva.

  Aspołeczny Introwertyk

 • Postów: 249
 • Tematów: 27
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziękuję. Próbowałem znaleźć wpisując miejsce, datę i alien/ufo, po czym wychodziło dużo nagrań, ale nie to co trzeba ;)


 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u