Skocz do zawartości


Zdjęcie

Małe przemyślenia - Bazinga!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Sheldon Cooper.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka słów o nadziei

 

Dzikie trawy rosły dziećmi
Upalnym dzieciństwem walczyli ze Słońcem
A Zima nie była nawet marzeniem, 
A Jesień nie była nawet nicością
Maleńkie oazy w suchych oczach
Małe szkielety, istnieje woda.

 

Tym razem moje małe refleksje wierszem. Mam nadzieję, że mi wybaczycie i że temat się rozwinie ;)

 

P.S. Dodam jedynie, że warto odwiedzić i na chwilę zatrzymać się w Afryce. Nie wiem czy na depresję pomoże, ale na chandrę na pewno. Dzięki takim wyprawom, doświadczeniom, łatwiej pochylić się nad pojęciem Cywilizacji i docenić swoje życie. 


  • 0

#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie dokładnie byłeś w afryce, pojechałeś normalnie na wczasy z biurem podróży?
  • 0



#18

Sheldon Cooper.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzie dokładnie byłeś w afryce, pojechałeś normalnie na wczasy z biurem podróży?

 

Nigdzie, za to mojej psycholog zachciało się żyć.


  • 0

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla większości z nas znaleźć sen życia to być szczęśliwym, czyli codzienne dążenie do szczęścia i osiągnięcie go.
Żadną też przesadą nie będzie stwierdzenie iż każdy z nas budzi się i kładzie z tym pragnieniem - bycia szczęśliwym.
Podążając dalej można dotrzeć w trakcie takich rozważań do sensu i marności istnienia, pojęcia dobra i zła. Poruszania się pomiędzy nakazami i zakazami i zastanawianiu się nad ich sensem i zniewoleniu, tak zniewoleniu umysłu nakazami. Tak uważam iż nasze umysły są zniewolone nakazami i zakazami i często szukamy wolności poza nimi.


  • 0



#20

Sheldon Cooper.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla większości z nas znaleźć sen życia to być szczęśliwym, czyli codzienne dążenie do szczęścia i osiągnięcie go.
Żadną też przesadą nie będzie stwierdzenie iż każdy z nas budzi się i kładzie z tym pragnieniem - bycia szczęśliwym.
Podążając dalej można dotrzeć w trakcie takich rozważań do sensu i marności istnienia, pojęcia dobra i zła. Poruszania się pomiędzy nakazami i zakazami i zastanawianiu się nad ich sensem i zniewoleniu, tak zniewoleniu umysłu nakazami. Tak uważam iż nasze umysły są zniewolone nakazami i zakazami i często szukamy wolności poza nimi.

Adorno pisał o wynaturzeniach jakie tworzy w nas społeczeństwo. Przepadamy jako jednostki. Stajemy się despotyczni wobec rodziny, konformistyczni w pracy. Ulegamy autorytetom. Przestajemy szukać i kończymy na drabinie wdrapując się niczym szczury, a potem tymi szczurami zostajemy. Wtedy zaczyna się rutyna, monotonia, zblazowanie,a na końcu zgorzknienie oraz marazm. Świat nie zwolni, my możemy przynajmniej uśmierzyć ten proces, na tyle, na ile to możliwe, dla samych siebie. Zasady, nakazy tworzą mechanizm zakazanego owocu. W życiu warto odnaleźć elastyczność i skromnie poruszać się w regułach tego trybu. Cywilizacja zapomniała o naturze, a natura zawsze powraca cwałem...


  • 0

#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Sheldon Cooper opisałeś wybory jakich dokonują ludzie codziennie.  W ostatnim zdaniu napisałam o swoim. 

 


  • 0



#22

Sheldon Cooper.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma nic gorszego od miłości, oprócz nienawiści...

 

Człowiek nie obroni się przed miłością, to jak walka ze śmiercią. Owszem, miłość nie kończy naszego życia, kończy je nienawiść. Pojawia się lęk, który unicestwia. Wiecie co, jednak nie, zmieniam zdanie. Miłość pozwala kochać życie, dopiero miłość nieodwzajemniona stanowi o jego kresie. Kiedy ktoś wyrywa serce, na jego miejsce krew pompuje zgorzknienie i traumę. Wtedy pozostają już tylko marzenia, ale każda kropla miłości jakiej się zaznało otula wspomnienia i pozwala odejść w spokoju...     


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych