Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Cyfrograf Equilibrium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Staniq i PanJuzek, obaj macie u mnie piwo (jak się kiedyś, gdzieś tu spotkamy). Połączyłem obie Wasze rady. Od jakiegoś czasu zbierałem wkłady węglowe z filtrów akwariowych, żeby wydobyć z nich węgiel (Wungiel je we wsi! Wojno bedzie!). Mam niewielki woreczek z drobniutkiej siateczki, który po wypełnieniu wspomnianym węglem, chciałem włożyć do komory wlotowej, jako dodatkowy filtr. Ponieważ w filtrach tego węgla jest tyle, co kot napłakał, myślałem o wydobyciu węgla z filtra Brita właśnie, ale jakoś zeszło i projekt czekał. Staniq stał się katalizatorem do jego sfinalizowania.

 

Sprawdziłem testem wodę z Brity - 6od ! W akwarium jest 20od. Wyjąłem z dzbanka lekko zużyty filtr i go delikatnie rozciąłem. Wewnątrz, za wieczkiem z drobnej siateczki, znajdowała się kasza manna wymieszana z makiem - tak to na pierwszy rzut oka wyglądało. Czarne drobinki to węgiel a białe, pewnie jakiś koagulant czy coś w tym rodzaju. Wypełniłem tą mieszanką swój woreczek i umieściłem w komorze dodatkowego filtra, który kiedyś testowałem. Zestaw pracuje już od godziny, test jaki właśnie zrobiłem nie wskazuje już pełnych 20od, krawędzie próbki mają kolor dla 15od, czyli działa. Będę chciał zjechać z KH do 6od, które jest wartością optymalną, wg testu paskowego Tetra. Później wkład "brita" wymienię na węglowy.

 

@PanJuzek Na stacjach, na które zajeżdżam tankować nie mają żadnych akcesorii motoryzacyjnych (!). Znajomi radzili szukać w Halfords lub centrach ogrodniczych - ma tu w pobliżu dwa, i to z akwariami :)

 

Wygląda na to, że dzięki radom Kolegów, obędzie się bez wody destylowanej. Wielkie dzięki!



#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Białe drobinki to pewnie kationit pochłaniający jony. W sumie równie dobrze można poszukać kationitu zmiękczającego wodę, zdaje się że akwaryści ich używają.

 

Brita zapewnia, że ich filtr wystarcza na zmiękczenie 100 l wody, więc na twoje akwarium powinno wystarczyć, choć to trochę potrwa.





#18

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Akwarium małe - 87 litrów minus podłoże, to będzie około 60 l. Filtr ma wydajność ok. 600 l/h, jednak jest za szybki na wchłanianie przez wkład. Dlatego kilka razy będzie musiał obrócić zanim cała woda się zmiękczy. Sprawdzę efekty po trzeciej godzinie pracy i dokończę ewentualnie jutro.

 

Moja Pani wyznaczyła trzy samce gupika jako oddział zwiadowców w nowym akwarium. Ponoć za bardzo były natarczywe wobec samiczek :) Teraz chłopaki pławią się w luksusie a pięć dziewczyn obskakiwanych jest tylko przez jednego amanta. No teraz, ma on przechlapane...



#19

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Węgiel można bez problemu kupić http://www.ebay.co.u...h tank&_sacat=0





#20

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kilka wycieczek i parę nowych fotek.

 

oxsP9YT.jpg

Krzyżak ogrodowy (w tym wypadku łąkowy).

 

 

W6f3hZX.jpg

Aleja lipowa w Clumber Park.

 

 

IVn2MzD.jpg

Parowozownia Barrow Hill.

 

 

kQKxE4H.jpg

"Brama do wieczności". Newark, stara część cmentarza.

 

 

UpVSBXB.jpg

"Jesienny nagrobek". Newark, stara część cmentarza.

 

 

DobpWjN.jpg

Newark, kwatera polskich lotników na cmentarzu wojennym.

 

 

JtpZUu9.jpg

Jeden z ostatnich obrońców angielskiego nieba.

 




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych