Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telekineza krok po kroku...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#1

astezelex.
  • Postów: 56
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Autorstwa Peebrain'a

Wprowadzenie

Pewnie już wiesz czym jest telekineza (TK). To umiejętność poruszania czegoś bez dotykania. Niektorzy nazywają to „psychokinezą”. Pewnie teraz powiesz „Telekineza jest możliwa? HAH ! No jasne ... „ Może masz rację. Może TK to oszustwo... może to powiew wiatru albo drgania stołu, albo może .... Wszystko co powiem to BLA BLA BLA. Nie musisz mi wierzyć, nikt cię nie zmusza – ale zalecam przeczytanie tego artykułu. Nie musisz probować ćwiczeń, ale może zaczniesz myśleć „Hmmm, może jednak to jest możliwe?...”. To będzie już pewien postęp.


Pierwszy krok

Uświadomienie sobie, że telekineza jest realna to pierwszy krok. Gdy tylko powiesz „ Tak ludzie potrafią przesuwać przedmioty siłą umysłu” - będziesz już bliżej celu. Jeśli uwierzysz, że telekineza jest możliwa, będziesz mogł jej używać. Jeśli uwierzysz, że to i tak nie zadziała - napewno nie zadziała. Osoba, ktora korzysta z TK wie, że jest to możliwe i głębokie przekonanie pozwala lepiej opanować tę umiejętność. Ktoś, kto od początku jest pewny, że nie może się tego nauczyć, nie nauczy się. Sukces oznacza więcej sukcesow, a porażka - więcej porażek. Właśnie dlatego większość ludzi nie potrafi tego opanować. Więc, wracając do pierwszego kroku, zrozum, że TK jest możliwa. Gdy twoje przekonania przenikną do podświadomości, wtedy zaczniesz dostrzegać rezultaty.

Zanim dojdziesz do tego, jak w to uwierzyć, powinienes wiedzieć jak poradzić sobie z negatywnymi myślami i uczuciami. Obawiam się, że teraz pomyślisz „To jest szalone” i będziesz probował ukryć tę myśl zmuszając się do myślenia „ TK jest realna”. To jest podstawowy błąd. Musisz oddzielić negatywne myśli i wsłuchać się w nie. Jeśli myślisz „To nigdy nie zadziała” - zapytaj siebie „Dlaczego nie?”. Gdy tylko zrozumiesz powody, dla ktorych tak uważasz, znajdź argumenty ktore skłonią cię do zmiany przekonania. Nie ukrywaj negatywnych myśli, ponieważ robiąc to, pozwalasz im się zakorzenić.

Być może pomyślisz „Nie, moje myśli się nie zmienią. Skąd mam niby wziąść argumenty?” . Po prostu bądź otwarty na zmianę opinii. Wypiszę tu parę argument?w, dla ktorych zacząłem wierzyć w TK. To Ci pomoże pozbyć się wątpliwości.

1. Nikt nie może poruszać przedmiotow siłą umysłu i wspołczesna nauka to potwierdza.
Tym, co zmusiło mnie do myślenia, są doświadczenia innych. Na przykład ktoś ci mowi, że widział TK na własne oczy. Jeśli poszukasz w internecie, jest ogromna ilość for i stron przeznaczonych „psychicznym” rzeczom. Jeśli to tylko wymysł czyjejś wyobraźni, dlaczego tak wielu ludzi poświęca temu czas? Czy ludzie mogliby być aż tak naiwni? (Heh, nie odpowiadajcie) Czy na wszystko co nas otacza jest naukowe wyjaśnienie? Oczywiście, nie. Jest wiele zjawisk, kt?rych nauka nie potrafi wyjaśnić. A może każda osoba mająca kontakt z telekinezą jest szalona? Nie sądze, musiałby to być ogromny zbieg okoliczności. Na pewno część historii o TK jest fikcyjna, ale czy wszystkie? Szanse są znikome. Jest coś, czego nie potrafimy wyjaśnić, ale musimy przyznać, że to istnieje.

To wbrew prawom fizyki.
Fizyka, hmmmm. Czy kiedykolwiek słyszałeś o Fizyce Kwantowej? To nauka o energii i jej właściwościach. Bardzo interesujący temat, chociaż nie w pełni odkryty. Jest rownież magnetyczna teoria na temat TK. Elektromagnes jest silniejszy od normalnego magnesu. Zgadnijcie, czym jest nasz mozg? Tak, elektrycznymi impulsami. Czy już widzicie podobieństwo? Ponadto, odbyły się badania (poszukajcie, a znajdziecie coś o tym) – młode pisklęta używały mikro- telekinezy, aby losowo wygenerowany promień świetlny był jak najbliżej nich, aby je ogrzewać. Może zdrowy rozsądek mowi, że to nie jest możliwe, ale po dokładniejszej analizie zrozumiesz, że to całkiem prawdopodobne..

3. Może i to jest możliwe, ale tylko dla specjalnie uzdolnionych ludzi
Heh. Tak, może. Powiem tylko, że nauczyłem telekinezy bardzo wielu ludzi, ktorzy do mnie pisali. Jeśli to jest możliwe tylko dla „mutantow”, pewnie trafiłem na unikatową grupę ludzi, fascynujący zbieg okoliczności.

Jak widzisz, jest wiele argumentow. Zawsze bądź na nie otwarty. Poczytaj o doświadczeniach innych na chatach i stronach internetowych. Sprobuj na chacie Yahoo, w kategorii „Religon” jest tam pokoj „Paganism”. Czasami mamy spotkania na #psipog dla wszystkich użytkownik?w IRC.

Uwierzyłem

Oh, naprawdę? Heh, nie chciałbym zrujnować wszystkiego co właśnie zbudowałeś, ale najprawdopodobniej naprawdę uwierzysz dopiero, gdy zobaczysz na własne oczy. Pewnie teraz nadal masz wątpliwości. Pamiętam pierwszy raz, kiedy mi się to przydarzyło. Wykonywałem ćwiczenie, ktore sam wymyśliłem ( dla tych ktorzy czytali dalszą część – to z kluczem) i klucz (przedmiot, ktory usiłowałem poruszyć) zawirował naprawdę szybko, po czym nagle się zatrzymał. Byłem zszokowany. Czułem się, jakby wszystko wewnątrz mnie eksplodowało. „Wiedziałem”, że telekineza była możliwa, ale zobaczenie tego na własne oczy wywarło na mnie niesamowite wrażenie. Przedtem starałem się myśleć „Oczywiście TK jest możliwa, potrzebuje tylko więcej ćwiczyć”, jednak cały czas miałem wątpliwości. Po tym doświadczeniu byłem już całkowicie pewien. Ale jak przekonać swoją podświadomość, że można to zrobić? To nie jest łatwe. Ja probowałem bombardować umysł myślami „Telekineza jest możliwa” i walczyłem z każdą myśla, ktora się temu sprzeciwiała. Zrobiłem także coś innego, coś co jest kluczem do TK. Chcesz wiedzieć, co to jest? PRAKTYKA. Tak, nie lubisz tego, ale nie można się wykręcać od treningu, ponieważ jest on najprostszą drogą do opanowania TK. Co więc robić, aby ćwiczyć ? W następnej części opiszę wymyślone przez siebie oraz znalezione w Internecie ćwiczenia.

Ćwiczenie mikro-TK

Szybkie wprowadzenie; Mikro-TK jest łatwiejsze niż jego przeciwieństwo, makro-TK. Mikro-TK odnosi się do małych rzeczy, jak zwiększanie szans statystyk. W tych ćwiczeniach będziesz probował spowodować coś używając TK.

Cwiczenie z kostką

Ćwiczenie polega na rzucaniu kostką aby wylosowała się określona liczba oczek. Bądź ostrożny tworząc własne ćwiczenia. Jeśli masz określony numer i chcesz aby on sie wyosował, ćwiczysz telekinezę, lecz jeśli starasz się przewidzieć, jaki numer wypadnie (zmieniając swoj numer za każdym razem), ćwiczysz inna psychiczną zdolność – przewidywanie.


Potrzebna ci będzie kostka do gry,kawałek papieru i długopis. Rzucaj kostką 50-100 razy aby być pewien, że wszystkie numery mają jednakowe szanse. Jeśli rzucisz 100 razy, każdy numer powinien wypaść 16-17 razy. (podziel 100 na 6). Na przykład, zdaje się, że 5 może mieć niewielką przewagę, a 6 nie wypada zbyt często. W takim razie wybrałbym 2 albo 3 jako swoj numer, ponieważ wtedy będziesz pewien, że rezultaty będą wiarygodne.

Teraz czas zacząć rzucać probując wylosować wybrany numer. Nie denerwuj się, jeśli twoj numer nie wypada zbyt często, może być ku temu wiele powodow. Sprobuj się bardziej skoncentrować. Może brakuje ci treningu? Może to dopiero jest „rozgrzewka” albo po prostu masz zły dzień. Musisz zawsze być zrelaksowany. Otworz swoj umysł na kostce, bądź skoncentrowany i spokojny. „Wiedz”, że twoj numer się wylosuje, zaufaj swojemu instynktowi i baw się dobrze. Jeśli zaczynasz być wściekły, zrob sobie przerwę. Jeśli będziesz starał sięza bardzo, to może spowodować tylko niepotrzebne nerwy. Potraktuj to jak zabawę.


Spojrz na powyższe wyniki. Probując wyrzucić 3, ta osoba osiągnęła całkowicie odwrotny efekt. To może się przytrafić także tobie. Myślisz „Chcę 3” podczas gdy twoja podświadomość myśli „Coż, to i tak nie zadziała więc nie wypadnie 3”. Negatywne myśli twojej podświadomości są widoczne w rezultatach. To jest DOBRY znak. Jeśli przytrafi Ci się cos podobnego, nie będzie Ci trudno przekonać swoją podświadomość, że TK istnieje. Jak inaczej wytłumaczyć tak drastyczną zmianę? Oczywiście liczby muszą się trochę rożnić, ale czy aż tak?

Ja osobiście nie przepadam za talkimi ćwiczeniami. Możesz sprobować innych rzeczy niż kostka, na przykład rzut monetą. Wolę treniwać mikro-TK następnymi dwoma ćwiczeniami

Ćwiczenie z kartami 1
Wymyśliłem to ćwiczenie poźną nocą w łożku.Wielu ludzi je lubi. Jest zabawne, łatwe i ciekawe. Wszystko, czego potrzebyjesz to talia kart. Jeden z powodow, dla ktorych lubię to ćwiczenie to możliwość wykonywania go , gdy inni Cię obserwują i nie mogą zrozumieć co robisz. Nie musisz nic pisać ani robic tabel, po prostu potrzebujesz 52 kart.

Rozpocznij wybierając swoją kartę. Następnie sprobuj wylosować kartę, ktora nie jest tą wybraną. Następnie tasujesz i probujesz podnieść wszystkie karty oprocz tej wybranej. Aby to przyspieszyć, można podnosić na przykład 5 kart naraz.

To ćwiczenie działa dobrze, ponieważ możesz przekonać swoj umysł, że dana karta nie będzie w grupie, ktorą podnosisz. Przecież masz większą szansę na podniesienie 10 kart bez wybranej, niż podniesienie wybranej z 40+ kart. Twoja podświadomość myśli wtedy „Tak, tamta karta pozostanie w większej grupie”. Jeśli będziesz często wykonywał to ćwiczenie, zaczniesz widzieć rezultaty, będziesz mogł podnosić do 10, 5 czy nawet 1 karty pozostałej. Najważniejsze jest to, co czyjesz robiąc to. Nie wyciągaj wnioskow i nie zastanawiaj się dopoki nie skończysz. Po prostu skup się na wyciąganiu kart.

Ćwiczenie z kartami 2

To ćwiczenie jest dla tych, ktorzy opanowali dobrze pierwsze ćwiczenie z kartami. Jest dość proste. Wymyśliłem je jeszcze przed pierwszym ćwiczeniem.

Najpierw wybierz swoją kartę. Upewnij się, że nie jest w żaden sposob oznakowana. Pomieszaj karty, aż poczujesz, że twoja karta jest na gorze. Ja po prostu tasowałem i tasowałem aż pomyślałem „Teraz tam jest”. Rzuciłem pierwszą kartę z gory na swoje biurko i zszokował mnie widok swojej wybranej karty.

Klucz do tego ćwiczenia to rozpoznać własny cel i po prostu to zrobić. Nie pozwol innym myślom dostać się do twojej głowy podczas ćwiczenia. Nie myśl „To nie zadziała”, nie myśl „Są bardzo małe szanse”. Po prostu czekaj, aż poczujesz, że trzeba przestać tasować.

Ćwiczenie makro-TK

Makro-telekineza jest tą właściwą telekinezą. Poruszanie przedmiotow siłą umysłu. Żadnych bzdur z losowaniem, makro-TK jest niezbitym i oczywistym dowodem. Jedyny problem tkwi w tym, że tp WYDAJE SIĘ być trudniejsze. Dlaczego mowię, że wydaje się? Osobiście uważam, że jest trudniejsze ponieważ my wierzymy, że będzie trudniej. Wszystko jest związane z uwierzeniem, że to możliwe i łatwe. Po prostu zacznij myśląc „Jestem telekinetykiem” i to zadziała!

A teraz kilka ćwiczeń :
Ćwiczenie z kluczem

Nie jestem pewny, skąd pochodzi to ćwiczenie. Myślę, że gdzieś o nim czytałem. Jest dość proste. Wieszasz sznurek z sufitu i wiążesz na nim klucz (lub cokolwiek odpowiednio ciężkiego) a następnie probujesz tym poruszyć. Wszystko widać na rysunku.
(Sorki ze nie ma rysunkow... :))

Kluczem do sukcesu w tym ćwiczeniu jest uwolnić swoją umiejętność. Możesz probować wielu rzeczy aby sprawdzić, co najlepiej działa. Ja mam oczy otwarte, probuje myśleć o sukcesie i niczym innym. Niektorzy lubią myśleć o magnesie, lub energii. Musisz znaleść swoją metodę.

Ćwiczenie ze sznurkiem

Otrzymywałem wieke e-maili od ludzi chcących się nauczyć telekinezy. Spora grupa nie mogła w żaden sposob poruszyć klucza, jednak proba poruszenia samego sznurka się udawała. Po prostu sprobujcie poruszyć sam sznurek. Uważaj na podmuchy wiatru, ponieważ sznurek jest na nie bardzo czuły. Oddychaj powoli, lub zasłon twarz. Nie wykonuj gwałtownych ruchow. Nie uznawaj podmuchow wiatru za udane proby.Raz udało mi się przesunąć sznurek stojąc w drugim końcu pokoju, ale pomyślałem że to skutek podmuchu wiatru, ktory spowodowałem. Sprobowałem więc przesunąć sznurek samym podmuchem, jednak nie mogłem stworzyć dość silnego, aby sznurek chociaż drgnął. Warto więc dowiedzieć się, co może, a co nie może poruszyć sznurka. Jeśli masz duże problemy z wiatrem, możesz zrobić miniaturową wersję ćwiczenia w szklance. Szło nie blokuje twoich telekinetycznych zdolności, jednak doskonale radzi sobie z wiatrem.

Ćwiczenie z papierem na igle

Znalazłem to ćwiczenie na pewnej stronie internetowej. Poniższe rysunki doskonale ukazują, jak wykonać przyrząd do ćwiczeń.
sorki ze nie ma rysunku...



Musisz przymocować igłę do stabilnej podstawy i położyć luźno papier na jej końcu. Spojrz na poniższy rysunek, tak powinno wyglądać wszystko prawidłowo przygotowane.

Chyba już zgadłeś, co musisz zrobić. Spraw, aby papier kręcił się na igle. Bądź ostrożny, ponieważ papier jest bardzo czuły na podmuchy wiatru. Rozluźnij się i skoncentruj.

Ćwiczenie ze świeczką

Wykonywałem to ćwiczenie tylko kilka razy. Nie działa dla mnie za dobrze (prawdopodobnie z powodu głupich przekonań i wczesnych niepowodzeń). Piszę o nim, ponieważ może Ci się spodobać bardziej, niż mi.

Ćwiczenie jest bardzo proste, zapal świeczkę i sprobuj poruszać płomieniem. Sprobuj go skracać albo wydłużać, a nawet całkiem zgasić. Prawdopodobnie Nostradamus wymyślił to ćwiczenie. Nie używał go do ćwiczenia telekinezy, ale to też powinno zadziałać. Sprobuj i przekonaj się.

Podsumowanie

To już koniec artykułu. Mam nadzieję, że czegoś się nauczyłeś. Jeśli czytasz to piąty raz mowiąc „To nie działa!”- nie poddawaj się. To zadziała jeśli nie przestaniesz ćwiczyć. Zacznij z mikro-TK aby nabrać przekonania a potem poćwicz makro-TK. Za każdym razem, gdy sięgasz po coś, probuj to przyciągnąć. Myśl o telekinezie cały czas. Nie poddawaj się, kiedyś się uda i będziesz zachwycony.
  • 4

#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem po co jest to mikro TK...
  • 0

#3

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podsumowaniu masz napisane, to wstęp do makroTK, ;) To tak jak... hmmm... w byle grze, zaczyna się od prostych rzeczy a przechodziw trudniejsze. Osobiście jeszcze przed przeczytaniem artykułu próbowałem poruszyć sznurek, raz mi się udało mocno rozbujać, a tak to leciutkie drgania, pewnie przez wiatr ;)
  • 0

#4

astezelex.
  • Postów: 56
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prosze oto link i sorki ze zapomnialem...
http://www.psipogbb....ight=telekineza
  • 0

#5

Neq.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam problem w ćwiczeniu z 'wiatraczkiem'. Otóż gdy się na nim skoncentruję, to nie mogę się skupić żeby kręcić nim w jedną stronę. Mam tzw. niekontrolowanie ruchy. Kręci się w jedną stronę, potem w drugą, drga, trzęsie się i buja na boki. Napewno nie jest to wina wiatru, bo jak sie na nim nie skupiam to nie rusza się. Może mam wielki potenciał, ale nie umiem go wykorzystać :> :> . Może przydały by mi się jakieś ćwiczenia koncentracji.
Psychokinezy nauczyłem się w jakąś godzine, po przeczytaniu jakiegoś artykułu po angielsku. Może mi ktoś coś na to poradzić?
  • 0

#6

Firestorm.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam problem!!
Uczę się telekinezy od niedawna i nic nie moge poruszyć nawet kawałka papieru!
Robiłem te wszystkie ćwiczenia i nic,proszę o rade.
  • 0

#7

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... ech... sam sobie odpowiedziałeś.
Uczę się telekinezy od niedawna
:)
Ci młodzi, od razu chcą samochodami rzucać ^^ Ja nauczyłem się podstawowej pk z wiatraczkiem pod szklanką po 2 miesiącach ćwiczeń z psiballami, treningu i medytacji. Cierpliwości!
  • 0

#8

Psionista.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dużo łatwo jest opanować psionikę pracując z czakrami. Energia bierze się z czakram.
  • 0

#9

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eeej, psionista, daj linka do ćwiczeń. Bo z treningiem energetycznym mi marnie szło.
  • 0

#10

Anusiak.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

proszę o pomoc uczę sie telekinezy już od miesiąca i umiem z ledwością kręcić wiatrak pomóżcie mi proszę, jak wzmocnić moją telekinezę
  • 0

#11

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie chce nikogo obrazac, ale czy to przypadek, ze ostatnio wiekszosc entuzjastow psioniki, rejestrujacych sie na forum to skrajni analfabeci ?
  • 1

#12

Megumi.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej, spokojnie...odrazu rzymu nie zbudowali... :)
  • 0

#13

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tiamat, może to taka zależność? nie umiesz pisać/czytać, to masz bardziej rozwinięty obszar musku odpowiedzialny za rzucanie samochodami ;)

eru, ja bym powiedział, że to sarkazm raczej.
  • 0

#14 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Proszę nie robić offtopu :)

Pyziak - ja się domyślam, że ten "musk" to ironia, ale mimo to strasznie to wygląda :/
  • 0

#15

Firestorm.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej...Serlith możesz mi powiedzieć jak użyć psiballa?! :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych