Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wampiry energetyczne!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

WAMPIRY ENERGETYCZNE

 

 

Wampir energetyczny nie pije krwi, ale wysysa z ciebie siły do życia. Nie pozbędziesz się go przy pomocy krucyfiksu i czosnku. Potrzebna będzie odpowiednia taktyka. Dowiedz się, kim są wampiry energetyczne, poznaj ich różne oblicza i naucz się z nimi walczyć.

 

1. Kim jest wampir energetyczny?

Większość z nas na swojej drodze spotkała wampiry energetyczne. To osoby, których obecność sprawia, że czujesz się przygnębiony, rozzłoszczony i zaczynasz się bronić, zamykając się w sobie. Po spotkaniu z nimi, zamiast pozytywnych doznań, towarzyszy ci uczucie całkowitego wyczerpania emocjonalnego. U ofiar energetycznych wampirów obserwuje się niepokojące symptomy. Najczęstszą reakcją jest izolacja, ale mogą to być wahania nastroju, przejadanie się, ogólne osłabienie. Częsty kontakt z wampirem energetycznym może prowadzić do utraty poczucia własnej wartości, obwiniania się i użalania się nad sobą.

Najłatwiejszym sposobem na walkę z wampirem jest zerwanie kontaktów. Niestety, nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Jeśli wampirem jest szef albo członek rodziny, trudno będzie zastosować technikę unikania. Aby wiedzieć, jak sobie radzić, warto poznać różne oblicza wampirów energetycznych.

2. Rodzaje wampirów energetycznych

 

    Kontroler – ten wampir ma opinię na każdy temat, a w dodatku wie, co jest najlepsze dla ciebie. Powie ci, jak wychowywać dzieci, jakie masz choroby i wytknie każdy błąd. Od kontrolera dowiesz się, że nie radzisz sobie w pracy, a twój partner nie jest szczęśliwy. Jak się przed nim bronić? Nie kłócić się, zwłaszcza jeśli chodzi o mało znaczące sprawy. W ważnych życiowych kwestiach lepiej zabrać głos i rzeczowo wyjaśnić, że twoje decyzje są twoją sprawą.

    Narcyz – zachłannie pragnie podziwu i admiracji. Chce być w centrum zainteresowania, przez co przerywa innym, nie zadaje pytań i nie jest ciekaw opinii nikogo poza sobą. Może być błyskotliwym współpracownikiem, ale nie jest to osoba, z którą można się zaprzyjaźnić. Dla narcyza zawsze on sam będzie najważniejszy, dlatego jeśli nie chcesz cierpieć, najlepiej nie nawiązuj bliskich relacji z taką osobą.

    Krytykant – czuje się upoważniony do osądzania i pomniejszania twoich zasług. Nie docenia innych, wywyższa się i czeka, aż popełnisz błąd. Pierwszą twoją reakcją może być atak, jednak lepiej zastosować inną taktykę walki z krytykantem. Jeśli któraś z jego rad rzeczywiście okaże się przydatna, powiedz mu to. Krytykanci zwykle czekają na podziękowania i okazanie im uprzejmości.

    Ofiara – ten wampir sądzi, że cały świat jest przeciwko niemu. Dzwoni, aby narzekać na wszystko i oczekuje, że go uratujesz przed całym złem tego świata. Ofiara lubi się nad sobą użalać, dlatego lepiej się w to nie angażować. Ogranicz kontakty, a kiedy znów zacznie opowiadać o swoich przykrych doświadczeniach, przyznaj rację i powiedz: „To musiało być dla ciebie straszne”.

    Rozłamowiec – jednego dnia jest twoim najlepszym przyjacielem, by następnego atakować cię, gdy poczuje się skrzywdzony. Łatwo się obraża i nie chce współpracować, nawet gdy go potrzebujesz. Jeśli jest twoim kolegą z pracy, prawdopodobnie angażuje wszystkich w wasze sprawy, przez co współpraca staje się niemożliwa. Szuka powodów do konfliktów, dlatego w kontaktach z nim należy wyznaczyć jasne granice. Skupcie się tylko na celach, które musicie razem osiągnąć. Nie kontynuuj dyskusji na tematy niezwiązane z pracą.

 

Wampiry energetyczne działają według stałego schematu. Zaczynają czerpać z twojej energii, ty zaczynasz się czuć się coraz gorzej, a im bardziej przygnębiony i osamotniony się stajesz, tym więcej energii dajesz wampirowi. Nie daj się wykorzystywać i próbuj walczyć o swoje szczęście. Jeśli żadna z taktyk nie zadziała, zerwij znajomość. To najlepsze, co będziesz mógł zrobić dla swojego zdrowia psychicznego.

 

źródło:https://portal.abczd...-energetycznego

 

link do strony z radami, jak radzić sobie z wampirem energetycznym w konkretnych przypadkach:

http://www.kobieta.p...alnym-wampirem/

 

A Wy spotkaliście kiedyś na swojej drodze takiego  wampira? A może sami odczuwacie , że ludzie w waszym towarzystwie opadają z sił?

 

Zapraszam do dyskusji :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 27.07.2016 - 21:27

  • 3



#2

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja uważam, że cały ten wampiryzm energetyczny należy traktować jako wielką przenośnię. Zjawiska, o których mowa istnieją i wielu z nas z pewnością się z nimi zetknęło. Ktoś spostrzegł problem, pogłówkował i nazwał to tak jak widać. Nie uważam tego za błędne odniesienie ale trzeba do tej nazwy podchodzić z dystansem by nie było rozczarowania ;) To wampiryzm bez kłów i krwi, czy też inaczej, bez rytuałów i wiary :) Wygląda na to, że każda osoba pewna siebie, 'szybka, przebojowa i energiczna', która swoim sposobem bycia onieśmiela innych, mniej 'przebojowych', może zostać zakwalifikowana jako wampir energetyczny mniejszego czy większego kalibru, w zależności od stopnia swojej 'przebojowości' i charyzmy, co jest wprost proporcjonalne do narastającej frustracji i onieśmielenia u przeciwnika czy interlokutora.


Użytkownik riseman edytował ten post 27.07.2016 - 21:45

  • 2



#3

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie nazwałbym tego wampirem energetycznym. Prędzej "Typy ludzkich osobowości". Mam wrażenie, że połowa ludzi jest tymi pijawkami i tylko czeka, by się przyssać. Dał bym ci za materiał "+", ale skoro tobie nie zależy... :)
  • 0



#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie nazwałbym tego wampirem energetycznym. Prędzej "Typy ludzkich osobowości". Mam wrażenie, że połowa ludzi jest tymi pijawkami i tylko czeka, by się przyssać. Dał bym ci za materiał "+", ale skoro tobie nie zależy... :)

Zależy  nie zależy , twoja sprawa. Zgadzam się z tobą.  Dlatego ten temat wpisałam w dział psychologi a nie inny. A jeśli jestem tego samego zdania to nie widzę przeciwwskazań do wlepienia ci "+". Takie wampirki są wszędzie :)

 

Edit. Eh chciałam  ale wykorzystałam już dzienny limit plusów :/


Użytkownik Endinajla edytował ten post 27.07.2016 - 22:25

  • 0



#5

SAMOKSZTAŁCENIE.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę że głównie są to osoby takie które marudzą, sa nieszczęśliwe i przez to same zabierają sobie energię. Dlatego w ich obecności czujemy sie gorzej czy też odczuwamy utratę Energi..
Miałem taki przypadek ze taki chłopak, który do nikogo nigdy nie podchodził gdy mnie widział to stawał w odległości paru metrów i gdy nie patrzyłem to krok po kroku zbliżał sie. Bardzo dziwne, starałem sie trzymać jak najdalej od niego 😆
  • 0

#6

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W moim przypadku 95% ludzi, których spotykam to "wampiry energetyczne". Po spotkaniu z nimi nie mam energii i zamykam się w sobie. Nawet nie muszą ze mną specjalnie rozmawiać.

 

A wniosek z tego taki:

Pojęcie "wampir energetyczny" powstało jako ilustracja dla osób, które rzekomo wysysają energię z ludzi, znajdujących się w otoczeniu, ale tak naprawdę nie ma ono żadnego praktycznego zastosowania. Wszystkie wymienione przypadki w temacie to są zwyczajnie typy ludzi, którzy źle wpływają na większość jednak nie poprzez pozbawianie ich energii, ale po prostu psucie im humoru i zmuszanie do bycia w ich towarzystwie (to wywołuje zmęczenie psychiczne). Jednak to jest uogólnienie i dla jednej osoby taki narcyz może być tym całym "wampirem energetycznym" a dla drugiej nie i wtedy całą klasyfikację szlag trafia, no bo nie można być czymś i jednocześnie czymś nie być. A zakłada się raczej, że bycie "wampirem energetycznym" to nie jest status względny, Więc bez sensu jest używanie takiego pojęcia. Lepiej jest powiedzieć po prostu, że Zenek czy Kaśka to osoba, która mnie wnerwia a nie tłumaczyć wszystko energiami i jakimś wyjątkowym statusem denerwującej osoby.


  • 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych