Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto stworzył Wszechświat? Powstanie Wszechświata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#91

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli Bóg był zawsze to co on robił wcześniej ? :o
Ja bym sie zanudził na śmierc ale dla mnei religia to bajka jeśli teraz bedzie koniec swiata i kilku ludzi przezyje to raczej w Boga juz wierzyc nie będą raczej :mrgreen:
  • 0



#92

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

vCore, zabronisz mi?Napisałeś tak, na tym opiera się też zdanie.Pisząc coś, pisz tak, aby potem nie łapano cię za słówka, bo to też ważne.

Skoro zarzucasz mi, że nie czytam do końca zdań, a sam nie umiesz czytać pisząc teraz zamiast "kosmos" to "wszechświat" to nie mamy o czym gadać.Pewnie błahostka, ale warto czasem kogoś poprawić.Pokój.

Użytkownik Halloween edytował ten post 10.12.2007 - 15:11

  • 0

#93

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Bóg jest wynikiem ewolucji w Niebie, natomiast nasz Wszechświat jest specjalne zbudowanym obiektem przez Dusze w Niebie.
  • 0

#94

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

vCore, zabronisz mi?Napisałeś tak, na tym opiera się też zdanie.Pisząc coś, pisz tak, aby potem nie łapano cię za słówka, bo to też ważne.

Halloween, chciałbym zauważyć, że stwierdzenie vCore'a:
"Zgodnie z tematem wiec powiem ze wszechswiat poprostu istniał , nie powstał."
było sformułowane LOGICZNIE i JEDNOZNACZNIE.

To Ty wypaczyłeś sens tej wypowiedzi.

Użytkownik mariush edytował ten post 10.12.2007 - 15:19

  • 0



#95

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bóg jest wynikiem ewolucji w Niebie, natomiast nasz Wszechświat jest specjalne zbudowanym obiektem przez Dusze w Niebie.


No to idąc tym tropem...
Z czego lub z kogo ewoluował Bóg? i skąd wzięły sie tam te dusze? Jak można Tobie wierzyć skoro to jest kompletnie nie logiczne i co najważniejsze nie poparte żadnymi racjonalnymi dowodami! jedynie wiara to potwierdza, która sama w sobie nie może być czymś udowodnionym.
  • 0



#96

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tu dla mnie zaczyna się ta śmieszna wiara. Wybaczcie mi to stwierdzenie ale jest to dla mnie nie pojęte.

Bo człowiek tego nie zrozumie. Bóg jest Bogiem i my tego tak naprawdę nie rozumiemy. Zanim znowu zaatakujesz, to podam taki przykład:
Spróbój wytłumaczyć działanie komputera psu. Albo działanie silnika Beoinga szympansowi. My jesteśmy w takiej samej sytuacji wobec Boga i jego Boskości, bo On... Nie jest ludzki i tego nie zrozumiemy.
Na tym polega wiara. Na ZAUFANIU. Nikt Ci nie da gwarancji, że Bóg istnieje. Jednak twierdzenie, że nie ma Siły Wyższej to conajmniej przyjaw lekkiej głupoty i ograniczenia.

Z czego lub z kogo ewoluował Bóg?

Przepraszam, ale... Specjalnie robisz z siebie skończonego jełopa? Sorry za chamstwo z mojej strony, ale takie "argumenty" są bezużyteczne i dobitnie świadczą o twojej inteligencji. Na poziomie cebuli (bo trolle są jak cebule...).

nie poparte żadnymi racjonalnymi dowodami!

Ateizm nie ma ŻADNYCH dowodów na to, że Boga nie ma. Bo pogadanki "Nie ma dowodów..." chyba nie są tym dowodem?

jedynie wiara to potwierdza, która sama w sobie nie może być czymś udowodnionym.

Bo wiara opiera się na zaufaniu, a nie na dowodach.

Proszę, nie ośmieszaj się, bo czytając i odpowiadając na twoje wypowiedzi czuję się, jakbym tłumaczył dziecku, że 2+2=4

Bóg jest wynikiem ewolucji w Niebie, natomiast nasz Wszechświat jest specjalne zbudowanym obiektem przez Dusze w Niebie.

Głupota, totalna głupota. Ty się nazywasz katolikiem mówiąc, że Bóg jest wynikiem EWOLUCJI?! Wyjedź mi jeszcze, że jest efektem derwinizmu, powstałym na drodze doboru naturalnego.

Jeśli Bóg był zawsze to co on robił wcześniej

Uważaj, bo zaraz zstąpi w Chwale i specjalnie dla Ciebie odpowie na to pytanie.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 10.12.2007 - 18:30

  • 0



#97

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mr. Mojo Risin' chyba mnie lekko nie zrozumiałeś..
1. Nikogo tu w żaden sposób nie atakuje.
2. O to mi właśnie chodzi, że nikt tego nie rozumie to dlaczego ludzie w to wszystko wierzą? bo nie mają sie do kogo odezwać w trudnych sytuacjach. Nie zaprzeczysz ponieważ wiele osób tak robi. Uważają, że są Chrześcijanami, a modlą się i mają do Boga prośby tylko wtedy kiedy nie mają się do kogo zwrócić lub są w ciężkiej sytuacji...
3.

Na tym polega wiara. Na ZAUFANIU. Nikt Ci nie da gwarancji, że Bóg istnieje. Jednak twierdzenie, że nie ma Siły Wyższej to conajmniej przyjaw lekkiej głupoty i ograniczenia.

Nie gadaj mi takich rzeczy, jestem ateistą i nawet powiem Ci szczerze śmieszą mnie takie twierdzenia.

Ateizm nie ma ŻADNYCH dowodów na to, że Boga nie ma. Bo pogadanki "Nie ma dowodów..." chyba nie są tym dowodem?


A kto tu mówi o ateizmie. Posłuchaj sobie troche o nowinach ze świata albo pooglądaj programy dokumentalne ;] . Nie wiem o co Ci chodzi ale chyba za bardzo wczułeś sie w role jakiegoś myśliciela i filozofa... i probujesz mi uświadomić jakieś kretyńskie rzeczy. Masz swoje teorie, ja mam swoje... [oboje mamy wolną wolę, więc koniec tej bezsensownej wymiany zdań]. Chcesz mi coś udowodnić to zapraszam na PW, bo szkoda tematu.

Z czego lub z kogo ewoluował Bóg?
Przepraszam, ale... Specjalnie robisz z siebie skończonego jełopa? Sorry za chamstwo z mojej strony, ale takie "argumenty" są bezużyteczne i dobitnie świadczą o twojej inteligencji. Na poziomie cebuli (bo trolle są jak cebule...).


Przytoczyłeś chyba wypowiedź nie tej osoby co trzeba... zapytaj Asef co autor miał na myśli i dziękuje za epitety, które rzeczywiście są na poziomie. ;] aww. pozdrawiam.

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 10.12.2007 - 18:27

  • 0



#98

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2. O to mi właśnie chodzi, że nikt tego nie rozumie to dlaczego ludzie w to wszystko wierzą? bo nie mają sie do kogo odezwać w trudnych sytuacjach. Nie zaprzeczysz ponieważ wiele osób tak robi. Uważają, że są Chrześcijanami, a modlą się i mają do Boga prośby tylko wtedy kiedy nie mają się do kogo zwrócić lub są w ciężkiej sytuacji...

Bo każdy człowiek w jakiś sposób szuka Boga, czego przykładem sekty i inne religie.
Nie obchodzi mnie postawa niektórych chrześcijan, tylko o sensie religii, która swoje racje ma.

Nie gadaj mi takich rzeczy, jestem ateistą i nawet powiem Ci szczerze śmieszą mnie takie twierdzenia.

Śmieszą? To najprawdziwsza wiara, gdy opieramy ją na zaufaniu. Do siebie, do Boga, do Pisma Świętego i do apokryfów. Gdyby był niezbity dowód na istnienie Boga to... Co za sens miałaby wiara? "O, jest Bóg, muszę być grzeczny, żeby żyć potem szczęśliwie".

Posłuchaj sobie troche o nowinach ze świata albo pooglądaj programy dokumentalne

Wg mnie nie ma konfliktu między wiarą a nauką. Wiara służy nauce, a nauka wierze. Dlaczego po XIX wiecznym materialiźmie ciągle według mnóstwa ludzi można wybierać tylko pomiędzy Bogiem a nauką, kurczowo preóbowany podtrzymać za pomocą teorii Darwina, która z początku zakłada, że Boga nie ma (nie podając żadnych powodów) przez co "wygrywa" na samym starcie, bo tylko wtedy ona ma sens, gdy Jego faktycznie nie ma (podkreślam, że nie neguję ewolucji, tylko darwinizm)? Bezsens.

wczułeś sie w role jakiegoś myśliciela i filozofa...

Zachowuję się jak każdy Katolik powinien, czyli bronię swojej wiary, jak nakazuje jeden z obowiązków bierzmowanego.

i probujesz mi uświadomić jakieś kretyńskie rzeczy

Według Ciebie kretyńskie. Z góry zakładasz, że Stwórca nie istnieje, nie próbójąc nawet lekko zagłębić się w temat... Spróbowałbys przeczytać Biblię, parę tekstów KKK, teksty świętych. Bo na razie w sposób kompletnie dla mnie niezrozumiały odrzucasz Boga, jakbyś nie chciał w ogóle, żeby On był. Dlaczego?

Chcesz mi coś udowodnić

Chcę, żebyś się zastanowił, żebyś chociaż trochę "liznął" tematu wiary chrześcijańskiej, a później podejmował decyzje. Bo na razie mam wrażenie, że nie wiesz absolutnie nic.
Do niczego nie chcę się zmuszać, sam przecież sobą kierujesz, wolna wola.

Przytoczyłeś chyba wypowiedź nie tej osoby co trzeba...

Zapędziłem się. Wybacz.


I masz rację: eot. Po co to ciągnąć, gdy i tak się pewnie nie zrozumiemy. Pozdro.
  • 0



#99

Azathoth.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dexter, owszem Bóg musiał się cholernie nudzić skutkiem czego jesteśmy my i cała reszta ;]

Cashpoint, owszem ludzie wierzyli że Ziemia jest płaska, uczeni to udowodnili i jest git. To teraz zamiast gadać głupoty niech po prostu udowodnią że Boga nie ma skoro tak twierdzą.
  • 0

#100

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To Ty wypaczyłeś sens tej wypowiedzi.


Byłaby mądra, gdyby nie fakt, że była bezsensu, ponieważ nie zawierała żadnej treści/odpowiedzi na pytanie "Jak powstał wszechświat?"
  • 0

#101

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spróbój wytłumaczyć działanie komputera psu. Albo działanie silnika Beoinga szympansowi. My jesteśmy w takiej samej sytuacji wobec Boga i jego Boskości, bo On... Nie jest ludzki i tego nie zrozumiemy.

Kwestia ewolucji. Ewolucja nikogo nie czyni bogiem.
To ze ty czegos nie masz zamiaru zrozumiec to sorry. Twoj problem. Ale innych do tego nie mieszaj.

Ateizm nie ma ŻADNYCH dowodów na to, że Boga nie ma. Bo pogadanki "Nie ma dowodów..." chyba nie są tym dowodem?

No widzisz. To jest wlasnie dowod. Brak jakich kolwiek dowodow, jest tak samo dobry jak to ze sa.
To nie musza byc, nawet dowody typu dotknac. Moga byc np. czysto matematyczne. (teoretyczne). Ale nawet takich nie ma..

Bo wiara opiera się na zaufaniu, a nie na dowodach.

Bla bla bla.

Uważaj, bo zaraz zstąpi w Chwale i specjalnie dla Ciebie odpowie na to pytanie.

Czekam. Przy okazji sie zapytam kto go stworzyl, z czego jest zbudowany itd.

Bo każdy człowiek w jakiś sposób szuka Boga, czego przykładem sekty i inne religie.

Ja nie szukam. No coz, juz pare osob mi mowilo ze nie jestem czlowiekiem.

Przepraszam, ale... Specjalnie robisz z siebie skończonego jełopa? Sorry za chamstwo z mojej strony, ale takie "argumenty" są bezużyteczne i dobitnie świadczą o twojej inteligencji.

Pytanie bylo bardzo trafne i mądre. To ty jako wielki katolik(...), sie obrzuasz ze ktos twojego bozka sprowadza do roli kolejnego ewolucyjnego bytu. kkthxbai.

Zachowuję się jak każdy Katolik powinien, czyli bronię swojej wiary, jak nakazuje jeden z obowiązków bierzmowanego.

Czyli jak nieracjonalny fanatyk. Ehh wiara z ludzi robi to co ty swietnie pokazujesz a czego po imieniu nie nazwe zeby nie dostac warna :P .

Według Ciebie kretyńskie. Z góry zakładasz, że Stwórca nie istnieje, nie próbójąc nawet lekko zagłębić się w temat... Spróbowałbys przeczytać Biblię, parę tekstów KKK, teksty świętych. Bo na razie w sposób kompletnie dla mnie niezrozumiały odrzucasz Boga, jakbyś nie chciał w ogóle, żeby On był. Dlaczego?

Biblia - ksiazka napisana przez kogos kto sie za duzo najaral i mial marginalna wiedze.
KK - organizacja fanatykow, starajaca sie podprzadkowac ludzi o slabych umyslach, ktorzy nie potrafia sobie sami odpowiedziec na pytania tylko potrzebuja gotowca.

Dalej mi sie niechce komentować. Poprostu jesteś już stracony :P . Skoro sam nie potrafisz dostrzeć bardzo prostych nieścisłości w religiach kreacjonistycznych, to ja ci i tak nie pomoge.

To teraz zamiast gadać głupoty niech po prostu udowodnią że Boga nie ma skoro tak twierdzą

Spokojnie. Nie odrazu Rzym zbudowano. Czy tam jakies inne miasto.

Użytkownik iniside edytował ten post 14.12.2007 - 21:03

  • 0

#102

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

KKK - organizacja fanatykow, starajaca sie podprzadkowac ludzi o slabych umyslach, ktorzy nie potrafia sobie sami odpowiedziec na pytania tylko potrzebuja gotowca.


Skasuj to jedno K, bo zdanie nie będzie miało sensu - Mojowi najwyrazniej chodziło o katechizm KK. Mowie to żeby przypadkiem nie próbował podważyc Twojej wiarygodności przez jeden błąd.

Użytkownik mithrandir edytował ten post 14.12.2007 - 19:39

  • 0



#103

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dalej mi sie niechce komentować. Poprostu jesteś już stracony tongue1.gif. Skoro sam nie potrafisz dostrzeć bardzo prostych nieścisłości w religiach kreacjonistycznych, to ja ci i tak nie pomoge.

Jakich nieścisłości? Wiara nie może opieraćsię na dowodach, czy Ci się to podoba, czy nie.
Cóż, jesteś już stracony, jeśli tak myślisz. Życzę powodzenia w dalszym życiu bez celu, mam nadzieję, że Ci Bóg przebaczy. O ile istnieje, bo nigdzie nie powiedziałem, że On JEST na pewno. To wy mówicie, że Go NA PEWNO nie ma. Za dowód biorąc "nie ma dowodów na Jego istnienie", więc jedynym wyjściem jest to, że "Go nie ma na pewno", chociaż na to też nie macie dowodów.
I w kółko macieju...

Edit. To, że chcę bronić swojej wiary, znaczy, żem jakiś fanatyk, który z krucyfiksem gania za niewiernymi? Skądże, ja tylko próbóję bronić mojej wiary jak nakazuje obowiązek. A wy? Naskakujecie na mnie i bronicie swojego pkt. widzenia. Jak fanatycy, normalnie.
Ja nie chcę was nawraca, bo wiem, że jak ktoś mówi "Boga nie ma, bo nie ma dowodów" (bo wiara opiera się na zaufaniu, nikt z wierzących w Boga nie ma pewności, że istnieje... Na tym polega cały ten interes), to raczej nie da się przekonać, mówiąc w kółko to samo "głupia", "śmieszna", "brak dowodów", chociaż sami też nie mają... Róbcie co chcecie, przecieżjak macie to gdzieś, że Boga nie ma, to po co zaczynacie o tym dyskutować? Zostańcie ateistami, jak chcecie.
"swojego bozka" - mogłeś już z czystej przyzwoitości, kultury, nie obrażać już ażtak bardzo moich uczuć religijnych?

Na tym kończę temat.

Pozdro.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 15.12.2007 - 00:54

  • 0



#104

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Halloween ty naprawde nie rozumiesz tego co napisalem czy poprostu nie chcesz? jesli tego nie rozumiesz lub nie jestes pewien co do sensu wypowiedzi to chociaz nie zmieniaj jej w bzdure. Specjalnie dla twojego rozumu napisze: 'Niektore zjawiska powstają, mają swoje powody istnieją... Wszechswiat nie powstal - tylko poprostu istnieje' - wysil sie troche i postaraj sie zrozumiec bo to naprawde nie wymaga duzo, a oszczedzi wiele nieporozumien ...

Czy odpowiedz tego typu na pytanie 'w jaki sposob powstal?' jest bledna ? - jest jak najbardziej poprawna (przynajmniej jeśli chodzi o jej formę) , poniewaz nie jest to pytanie zamkniete i ograniczone do kilku gotowych odpowiedzi , a choćby dlatego by kazdy mial prawo wypowiedzenia sie i nie czul sie ograniczony. To pytanie ktore zadal kolega w 1 poscie nie jest zwyklym pytaniem - poniewaz nieposiada konkretnej, poprawnej odpowiedzi - nazwijmy to swoistą debatą...

Zrozum ze nie wszystko poza naszą planetą jest jasne i klarowne ... przy probie wytlumaczenia wielu zjawisk nawet wybitni uczeni łamią sobie głowy - i nic z tego nie wynika , bedac wolnym czlowiekiem kazdy moze miec swoja koncepcje , ale tego czy którakolwiek jest poprawna zapewne nigdy sie nie dowiemy.
  • 0

#105

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem chyba nigdy sie człowiek nie dowie jak powstał wszechswiat :)
Choć bysmy mieli juz statki kosmiczne które z jednej galaktyki do drugiej przelatywały w sekunde, mielibysmy kantakty z kazdą rasą obcych, juz na X planetach ludzie by żyli, ziemia by nie istniala, wydawalo by sie ze przelecielismy cały wszechswiat, to człowiek tak czy tak nigdy nie dowie sie tej odpowiedzi "Jak powstał wszechswiat" To jest takie pytanie bez odpowiedzi :)

To ze naukowcy sobie mówią żebył "Wybuch" to nic nie znaczy... Moze i był wybuch ale niby skąd się wzioł? z nienacka?
Na początku byl Chaos czy jak? A moze Bóg był na początku? Nigdy sie nie dowiemy... No chyba ze... Wszechswiat bedzie miał eksplodowac.. to moze ktos wyleci poza hehe x]

Nie da sie odpowiedziec na to pytanie... to tak samo jak bym spytał "Co to jest czarna dziura i co sie w niej kryje?"

To ktos by powiedział - czarna dziura to takie coś i jak sie tam wleci to sie jest gdzies lub sie nas juz nie ma - hehe
Albo ze to wrota do innego wymiaru albo jak kosmiczny odkurzacz, wsysa a potem co z tym? znika? Nic nie znika...

Takie moje "skromne" zdanie heh :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych