Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niemiecki biznesmen z Pomorza: "Nienawidzę Polaków!".


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autorka programu "Otwartym tekstem" emitowanym w TV Republika Ewa Stankiewicz opublikowała nagranie, w którym pomorski przedsiębiorca wyraża się z nienawiścią o Polakach. Posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk napisała w tej sprawie list do ministra Zbigniewa Ziobry, w którym zawiadamia o popełnionym przestępstwie. 

 

2po4f3a.jpg

fot. domena publiczna

 

Odcinek programu "Otwartym tekstem", o którym mowa, został wyemitowany w "TV Republika" w czwartek 17 marca. Na materiale nagranym z ukrycia, na którym wypowiada się (według Ewy Stankiewicz) szef firmy działającej w woj. pomorskim, w powiecie puckim, słychać jak wyraża się on z nienawiścią i pogardą wobec Polaków.

 

"Chcę! Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu. Nienawidzę Polaków, naprawdę. Nienawidzę. To nie, że ich nie lubię. Nienawidzę ich. Tak, jestem, jestem hitlerowcem, ale to wina tego kraju, że taki jestem"- słychać między innymi na nagraniu.

 

W piątek 18 marca poseł PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk wysłała list otwarty, skierowany do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego- Zbigniewa Ziobry.

 

Posłanka informuje w nim, że jej zdaniem słowa pomorskiego przedsiębiorcy świadczą o popełnieniu przestępstwa z artykułu 256 par.1 kodeksu karnego: „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” oraz artykułu 257 kk: „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

 

 

http://www.dziennikb...pstwie,9756374/


  • 3



#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli uważa, że te pan narusza przepisy kodeksu karnego, to ma obowiązek poinformować o tym policję lub prokuraturę a nie publikować na Fejsie list do ministra, jakby uważała że trzeba od razu zacząć od samej góry.


  • 2



#3

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli uważa, że te pan narusza przepisy kodeksu karnego, to ma obowiązek poinformować o tym policję lub prokuraturę a nie publikować na Fejsie list do ministra, jakby uważała że trzeba od razu zacząć od samej góry.

 

Miniester sopraqiedliwości jest prokuratorem generalnym


  • 1

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardziej chodzi mi o dziwny tryb zgłaszania, z pominięciem niższych szczebli i to w dodatku tak aby wszyscy wiedzieli, że to ona konkretnie zgłasza.


  • 0



#5 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Czemu więc nie siedzi w Niemczech tylko męczy się z Polakami. Dziwny typ.


  • 0

#6

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

...bo musiał by zapłacić pracownikowi 3 razy tyle co u nas?


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych