Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historia z życia wzięta, odwiedziny zmarłej osoby...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Stratum.
  • Postów: 10
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dwa lata temu zmarła mi babcia z którą byłem zrzyty, za życia często obiecywała mi że przyjdzie do mnie, odwiedzi, słowa typu zrobimy grilla całą rodziną itp. Mieszkała w tym samym mieście, i zawsze ja babcie odwiedzałem ona mnie, hmm przynajmiej 3lata nie odwiedzała. Na początku nie wiem czemu nie zaglądała do nas, później schorowała i nie mogła. Często przypominają mi się te słowa, i mówie sobie w myśli lub nawet na głos, sam do siebie. "Miałaś do mnie przyjść a nie przyszłaś nie, nie zdążyłaś a obiecałaś" Powtarzam sobie słowa babci i jej nie dokonaną obietnice.
Czasami w domu widze cienie, albo jak by ktoś za mną stał, krótko po śmierci babci pies patrzył w jedno miejsce i szczekał. Teraz patrząc na zachowanie psa, wydaje mi się że przyzwyczaił się do obecności gościa. Na obcych szczeka ale jak ktoś często przychodzi to już się przyzwyczaja.
Moje pytanie czy nie powinienem tego wspominać,Czy babcia mnie odwiedza i czy Ja nie zakłócam spokoju jej duszy?? Czy moge ją w jakiś sposób rozzłościć ??
ps: Babcia za życia była bardzo religijna,
  • 0

#2

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bym radził pójście do kościoła, pomodlenie się za duszę babci i wybaczenie jej za to, że cie nie odwiedziła. Po prostu powiedz, że mimo wszystko dalej ją kochasz.

Skoro cie odwiedza, to pewnie z własnej woli. Po prostu chce ci wynagrodzić to, że jej wtedy nie było przy tobie. Zrób to co opisałem wyżej, to powinno pomóc.
  • 0



#3

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że powinieneś pomodlić się za duszę zmarłej babci, no chyba że chcesz żeby Cię regularnie odwiedzała...
  • 0



#4

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak na pewno twoja babcia ma swego rodzaju wyrzuty sumienia i teraz chce nadrobić to że wtedy cię nie odwiedzała. Najlepszym rozwiązaniem będzie kosciół i nie zaszkodzi tez udac się na cmentarz i pomodlić się nad grobem babci.
  • 0

#5

ViZarDy.
  • Postów: 98
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem kiedyś o podobnej historii , pomogł kontakt z zmarłą osobą za pomocą medium :P
  • 0

#6

Cierń.
  • Postów: 161
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak szczerze to nie powinieneś jej obwiniać dlatego że nie przyszła do ciebie bo była chara. Dlaczego sam jej nie odwiedziłeś??
  • 0

#7

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja znam 3 takie przypadki jeden nawet osobiscie gdy zmarła osoba powiedziała (babcia kolezance) "tak bardzo chciałam Być tutaj z Toba" i tez ja odwiedzała jakis czas - az poszła do koscioła :)
  • 0

#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A to ciekawe, budynek jakim jest instytucja kosciola tak pomaga, a podobno modlic sie mozna wszedzie, bo Bog jest wszedzie.
  • 0

#9

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tiamat now sumie ale rozmawiajac z Kims przez telefon to nie to samo co U Niego w domu , za takowy dom sie uwaza Kosciol , jako to miejsce gdzie mieszka Bóg (chyba ze sie myle)
  • 0

#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No nie wiem, pierwsze slysze e Bog mieszka w kosciele :D
  • 0

#11

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja szczerze mówiąc tez pierwsze slysze ze Bóg mieszka w kościele. Od małego na religii przeciez nakrecali nas ze bóg jest wszedzie, a to Jezus mieszka w kościele pod postacia hostii?? Teraz to może ja sie myle jakby co to poprawcie...
Tak samo uważam że modlić to możemy się wszedzie, kościoł w wielu przypadkach sobie przeczy. Raz mówią że Bóg nas wysłucha wszedzie a innego razu twierdzą zę nasze prośby do boga musimy zanosic przychodzac do kosciola... :P
  • 0

#12

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

żbikowaty, Jezus i Bóg to to samo :P Jezus jest wszędzie, Bóg jest wszędzie i Duch święty też jest wszędzie... Aż się dziwię, że im nie ciasno :P
Ale chwilę, najpierw jest mówione, że są wszędzie, a póżniej ,,gdzie dwaj albo trzej spotkają się w imię moje"? Mogli by się zdecydować...
  • 0

#13

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tiamat No Katechetka nazywała Koscioł domem bozym chyba nie tak bez powodu :D
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych