Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze historie z tablicą Ouija?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

tygryseq.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak pytam kogoś o tablicę Ouija to większość gada coś w stylu ,,to nie zabawka". Dlaczego? Też tak uważacie? Podzielcie się historiami z tą tablicą ^ ^


  • 0

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zakładasz jakiś temat, to przedstaw z grubsza chociaż zarys. Czego ma dotyczyć, opisz sprawę, dodaj zdjęcia, swoje historie, lub te zasłyszane. To nie jest chyba strasznie wymagające, prawda? 

Obstawiam, że masz nie więcej niż 13 lat i po obejrzeniu jakiegoś hamerykańskiego filmu klasy B z Ouija, stałaś się jej największą fanką w klasie. Marzy Ci się seans spirytystyczny w ciemnym, dusznym pokoju. Przy okrągłym, skąpanym w delikatnym świetle świec, stoliku, Ty i Twoje najlepsze psiapsiółki, będziecie wywoływać duchy i smyrać deseczką ze szklanym okiem inną deseczkę z namalowanymi na niej czarnym, lekko wytartym tuszem, literkami i cyferkami. A jak już stanie się zbyt nerwowo, włączycie światło i wrócicie do rozmów o chłopakach i szminkach. 

Ale zło, które przywołacie, przyczai się gdzieś w cieniu i będzie czekało na dogodny moment aby zaatakować. Będzie na was spoglądało z zacienionych kątów pokoju, kiedy śpicie. Będzie snuło czarne nici waszych nocnych koszmarów, wtłaczając w wasze uśpione umysły makabryczne wizje śmierci i tortur...

 

Po co wam to? Nie lepiej pogadać o "Violettcie"?


  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ouija to zabawka i nic więcej. Twoi znajomi uwierzyli w ten popularny mit, że jest to coś niebezpiecznego. Wielu magików i mentalistów stosowało taką tablicę w swoich pokazach. Za poruszanie tablicą jest opowiedzialne to samo zjawisko co w czasie zabawy z wahadełkiem, czyli ruchy ideomotoryczne
http://www.paranorma...e-3#entry579480
  • 0



#4

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obstawiam, że masz nie więcej niż 13 lat i po obejrzeniu jakiegoś hamerykańskiego filmu klasy B z Ouija, stałaś się jej największą fanką w klasie. Marzy Ci się seans spirytystyczny w ciemnym, dusznym pokoju. Przy okrągłym, skąpanym w delikatnym świetle świec, stoliku, Ty i Twoje najlepsze psiapsiółki, będziecie wywoływać duchy i smyrać deseczką ze szklanym okiem inną deseczkę z namalowanymi na niej czarnym, lekko wytartym tuszem, literkami i cyferkami. A jak już stanie się zbyt nerwowo, włączycie światło i wrócicie do rozmów o chłopakach i szminkach.

 

Fakt, że takie posty można tutaj przeczytać nawet u moderatora, zaczyna mnie poważnie niepokoić. Serio.

 

 

Jak zakładasz jakiś temat, to przedstaw z grubsza chociaż zarys. Czego ma dotyczyć, opisz sprawę, dodaj zdjęcia, swoje historie, lub te zasłyszane.

 

Ale z tym się zgodzę, tygryseq, Twój wstęp średnio zachęca / prowokuje do dyskusji. Chętnie bym poczytał skąd u Ciebie się wzięło zainteresowanie tablicą Ouija i jakie historie z nią związane usłyszałaś.


  • 0



#5

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ahh.. miasłem już zacząć opowiadać jak to moja matka z koleżanka wywoływały duchy na tej tabliczce itd ale...

 

Wszystko już powiedział przecież, że to zabawka to co ja się będę trudził. Ponad to moderator też Cię zganił za to, że probujesz pogadać o duchach zamiast pobawić się lalkami to nie będe zaśmiecał forum.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 22.01.2016 - 02:09

  • 0

#6

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://www.paranorma...-tablica-ouija/

 

W tym temacie masz nawet instrukcję jak przeprowadzić seans z tablicą. Taka tablica to nie zabawka bo można wezwać coś czego by się nie chciało :) 

Pozdro


  • 0



#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Obstawiam, że masz nie więcej niż 13 lat i po obejrzeniu jakiegoś hamerykańskiego filmu klasy B z Ouija, stałaś się jej największą fanką w klasie. Marzy Ci się seans spirytystyczny w ciemnym, dusznym pokoju. Przy okrągłym, skąpanym w delikatnym świetle świec, stoliku, Ty i Twoje najlepsze psiapsiółki, będziecie wywoływać duchy i smyrać deseczką ze szklanym okiem inną deseczkę z namalowanymi na niej czarnym, lekko wytartym tuszem, literkami i cyferkami. A jak już stanie się zbyt nerwowo, włączycie światło i wrócicie do rozmów o chłopakach i szminkach.

 

Fakt, że takie posty można tutaj przeczytać nawet u moderatora, zaczyna mnie poważnie niepokoić. Serio.

 

 

Możesz rozwinąć, bo nie rozumiem? Moderator nie może się wypowiadać w temacie? Nie może mieć poczucia humoru ani racji? Jak będziesz miał większy staż na forum, to zaczniesz wyłapywać co jest sensowną wypowiedzią, co trollingiem a co wypocinami znudzonego gimbusa i odpowiednio do tychże, będziesz dobierał formę i treść - co ja wyżej uczyniłem. Jak widać, bardzo się nie pomyliłem, bo autora/ki nie ma i na 90% raczej już nie będzie ;)

 

Poważnie to się niepokój o zalew muslimami Europy, a nie moimi postami ;)


  • 0



#8

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Możesz rozwinąć, bo nie rozumiem? Moderator nie może się wypowiadać w temacie? Nie może mieć poczucia humoru ani racji? Jak będziesz miał większy staż na forum, to zaczniesz wyłapywać co jest sensowną wypowiedzią, co trollingiem a co wypocinami znudzonego gimbusa i odpowiednio do tychże, będziesz dobierał formę i treść - co ja wyżej uczyniłem. Jak widać, bardzo się nie pomyliłem, bo autora/ki nie ma i na 90% raczej już nie będzie ;)

 

Hm... Osobiście gdybym ja napisał taki temat, spytał co sądzą inni użytkownicy o Ouija i otrzymał w zamian post porównujący mnie do stereotypowego 13-latka szukającego przygód z duchami bo obejrzał jakiś hollywoodzki horror, to byłoby to dla mnie co najmniej niemiłe i niezbyt zachęcające do dalszego udzielania się tutaj. Rozumiem, że ironia, że poczucie humoru, że takie tematy i posty się tu często pojawiają i często faktycznie są pisane przez naiwnych 10 latków -Ale jakieś granice są, prawda? ;) Nie wiemy nic o autorce, i mimo iż może się wydawać że należy do "tej" grupy osób, takie błyskawiczne szufladkowanie nie jest fajne i sprawiedliwe.

 

Nie chcę tutaj nikogo pouczać i robić z siebie guru od etyki, bo też zdarza mi się czasem napisać w internetach o parę słów za dużo, ale serio... Mamy tu jakąś netykietę chyba :)


  • 1



#9

Blueberry.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Autorka zakłada temat pisząc jedno zdanie i nie nakreśla nawet w przybliżeniu jakie informacje by ją interesowały - nie mówiąc już o swoich własnych ewentualnych doświadczeniach z rzeczoną tablicą. To nie nastraja do pozytywnych komentarzy.
Poza tym nick i avatar również sugerują osobę bardzo młodą, dlatego nie dziwi mnie, że nawet moderator uznał iż to żądna paranormalnych przygód trzynastolatka; prawdę mówiąc, sama mam podobne wrażenie.
Podejrzewam też, że autorka już więcej nie napisze, ale mogę się mylić.
  • -2

#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autorka zakłada temat pisząc jedno zdanie i nie nakreśla nawet w przybliżeniu jakie informacje by ją interesowały - nie mówiąc już o swoich własnych ewentualnych doświadczeniach z rzeczoną tablicą. To nie nastraja do pozytywnych komentarzy.
Poza tym nick i avatar również sugerują osobę bardzo młodą, dlatego nie dziwi mnie, że nawet moderator uznał iż to żądna paranormalnych przygód trzynastolatka; prawdę mówiąc, sama mam podobne wrażenie.
Podejrzewam też, że autorka już więcej nie napisze, ale mogę się mylić.


Poza tym powyższe rozważania sugerują widzenie jasnowidzenie lub może konfabulację.

Nie widzę powodu by na para ... nie można było zając się tematem poważnie a nie prześmiewczo.
Tym bardziej ze nie wszyscy chcą się bawić w ulubioną grę na para - gonić króliczka.

 


  • 0



#11

Zakacupirzony.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że wielee rzeczy może się stać tym, czym chce człowiek by się stały. Wszakże człek może nadawać przedmiotom pewne właściwości i ogranicza go tylko jego wyobraźnia, np. weźmy tu pod uwagę belę drzewa. Fizycznie możemy ją ukształtować na pieniek i spalić w piecu.. zrobić z niego deskę. Poobrabiać i wykonać "pudło" dla skrzypiec (nie obrażając znawców-po prostu drewniane elementy tegoż instrumentu). Metal? Pręt? A może zrobimy strunę do tychże skrzypiec? Metal po obróbce, odpowiednim naciągnięciu, może nabrać określony kształt. Ba, wydać nawet zamierzony dźwięk! Możemy zmieniać kształt przedmiotów. Jedne rzeczy zamieniać w inne. Siłą myśli, przełożoną na pracę naszych rąk... bo czy tak, w uproszczeniu, nie jest?

Więc, baardzo łopatologicznie, dlaczegoż prosty kawałek drewna z znacznikiem i namalowanymi cyframi/literami nie móglby zostać użyty do komunikacji z duchami, skoro głupi drut może wydawać dźwięk? Pewno, że może. Jeśli z taką myślą został stworzony:) A czy działa czy też nie.. czy działa porządnie czy wcale.. to i tak, jak z gitarą. Jedne grają dobrze, drugie źle a trzecie wcale (na przykład moja gitara z dzieciństwa, stworzona z gumek recepturek, naciągniętych na posklejane cuś z kartonu).
Pewne rzeczy, stworzone przez człowieka, nie działają i trzeba się z tym pogodzić.

Do czego zmierzam? Ano, tak sobie myślę.. że jeśli ktoś się uprze, to może i uda mu się wykrzesać z tego maszynkę do komunikacji z duchem. Sama tabliczka, dana do zabawy nieświadomemu dziecku, raczej nic mu nie zrobi jeśli ktoś jej nie nadał jakichś atrybutów (ostre krawędzie czy przelana negatywna energia). Gitarą "można grać", gitarą można dać komuś solidnie w głowę. Więc i tu będę ostrożny. Może działać, może nie działać. Ja tam sprawdzać nie chcę i kusić złego. Zwłaszcza eksperymentować w rzeczach, w których ekspertem nie jestem ;) Sam też doświadczeń nie mam i raczej nie nabędę w tym aspekcie. Moi znajomi także nie mieli.
 


Użytkownik Zakacupirzony edytował ten post 27.01.2016 - 16:09

  • 0

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głupi drut wydaje dźwięk bo go słychać i wiemy czemu tak jest, wynika to z tego że drga, a jeśli to jest gitara z pudłem rezonansowym to jeszcze potęguje ten dźwięk. Nawet gdyby człowiek niczego nie słyszał a przyrządy by wykryły że jednak dźwięk jest to znaczy że jego częstotliwość jest poza zasięgiem słyszalności przez człowieka. Jednak sam drut nie będzie drgał jeśli nie zostanie wprawiony w ruch przez kogoś lub w inny sposób. Tak samo jest z tablicą ouija ona się rusza tylko jeśli ludzie ją trzymają, i przesuwa się dzięki ruchom ideomotorycznym czyli nieświadomym. Czyli działa na tej zasadzie jak wahadełko jeśli się pomyśli że ma robić kółka to tak będzie. I niema praktycznie znaczenia kto się nim posługuje i jakie ma umiejętności.
A co do duchów to nie wiadomo w ogóle czy w ogóle istnieją a jakby istniały to kontakt z nimi wcale nie jest pewny. I ponadto nikt nigdy nie dowiódł że komunikacja z duchami jest możliwa i że mogą one przekazywać informacje które nie byłyby wcześniej znane.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 27.01.2016 - 17:54

  • 1



#13

Zakacupirzony.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgodzę się a Tobą, Wszystko. Może mój przykład nie był w 100% pasujący do tego, co chciałem przekazać.. niemniej - czytając dużo o tematyce duchów, demonów... Ni tego się nie potwierdzi, ni się nie zaprzeczy. Niby można polegać na historiach świadków.. ale jaką mamy gwarancję, że mówią prawdę? Albo, jak sam stwierdziłeś przy tabliczce, niektóre rzeczy można wytłumaczyć racjonalnie lub wysnuć takie przypuszczenie. A teoria (pewna), choćby z jedną wątpliwością, zawsze będzie hipotezą.
 

Kto wie, może demony/duchy etc są tylko wymysłem ludzi - wszakże człowiek je opisuje, odczuwa.. doświadcza ich obecności.. kreuje? Taka mnie naszła myśl - czy zwierzęta doświadczają zjawisk paranormalnych? Widzą, słyszą? Czy ktoś odnotował przypadek nawiedzenia jakiegoś zwierzęcia? Człowiek dla "sił wyższych" składał i składa ofiary ze zwierząt.. natomiast ciekawi mnie jak to jest z innej strony. Wszakże człowiek jest zwierzęciem, jakby nie patrzeć. Z bardziej rozwiniętym mózgiem, "duszą" - tu w zależności od światopoglądu.


  • 0

#14

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Autorka zakłada temat pisząc jedno zdanie i nie nakreśla nawet w przybliżeniu jakie informacje by ją interesowały - nie mówiąc już o swoich własnych ewentualnych doświadczeniach z rzeczoną tablicą. To nie nastraja do pozytywnych komentarzy.
Poza tym nick i avatar również sugerują osobę bardzo młodą, dlatego nie dziwi mnie, że nawet moderator uznał iż to żądna paranormalnych przygód trzynastolatka; prawdę mówiąc, sama mam podobne wrażenie.
Podejrzewam też, że autorka już więcej nie napisze, ale mogę się mylić.

Poza tym powyższe rozważania sugerują widzenie jasnowidzenie lub może konfabulację.

Nie widzę powodu by na para ... nie można było zając się tematem poważnie a nie prześmiewczo.
Tym bardziej ze nie wszyscy chcą się bawić w ulubioną grę na para - gonić króliczka.

 

 

 

Powyższe rozważania, między innymi moje, były prawidłowe, bo autorka po założeniu tematu nic nie napisała w nim ani nigdzie indziej. Więc diagnoza była trafna. Kiedy widzisz, że temat ma sens, to o nim rozmawiasz, a ja już naprawdę przebrnąłem przez kilka podobnych wypocin i potrafię ocenić z czego będzie dyskusja a z czego nie ;)


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych