Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewolucja czy Stworzenie [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#16

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Brawo Pit, ładnie zacząłeś :smile:.

Mimo tego że mało napisałeś, dałeś podstawowe argumenty. Oby tak dalej :papapa:

Zobaczymy co powie Aquila
  • 0



#17

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mimo tego że mało napisałeś

Krótko, ale treściwie, na razie to jest wstęp, więc zanadto się nie rozpisywałem, poźniej, jak zaczną się argumenty i kontrargumenty będą dłuższe teksty. Ale przecież nie chodzi o ilość, ale o jakość... ;-)
  • 0



#18 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Ludzie często mylą pojęcie mikroewolucji z makroewolucją. To jest poważny błąd.
Mikroewolucja jest faktem naukowym i jej istnienia nie neguję. W skrócie mikroewolucja polega na zmianach adaptacyjnych do środowiska, lecz ogólny plan budowy ciała pozostaje niezmieniony, najlpeszym przykładem mikroewolucji mogą być zebry i konie, mimo iż są to dwa różne gatunki ich wygląd zewnętrzny jest podobny.
Jednak mikroewolucja nie jest dowodem na makroewolucję!!


piękny plagiat :D niedawno czytałem tą wypowiedź chyba na onecie, mam wrażenie że powiedział to sam Maciej Giertych, tak czy inaczej plagiat...

Podsumowując; z ewolucją jest tak, jakby oczekiwać, że małe dziecko metodą prób i błędów złoży doskonale działający zegarek... Kreacjonizm natomiast zakłada, że ów zegarek został stworzony przez zegarmistrza...


to było na Discowery pare dni temu :D

na to pytanie bez problemu udziela odpowiedzi teoria kreacjonizmu


tak, rzeczywiście to przewstapaniała teoria dla ludzi którcyh chęć poznawania świata kończy sie zanim jeszcze sie zacznie...

Oto kilka pytań do oponenta:
1. Skąd wzięło się RNA?
2. Jak znalazło się RNA wewnątrz błony komórkowej?


na miejscu oponenta to bym zadał pytanie skąd się wzioł nasz stwórca ? i dlaczego na ziemi ciągle są organizmy które jako nośnik genów używają RNA ? :D

poza tym to obecnie coraz częściej uważa się że to PNA było pierwszym nośnikiem genów :) takie pokrzyżowanie szyków kreacjonistom :D
  • 0

#19

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

piękny plagiat

to było na Discowery pare dni temu

Nikt nie zabrania korzystania z różnych źródeł.
  • 0

#20 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

a słyszałeś o czyms takim jak podawanie źródel ? na a to pierwsze to mógł chociaż zmieniac a nie przezżnąć kropka w kropke :)
  • 0

#21

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ech pit... stawiasz ciężkie pytania... i wątpię czy uzyska się na nie odpowiedź... :surprised:
  • 0

#22

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mogę dać gwarancję, że tekst został napisany osbiście przeze mnie.

piękny plagiat :D niedawno czytałem tą wypowiedź chyba na onecie, mam wrażenie że powiedział to sam Maciej Giertych, tak czy inaczej plagiat...

Zanim ocenisz, czy to jest palgiat znajdź ten tekst Macieja Giertycha i proszę zamieść go tutaj podając dokładnie źródło.
Co do konkluzji o zegarku tu muszę przyznac mój błąd, faktycznie pomysł zaczerpnałem z programu na Discovery, za co przepraszam.
pandemia wiem, że stawiam ciężkoe pytania, ale znając Aquilę równiez spodziewam się z jego strony trudnych i niewygodnych pytań...
  • 0



#23

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powodzenia pit
:-D jestem prawie całkowicie przekonany o twojej racji :-D :-D :-D
  • 0

#24

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

piękny plagiat :D niedawno czytałem tą wypowiedź chyba na onecie, mam wrażenie że powiedział to sam Maciej Giertych, tak czy inaczej plagiat...


"chyba". To mi przypomina odpowiedz mojej profesorki w liceum: "chyba czytalam juz taka prace" - odnosnie mojego autorskiego wypracowania. chruszczow zauwazylem sporo agresji z twojej strony, mysle, ze moglbys sie rozladowac biorac udzial w debacie.
  • 0



#25

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

na miejscu oponenta to bym zadał pytanie skąd się wzioł nasz stwórca ?

Na to pytanie nie można odpowiedziec, jakbyś czytał dokładniej moją wypowiedź to dowiedziałbyś się, że kazdy ma prawo wierzyć w innego stwórcę, moim celem nie jest wskazanie konkretnego stwórcy, lecz przybliżyć kreacjonizm innym...
  • 0



#26 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

na miejscu oponenta to bym zadał pytanie skąd się wzioł nasz stwórca ?

Na to pytanie nie można odpowiedziec, jakbyś czytał dokładniej moją wypowiedź to dowiedziałbyś się, że kazdy ma prawo wierzyć w innego stwórcę, moim celem nie jest wskazanie konkretnego stwórcy, lecz przybliżyć kreacjonizm innym...


może na to jak powstało RNA też nie można odpowiedzieć bo np. jakies wcześniejsze nośniki genów się nie zachowały ?

"chyba". To mi przypomina odpowiedz mojej profesorki w liceum: "chyba czytalam juz taka prace" - odnosnie mojego autorskiego wypracowania. chruszczow zauwazylem sporo agresji z twojej strony, mysle, ze moglbys sie rozladowac biorac udzial w debacie.


nie napisałem że chyba to czytałem tylko że chyba czytałęm to na onecie :) to jest różnica bo to że czytałęm to wiem napewno :)

a co do agresji to teraz to ja jestem spokojny :D
  • 0

#27

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak tylko dodam od siebie, ze moze io teoria ewolucji nie jest doskonala (w koncu nie wszystko od razu wiadomo, ale wiekszosc sie zgadza) ale chec zastapienia teorii ewolucji teoria kreacjonizmu, to tak jak zamienic BMW na Poloneza. Jesli juz, to nalezy szukac alternatywy, ktora lepiej oddaje rzeczywistosc niz t. ewolucji, poki co takiej jak narazie nie ma. Kreacjonisci czepiaja sie dziur w t. ewolucji a nie wiedza jak zalatac swoja jedna wielka czarna dziure.
  • 0

#28 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

a wogóle to ich teoria nie jest naukowa więc nie przejdzie w poważnych środowiskach naukowych :) może Amisze w to uwierzą ale normalni ludzie nie bardzo
  • 0

#29

makaryn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila swoją wypowiedzią bardziej mnie przekonał do swoich racji niż Pit :-)...Czekam teraz na odpowiedź Pit'a...bo debata jest bardzo ciekawa i może choć w malutkim stopniu rozwikła wątpliwości...
  • 0

#30

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no Aquila, bardzo ładny artykuł. Póki co [i pewnie tak zostanie] prowadzisz!

Przede wszystkim, jeśli przyjmujemy że życie nie zostało stworzone przez stwórce, to ten cytat tłumaczy wszystko:

Ludzie, którzy wierzą, że na Ziemi życie nie powstało samoistnie, ale zostało nam podarowane przez obcych, jedynie oddalają miejsce i czas problemu powstania życia. Bowiem i ci kosmici kiedyś musieli powstać z materii nieożywionej.


Jeżeli nawet w rozwój ludzkości ingerowały obce cywilizacje, to nie przeczy to teorii ewolucji, a wręcz ją potwierdza, bo gdzieś ta ewolucja musiała mieć miejsce, jak nie na Naszej planecie to na innej.

Tak więc, dyskusja powinna polegać tylko i wyłącznie na pytaniu czy istnienie [jakiekolwiek] zostało zapoczątkowane przez stwórce czy też nie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych