Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sen Polifazowy

sen polifazowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

5h snu oznacza niedobór. Nie da się w pełni regenerować organizmu śpiąc za krótko. 8h to optymalna dawka snu dla człowieka i jest to udowodnione naukowo.

 

Ty tymczasem nie dość, że śpisz za mało, to jeszcze "wspomagasz" się kawami. I jedno i drugie szkodzi zarówno twojemu organizmowi jak i umysłowi. Mała ilość snu ograniczna twój potencjał umysłowy, kawy uderzają w narządy wewnętrzne i organizm. Wybrałeś wyjątkowo złe rozwiązanie.

 

Teoretycznie 15min drzemki powinno wystarczyć na 4h normalnej aktywności. Ale takie spanie na raty tylko dodatkowo testuje twój organizm i jest dodatkowym obciążeniem.

 

Czasem jest tak, że musisz nastawić się na "wydajność". Np kiedy masz wyjątkowo trudny okres w pracy, czas podsumowań czy coś w tym stylu. Wtedy mała ilość snu, duża ilość wysiłku fizycznego i psychicznego oraz kawa są powiedzmy uzasadnione. Ale to sporadyczne sytuacje, i po takowych trzeba się regenerować. Nastawiać się trzeba na optimum dla ludzkiego organizmu, czyli ok. 8h snu.

 

Ja osobiście sypiam z reguły dłużej niż 8h, z rzadka krócej. Mam to do siebie, że po prostu lubię spać. Z autopsji mogę natomiast dodać, że zbyt dużo snu również może szkodzić, nie tak jak zbyt mało, ale może. Czasem jest tak że jak śpię np. 12-14 godzin to mam wrażenie jakbym wstał jeszcze bardziej zmęczony niż jak się kładłem, jestem nieco znużony i ospały :P

 

Inna sprawa, że po 8h snu dobrze jest wykonywać jakieś poranne ćwiczenia. i to chyba jedyna recepta jeśli chodzi o sen,


  • 0

#32

bocz98.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc tak : 

Próbowałem tego snu polifazowego, ale z racji tego że chodzę do sql trudno mi się przyzwyczaić .

Nie oznacza to że sobie odpuszczam . W wakacje kontynuuje próby. 

A teraz wracam do dawnego stylu snu , czyli 5 godzin monofazowo , bez drzemek , a w weekendy 6h.

 

W próbach snu polifazowego największe problemy miałem z przebudzeniem się po nich i zdarzało się że zasypiałem na dłużej.

 

A na temat kawy poleca sobie poczytać , bo ma ona na pewno o wiele więcej właściwości wpływających pozytywnie dla organizmu.  

Polecam np. tu : https://pl.wikipedia....9Bciwo.C5.9Bci .

 

W próbach w wakacje opisze wszystko szczegółowo !

 

Dziękuje za odpowiedzi. :)


  • 0

#33

Skambha.
  • Postów: 99
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Prawda jest taka, że każdy mówi na temat snu co innego. Spotkałam się z wieloma całkowicie różnymi opiniami - wszystkie lekarzy, ewentualnie z gazet o zdrowiu/medycynie. Jedni mówią, że 5h i drzemki, inni, że 8h i drzemki, jedni mówią, że kawa zdrowa, inni, że destruktywna... i bądź tu człowieku mądry :/


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: sen, polifazowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych