Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to mogło być? Eucharystia?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Grin.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowy dlatego nie miałem zielonego pojęcia gdzie utworzyć ten temat. Części z was może się on wydać dziwny, ale nie miałem pomysłu kogo zapytać o to i trafiłem jakoś tutaj. Przechodząc do sedna, zdarzenie miało miejsce z 15 lat temu. Byłem wtedy dzieciak i podczas pociągnięcia nosem (wiem to się wyda wręcz idiotyczne) zaciągnąłem coś do ust. Nie mam pojęcia co to było, poleciałem szybko do toalety i nie włączyłem nawet światła, wyplulem to w papier i spuściłem. Jedyne co pamiętam, że miało to kształt płaskiego koła i było "miesiste" i w pół mroku dostrzegłem wygląd tkanki. Nie wiedzieć czemu nie wlaczylem światła i nie przyjrzałem się co to jest, mimo to po tylu latah wciąż to pamietam. Czemu przyszło mi na myśl, że to może być eucharystia? Nie wiem. Jestem osobą nie wierzącą, a mimo to utkwiła mi w pamięci opowieść z lekcji religii jak pewna osoba "niosła" w ustach eucharystie i potem przebiła ja szpilka a z niej poleciała krew. Właściwie czemu piszę o tym teraz? Przed chwilą słuchałem sobie nagrań hipnotycznych, aby dotrzeć do swojego umysłu (lubie ich słuchać dla odprężenia i pomagają mi w dotarciu do różnych przyczyn moich zachowań). I dziś od tak przypomniała mi się ta historia. Przyszła do głowy i nie wiem postanowiłem ją w końcu wyjaśnić. Wiem, że brzmi to bez sensu, ale naprawdę nie wiem gdzie miałbym o to zapytać. Pozdrawiam
  • 0

#2

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydzielina z nosa podczas przeziębień, ale nie tylko, potrafi przyjąć różne konsystencje... 


  • 0

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

opowieść z lekcji religii jak pewna osoba "niosła" w ustach eucharystie i potem przebiła ja szpilka a z niej poleciała krew.

Wygląda na to, że katachetka sprzedała wam średniowieczną legendę o Żydach męczących hostię.

https://pl.wikipedia...ionych_hostiach


  • 0



#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Generalnie, określenie "eucharystia", bardziej odnosi się do nabożeństwa niż do hostii, chociaż faktycznie - również do niej (przynajmniej wg słownika).
Ale o to mniejsza.

Bardziej, niż to, czym było to co wyplułeś, zastanawia mnie jedno - jak wpadłeś w ogóle na pomysł, że można przez nos wciągnąć hostię (która ma jednak swój rozmiar - sporo większy od największych otworów nosowych jakie udało mi się w swoim życiu widzieć), żeby następnie wypluć ją ustami w stanie nienaruszonym?

I skąd pomysł, że to właśnie hostia była?

W to, że w półmroku toalety dostrzegłeś wygląd...tkanki (?) jakoś trudno mi uwierzyć (pomijam tu kwestię dotyczącą pytania - jaką "tkankę" ma hostia).

Zakładam przy tym, że nosem nie pociągałeś w kościele, bo chociaż faktycznie, od jakiegoś czasu i w kościołach są toalety dla wiernych, to jednak o tym nie wspominasz.


  • 2



#5

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że należy zakończyć dywagacje na temat wydzieliny z nosa.

 

closed.gif


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych