Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powoduje awarie elektryczne/elektroniczne

ener

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od pewnego czasu mam bardzo męczący problem. Objawia się tym, że jakimś cudem psuje wszelkie urządzenia elektryczne. W ostatnim miesiącu jednak sprawa się nasiliła. Opowiem od początku :)

Wszystko zaczęło się kiedy w mieszkaniu zaczęły migać żarówki. Zdarzało się to jedynie w pomieszczeniach, gdzie przebywałam, najczęściej do nich wchodząc. Zamontowałam "niemigające żarówki", zmieniłam instalację elektryczną w mieszkaniu, jednak i to nie pomogło, gdyż dalej dochodziło do nagłych mrugnięć. Parę miesięcy temu przeprowadziłam się do innego mieszkania, gdzie znowu to się powtarza.

Na tym jednak nie koniec. Mam problem również z telefonami komórkowymi które nie wytrzymują ze mną długo :) Zaczyna się właśnie od mrugania ekranu i dochodzi w końcu do całkowitego zepsucia elektroniki (w większości po oddaniu sprzętu do serwisu okazuje się, że jest spalone coś w środku). Często słyszałam wtedy o przebiciach - używam zawsze oryginalnych ładowarek i dobrych listw mających niwelować różnice napięć, więc to nie to. Zanim wprowadziłam się do nowego mieszkania wymieniłam również całą instalację elektryczną. Z laptopami mam podobnie. Kiedy ostatni raz się zepsuł okazało się, że dysk jest całkowicie spalony od wewnątrz, a to nie pierwszy raz, gdyż dysków w tym stanie miałam już parę w przeciągu ostatnich dwóch lat :P Nie liczę już nawet mp3, aparatów, mikserów, suszarek, które psuły się po moim użytkowaniu. 

Moi znajomi, ani rodzina nie chcą mi nic pożyczać, boją się dawać w użytkowanie, gdyż są sytuacje kiedy (dotychczas wszystko funkcjonujące) zaczyna świrować w mojej obecności. Np. laptop się sam wyłącza, głośniki strzelają, telewizor mruga.

W zeszłym tygodniu zdarzyło się coś, co mnie jeszcze bardziej wystraszyło. Zdarzyło mi się to drugi raz w życiu, a mianowicie wysiadając z auta (innego niż za pierwszym razem) i dotykając drzwi nastąpiło gwałtowne opadnięcie wszystkich szyb w aucie. Oczywiście moja rodzina - świadkowie - twierdzą, że to moja sprawka :P Nikt inny nie dotykał auta w tym czasie.

Co to może być? Dlaczego tak się dzieję?

Nie robie tych rzeczy specjalnie, a wręcz przeciwnie bardzo męczą mnie te "awarie".

 Może ktoś z was ma tak samo?

Może powinnam nosić coś przy sobie, zrobić coś żeby pozbyć się problemu. Pomocy, ratujcie  


  • 0

#2

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podstawowa rzecz, nagraj jakiś filmik chociaż z tego, skoro zdarza się to tak często. Nie żebym od razu uważał cię za oszusta, ale taką historie to można od ręki napisać, zresztą jak większosć innych, wiec dowód się przyda.


  • 0



#3

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciężko jest nagrać coś co dzieje się nieprzywidzianie i trwa ułamek sekundy. Spalone komórki, dyski mam, ale przecież nie są one również dowodem.

Mam taki problem już jakiś czas, jednak od momentu kiedy się nasilił dopiero go sobie uświadomiłam. Wcześniej śmiałam się z tego. Jednak ostatnio było parę dziwnych sytuacji, które dały mi do myślenia. Przeżyłam dość traumatyczne przeżycie, więc pierwotnie z tym powiązałam nasilenie się tego.

Czy to możliwe, że negatywne sytuacje, emocje tak wpływają na rzeczywistość? Jeśli tak, to jak się tego problemu pozbyć? 


  • 0

#4

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No jeżeli to prawda to ja bym nawet kamerki w domu zamontował, tym bardziej że to się nasiliło. Kupno kilku to nic, bo jeśli to prawda to będziesz we wszystkich telewizjach świata, sława, pieniadze i tak dalej, bo byś była pierwszym takim udowodnionym przypadkiem.


  • 0



#5

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moja mama tak ma. Jedyna różnica jest ta że objawia się to tylko gdy jest zdenerwowana i raczej elektroniki precyzyjnej, ale i zwykłe tv czy lodówka też jest zagrożona. 

 

Poczytaj sobie :

http://www.paranorma...ie-fenomen-sli/

 

http://infra.org.pl/...-gdy-gasn-wiata

 

Efekt u mamy osłabł bardzo z wiekiem. Po 60ce już prawie nie działa . :)

 

Ciekawostka ,pod wpływem adrenaliny mama mocno się elektyzujei potrafi całkiem mocno kopnąć ładunkiem elektrostatycznym .Nie pomaga żadne zwiekszanie ilości płynu do płukania ubrań ,noszenie nieelektryzujących się tkanin. Może to jest podstawą uszkodzeń elektroniki.


  • 0



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetna historia, ale było takich wiele na forum. To z samochodem to wątpliwe. Nie jestem jakimś specjalistą od aut ale niby jakim cudem miały by opaść wszyskie szyby po dotknięciu drzwi? Jeśli szyby są elektryczne to steruje się przyciskami, chyba że na korbkę to trzeba wtedy kręcić. Nie słyszałem nigdy o takim przypadku, więc na razie traktuję to jako baju baju. Chyba że ktoś zna podobny wiarygodny taki przypadek to wtedy mogę uznać że jest coś na rzeczy.
Z tymi urządzeniami tak samo, palą się dyski czy co innego to jakoś dużo tych spalonych więc też wątpię w to.
I jak wymieniłaś całą instalację, jesteś elektrykiem? Rozumiem, że ktoś to wymieniał.
Poza tym po tym co napisałaś w tym temacie

http://www.paranorma...-zdjeciepomocy/
Trudno wierzyć w kolejne rewelacje.
Czyli z tymi awariami to pewnie taka sama prawda co z tym zdjęciem co go parzyło a potem samo poleciało.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 12.10.2015 - 18:14

  • 1



#7

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że ma to dużo wspólnego właśnie z negatywnymi emocjami - tak jak twierdzi noxili, jednak nie jest to wywołane świadomie.

Skoro było już parę wątków na ten temat, to znaczy, że nie tylko ja tak mam.

Pozdrawiam :)


  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

W pomieszczeniach biurowych podstawowym problemem elektrostatycznym jest elektryzowanie się pracowników, w drugiej kolejności – kineskopowych ekranów telewizyjnych lub kineskopowych ekranów monitorów komputerowych starszych generacji (których powierzchnie elektryzują się do potencjału kilkunastu kilowatów w momencie włączenia urządzenia). Elektryzowanie się innych obiektów można pominąć. Niezbędnym warunkiem naelektryzowania się człowieka jest jego poruszanie się, a zwłaszcza oddzielanie od powierzchni tapicerki siedziska (przy wstawaniu) oraz przy chodzeniu po podłodze pokrytej nieprzewodzącą wykładziną (syntetycznymi wykładzinami podłogowymi, dywanami, niektórymi rodzajami paneli podłogowych, niekiedy lakierowanymi podłogami drewnianymi). Ładunek zgromadzony na ciele pracownika podlega relaksacji, przy czym jest ona tym szybsza, im mniejsza jest rezystancja układu ‘ciało człowieka – ziemia’. Częstotliwość potencjalnych wyładowań elektrostatycznych z (do) ciała człowieka jest tym mniejsza, im szybsza jest relaksacja. Czas relaksacji można zmniejszyć, zachowując odpowiednio dużą wilgotność powietrza w pomieszczeniu (powyżej 40%, optymalnie rzędu 60-70%), stosując antystatyczne pokrycia podłogowe [7÷10] i antystatyczne tapicerki foteli i krzeseł, w miarę możliwości stosując odzież bawełnianą i obuwie na podeszwie skórzanej.

http://archiwum.ciop.pl/18867.html

Jasne, z negatywnymi emocjami. Dobrze, że nie napisałaś że to jakaś tajemnicza energia jest. Zjawisko to normalna elektrostatyka jest, coś w stylu naelektryzowanego swetra który strzela kiedy ściąga się go przez głowę.


  • 0



#9

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zanim wprowadziłam się do nowego mieszkania wymieniłam również całą instalację elektryczną.

Taaa jasne 2 razy się przeprowadzałeś i zmieniałeś całą instalację elektryczną, której koszt jest spory i do tego trzeba pół domu/ścian kuć i rozwalać. Sorry ale mam wykształcenie w kierunku elektryki i jakoś nie chce mi się wierzyć aby z takiego powodu - zmieniać instalację w dwóch różnych mieszkaniach, gdyż jest z tym zbyt dużo zachodu(szczególnie kucie tynku.

W zeszłym tygodniu zdarzyło się coś, co mnie jeszcze bardziej wystraszyło. Zdarzyło mi się to drugi raz w życiu, a mianowicie wysiadając z auta (innego niż za pierwszym razem) i dotykając drzwi nastąpiło gwałtowne opadnięcie wszystkich szyb w aucie.

Nic niezwykłego, szczególnie jak ktoś ma dorabiane własnoręcznie elektryczne szyby. Znajomemu się stało coś takiego też, z prostego powodu - spalił się bezpiecznik i siłowniki podtrzymujące szyby puściły i wszystko opadło.

Co to może być? Dlaczego tak się dzieję?

Każdy człowiek wytwarza pole elektromagnetyczne wokół siebie. Do tego każdy promieniuje ciepłem, a więc energią. Prawie zawsze jest jednak ona znikoma dla otaczających nas przedmiotów. Tak samo możesz się naelektryzować zależnie od tego co nosisz na sobie lub z jakimi przedmiotami masz do czynienia. Polecam zdejmować z siebie ten ładunek poprzez uziemianie siebie - dotknięcie np. kaloryfera, wanny, prawidłowo(mam nadzieję skoro masz niby nową instalację wykonaną z obowiązującymi normami) wykonanego wystającego "bolca" w gniazdku.
Jeszcze co do spraw mrugającego światła czy w nowym mieszaniu także masz ten problem ze światłem? Być może jakość energii w miejscu w którym mieszkasz pozostawia wiele do życzenia lub Ty czy ktoś inny(urządzenie) wprowadza dużo zakłóceń w przebiegach prądowych i Twoje odbiorniki na tym cierpią. Odkształcone przebiegi napięć i prądów w sieci często powodują uszkodzenia elektroniki, gdyż jak wiadomo, ta jest bardzo czuła na wszelkie zmiany.
  • 1

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No jeżeli to prawda to ja bym nawet kamerki w domu zamontował, tym bardziej że to się nasiliło. Kupno kilku to nic, bo jeśli to prawda to będziesz we wszystkich telewizjach świata, sława, pieniadze i tak dalej, bo byś była pierwszym takim udowodnionym przypadkiem.

Ryzykowne. Zamontowanie kamerki może się źle skończyć... dla kamerki. :szczerb:

 

Co do samego tematu:

Zgadzam sie z FoxXem. Na lekcjach informatyki zawsze uczyli nas byśmy zanim dotkniemy podzespołów komputera dotknęli np. kaloryfera w celu pozbycia się ładunku elektrostatycznego właśnie. A najlepiej byśmy używali specjalnej opaski.

Często zdarza się, że "kopiesz prądem"?

To może być kwestia ubrań jakie nosisz. Niektóre materiały potrafią wytworzyć spory ładunek gdy użytkownik się porusza. Wystarczy, że w takim stanie naładowania dotkniesz wrażliwej części urządzenia a przepalenie gotowe.

 

Co do mrugających świateł - wygląda to na wadę istalacji. Może to byc niska jakość prądu w twojej okolicy (pytałaś sąsiadów czy mają podobnie?), nadmierna ilośc urządzeń pobierających prąd jednoczesnie albo pojedyńcze urządzenie zżerające dużą ilość prądu w krótkim czasie, na przykład czajnik elektryczny. Miej to na uwadze.


  • 0



#11

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dwukrotnej zmiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu nawet nie skomentuje, moim zdaniem to ściema, napisana tylko po to, aby uprzedzić nasze pytania i rady na ten temat.  Jak napisał FoxX to nie dość że to są koszty to poważny remont a nie jakaś np zmiana mebli.

 

 

 

 

 Z laptopami mam podobnie. Kiedy ostatni raz się zepsuł okazało się, że dysk jest całkowicie spalony od wewnątrz, a to nie pierwszy raz, gdyż dysków w tym stanie miałam już parę w przeciągu ostatnich dwóch lat :P Nie liczę już nawet mp3, aparatów, mikserów, suszarek, które psuły się po moim użytkowaniu. 

 

Wyobrażam sobie stos tych zepsutych sprzętów... W takim razie ile mikserów i suszarek Ci się zepsuło?   :omg:

 

 

Nie rozumiem jednak dlaczego nie możesz nagrać filmu lub dlaczego jeszcze tego nie zrobiłaś, Ty lub ktoś z Twoich znajomych skoro: 

 

 

Moi znajomi, ani rodzina nie chcą mi nic pożyczać, boją się dawać w użytkowanie, gdyż są sytuacje kiedy (dotychczas wszystko funkcjonujące) zaczyna świrować w mojej obecności. Np. laptop się sam wyłącza, głośniki strzelają, telewizor mruga.

 

 

 

Wynika z tego, że wszyscy wiedzą o tym co się dzieje z różnymi sprzętami w Twojej obecności, widzieli to nie raz, a jednak nikogo to nie zdziwiło na tyle żeby to udokumentować, szkoda.


  • 0



#12

jasnosc.
  • Postów: 52
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma fizycznej mozliwosci, zeby wszystkie szyby nagle = szybko opadly na raz. Cos o tym wiem, konstruuje samochody.


  • 0

#13

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja w swoim mieszkaniu notorycznie "rozwalam" żarówki, kiedyś brałem to za przypadek, od jakiegoś czasu wiem, że to pewnik.

Wszystkie strzelają w momencie włączenia, ostatnio wkręciłem słabsze (20W) i o dziwo jakoś się trzymają.

Zauważyłem, że jak wchodzę do mieszkania to wytwarzam delikatny impuls elektryczny, małą iskra między kluczem a zamkiem, ale to chyba normalne po całym dniu ładowania się w różny sposób (w tym okresie, wystarczy chodzić cały dzień w wełnianym swetrze). Co do gaszących się latarni jedna gaśnie cały czas gdy przechodzę, taka norma, tylko w związku z tematem mi się przypomniała. Tyle z moich obserwacji.


  • 0



#14

vamp.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

widzę że nie tylko ja mam problemy z żarówkami myslałam że tylko mnie nie słuchają i  ciągle się  psują . spróbuje wkręcić słabsze moze oto chodzi 


  • 0

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy ma problemy z żarówkami. Niestety obecnie produkowane żarówki są kiepskiej jakości i szybko się przepalają.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych