Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dirty Frank podróżuje ;-)

pozdróże azja nepal idie ladakh buddyzm

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Siemanko paranormalni forumowicze i forumowiczki :)

Jestem dziś u Was z zapytaniem a może z prośbą (?).

 

W marcu wyjeżdżam w podróż, którą mam już wstępnie zaplanowaną. Nosiłem się z takim zamiarem wystarczająco długo, teraz pora na realizację. Tzn mam zarys całej trasy i sporo konkretnych miejsc na liście, które odwiedzę. Trasa wygląda mniej więcej tak:

 

Polska ---> Białoruś ----> Rosja ----> Kazachstan ----> Kirgistan ----> Tadżykistan ---> Afganistan ----> Pakistan ------> Indie (zwłaszcza rejon Ladakh - dawny Tybet Zachodni, jedno z ostatnich zachowanych miejsc, ostoja kultury tybetańskiej i buddyjskiej, do dziś "żywe" klasztory buddyjskie pamiętające czasy kiedy buddyzm w Indiach miał się bardzo dobrze) -----> Nepal. Trasy powrotnej nie mam totalnie zaplanowanej, myślę o tym cały czas.

 

Na całą podróż daje sobie pół roku. Założenia są takie, że jak będę miał ochotę pobyć gdzieś tydzień - tak uczynię. Jeśli będę miał ochotę zboczyć gdzieś kilkaset km tylko po to, żeby coś zobaczyć - tak uczynię. Oczywiście całość podróży uwiecznię sobie na blogu a dokładnie tutaj: bradiaga.pl. Wątkiem przewodnim w wielu miejscach podróży będzie buddyzm i kultura buddyjska. Ale nie chcę się ograniczać do tego. Mam zamiar miejsca, które odwiedzę poznać "od kuchni", od ulicy - dotknąć ich w codziennej formie, poczuć i naprawdę poznać. 

Z czym do ludzi?  :szczerb:

Chciałbym Was prosić o "pomoc" w nakreśleniu bardziej szczegółowej trasy a mianowicie; znasz ciekawe miejsca w zasięgu mojej trasy? (na blogu, który zaczynam powoli organizować jest interaktywna mapa) Napisz mi o nich albo zwyczajnie wskaż. Możecie pisać tutaj lub bezpośrednio na blogu pod mapą podróży. Nie szukam miejsc tylko paranormalnych z definicji :) ale nie bez powodu wrzucam prośbę tutaj :) Sporo z Was, ma ogromną wiedzę a część z Was na pewno podróżuje. Sądzę, że możecie pomóc mi zbudować listę naprawdę fajnych miejsc. Obiecuję każdej propozycji się przyjrzeć. Począwszy od Białorusi kończąc na Nepalu. Z góry wielkie dzięki. 

 

Wyjadę w marcu, jak tylko zacznie robić się ciepło. Jak przebyję tę trasę? Autostopy, pieszo a w Indiach i Nepalu wszelkie możliwe środki transportu w tym busy itd bo nie wszędzie się dostanę bez nich (jak np Ladakh, mogło by być ciężko złapać tam stopa). Generalnie spędziłem w podróży solidny kawałek swojego życia - ale nigdy w taki sposób, jak chcę zrobić to teraz. Mam trochę czasu na przygotowanie się - począwszy od sprzętu wszelkiego rodzaju, skończywszy na kondycji i różnorakich szczepieniach itd. 



#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chm... myślę że dobrze by było poszukać czegoś zwłaszcza na Białorusi, która pod względem turystycznym jest u nas kompletnie nie znana. Granicę pewnie przekroczysz w Terespolu, dlatego na sam początek polecam pokręcić się po Brześciu, sporym mieście przygranicznym, a zwłaszcza bo budynkach i terenach Twierdzy Brześć, dość dobrze zachowanej. Możesz też pojechać do Nieświeża, to mniej więcej w połowie drogi z Brześcia do Mińska, znajduje się tam pałac Radziwiłłów. (na liście UNESCO) i trochę zabytków. Podobnym miejscem jest zamek w Mirze. Mocnym odbiciem w bok byłaby wycieczka nad jezioro Świteź, mógłbyś wtedy zahaczyć o wieś Zaosie gdzie mieszkał Mickiewicz. Jest jeszcze trochę ładnych cerkwi.





#3

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

1. W Azji Centralnej to oczywiście Pamir i Tienszan ;-)

2. Rosja - Rosja jest wieeeeelka - co dokładnie? Co innego ciekawego znajdziesz na drodze lądowej przez Białoruś do Kazachstanu, a co innego jeżeli chciałbyś się po Rosji pokręcić (np. Petersburg, miasta typu Suzdal, Kostroma, Riazań).

 

Osobiście, to także się wybieram na Wschód (ale znacznie mniej ambitne plany mam...). W Rosji i Kazachstanie jest b. dużo ciekawostek technicznych (Bajkonur, stara część metra w Moskwie, takie sprawy).



#4

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chm... myślę że dobrze by było poszukać czegoś zwłaszcza na Białorusi

 

Dzięki Zaciekawiony. Też tak sądzę. Zahaczę też na pewno o te tzw 'białoruskie Malediwy' choć ponoć już to pozamykali i oznakowali "zakaz wstępu" to raczej mnie to nie powstrzyma, żeby sobie tam "zajrzeć". 

 

@NTM 
Rosja - raczej tylko przejazdem do Kazachstanu ale nie wykluczam jakichś małych odchyleń :) 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych