Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kieszonkowy - samouczek.


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy powinniśmy nauczyć się języków uchodźców którzy zamieszkają w naszym kraju?.

Może wystarczą podstawowe zwroty:

- dzień dobry,

- dobry wieczór,

itd.





#2

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy powinniśmy nauczyć się języków uchodźców którzy zamieszkają w naszym kraju?.

Może wystarczą podstawowe zwroty:

- dzień dobry,

- dobry wieczór,

itd.

 

 

Tak, i co jeszcze?

 

A Ty jak jedziesz gdzieś zagranicę, to witają Cię po polsku? 

 

 

Co ja piszę? :D

 

Witają?

 

W Anglii bodajże były takie przypadki, że za zwracanie się przez ekspedientkę w sklepie do kupującego Polaka po polsku skutkowało  naganą czy tam wyrzuceniem z pracy. Nie pamiętam dokładnie, ale głośno o tym było. 





#3

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak powinniśmy nauczyć się podstawowych zwrotów jak np:

- Do Niemiec to na A4/A2.

- Nie, tu nie możesz zostawić swojej bomby.

- ona ma 7 lat, nie możesz uprawiać z nią seksu.

 

Może jeszcze załóż burkę, aby nie obrażać imigrantów, wtedy czuli by się tu jak u siebie. Co Ty na to?

Eh ci lewacy.

:facepalm:


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 17.09.2015 - 13:51




#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niech sami się uczą. Chcą tu mieszkać to niech się postarają.

 

BTW. Ktoś napisał, że za granicą nie mówią do Polaków po polsku a to nieprawda - zdarza się. W Niemczech i na Słowacji rozmawiałam z niektórymi sprzedawcami w sklepach po polsku a praktycznie wszyscy mówili "Dzień dobry" gdy słyszeli polską mowę nawet jeżeli polskiego nie znali na tyle by przeprowadzić w te sposób całą transakcję. Ale były to turystyczne miejscowości blisko naszej granicy a wiadomo - turysta "ma kasę" więc trzeba mu się przypodobać żeby wydał więcej.

Podobno na Węgrzech też można się spokojnie po polsku dogadać. Ale tam też dużo Polaków jeździ na wakacje.





#5

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Allah Akbar wystarczy?





#6

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi się akurat język arabski podoba :D

 

Fonetycznie nawet Wam mogę podrzucić coś xD

 

la - nie 

naam - tak

ajła - dobrze (OK)

 

Wystarczy, co nie?



#7

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę moda o usunięcie tej obrzydliwej prowokacji i chyba przydałoby się już jakieś upomnienie, bo to chyba lekka przesada?

 





#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@yzoja

Czy to znaczy, że jeżeli widzimy coś co nam nie pasuje mamy wołać "Hej! La la!" ? :szczerb:

 

A "ajła" z jakiegoś powodu mówi mój 2 letni siostrzeniec gdy się go pytam "Jak robi piesek?"





#9

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@yzoja

Czy to znaczy, że jeżeli widzimy coś co nam nie pasuje mamy wołać "Hej! La la!" ? :szczerb:

 

A "ajła" z jakiegoś powodu mówi mój 2 letni siostrzeniec gdy się go pytam "Jak robi piesek?"

 

Spotykałam się kiedyś z chłopakiem z Egiptu, to było prześmieszne jak czasem krzyczał "La la la la".

Pękałam ze śmiechu ;D



#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moi zdaniem powinni pojawić się tłumacze, rezydenci. Możemy się na  nich gniewać i trzymać w obozach ale i tam będą potrzebni ludzie którzy będą pośrednikami.

Oni zapewne będą musieli nauczy się polskiego a my powinniśmy chyba też. Chociażby dla własnego bezpieczeństwa.





#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilktu zwrotów można się nauczyć np. do widzenia, idź stąd.



#12

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moi zdaniem powinni pojawić się tłumacze, rezydenci. Możemy się na  nich gniewać i trzymać w obozach ale i tam będą potrzebni ludzie którzy będą pośrednikami.

Oni zapewne będą musieli nauczy się polskiego a my powinniśmy chyba też. Chociażby dla własnego bezpieczeństwa.

 

Większość jednak umie po angielsku, wiesz. Co prawda "th" wymawiają jako "s" ewentualnie "z", czyli jest tree [sri] czy father [fazer]. Ale fakt, fajnie by było cokolwiek rozumieć.



#13

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I to pierwszy krok aby oni nam nakładali prawa. Proponuje abyśmy my zamieszkali w obozach, a im oddać mieszkania, wprowadzić szariat itd.





#14

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I to pierwszy krok aby oni nam nakładali prawa. Proponuje abyśmy my zamieszkali w obozach, a im oddać mieszkania, wprowadzić szariat itd.

Można pójść dalej i np dla lepszej asymilacji z nimi, moglibyśmy rozwalić kilka samochodów, albo skopać kilka kobiet, oni to przyklaskują, więc byśmy się zaprzyjaźnili. A jak widać, kobiety nie mają nic przeciwko. Tutaj gwałt, tutaj kop na głowę, tam kamień w plecy...oj tam, oj tam..takie islamskie 50 twarzy Greya.





#15

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czemu mamy się uczyć ich języka? Jesteś mniejszością to się stosuj do zasad większości.Myślę że zwykli polacy nawet by słowa nie zamienili z imigrantami po polsku czy angielsku a co dopiero po arabsku.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych