Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaginiony malezyjski samolot a zaginięcie Valenticha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witajcie,

czytałem ostatnio o historii australijskiego pilota Fredericka Valenticha, którego samolot zaginął bez śladu w 1978. Kiedyś był już o tym artykuł na forum, poza tym jest również takowy w Wikipedii. Dla niewtajemniczonych w skrócie - wspomniany lotnik odbywał lot w okolicach swojego rodzinnego kontynetu, w pewnym momencie zgłosił kontrolerom, iż w okolicy jego awionetki kręci się dziwny obiekt. Po pewnym czasie zawisł on nad Cessną, wtedy pilot jednoznacznie stwierdził, iż nie jest to samolot. Chwilę potem zgłosił, iż silniki tracą moc i utracono z nim kontakt. Nie udało się odnaleźć ani płatowca, ani tym bardziej Valenticha, śledztwo nie przyniosło praktycznie żadnych rezultatów.

 

Jakiś czas po zapoznaniu się z tą historią, zdałem sobie sprawę z pewnych zbieżności z zaginięciem malezyjskiego samolotu w 2014 roku. Mianowicie - kontakt z maszyną utracono również względnie niedaleko Australii, mimo szeroko zakrojonej akcji nie znaleziono najmniejszego śladu po wielkim samolocie i przebywających na jego pokładzie 239 osobach. Oczywiście to tylko moja osobista refleksja i proszę podchodzić do niej z dystansem, aczkolwiek bardzo jestem ciekaw waszego zdania.


  • 0

#2

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to jedyne co łączy te dwa przypadki to rejon zaginięcia i "tajemniczość okoliczności", nic więcej.


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych