Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to jest? Czy ma związek z ciśnieniem? Zasypianie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chyba to jest najlepsze miejsce do znalezienia odpowiedzi. Czasem, gdy zasypiam po dłuższym byciu nieruchomym (umiem specjalnie czekać na ten moment) mam wrażenie, że robi mi się nagle bardzo lekko (fizycznie, nie w sensie duchowym ;) ), ale po chwili ten stan mija. Jako dziecko się tego bałem i zawsze przerywałem te robienie się lekko. Teraz, gdy trochę poczekam, po tym momencie wpadam już w fazę między snem a jawą i mam hipnagogi. Czy to ma związek z ciśnieniem krwi? Ma swoją nazwę? Bardzo mnie to interesuje!



#2

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem z czym ma to związek ale czasem mam podobnie, szczególnie gdy budzę się w nocy i próbuję zasnąć.





#3

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy dobrze zrozumialam, ale chyba mam podobnie.

U mnie konczy sie to paralizem sennym. 

Moze wlasnie tego doswiadczasz.



#4

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

U mnie również kończy się paraliżem jeśli w porę się nie przebudzę i nie zmienię pozycji. Dodam jeszcze że ciśnienie krwi i inne sprawy kardiologiczne mam w jak najlepszym porządku, więc raczej z tym wspólnego to nic nie ma.

Pozdrawiam





#5

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To uczucie lekkosci może chyba miec zwiazek ze zrywem mioklonicznym. Niektórzy twierdza ze to moment w ktorym dusza odrywa się od ciala i może podrożowac poza nim.

To moze być najzwyklejsza reakcja układu nerwowego lub powiedzmy ,, mięśniowo-nerwowego'' na wchodzenie w inna fazę snu.



#6

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

U mnie paraliż zdarzył się raz, po uczuciu lekkości nie nastąpił nigdy. Czasem mnie tylko jakby mocno swędzi/szczypie no coś takiego w przypadkowych miejscach. Dziękuję za odpowiedzi :)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych