Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateblog - moja historia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
43 replies to this topic

#1

OneNight.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Ponieważ niedawno, powiedziałem rodzince, że nie wierzę w boga, u mnie w domu rozpętało się piekło. Poniżają mnie, biją i zmuszają do praktyk religijnych. Żeby nie zwariować, postanowiłem pisać o tym bloga. Może nie jestem pisarzem, ale mam nadzieje, że wszyscy zrozumieją, co się wydarzyło.
http://ateblog.blog.pl

#2

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Współczuję, u mnie czegoś takiego na szczęście nie było. A tak w ogóle ile masz lat? W każdym razie jeśli jesteś pewien Twoich przekonań, trwaj przy nich twardo. W końcu zrozumieją że to nie bunt tylko świadomy wybór. Powodzenia!





#3

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam.
Ponieważ niedawno, powiedziałem rodzince, że nie wierzę w boga, u mnie w domu rozpętało się piekło. Poniżają mnie, biją i zmuszają do praktyk religijnych. Żeby nie zwariować, postanowiłem pisać o tym bloga. Może nie jestem pisarzem, ale mam nadzieje, że wszyscy zrozumieją, co się wydarzyło.
http://ateblog.blog.pl

 

Jak to Ciebie biją? To zgłoś to, przemoc nie jest normalna i niedopuszczalna! I nie martw się, to Twoje życie, Twoje decyzje, nikomu w drogę nie wchodzisz, a to czy wierzysz czy nie to tylko i wyłącznie Twoja sprawa i nikomu nic do tego. Nie przejmuj się, walcz o swoje a jak się nie da, pomyśl o wyprowadzce. Może to ich otrzeźwi. Trzymaj się! :) Zawsze możesz nam się poskarżyć i pogadać :)





#4

TakiSceptyk.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te przymuszanie do religii jest żenujące. Nie mówie tutaj że jestem ateistą i że kościół jest zły, tylko że zamiast "walczyć uczciwie" o każdego wiernego(trochę dziwnie brzmi)
pokazując że religia jest prawdziwa, to oni chcą przymusowo żeby każdy był katolikiem,muzułmaninem,wyznawcą jakiejś sekty.



#5

OneNight.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kronikarz, sytuacja jest skomplikowana: Ksiądz nienawidzi ateistów, do pedagoga szkolnego nie mam dostępu, bo jest prawie koniec roku szkolnego, a na policji bez dowodów mnie wyśmieją, bo on ma tam znajomości. Zacząłem to nagrywać. Mam 16 lat.

Użytkownik OneNight edytował ten post 23.06.2015 - 07:03


#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kronikarz, sytuacja jest skomplikowana: Ksiądz nienawidzi ateistów, do pedagoga szkolnego nie mam dostępu, bo jest prawie koniec roku szkolnego, a na policji bez dowodów mnie wyśmieją, bo on ma tam znajomości. Zacząłem to nagrywać. Mam 16 lat.

 

Coś ściemniasz. 

Za kilkanaście miesięcy będziesz mieć 18 więc wytrzymasz. Pedagog jest w szkole do końca roku, poza tym są inne ośrodki do których możesz się zgłosić na przykład - przemoc w rodzinie itd. tam są dyżury pedagoga.


Użytkownik Aidil edytował ten post 23.06.2015 - 07:33




#7

OneNight.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

4 lata, a nie 2. Technikum właśnie tyle trwa... Pedagog ciągle zajęty...

#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

4 lata, a nie 2. Technikum właśnie tyle trwa... Pedagog ciągle zajęty...

 

Zapisz się do pedagoga szkolnego i jednocześnie poszukaj pedagoga poza szkołą są takie ośrodki - walczące z przemocą w rodzinie. 





#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak było wcześniejszych latach, chodziłeś co niedzielę do kościoła?





#10

OneNight.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, ale dobrze wiedzieli jak tego nie lubię i mnie zmuszali. Teraz jak już wiedzą, że nie wierzę, zaczeli mnie wyzywać, bić i wymyślać jakieś nienormalne kary jak np. Budzenie mnie w nocy, wywracanie mojego łóżka i ciągle słyszę tylko bóg to, bóg tamto, bez niego nie da się żyć.

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bardzo coś wierzę. Jeśli tak jest to poskarż się komuś, dziadkom, wujkom itp. chyba że oni też cię biją.



#12

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli to faktycznie prawda, to MUSISZ pogadać z psychologiem o tym. Księdzem się nie przejmuj, jeśli nienawidzi ateistów to pomylił powołania - zwykły oszołom, nie przejmuj się nim. Nikt nie może Ciebie zmuszać ani w ten sposób karać za Twoje przekonania. Jeżeli ojciec Ciebie pobije, zrób obdukcję lekarską i idź na Policję. Jeśli nie da się inaczej - trzeba tak postąpić. Ale postaraj się z nimi rozmawiać, mówić spokojnie, może kiedyś do nich trafi. 

Jednak najważniejszą w tej chwili sprawą jest kontakt z pedagogiem lub psychologiem. Znajdź u siebie w mieście lub okolicy taką placówkę, jest ich całkiem sporo i porozmawiaj. To pomaga :) I nie łam się!!





#13

OneNight.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko, nie zależy mi na tym, żebyś w to wierzył, bo ja wiem, że tak jest.
Mam szukać normalnego psychologa czy ośrodka pomocy ofiarom przemocy?

Użytkownik OneNight edytował ten post 23.06.2015 - 10:54


#14

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko, nie zależy mi na tym, żebyś w to wierzył, bo ja wiem, że tak jest.
Mam szukać normalnego psychologa czy ośrodka pomocy ofiarom przemocy?

 

Poszukaj ośrodka, jeśli nie znajdziesz, to idź do zwykłego psychologa. Jeśli się Tobą sam nie zajmie, to skieruje Ciebie tam gdzie trzeba i powie Ci co robić dalej :)





#15

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak widać niewiele zmieniło się w kościele od czasów wypraw krzyżowych...

Przeglądając Twojego bloga widzę że dodajesz wpisy dość często, więc czy oni wyganiają Cię codziennie do kościoła?!


Użytkownik Ebola edytował ten post 23.06.2015 - 11:08





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych