Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muse: 9/11 to sprawka rządu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muse: 9/11 to sprawka rządu?
16.10.2006 10:18



Matt Bellamy, lider brytyjskiego tria Muse, znany jest z fascynacji teoriami spiskowymi, czemu wielokrotnie dawał przykład w tekstach. Wokalista postanowił ujawnić swoje podejrzenia w jednym z wywiadów twierdząc, że ataki terrorystyczne na Nowy Jork w 2001 roku to sprawka amerykańskiego rządu.

"11 września to bez wątpienia ukartowana akcja. Jest mnóstwo dowodów na to, że pozwolono terrorystom na dokonania zamachów. A nawet coś więcej, że miano wpływ na te zdarzenia..." - mówi Matt.

"W latach 90. powstał dokument zatytułowany Project For The New America Century, w którym przeciwnicy rządzących obecnie konserwatystów napisali wiele interesujących rzeczy".

"Na przykład to, że konserwatyści potrzebowali jakiegoś pretekstu, nowego Pearl Harbour, by móc bez problemu zaatakować między innymi Irak" - dowodzi lider Muse.



((INTERIA.PL))
  • 0

#2

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli to byłaby prawda to Amerykanie są najdziwniejszym narodem na świecie zważając na te wszystkie ich teorie spiskowe itd. Jak można poświęcić ponad 2000 osób tylko po to, żeby mieć pretekst do rozpoczęcia wojny?! Chyba tylko Amerykanie są zdolni do czegoś takiego...
  • 0



#3

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ROPA... Ropa człowieku... Przepraszam, ale od razu widać, iż jesteś nowy. To przez ropę. Amerykanom kończy się ropa, w Azji jest jej DUŻO... Dla Usa 2000 Ludzi to nic. Może dziesiąta częśc procenta w statystykach wyborczych... Świat jedzie na ropie, USA chce jej wyrwać dla siebie jak najwięcej...
  • 0

#4

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No chyba, że tak. Dzięki za oświecenie, kompletnie zapomniałem o ropie... Ale to i tak nie zmienia faktu, żę raczej żaden inny kraj nie dopuściłby się czegoś takiego.
  • 0



#5

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj nie wiem Bloodsucker
Pomijając panśtwa dyktatorskie (kuba, chiny..) to raczej państwa z duża biedą (Rosja i większośc afryki)
na pewno tylu ludzi nie poświęciły by Watykan, Pitcairn, W. Bożego narodzenia, W. Kokosowe, Norfolk i Tokelau :smile:
  • 0

#6

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chodziło mi o cywilizowane kraje jak np. Niemcy, Anglia, Francja. Toż to ludobójstwo!
  • 0



#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja mysle ze to wszystko zagrywki polityczne walczacych stron, rzadzacej i opozycji. Opozycja stosuje rozne pomowienia zeby oczernic w oczach wyborcow rzad. W naszym kraju jest to samo, co teraz obserwujemy, same teorie spiskowe, korupcyjne, szafy Lesiaka itd. A w USA opozycja wykorzystuje atak na WTC przeciwko rzadowi, zeby go obalic.
  • 0

#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amerykanom kończy się ropa

to zdanie mnie zabiło :P :D

Ale to i tak nie zmienia faktu, żę raczej żaden inny kraj nie dopuściłby się czegoś takiego.

Tak samo jak i Stany Zjednoczone :) Wiem, że lubi się ten kraj przedstawiać jako państwo szatana conajmniej, ale niestety w demokracji nawet rząd jest kontrolowany, panie i panowie. Na tym polega demokracja, jakiej my jeszcze możemy niestety tylko pozazdrościć.
A widzę, że wielu młodych ludzi ma całkowicie egzotyczne pojęcie o systemach politycznych na świecie, bo mówicie o USA tak, jakby to był conajmniej kraj totalitarny :P

System prezydencki daje bardzo dużo uprawnień prezydentowi, dzięki czemu wszystko idzie sprawniej (nie tak jak u nas, w sejmie), ale i prezydent jest kontrolowany na przeróżne sposoby i nie ma władzy nieograniczonej. Nie dajmy się ponieść fantazji :)

[ Dodano: 2006-10-16, 21:46 ]

A w USA opozycja wykorzystuje atak na WTC przeciwko rzadowi, zeby go obalic.

Dokładnie tak. Wiadomo - celem każdej partii jest zdobycie władzy. A żeby ją zdobyć, czasami ludzie się posuwają do różnych czynów, by przymilić sobie społeczeństwo. A najlepsze jest to, że mimo wszystko nikt tych dowodów nie pokazuje i nie wykorzystuje, a przecież są one tak oczywiste, że nawet na tym polskim forum każdy 15 latek je posiada :D :P
  • 0



#9

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Amerykanom kończy się ropa

to zdanie mnie zabiło :P :D


A najlepsze jest to, że nie mają alternatywnego żródła ropy poza bliskim wschodem.
  • 0

#10

spa10.
  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja chciałbym zaóważyć że Muse to wspaniały zespół :D I kto jeszcze ich nie zna, powinien jak najszybciej nadrobić zaległości :D


No a zdanie na temat 9/11 mam takie samo jak Matt Bellamy :)
  • 0

#11

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A najlepsze jest to, że nie mają alternatywnego żródła ropy poza bliskim wschodem.

No wiesz, wiem, że złoża ropy pod Texasem i w Kalifornii do złóż z bliskiego wschodu się równać nie mogą, ale jednak też jest tam tej ropy całkiem sporo :D
  • 0



#12

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ach, ciągniesz mnie za słowa, Aquila. Kończy się POWOLI, a nawet jeżeli nie kończy,to i tak wszyscy widzą jak jest. Jest tak, że Amerykanie walczą o ropę, i nie ma znaczenia, czy im się ta cała ropa kończy, czy nie, bo i tak walczą i zabijają :P ... A 11/9 to też sprawka Amerykańców.
  • 0

#13

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jednak myślę, że Amerykanie jednak nie zrobili by tego dla ropy to niedorzeczne, nie mogą być aż takimi potworami... ;-)
  • 0



#14

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja juz dawno twierdzilem, ze to chyba jeden z najniedorzeczniejszych sposobow i najbardziej pogmatwany pomysl, jaki tylko mogli wymyslec. Tu juz nie chodzi o bycie potworem, ale o glupote i utrudnianie sobie zycia. To tak jakby nasi rozwalili palac kultury, wmawiali nam ze to rosjanie, zebysmy mieli pretekst do zaatakowania rosji dla gazu (oczywiscie pomijam tutaj fakt ze rosja by nas zmiotla z tego swiata :D zalozmy ze jestesmy silniejsi :P )
  • 0

#15

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No oczywiście, a przecież rząd musiał dodatkowo i pentagon zaatakowac, bo wiadomo, WTC to obiekt cywilny i samo tylko jego zaatakowanie nie wystarczyłoby za pretekst do wypowiedzenia wojny. Aby można było wypowiedzieć wojnę, rząd musiał jeszcze rozwalić dwie inne maszyny na pentagonie i na polu :P :lol :

To jest dopiero pokrętne myślenie :D

(to była odpowiedź pewnej osoby na moje pytanie dlaczego rząd zaatakował dodatkowo pentagon i rozbił 4 maszynę na polu, skoro już walnął w WTC :P )
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych