Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kręgi zbożowe / Piktogramy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#241

SeeK666.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety nie, szczerze mowiac nie myslalem nawet o tym. Z reszta jezeli ktos jest zainteresowany zrobieniem czegos takiego w internecie znajdzie sporo instrukcji, m. in krok po kroku jak zrobic bardzo finezyjne i ciekawe wzory. Nasz nie byl zbyt skomplikowany 3 duze kola i szerokie sciezki laczace je (trojkat bez podstawy). Jezeli chodzi o uklad kukurydzy tu trzeba bylo sie napracowac a to z uwagi na to, iz kukurydza podnosi sie, wiec nalezalo uzyc deski kilkakrotnie w tych samych miejscach.
  • 0

#242

Fred.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

yo , lol, pentagram! :D

a tak wogóle to poprowadzenie tych lini wydaje mi sie mało logiczne, matematykiem nie jestem, ale czemu np .górna zielona idzie właśnie tak?
  • 0

#243

Pietras.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam ja osobiście sadze , że takich piktogramów nie mógł zrobić żaden człowiek . Według mnie te kręgi zostały zrobione przez "UFO" lub coś o czym nie mamy pojęcia. Nie wykluczam możliwości że obcy robią sobie ze zboża mape .
  • 0

#244

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie odpadaja na samym starcie ;> Ogladaliscie program ze studentami, zrobili w noc taki piktogram w zbozu, deseczki jakies urzadzenia zeby byly zaklocenia elektro-magnetyczne etc.... Watpliwosci powstaja wtedy, kiedy zobaczy sie 1,5 km krąg w zbożu ;] nie oszukujmy sie, nikt przez noc nie zrobi czegos takiego i to IDEALNIE ;] . Ja proponuje zebrac zdjecia tych znaków w jednym miejscu i wszystkie przeaanalizowac, co moga znaczyc itp. ;]
  • 0

#245

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też mi się wydaje, że część jest autentyczna a część przez ludzi robiona.
  • 0

#246

Mic.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia 1. czemu kręgi nie są robione na środku, tylko zawsze na DUŻYM WIDOKU... :ufo:
jeżeli to robią obcy to chcą stać się sławni -.-? :sux:
jeżeli nie obcy to ludzie :wall:
  • 0

#247

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czemu wszystkie filmy katastroficzne są robione na USA, nowy jork, amerykę ? wszystkie nieszczęścia świata spadają tylko na nią? godzilla, the day after tommorow.. wszystko to ma początek w USA... i pikrogramy również. Mhm zastanwiające.. czemu kosmicie upodobali sobie tą część świata właśnie? Aby rozpromować dobrze już znane USA? :>

a tak btw, jeśli to jest prawdziwe, może tak UFO chce się z nami skontaktować?

W 1995 roku piktogram powstały w Hampshire przedstawiał schematycznie planety Układu Słonecznego w ustawieniu. jakie będzie miało miejsce w sierpniu 2003 roku. Orbita Ziemi jest na nim pusta...

czy to znaczy coś w typie "idźcie sobie" ?

W Polsce około 40 (w tym w miejscowości Wylatowo od lata 2000 co rok w tym samym miejscu).

co rok? a kiedy? pojadę tam i będę wszystko kamerować... :bump:

W sezonie letnim w Anglii piktogramy pojawiają się średnio raz na tydzień.

więc próbują się z nami porozumieć, mhm może powinniśmy zacząć je czytać, a nie tylko rozmawiać nad ich autentycznością?


:good:
  • 0

#248

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

sharOnie, jeśli piktogramy mają promować jakiś kraj, to nie jest to USA, ale Anglia.
Jaki sens miałoby czytanie piktogramu Heineken'a, czy Firefoxa? Skoro mamy się nad autentycznością nie zastanawiać, to przecież takie również powinny być "analizowane".
  • 0

#249

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego że naukowcy badali piktogramy i na podstawie swoich doświadczeń ,badań stwierdzili że człowiek nie jest w stanie zrobić takich urozmajconych kręgów naukowcy próbowali najnowszą technologią uzyskać ten sam efekt który tworzą kręgi w polu więc wątpie żeby człówiek zrobił coś takiego mam jeszcze jeden argument który mówi że człowiek nie jest w stanie zrobić takiego czegoś gdyż piktogramy pojawiają się z dnia na dzień a tekiego czegoś się nie da nawet w grupie 100 - osób ale myslałem kiedyś nad tym co poprostu te kręgi oznaczają krążą hipotezy że są to znaki dla jakieś cywilizacji oczywiście jest to możliwe bo nie które piktogramy za gigantyczne ale napewno może to mieć inne znaczenie proszę o wasze myśli i stwierdzenia

Sorry za to że nie dodałem tego w poprzednim poście ale chciałbym powiedzieć że ten temat jest bardzo dobrze wykonany brawobrawo
  • 0

#250

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ZNAKI W ZBOŻU

Dołączona grafika



Pierwsze obserwacje
Wczesne doniesienia o takim fenomenie sięgają roku tysięcznego. Znany był pod nazwą wilijne koła. Były to wydeptane w zbożu lub trawie kręgi które uznawano za efekt nocnych tańców boginek. Szczególnie popularny stał się po okresie "epidemii" powstawania kręgów zbożowych w Walii i południowej Anglii pod koniec lat 70. XX w.


Możliwe wyjaśnienia
Najprostszym wyjaśnieniem istnienia kręgów jest celowe działanie ludzi, a możliwość stworzenia takich wzorów za pomocą prostych narzędzi w bardzo krótkim czasie została wielokrotnie dowiedziona. Mimo tego, popularne są alternatywne hipotezy, jak na przykład to, że kręgi powstają na skutek lądowania niezidentyfikowanego obiektu latającego (UFO).

Najwięcej kręgów zbożowych zaobserwowano w Wielkiej Brytanii, w Polsce zaś w okolicach wsi Wylatowo w woj. kujawsko-pomorskim.

Dla wielu przypadków nazwa "kręgi zbożowe" (ang. crop circles, niem. Kornkreise) nie jest adekwatna do kształtu wygnieceń. W mediach przewijały się rozmaite określenia: piktogramy, agroznaki, agrosymbole, czy agroformacje. W języku polskim brakowało odpowiedniego słowa, trafnie opisującego nowe zjawisko. Środowisko badaczy uznało za stosowne, zapożyczone z języka francuskiego, określenie "agroglify" (fr. agroglyphe).


Znane przypadki fałszowania kręgów
Reklama szwedzkich linii kolejowych w formie kręgów zbożowych.
Autor zdjęcia - Malcolm Hanes

Mniej więcej 10 lat po brytyjskiej "epidemii", dwie osoby Doug Bower i Dave Chorley ogłosiły publicznie, że większość z kręgów, które rozpoczęły tę modę, było ich dziełem. Wyjaśnili oni dokładnie jak tworzyli te kręgi, zaprezentowali proste przyrządy przy pomocy których je wykonywali [2] oraz wykonali kilka z nich na zamówienie. Twierdzili oni, że pierwszy z kręgów wykonali dla zabawy, a później kontynuowali ich tworzenie rozbawieni popularnością medialną, jaką osiągnęło ich pierwsze dzieło. Twierdzili również, że znają przypadki rolników, którzy tworzyli tego rodzaju kręgi, aby zarobić na turystach i zdobyć rozgłos. Ich wyznanie jest jednak kwestionowane przez zwolenników teorii UFO.

Po ujawnieniu działalności Bowera i Chorleya John Lundberg założył organizację Circlemakers.org, w ramach której, wraz z grupą przyjaciół rozwinął techniki tworzenia kręgów – dowodząc, że można bez większych trudności w 2-3 osoby wykonać zupełnie dowolne kręgi, również te, które zdaniem zwolenników teorii ufologicznych nie mogły powstać naturalnie. Jeden z najsłynniejszych zwolenników teorii ufologicznych (G. Terence Meaden) został przez Circlemakers.org ośmieszony, poprzez wykonanie kręgu przez członków tej organizacji, a następnie sfilmowanie sposobu prowadzenia badań, które udowodniły ze "100% pewnością", że nie mógł ich stworzyć człowiek. Podobne operacje przeprowadzono jeszcze kilkakrotnie – co się stało nawet rodzajem "sportu" uprawianego przez członków tej organizacji.

Tworzenie kręgów w zbożu stało się też rodzajem sztuki. W nocy z 11 na 12 lipca 1992 Fundacja Artura Koestlera zorganizowała w Berkshire w Anglii konkurs tworzenia kręgów z pulą nagród w wysokości kilkunastu tysięcy funtów. Na świecie istnieje obecnie kilkanaście grup, które tworzą kręgi bądź jako dzieła sztuki, bądź w celach czysto komercyjnych, na zamówienia indywidualne.

25 sierpnia 2002 ukazał się w Scientific American artykuł Matta Ridleya, który zaczął się dla zabawy zajmować tworzeniem kręgów w Teksasie w 1991 r., jeszcze przed ujawnieniem się Bowera i Chorleya. Opisał on dokładnie metody ich tworzenia (nieco inne niż te wymyślone przez Bowera i Chorleya) oraz to jak wprowadził w błąd ufologów z Wall Street Journal, którzy uznali je za "niemożliwe do stworzenia ręką człowieka".


Występowanie kręgów w Polsce

Dołączona grafika



z kąd to się bierze... kto to robi... przecierz w jedną noc nieda sie zrobic tak skomplikowanych wzorow. Czy to kosmici?? czy moze wygłupy ludzi?? Jezeli Ludzi to jaki jest w tym cel??
  • 0

#251

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mieszkam koło wylatowa, a tam były piktogramy
  • 0

#252 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja mieszkam koło wylatowa, a tam były piktogramy

Zrobiłeś jakieś zdjęcia? Byłeś w tym miejscu?
  • 0

#253

Wonderboy.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezeli te piktogramy mialy by byc robione przez ludzi to powiedzcie mi w jaki to niby sposob ? Za pomoca jakichs specjalnych narzedzi? Bo jakos nie wyobrazam sobie kilku czy kilkunastu osob biegajacych po polu z deseczka? :| No i wlasnie ciekawi mnie ile ludzi musialo by nad tam pracowac. No i jeszcze jedno mnie interesuje... Mysle ze jakby to rzeczywiscie bylo robione przez ludzi to w zbozu musialyby byc jakies sciezki... przeciez ludzie by sie tam raczej nie teleportowali, co ? ;d
  • 0

#254

Vazok Than004.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większość tych kręgów mogła być zrobiona przez ludzi ale nie wszystkie maja ziemskie pochodzenie.Nie wiem w jaki sposób mogą być zrobione za pomocą siły umysłu a może na zbożu ląduje nol i kręgi odbijają się w jego kształcie?Te kręgi nie występują tylko w zbożu również w śniegu itp.
  • 0

#255

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tym roku coś cienko w UK ale jednak coś tam się wypiktogramowało ;]

linki:

uno
due
tre
quatro
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych