Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem (sprawa) imigrantów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2397 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Problem (sprawa) imigrantów (146 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś ZA przyjęciem imigrantów do Polski?

  1. Głosowano TAK (9 głosów [6.16%])

    Procent z głosów: 6.16%

  2. Głosowano NIE (131 głosów [89.73%])

    Procent z głosów: 89.73%

  3. JEST MI OBOJĘTNE (6 głosów [4.11%])

    Procent z głosów: 4.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2341

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są mniej więcej w takiej sytuacji jak "religia miłości" czyli Chrześcijaństwo jeszcze 300 lat temu.

 

 Nie. Nie są. 300 lat temu świat wyglądał inaczej. Takie porównania to czysta manipulacja, mająca na celu umniejszenie powagi problemu. To mniej więcej ten sam poziom co porównywanie Koranu do Starego Testamentu i twierdzenie , na tej podstawie że Chrześcijaństwo "be" a Islam "cacy".


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 25.11.2017 - 16:23

  • 0



#2342

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

300 lat temu Katolicy prowadzili regularną wojnę z Hugenotami a mniejsze konflikty o podłożu religijnym wybuchały jeszcze w drugiej połowie XIX wieku (szwajcarska wojna domowa).  I to wszystko w ramach religii, której podstawą są przykazania miłości.


  • 0



#2343

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

 Czyli mam rozumieć, że twoim zdaniem. Skoro 300 lat temu, katolicy, walczyli z protestantami, na terenie Francji, to dzisiejsze działania islamistow, są w pełni usprawiedliwione?  Popraw mnie jeżeli się mylę, ale tak właśnie rozumiem twoje posty.


  • 0



#2344

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wojny prowadzone przez katolików we Francji miały podłoże religino-polityczne. Kościół kiedyś był silnie związany z państwem, katolicka arystokracja bała się utraty wpływów dlatego walczyli z protestantami w okresie reformacji. Tak to jest z ocenianiem historii z perspektywy dzisiejszych czasów bez brania pod uwagę kontekstu historycznego.


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 25.11.2017 - 21:11

  • 0



#2345

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A gdzie niby twierdzę, że dawne czyny usprawiedliwiają dzisiejszych terrorystów? Mylisz chyba moje wypowiedzi z czyimiś innymi. Ten przykład pokazuje jedynie, że morderstwa między różnymi odłamami tej samej religii to nie jest specjalność Islamu, czyli "religii pokoju" jak to ironicznie wstawiacie w cudzysłów.

 

A tak swoją drogą liczba ofiar zamachu doszła do 305, to drugi najgorszy zamach w tym roku.


  • 0



#2346

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


 

 

Ten przykład pokazuje jedynie, że morderstwa między różnymi odłamami tej samej religii to nie jest specjalność Islamu, czyli "religii pokoju" jak to ironicznie wstawiacie w cudzysłów.

 Na dzień dzisiejszy, to jest specjalność islamu. Obecnie to chyba jedyna wojująca religia. I w zasadzie historia islamu, to historia wojen i podboju. Oczywiście chrześcijanie też mają swoje za uszami, ale dzisiaj jest dzisiaj. Jak chcesz tak porównywać obie religie, z punktu widzenia historycznego, to zacznij może od życiorysów Mahometa, i  Jezusa. Ci dwaj ludzie, są ojcami dwóch największych współcześnie religii. A jak to mówią niedaleko pada jabłko od jabłoni.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 25.11.2017 - 22:45

  • 3



#2347

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aktualnie w Birmie trwają czystki etniczne na mniejszości muzułmańskiej, sprawcami są bojówki... buddyjskie. Zamordowano kilka tysięcy osób, pół miliona uciekło do Bangladeszu.


  • 1



#2348

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nawet prawdziwa "religia pokoju" nie ma już do nich cierpliwości...
  • 2



#2349

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

Buddyści zawsze widzieli więcej, niż ludzie z zachodu. :szczerb:

A tak na serio. To konflikt lokalny. Rohinga to nacja która przyszła na te ziemie, jako ludność napływowa. Więc tu nie chodzi o religię a o nację. Birmańskie wojsko zabija Rochinga ze względu na rząd a nie religię. To że Rohingya są muzułmanami, to przypadek. Chociaż islam w Indiach, jest również efektem, ekspansywnej natury tej religii.

 

 

sprawcami są bojówki... buddyjskie.

 Tak naprawdę to armia birmańska, a nie żadne bojówki buddyjskie.

 

 Czemu Ty tak kręcisz? Jak to się ma do Islamskich bojowników, którzy w imię Allacha zabijają ludzi na całym świecie.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 26.11.2017 - 20:42

  • 1



#2350

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W imię Allaha? Okej, prawda, ale nie zastanowiłeś się nad tym, że skoro muzułmanie nie przeszli oświecenia, to nie ma rozróżnienia na sferę życia społecznego związanego z religią i sferę niezwiązaną z religią. Jeśli jest wojna sunnicko-szyicka, gdzie walą się po łbach w imię Allaha, a zewnętrzne państwo zachodu się w nią wtrąci, to chyba jasne, że my też będziemy obrywać w imię Allaha.


  • 0

#2351

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

ale nie zastanowiłeś się nad tym, że skoro muzułmanie nie przeszli oświecenia, to nie ma rozróżnienia na sferę życia społecznego związanego z religią i sferę niezwiązaną z religią

 No ale co mnie to obchodzi. Tylko dla tego ze nie przeszli jakiegoś etapu, który my zaliczyliśmy kilkaset lat temu, mam się godzić na to co robią? Dlaczego ja mam ich tolerować ale oni mnie nie muszą.  Dlaczego jak gdzieś biją muzułmanów, to w mediach aż huczy, a jak muzułmanie masowo wyżynają Chrześcijan, to w mediach cisza? Nie zastanowiłeś się nad tym ?


  • 1



#2352

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

 

ale nie zastanowiłeś się nad tym, że skoro muzułmanie nie przeszli oświecenia, to nie ma rozróżnienia na sferę życia społecznego związanego z religią i sferę niezwiązaną z religią

 No ale co mnie to obchodzi. Tylko dla tego ze nie przeszli jakiegoś etapu, który my zaliczyliśmy kilkaset lat temu, mam się godzić na to co robią? Dlaczego ja mam ich tolerować ale oni mnie nie muszą.  Dlaczego jak gdzieś biją muzułmanów, to w mediach aż huczy, a jak muzułmanie masowo wyżynają Chrześcijan, to w mediach cisza? Nie zastanowiłeś się nad tym ?

 

Ja nie widziałem tego masowego wyrzynania, ale Mosul i Rakka zostały zniszczone przez bomby Stanów Zjednoczonych - czyli chrześcijan.

 

Ja nie każę Ci tolerować terroryzmu, ale chyba nieprawdą jest, że immanentną cechą muzułmanów będzie przemoc wobec innych, bo tak nakazuje religia? Tzn historyczne interpretacje islamu tak nakazywały, ale one powstawały w pewnym kontekście czasowym, gdzie trwała walka o przetrwanie z wielkimi imperiami. Do tej tradycji odnoszą się terroryści, ale czemu mamy ich słuchać i wierzyć, że reprezentują jedyny godny Koranu i Mahometa islam, a odrzucić bardziej pokojowych muzułmanów, których jest większość?


Użytkownik owerfull edytował ten post 27.11.2017 - 19:40

  • 0

#2353

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Dlaczego jak gdzieś biją muzułmanów, to w mediach aż huczy, a jak muzułmanie masowo wyżynają Chrześcijan, to w mediach cisza?"

 

No tak, bo informowanie o śmierci 300 osób to coś podejrzanego, nie da się tego wyjaśnić, przecież  media nie powinny o tym nawet wspominać...

 

Tak przy okazji, inna wiadomość z Egiptu:

https://wiadomosci.w...91599941703809a

 

Może proces był dla ISIS pretekstem do ataku na egipski meczet?


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 27.11.2017 - 19:49

  • 0



#2354

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Dlaczego jak gdzieś biją muzułmanów, to w mediach aż huczy, a jak muzułmanie masowo wyżynają Chrześcijan, to w mediach cisza?"

 

No tak, bo informowanie o śmierci 300 osób to coś podejrzanego, nie da się tego wyjaśnić, przecież  media nie powinny o tym nawet wspominać...

 

Tak przy okazji, inna wiadomość z Egiptu:

https://wiadomosci.w...91599941703809a

 

Może proces był dla ISIS pretekstem do ataku na egipski meczet?

Jeśli PI rzeczywiście stoi za atakiem na ten suficki meczet - całkiem możliwe. To pasowałoby do ich klasycznej zemsty, która ma miejsce nawet wtedy kiedy ucierpi tylko jedna osoba z którą PI i ludzie z tego typu mentalnością się solidaryzują.


  • 0

#2355

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie @owerfull i @Zaciekawiony.

 Przeczytajcie sobie koran, to wam się trochę rozjaśni.

 

http://www.planetais..._bielawski.html

 

 W linku tłumaczenie z Arabskiego na Polski, dokonane przez wybitnego arabistę.

 To naprawdę nie jest dużo materiału, a tłumaczy wiele z tego co się obecnie dzieje na świecie.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych