Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem (sprawa) imigrantów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2397 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Problem (sprawa) imigrantów (146 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś ZA przyjęciem imigrantów do Polski?

  1. Głosowano TAK (9 głosów [6.16%])

    Procent z głosów: 6.16%

  2. Głosowano NIE (131 głosów [89.73%])

    Procent z głosów: 89.73%

  3. JEST MI OBOJĘTNE (6 głosów [4.11%])

    Procent z głosów: 4.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2056

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeszcze jedno.

Nie czuję się w obowiązku do odpowiedzi, jest to moja wola, moja interpretacja do której mam prawo.

 

No umówmy się - moim zdaniem absolutnie nie masz prawa do tego typu interpretacji.

Ciekaw jestem jakbyś ty i reszta wypowiadających się w tym temacie w podobnym tonie mówili, gdyby to was sfotografowano w podobnej sytuacji - po tym, gdy próbowaliście udzielić rannemu pomocy, a następnie, zostawiając go w rękach innych ludzi, dzwonili do np. rodziny, by powiedzieć że nic wam nie jest.

 

Terroryzm islamski (i każdy inny) i te ataki należy jak najsurowiej potępić i podjąć odpowiednie, racjonalne działania ku poprawie bezpieczeństwa, ale wyładowywanie ciśnienia na bogu ducha winnej kobiecie, bo niekorzystnie wyszła na zdjęciu (tylko dlatego, że nosi hidżab, bo podobnie "olewających" rannych brytyjczyków nikt się nie czepia), jest w moim odczuciu zwyczajnie obrzydliwe. Kozła ofiarnego sobie szukacie? Jak katolicka IRA detonowała bomby to też wszystkich katolików potępialiście?


  • 3



#2057

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

 

A mógłbyś nieco bardziej rozwinąć myśl?

Niech każdy zinterpretuje sobie to po swojemu w kontekście zamachu i sytuacji w Europie. Myślę że to trochę rozjaśni co autor miał na myśli, tak wyglądały reakcje oglądających transmisję na Al Jazeera. Daje do myślenia prawda?
attachicon.gifFirefox_Screenshot_2017-03-24T19-00-42.164Z.png

 

Jesteś tego pewien? Ja widziałem zgoła inny obrazek:
attachicon.gifFB.png

 

Bycie rasistą i ksenofobem nie powinno zwalniać od myślenia. Następnym razem zastanów się, czy nie dajesz się manipulować innym pasożytującym na Twoich przekonaniach...

A co jeśli powiem ci że to nie fake skoro sama Al Jazeera zabrała głos w tej sprawie i w dość pokrętny sposób tłumaczy się z zachowania internautów.

http://www.aljazeera...3112744272.html

Druga sprawa zanim znowu nazwiesz mnie rasistą pokaże ci jak wygląda rasizm.

z16922331V,Segregacja-rasowa-w-USA-zosta

racism.jpg?w=640

 

Ludobójstwo w RPA

 

Dzisiaj wszystko jest rasizmem nawet wyrażanie własnych poglądów, a gdy liberałom brakuje argumentów stosują inwektywy nazywając adwersarzy rasistami, faszystami i homofobami. Winy należy szukać w poprawności politycznej która sama w sobie jest rasistowska, a tak naprawdę jest jawną cenzurą.

Ty także zastanów się czy nie dajesz się zmanipulować przekonaniom oceniając kogoś o innych poglądach.
 

 

Mam ci drukowanymi napisać, że zgadzam się z tym, co napisałeś wyżej ale ten wątek dyskusji nie dotyczy tego problemu, tylko kwestii nadinterpretacji sytuacji zarejestrowanej na zdjęciu i swoistej chęci zhejtowania kobiety, tylko dlatego, że jakiś fotograf uchwycił ją w takim, a nie innym kadrze, oraz chęci zastosowania swoistej odpowiedzialności zbiorowej, bez próby cienia refleksji nawet, pomimo tego, że co najmniej kilka osób (a podejrzewam, że było ich wielokroć więcej) uwidocznionych na zdjęciach zachowywało się dokładnie tak samo, a różnica pomiędzy nimi, a tą kobieta była tylko jedna - one nie były Muzułmanami?

 

To jest tak jak pisałem wcześniej, tak działa propaganda skierowana przeciwko Muzułmanom. W kontekście tego co aktualnie dzieje się w Europie zachodniej jest ona jak najbardziej słuszna, nawet ta nieprawdziwa.  Jakby nie patrzeć jesteśmy w stanie wojny hybrydowej z cywilizacją Islamu a jak to na wojnie obrywa się też niewinnym osobom.

Z resztą co mamy dziwić się tej brudnej propagandzie skierowanej przeciwko islamowi skoro nawet ci normalni Muzułmanie słyszą w meczecie od imamów o walce z niewiernymi a Erdogan mówi żeby podbijać Europę poprzez posiadanie 4-5 dzieci a Turcy mu przy tym przyklaskują.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 25.03.2017 - 19:07

  • 1



#2058

Ożywieniec.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Zainteresowany
W propagandzie wbrew powszechnej opinii można użyć prawdy i półprawdy. Prawdą jest, że trwa wojna w której mordowani są niewinni ludzie. Prawdą jest, że nawet szarzy muzułmanie pracujący na codzień z Europejczykami popierają terroryzm i działania terrorystów. Prawdą jest, że mało który rząd działa dla dobra i życia swoich obywateli, nie robią w sprawie terroryzmu na terenie Europy nic. Prawdą jest, że najczęstszymi ofiarami zamachów są zwykli obywatele. Nieprawdą jest, że osoba na zdjęciu jest obojętna na krzywdy ludzi. W propaganadzie używa się symboli, ponieważ ludzie mają tendencję do przywiązywania się do nich i odwoływania się. Myślę więc, że użycie tej kobiety jako symbolu nie jest tak złe jak widok zamordowanych bliskich w wybuchu. Za moment nikt nie będzie wiedzieć jak wygląda, jak się nazywa. Ciekawym zjawiskiem jest to, że kiedy używa się prawdziwych wydarzeń nastaje milczenie lub "to tylko odosobniony przypadek, nie wszyscy muzułmanie mordują". Ale kiedy ktoś użyje propagandy nagle jest to krytykowane i demonizowane, nastaje niewyobrażalny szum wokół owej propagandy. (Z jednej strony czasami daje to pozytywne efekty, ponieważ wracamy wtedy do punktu wyjścia przedstawiając prawdziwe wydarzenia, ale znów do nikąd to nie prowadzi bo "nie wszyscy muzułmanie to terroryści") Winę możesz zrzucić więc na naturę ludzi, skoro lepiej przyswajają propagandę niż suche fakty to jest to tylko i wyłącznie ich wina.
  • 1

#2059

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co to kogo obchodzi jak ona się czuje?? Po raz kolejny jej "brat w wierze" zabił niewinnych ludzi. Zrobił to w imię tego samego proroka, którego Ona czci.

Wytłumacz mi zatem Paniejuzku, bo jakoś nie mogę tego ogarnąć (albo mam dziś słabszy dzień albo, co niewykluczone, zbytnio przeszacowałem swoją inteligencję - CO  w takim razie jej zarzucasz?

Tak konkretnie.

 

Czym, według Ciebie zawiniła ta kobieta, że bronisz hejtu (w sensie niesprawiedliwych moim zdaniem, ocen), który ją dotyka, jak niepodległości?

Piszesz

A czy ja pisałem o tym, że ta konkretna osoba zabiła kogokolwiek?

 

wiemy już więc, że nie jest morderczynią. I tak naprawdę wiemy tylko tyle.

 

Czyli co jest jej winą -  że jest Muzułmanką? A to właśnie Muzułmanin zamordował kilka i zranił kilkadziesiąt osób?

A jakie to ma znaczenie?

Zdajesz sobie, mam nadzieję z tego, że ona również mogła być jedną z ofiar tego zamachu - gdyby była na tym moście ciut wcześniej?

Bo, chyba nie myślisz, że ten morderca, rozjeżdżąjąc ludzi na moście, kierował się tym, jakiego są wyznania albo jaką karnacje skóry mają?

 

Ale to, zdaje się zupełnie Ci nie przeszkadzać, bo oto stała się rzecz straszna - Muzułmanka ośmieliła znaleźć się w miejscu tragicznego zamachu urządzonego przez Muzułmanina, a co więcej - nie ma zdjęcia na którym widać jak drze swoje muzułmańskie szaty, żeby skrawkami materiału obwiązywać rany ofiar.

Podobnie jak nie ma zdjęcia, na którym widać by było, że na swych barkach wynosi ofiary ataku z mostu.

A na dodatek - ma czelność trzymać w ręku swój telefon i nie patrzyć się w stronę jednej z ofiar, że o pomocy jej nie wspomnę.

Pomimo tego, że tak zachowywało się dużo więcej osób - najprawdopodobniej nie Muzułmanów.

 

Jeśli więc, przykładowo, w okolicy Twojego miejsca zatrudnienia, biały Europejczyk, imigrant z Polski, w wieku...średnim powiedzmy, brunet z bródką, zamorduje kogoś, a Tobie ktoś zrobi zdjęcie jak stoisz na chodniku przyglądając się akcji ratunkowej albo przechodzisz obok, dzwoniąc do żony, żeby ją uspokoić, że to nie Ty jesteś ofiarą, to na podstawie tego zdjęcia i tylko na tej podstawie, można będzie wylać na Ciebie wiadro pomyj, bo spełniasz wszystkie kryteria, według których opisać można by było zabójcę?
I utożsamić wszystkich jemu podobnych ( w tym również Ciebie) z jego motywami?
I firmować Twoją twarzą propagandę w słusznej sprawie?

 

Może pochylmy się nad tym co czują członkowie rodzin zamordowanych ludzi??? Jakoś mało jest polemiki na ten temat w mediach.

 

Nie chciałbym być szczególnie złośliwy i czepiać się ponad miarę ale... zechcesz mi zacytować jakiś swój wpis z ostatnich godzin, poświęcony trosce o dobro ofiar i ich rodzin?

Taki, w którym się nad nimi pochylasz.

Ja chętnie się do niego odniosę.
Więcej - ja Cię poprę w tym pochylaniu się nad poszkodowanymi. Bo, wiesz - skoro stawiasz taki zarzut, to wypadałoby samemu dać przykład.

Inaczej to zarzut chybiony nieco. Na zasadzie: weźmy się i zróbcie to.

 

A to już jest gruba nadinterpretacja. Piszesz tak, jak gdybym twierdził, że wszyscy muzułmanie to mordercy. Wcale tak nie twierdzę.

 

Co nie zmienia faktu, że sam fakt bycia Muzułmaninem, wystarcza Ci do tego, żeby psy na kobiecie wieszać.
Albo - bronić tego wieszania.

Bo jest Muzułmanką.

 

A mimo to nazizm, jest nielegalny, a Hitler jest uważany za największego zbrodniarz dwudziestego wieku.

 

A to jest niestety gruba nadinterpretacja.

Bo, cokolwiek by nie powiedzieć o działaniach islamskich terrorystów obecnie, to porównywanie skali tych działań do "osiągnięć" Hitlera i nazistów z pierwszej połowy ubiegłego wieku, jest bardzo na wyrost.

 

To że nie mogę podać takiego przykładu, jest tylko dowodem na to że nikt nie widzi w tym żadnego problemu.

 

Bzdura.

Świadczy to tylko i wyłącznie o tym, że... nie możesz podać takiego przykładu. i o niczym więcej.

Bo mimo tego, że pochodzisz z rejonów dotkniętych tym problemem, nigdy nie znalazłeś w sobie ani siły, ani ochoty żeby go na tym forum poruszyć.

Nie oceniam tego - po prostu stwierdzam fakt.

 

A ja również mógłbym napisać:

"Skoro Panjuzek nie wypowiedział się jednoznacznie na temat (przykładowo) pedofilii wśród duchownych kościoła katolickiego, to oznacza, że nie widzi w tym problemu".

Co będzie podobną nieprawdą i podobną bzdurą (bo zakładam, że taki problem dostrzegasz).

 

Bo raczej niewiele się na ten temat rozmawia

 

I znów (jak w przypadku pochylania się nad odczuciami ofiar i ich rodzin) - nie widzę żadnego problemu w tym, żebyś taki temat założył i dopiero na podstawie wpisów w nim poszczególnych użytkowników, oceniał tak ich stopień zaangażowania w problem, jak i poglądy, które na ten temat mają.

Bez tego, zakładasz po prostu to, co o tym sądzimy. Teoretyzujesz, mówiąc wprost.

Bo tak Ci wygodniej - na potrzeby obecnej dyskusji.


  • 3



#2060

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Smutne ale propaganda działa, propaganda konfliktowania ludzi, propaganda napuszczania na siebie, smutne... Obawiam się, że finał może być przerażający ale wiele razy w historii wykorzystywany i jak widać nadal skuteczny.


  • 3



#2061

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pishor dziwi mnie trochę to że bronisz jednej Muzułmanki która stała się obiektem hejtu w sytuacji gdy islam panoszy się w Europie a ofiarami tego są kobiety w sylwestra w Koloni nie wspominając już o ofiarach regularnych zamachów a także (niebezpośrednio) rozpadu Unii Europejskiej.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 25.03.2017 - 22:36

  • 0



#2062

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Sebastian.

Ja naprawdę nie mam siły tłumaczyć już więcej o co mi chodzi. Tym bardziej, że wydawało mi się, że przez te dwa dni napisałem to wystarczająco wyraźnie.

Przeczytaj - jeśli to nie wystarczy, to...trudno.

Będę musiał z tym żyć.


  • 3



#2063

lavokcs.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muzułmanie swoją reputację zawdzięczają swoim radykalnym pobratymcom, więc niech nikogo nie dziwią reakcje na widok osób w turbanie. Mi, będąc w obecności takiej osoby, na pewno przeszłaby przez głowę troska o własne bezpieczeństwo. Nie wynika to z rasizmu tylko z instynktu samozachowawczego. Zdjęcie z muzułmanką było wymowne, ze względu na to, że leżąca na ziemi ofiara zginęła z ręki potwora reprezentującego wyznanie i pewnie sporą część światopoglądu, co przechodząca obok kobieta. Nikt jej nie wini za dokonaną zbrodnie, ale pretensje o ataki na nią powinna zawdzięczać muzułmańskim wariatom rozsianym po Europie i świecie. Zastanówmy się, co myślimy, kiedy w telewizji usłyszymy o kolejnym zamachu w Europie? Podejrzewam, że zdecydowana większość z nas pomyśli o islamie, co w ostatnim czasie zawsze okazuje się prawdą.

 

Muzułmanie powinni ogarnąć swoich radykalnych wyznawców, władze takich krajów powinny już dawno ukrócić ten proceder, ale tak się nie dzieje. Dlaczego? Bo im na tym nie zależy, wręcz na tym zyskują,co sprawia że stają się oni po części winni za te zbrodnie. Naprawdę nie rozumiem tego współczucia dla muzułmanów, chyba wynika to z niedowartościowania niektórych myślących, że to co inne, zawsze jest lepsze, zamiast współczuć i wspierać swoich.


Użytkownik lavokcs edytował ten post 25.03.2017 - 22:36

  • 2

#2064

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Gdzie byłeś, Sebastian, jak IRA robiła zamachy w Irlandii?
Na co patrzyłeś, gdy nie-Muzułmanie gapili się na ofiary zamachów z obojętnością?
Dlaczego klasyfikujesz jedną kobietę na podstawie koloru skóry, okrycia głowy i telefonu przy uchu, a zupełnie olewasz osoby o takim samym kolorze skóry, co Twój i ubiorze bez muzułmańskich akcentów?
Właśnie dlatego jesteś w moich oczach rasistą i ksenofobem. Masz gdzieś prawdę, bo obchodzi ciebie tylko to, co pasuje do twoich poglądów i twoich opinii. To żałosne, głupie i prymitywne, ale właśnie taka jest natura rasizmu i ksenofobii...
  • -1



#2065

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W  Islamie jest tak wiele odłamów jak i w chrześcijaństwie a wśród ofiar ISIS na przykład najwięcej jest szyitów bo ISIS to sunnici. Proponowałbym pierw niektórym trochę poczytać o Islamie a potem ferować wyroki. W każdej religii jak i wśród niewierzących są różni ludzie, masa zwyrodniałych bydlaków również. Dla jasności dla mnie każdy używający przemocy wobec niewinnych to śmieć ale mówienie że wszyscy muzułmanie są krwiożercami z nożem za pazuchą to albo zła wola albo niedouczenie.

Poziom cywilizacyjny większości muzułmanów na świecie jest stosunkowo niski i łatwo indoktrynować ich nieludzką, kretyńską ideologią Dżihadu i to co w naszej kulturze zostaje w sferze myśli i słów dla nich przybiera realne kształty działania, niestety kosztem życia niewinnych.

Życie jest bardziej skomplikowane i powiedzenie że cały Islam jest zły jest prymitywnym uproszczeniem, które jednak dla niektórych grup jest bardzo na rękę, tak samo jak bezmyślne tuszowanie incydentów z udziałem fundamentalistów islamskich czy naiwne tłumaczenie terrorystów dla innych grup.


  • 0



#2066

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hahah porównywanie do IRA jakie to typowe, organizacja terrorystyczna która już nie istnieje. Nie porównuj IRA do Islamu bo to żałosne i nie wymaga komentarza.

Właśnie dlatego jesteś w moich oczach rasistą i ksenofobem.

 

To czego po lewakach można się spodziewać oczerniania ludzi o konserwatywnych poglądach i dyskryminacji, w tym jesteście najlepsi. Na następne twoje zaczepki nie odpisuję bo szkoda mojego cennego czasu.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 25.03.2017 - 22:54

  • 0



#2067

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oznaką zwycięstwa propagandy jest wywołanie emocji których tutaj oddźwiękiem są minusy i plusy a w dyskusji określanie siebie epitetami faszysta czy lewak.

Nie dajmy się manipulować a metoda walki jest jedna samodzielne myślenie czego sobie i wszystkim życzę.


  • 0



#2068

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcie z muzułmanką było wymowne, ze względu na to, że leżąca na ziemi ofiara zginęła z ręki potwora reprezentującego wyznanie i pewnie sporą część światopoglądu, co przechodząca obok kobieta. Nikt jej nie wini za dokonaną zbrodnie, ale pretensje o ataki na nią powinna zawdzięczać muzułmańskim wariatom rozsianym po Europie i świecie.

I TO jest argument.

Przynajmniej jeżeli chodzi o moje pytanie dotyczące "wymowy" tej fotografii.

Mogę się z nim nie zgadzać ale nie mogę go ignorować - bo tak, niestety jest.

 

A a'propos tej próby argumentacji

...zdjęcie poszło w sieć i nie zrobiłoby takiej furory jakby jej zachowanie byłoby poprawne czyli mam na myśli chęć niesienia pomocy.

 

taki mały suplement na temat zdjęć, które "robią furorę w sieci" i prawidłowości ich interpretacji.

Oraz wszelkich konsekwencji z tego wynikających.

Akurat en przykład jest neutralny i pozytywny raczej, co nie zmienia faktu, że mógłbym bez trudu znaleźć dużo mniej optymistyczne przykłady tego, jak błędna (świadomie, czy nie) interpretacja jednego ujęcia uwiecznionego na zdjęciu może posłużyć manipulacji - w celu wywołania oczekiwanych reakcji.

 

Histeryczny pocałunek, czyli prawdziwa wersja historii znanego zdjęcia

 

W 2011 roku zdjęcie całującej się pary podczas zamieszek w Vancouver obiegło cały świat.

Dla wielu osób stało się ono symbolem zwycięstwa miłości nad agresją. Przez kilka dni tworzono rożne teorie na temat fotografii.

Rzeczywistość okazała się jednak trochę inna.

 

Vancouver-riot-kiss-coupl-001.jpg

 

Tego dnia Vancouver Canucks w decydującym meczu o Puchar Stanleya ulegli we własnej hali Boston Bruins 0:4, co niezwykle rozzłościło miejscowych kibiców. Swe niezadowolenie tym faktem okazali na ulicy. Szybko doszło do poważnych zamieszek, jakie przerodziły się w burdy, niszczenie sklepów i samochodów. W centrum tych wydarzeń znalazł się Rich Lam, którego uwagę w pewnym momencie przykuła para leżąca na jezdni. Był on pewien, że ma do czynienia z rannymi ludźmi, dlatego wykonał szybką serię zdjęć, jaka została dodatkowo opatrzona osobą policjanta.

 

Wróciłem niedługo po tym na lodowisko, gdzie znajdowali się redaktorzy gazety. Dałem im moje karty pamięci i wróciłem do pakowania sprzętu. Chwilę potem podeszła do mnie znajoma i powiedziała "Ładne masz ujęcie z tą parą całującą się na ulicy." Nie wiedziałem, co ona mówi. Nigdy nie wykonywałem takiego ujęcia. Robiłem przecież zdjęcia rannym na ulicy. Wróciłem do pokoju i momentalnie szczęka mi opadła!

                                                                                     Rich Lam dla Popular Photography

Zdjęcie to błyskawicznie zostało opublikowane w wielu serwisach na całym świecie.

Powstało całkiem sporo teorii, zastanawiano się nad moralnością całej sytuacji.

Na całe szczęście rodzina chłopaka na zdjęciu rozpoznała w nim Scotta Jonesa, 29-letniego Australijczyka, który od pół roku pracował w Vancouver.

Wraz ze swą dziewczyną, Alex Thomas z Kanady, wybrali się na mecz.

Gdy zaczęły się zamieszki, próbowali oni wydostać się z centrum. Trafili jednak wprost na interwencję policji.

Choć funkcjonariusze nie byli zbyt agresywni wobec nich, to jednak dziewczyna została popchnięta i uderzona tarczą.

W wyniku tego dostała ataku histerii, a Alex próbował ją uspokoić i pocieszyć.

Właśnie pocałunek był tego częścią. I dokładnie ten moment został uwieczniony przez fotografa.

Całość została zarejestrowana także kamerą:

 

 

źródło


  • 1



#2069

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Hahah porównywanie do IRA jakie to typowe, organizacja terrorystyczna która już nie istnieje. Nie porównuj IRA do Islamu bo to żałosne i nie wymaga komentarza.

Resztę posta olałeś, bo nie pasuje do twojej wersji świata. Jakie to typowe...

Właśnie dlatego jesteś w moich oczach rasistą i ksenofobem.

To czego po lewakach można się spodziewać oczerniania ludzi o konserwatywnych poglądach i dyskryminacji, w tym jesteście najlepsi. Na następne twoje zaczepki nie odpisuję bo szkoda mojego cennego czasu.

Albo po prostu nie potrafisz odpowiedzieć. To ty pierwszy zaklasyfikowałeś każdego Muzułmanina jako terrorystę, mordercę i w ogóle złego człowieka na podstawie samego faktu istnienia. To samo można powiedzieć o każdej nacji, rasie czy religii. Na podstawie ciebie ktoś może dowodzić, że wszystkie Sebastiany to ksenofoby, rasiści i ludzie podatni na manipulację. Dla wielu porządnych Sebastianów to bezie obraz krzywdzący, ale czy to ma znaczenie? Tobie fakty nie przeszkadzają, więc dlaczego miałyby przeszkadzać komukolwiek innemu?
Czy nie oburza cię niemieckie powiedzonko Heute gestohlen, morgen in Polen? Ono nie wzięło się z powietrza, choć jest krzywdzące dla całej nacji. Jeśli każdy Muzułmanin to terrorysta, to każdy Polak to złodziej, każdy Sebastian to rasista i ksenofob, każdy ksiądz to pedofil, każdy Amerykanin to idiota, każdy policjant to świnia, itd, itp. Stereotypy są fajne, póki sam nie jesteś jednym z nich...

Użytkownik Urgon edytował ten post 25.03.2017 - 23:16

  • 1



#2070

Ożywieniec.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatecznie @Urgon używasz w temacie propagandy, którą tak pogardzasz kiedy jest to sprzeczne z twoim światopoglądem (tobie podobni zresztą też). Capi tutaj lekką hipokryzją, ale jak już pisałem dyktatorem nie jestem więc z ludzkimi odruchami walczyć nie zamierzam. Zarzucanie ludziom fobii i -izmów to najgorsza forma propagandy, ponieważ w całości zbudowana na fałszu.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych