Skocz do zawartości


Zdjęcie

Salem, Massachusetts, USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Salem, Massachusetts, USA 16.07.1952r.



Projekt Blue Book: zdarzenie nr. 1501:
SALEM, 16 LIPIEC, 1952r.

Zdarzenie miało miejsce 16 lipca 1952 roku w Salem w Massachusetts w USA.

Dołączona grafika


O godzinie 9:35 rano, świadek, Shell Alpert, wykonał to zdjęcie czterech eliptycznych kleksów światła tworzacych formację - przez okno jego laboratorium fotograficznego. Alpert był marynarzem Straży Ochrony Wybrzeża, przypisanym do bazy w pobliżu Salem, MA. Zdjęcie ukazło się wielokrotnie w wieczornych wiadomościach z Salem.

Pierwsza analiza przeprowadzona przez Projekt Blue Book (przyp. Błękitna Księga) sugeruje, że mamy do czynienia z oszustwem podwójnej ekspozycji.

Druga analiza przeprowadzona przez projekt Blue Book sugeruje, że są to odbicia lamp ulicznych w oknie.

Ostatecznie, zdarzenie zaklasyfikowano jako "niewyjaśnione" w projekcie Blue Book


Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło:
http://www.ufoevidence.org
  • 1



#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co Blue Book miałby ogłosić, że to było UFO ? ... Jasne ... :mrgreen:

Teoria refleksów lamp na szybie już bardziej do mnie przemawia niż "wizje autora zdjęcia", "gaz bagienny" czy "nowy prototyp balonu szpiegowskiego" ... ale oczywiście mogę się z nią nie zgadzać ;-)
  • 1



#3

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No a ten biały obiekt po środku, na ziemi i ten czarny na górze po lewej? :D
Refleksy lamp to niegłupi pomysł, ale ich ułożenie trochę dziwne.
  • 0

#4

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eee tam dziwne. Ma żyrandol w takim kształcie < i ta ostatnia na dole żarówka się przepaliła.
  • 0

#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No a ten biały obiekt po środku, na ziemi i ten czarny na górze po lewej? :D


1. Duzy kamien.
2. Jakis brud na oknie albo uchwyt.
  • 0

#6

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tiamat serio? a ja myślałem że to ufo :P Widzę, że potraktowałeś moje pytanie na serio, a tam była taka :D buźka. A do żyrandola to mi właśnie ten kształt nie pasuje, to już prędzej jedna lampa (albo dwie) tak się wielokrotnie poodbijała.
  • 0

#7

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu nie? Może miał takie awangardowe mieszkanko :D Ale możliwe, że to jedna, bo dwie odbijałybysię symetrycznie.
  • 0

#8

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dla mnie oryginał


  • 0

#9

Willow.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie światła z innego świata albo wiadomość od innej cywilizacji i UFO też do tego pasuje.


  • 0

#10

Duże W.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z jednej strony z tymi lampami to nie głupi pomysł. Myślę, że też mógłby zrobić kilka podobnych zdjęć. To zdjęcie, moim zdaniem, jest nawet porównywalna do zdjęć robionych w czasach obecnych. Albo to zdjęcie jest bardzo dobre, albo obecne są kiepskie. Z drugiej strony czy możemy na 100% wykluczyć tutaj UFO? Chociaż zauważyłem podobny kształt leżący na ziemi w jednej linii pomiędzy tym budynkiem z kominem, a samochodami zaparkowanymi pod oknem. Mi to też może wyglądać na te chińskie lampiony. 


  • 0

#11

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widząc w tym krótkim newsie wzmiankę o "Project Blue Book", na pierwszą myśl przychodzi mi serial fantastyczno-naukowy pt. "Projekt Błękitna Księga" (emitowany w latach 2019-20 na "History Channel"; możliwe, że będzie miał on trzeci sezon), nad wyraz dobry, z całkiem przystępną treścią, akcją, postaciami, o ciekawej linii adaptacji najsłynniejszych spraw ,,ufologicznych" w dziejach, i tego typu podobnych, głównie prowadzonych przez Josefa Allena Hyneka i jego współpracowników w latach 50-tych i 60-tych XX wieku. Serial serialem, to fakt. Co istotne, warto zwrócić uwagę na publikację popularnonaukową, z elementami literatury faktu i reportażu, autorstwa Leslie Kean pt. "UFO. Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach". Książka zadebiutowała na polskim rynku niedawno, nakładem wydawnictwa "Znak". Co by nie było, jest to ambitna literatura; cóż, na taką wygląda; na pewno stanowi ona rarytas, smaczek i swego rodzaju dopełnienie dla fanów niewyjaśnionych tajemnic, wielkich zagadek ludzkości, teorii spiskowych, w tym ,,spiskowej teorii dziejów" etc. To beletrystyka jak najbardziej godna uwagi; z mojej perspektywy sprawa wygląda następująco: książkę dodaję do listy pozycji, które chcę koniecznie przeczytać i mieć w swojej geekowskiej-pronaukowej kolekcji. Kwestia czasu, jak po nią sięgnę. 

 

,,Czy to, co widzimy okiem jest prawdą, czy snem głębokim" - Edgar Allan Poe

 

 

9d4b897-ufo-wojskowi-piloci-_200.jpg


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych