Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad okolicami Legnicy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

bejo.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem o tym nie pisać aby znów nie narazić się na ośmieszenie . Kiedyś mieszkałem w jednej z podlegnickich wsi . Było to 1984r , pod koniec  listopada , ok. godz. 20,00 . Wracałem  ze sklepu do domu z zakupami. Niebo było bezchmurne , gwiaździste , ale było dość ciemno na dworze. Nagle coś błysło i wokół zrobiło się jasno. Z początku nie zwróciłem na to żadnej uwagi . Takie coś to normalka na wsi jak sąsiad coś spawa na podwórku w nocy . Byłem już prawie koło domu . Znowu zobaczyłem błysk . Wtedy dotarło do mnie że źródło tego błysku nie znajduje się na ziemi a na niebie .

 

Źródło to znajdowało się na północnej stronie nieba . Trudno jest mi określić odległość ode mnie i wysokośc na jakiej znajdował się ten obiekt . Może 10 km odległość i 2 km wysokość . Może więcej , może mniej ? Precyzyjne określenie wysokości i odległości czegoś na niebie może być dość mylne , zwłaszcza w nocy . Obiekt ten był schowany za małym obłoczkiem . Gdy pojawiał się błysk obłok ten robił się przezroczysty i wtedy był widoczny obiekt w postaci czarnej kuli spłaszczonej  w  górnej  i dolnej części . Błysk był podobny do łuku elektrycznego podczas spawania , ale nie identyczny . Był dużo jaśniejszy . Trudno mi to opisać. Gdy spojrzałem na dłonie były koloru jasno białego . Ale biel była jakaś dziwna , jakby przezroczysta ( inaczej nie potrafię tego określić ). Na tą biel nachodził jeszcze kolor fioletowy . Bardzo szybko pulsował . Nie tylko moje dłonie ale wszystko wokół robiło się nagle biało-fioletowe .

 

Ta biel jakby odbijała się od wszystkiego i na to nakładał się szybko pulsujący fioletowy kolor . Tak jakby ktoś nagle wylał na wszystko białą fluororescencyjną farbę i oświetlił to silnym białym światłem . Błyski te pojawiały się pulsacyjnie . Parę błysków i nagle na niebie pojawiała się ogromna czerwona łuna . I tak na przemian seria błysków, czerwona łuna . Z tej kuli promienie rozchodzily się we wszystkie strony . Co ciekawe choć były bardzo jasne nie raziły !  Pół wsi wybiegło przed domy aby zobaczyć to zjawisko . Ja zacząłem obserwację tego zjawiska od ok. godz. 20,00 i zakończyłem o godz. 2,00 . Obiekt cały czas tkwił w jednym miejscu schowany za małym obłokiem . Nie wydawał żadnego dźwięku . Nie wiem co potem się działo ? Bo po godz. 2,00 położyłem się spać .  Na drugi dzień opowiedziałem o wszystkim swoim kolegom w pracy. Odpowiedzieli mi że oni też widzieli coś dziwnego na niebie . Na drugi dzień rano  w sąsiedniej wiosce oddalonej od mojej  wioski o 2km na południe  o godz. 5,30 ok. 10 osób czekało na pracowniczy autobus .( Zaznaczam że jest  to  tylko relacja tych osób ! Ja tylko to powtarzam , gdyż nie byłem tego świadkiem) . Nagle ujrzeli przed sobą bardzo blisko i nisko nad ziemią duży obiekt w kształcie spodka koloru ciemnoszarego . Obiekt ten zawisł nisko nad ziemią i spuścił na nią trójkątny czerwony promień . Po czym szybko wystrzelił w góre i zniknął im z oczu . Głośno było wtedy o tym ! Wszystkie lokalne gazety opisywały to na pierwszych stronach . Ludzie z różnych wiosek widziały ten obiekt ( mówię o tym obiekcie który ja widziałem ). Chyba nawet było o tym we wrocławskich Faktach ?


Użytkownik bejo edytował ten post 08.02.2015 - 15:59

  • 0

#2

Headlesskid.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjecie? Film? Nie wierze, ze przez 6 godzin obserrwacji nikt ze wsi niczego nie uwiecznil.
  • 0

#3

bejo.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjecie? Film? Nie wierze, ze przez 6 godzin obserrwacji nikt ze wsi niczego nie uwiecznil.

Film ? Czym ?  W tamtych latach nie było masowo dostępnych urządzeń rejestrujących film tak jak dzisiaj . No, może były kamery. Ale kogo było stać na coś takiego ? Może jak ktoś miał sporo kasy to kupił w Pewexie . To samo aparat fotograficzny .  Raczej byłby problem zrobić dobre zdjęcie aparatem z tamtej epoki .Tutaj by musieli na ten temat wypowiedzieć się zawodowi fotografowie . Ja swoją kamerę ( Panasonic M3000 ) kupiłem w 1995r . Czyli 11 lat po tym wydarzeniu . Gdybym miał coś takiego wtedy  to na pewno bym to sfilmował . Chociaż nie wiem ? Może jednak ktoś zrobił jakieś zdjęcie ?  Tak że wiesz, to było 31 lat temu . Patrząc z perspektywy rozwoju technologii to szmat czasu .


Użytkownik bejo edytował ten post 13.02.2015 - 21:06

  • 1

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie mieli w tym czasie aparaty, nie był to luksus, a jeśli obiekt był tak jasny jak piszesz to powinien być uchwytny na fotografii.

 

A nie pamiętasz może w jakich gazetach o tym pisano?


  • 0



#5

bejo.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie mieli w tym czasie aparaty, nie był to luksus, a jeśli obiekt był tak jasny jak piszesz to powinien być uchwytny na fotografii.

 

A nie pamiętasz może w jakich gazetach o tym pisano?

Jak już wspomniałem miałem kamerę Panasonic M 3000 . Ci co się na tym znają przyznają mi że niezła była to kamera . Była na duże kasety VHS . Co prawda miała możliwość filmowania w ciemności . Ale i tak potem była spora kasza na ekranie telewizora . Co  do gazet . Bij , zabij ! Nie pamiętam jakie były to gazety . Z tamtych czasów pamiętam tylko Robotniczą i Fakty ( chyba tak się nazywała ?) Było też coś wspomniane w Faktach ( Telewizja Regionalna Wrocław ). Już nie pamiętam czy nadawał je w tamtym czasie 1 czy 2 program TVP.


  • 0

#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej byłby problem zrobić dobre zdjęcie aparatem z tamtej epoki .

 

 

Bzdura nieprawdopodobna Nie jest najmniejszym problemem  zrobić dobre zdjęcie  jakimkolwiek "jakotakim" aparatem z tamtej epoki. Jećli chodzi o łatwośc zrobienia dobrego zdjęcia w nocy to ówczesne aparaty bija na głowę współczesne aparaty kompaktowe a zwłasza  te w komórkach.

Nie chce mi się grzebać więcej w archiwum ale tak na szybciora fotki z Zorki 4K i na filmie Fotopan HL. Aparat produkowany od 1970 roku i powszechnie dostępny w Polsce ,podobnie klisza (polskiej produkcji), Wywoływacz Rodinal(Orwo R09) czyli wywoływacz znany od końca XIX w: :)Fotki zrobiłem w końcu lat 80-tych.

 

3JUIdDF.jpg

 

 

NV5oGTZ.jpg

 

 

3LXrbOJ.jpg

 

 

Poza tym poważnie wątpię czy takie zjawisko wogóle się zdarzyło . Bo gdyby się zdarzyło to było by najlepiej udokumentowanycm fenomenem w Europie. Po pierwsze gdyby coś takiego się wydarzyło to spowodowało by poderwanie lotnictwa przechwytującego zarówno polskiego jak i ZSRR. A "ruscy" mieli pod Legnica kilkaset tysiecy żołnierzy i od groma sprzętu, W tym najnowocześniejszy sprzet  do polowania na wszelki sprzęt latajacy A to spowodowało by obfitość źródeł w literaturze  ufologicznej zarówno radzieckiej jak i polskiej bo przetrwały by wspomnienia polujących pilotów,operatorów stacji radarowych, stanowisk rakiet p-lot. A nikt o tym nie wspomina mimo że po przełomie w latch 90 nikt nie przejmował się tajemnica wojskową. Scenariusz odmienny , czyli obserwacja eksperymentalnego sprzetu lotniczego made in ZSRR tez jest nie możliwa bo została by z marszu wyciszona a nie jak twierdzi opowiadający że pisały o tym wszystkie gazety i jeszcze  lokalna TV.Na lotnisku Legnica mieściło się dowództwo 4 Armii Powietrznej ZSRR wiec reakcja była by natychmiastowa i ostra.

Notabene  Fakty zaczęto nadawać po 1992 roku .


  • 0



#7

bejo.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego ruskie radary tego nie przechwyciły ? A było trochę tych stacji radarowych rozmieszczonych wokół Legnicy . Może to coś nie było widzialne dla radaru ?

Dzisiaj też zdarzają się takie przypadki że piloci samolotów coś tam widzą i zgłaszają to obsłudze naziemnej a oni odpowiadają że nic nie widzą na ekranie radaru poza samolotem .

Tak że nie jestem w stanie Ci na to pytanie odpowiedzieć . Czy ktoś to zdarzenie jakoś utrwalił ? Nie wiem ? W gazetach i TV była tylko wzmianka o tym . Dzisiaj TV Wrocław nadaje prawie 24h /dobę . Wtedy tylko pół godziny na wpólnym paśmie jako" Fakty" . Więc była tylko krótka wzmianka że mieszkańcy okolicznych wiosek Legnicy zauważyli dziwne błyski i promienie na niebie . Redakcje dawnych gazet chyba już nieistnieją ? Czy coś zachowało się w jakichś archiwach ? Nie powiem , bo i skąd miał bym to wiedzieć ? Czy Ruscy mieli z tym coś wspólnego ? Jeżeli tak ! To co to było ? Samolot , śmigłowiec , balon ? Jak leciał ruski śmigłowiec to było go słychać z kilku kilometrów ! Samolot ? Samolot odpada ! Przecież samolot nie może wisieć w bezruchu w miejscu . Może balon ? Też raczej nie . Tez nie był by w stanie wisieć idealnie w jednym miejscu przez 6 godzin . W którąś stronę by leciał niesiony prądem powietrznym . Pozostaje helik . Jest tylko mały problem . To ani nie wyglądało jak helik , ani nie wydawało żadnego dźwięku . Ruscy w tamtych czasach już mieli jakąś tam technologię . Ale żeby aż taką ? Nie chce mi się w to wierzyć .


Użytkownik bejo edytował ten post 14.02.2015 - 09:52

  • 0

#8

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ponadto biblioteki w Legnicy powinny mieć gazety z epoki, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem wydania opisującego to "zdarzenie". A co mamy? Opko.
  • 0



#9

bejo.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

AVE...

Ponadto biblioteki w Legnicy powinny mieć gazety z epoki, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem wydania opisującego to "zdarzenie". A co mamy? Opko.

Kto widział to zjawisko to widział . Nikt czymś takim też zbytnio się nie chwalił innym bo nic się nie zmieniło w tej materii przez te 31 lat . Tak jak dzisiaj też można było zostać ośmieszonym i wyśmianym. W moim domu to zjawisko widzieli rodzice mego ojca ( już nie żyją ) , moi rodzice , mój brat i ja .  Ja widziałem ten obiekt z daleka . Ale moi koledzy z sąsiedniej wsi czekając następnego dnia o godz . 5,30 na autobus pracowniczy widzieli obiekt z bliziutka ( nie więcej jak 100m od nich ) . Czy to był ten sam obiekt ? Nie wiem ? Tego drugiego nie widziałem , więc nie mogę się wypowiedzieć na ten temat . Ja widziałem czarną spłaszczoną kulę w jej górnej i dolnej części . Oni duży obiekt w kształcie spodka koloru ciemnoszarego . 

 

Gdyby nawet dzisiaj udało się  znaleźć coś w archiwach . Myślisz żeby to coś zmieniło ? Na całym świecie są tysiące podobnych relacji , filmów i zdjęć . I co ? I nic ! Dlaczego nic ? Ano dlatego że ci co wydali na poszukiwanie obcych cywilizacji miliony dolarów jak do tej pory nic nie znaleźli . Dlaczego nic nie znaleźli ? Może dlatego że wyszli z założenia że gdyby jakaś obca cywilizacja wyprzedzała w rozwoju naszą nawet o tysiące lat to i tak po drodze tego rozwoju musieli by zetknąć się z falami radiowymi . Stąd wysłali w przestrzeń kosmiczną zapis obrazu i dźwięku jak wyglądamy i jak wygląda nasze DNA  oraz z zapisem ważniejszych wydarzeń  z istnienia naszej cywilizacji w nadziei że ktoś tam w kosmosie to odbierze i im odpowie . No wybacz . Ale z czymś głupszym się nie spotkałem ! Zwykły tok rozumowania Ziemianina . Skoro u nas tak było to i u nich na pewno też . A co jak nigdy nie mieli do czynienia z falami radiowymi ? Przecież może być taka możliwosć .


Użytkownik bejo edytował ten post 14.02.2015 - 14:08

  • 0

#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli ten obiekt był związany z jakimiś testami wojskowymi, to by tłumaczyło brak reakcji ze strony wojska.


  • 0



#11

bejo.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli ten obiekt był związany z jakimiś testami wojskowymi, to by tłumaczyło brak reakcji ze strony wojska.

30 lat temu taka już technika u Ruskich ? Raczej w to nie wierzę . Ale szlak ich wie ?


  • 0

#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Duża część amerykańskich obserwacji z lat 50 i 60 okazała się testami naddźwiękowych samolotów, więc kto wie jaki sprzęt mógł być testowany tutaj.


  • 0



#13

bejo.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duża część amerykańskich obserwacji z lat 50 i 60 okazała się testami naddźwiękowych samolotów, więc kto wie jaki sprzęt mógł być testowany tutaj.

Nie wiem co by mogło wisieć idealnie w jednym miejscu przez 6 godzin ( może wiecej ?) i  przy tym nie wydawać żadnego dźwięku ?  Noż kurczę ! Samolot czy helikopter wydają jakiś dźwięk . Tylko szybowiec albo balon latały wtedy cicho po niebie . Coś z napędem elektrycznym ? W tamtych czasach ? Dzisiaj prędzej . Drony z napędem elektrycznym , itp.


  • 0

#14

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co dzisiaj widzimy, powstało w laboratoriach wojskowych wiele lat temu i gdzieś musiało być testowane a z tego co pamiętam w Legnicy stacjonowała Armia Czerwona a konkretnie 4 armia lotnicza co dodatkowo wskazywałoby na Rosjan.


Użytkownik Padael edytował ten post 14.02.2015 - 15:39

  • 1



#15

bejo.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To co dzisiaj widzimy, powstało w laboratoriach wojskowych wiele lat temu i gdzieś musiało być testowane a z tego co pamiętam w Legnicy stacjonowała Armia Czerwona a konkretnie 4 armia lotnicza co dodatkowo wskazywałoby na Rosjan.

Nie będę się z Wami spierał co to tak naprawdę było ? Bo po prostu najzwyczajniej nie wiem . Na pewno nie było to nic ze znanych nam obiektów latających typu helikopter czy samolot , itp. Dziwne też były same promienie . Podobne do tego podczas spawania ale dużo jaśniejsze . Na łuk elektryczny podczas spawania nie da się patrzeć gołym okiem . A tutaj ani troszeczkę nie raziły.


Użytkownik bejo edytował ten post 14.02.2015 - 16:19

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych